Čína prevádzkuje najväčšiu základňu dodávateľov zakázkového CNC obrábania na svete. Pre zámorských odberateľov nie je skutočnou otázkou cena — ale predvídateľnosť: kto posúdi výkres, kto skontroluje diely a kto odpovie, keď sa niečo zmení.
Pracujete priamo s továreňou: priame továrenske ceny, spätná väzba DFM ku každému výkresu, dimenzionálna kontrola pri každej šarži a vývozné balenie, ktoré prežije oceán.
Schopnosti
- Priame továrenske ceny bez prirážky sprostredkovateľa
- Inžinierska podpora v angličtine
- Dimenzionálna kontrolná správa ku každej zásielke
- Vývozné balenie a celosvetová doprava
Typické materiály
Úplný rozsah: hliník, nehrdzavejúca oceľ, uhlíková oceľ, mosadz, meď, titan, konštrukčné plasty.
| Materiál / trieda | Typický stav | Obrobiteľnosť | Kde sa hodí |
|---|---|---|---|
| Hliník 6061 | T6 (riešený a starnutý) | Ľahký: výborne obrobiteľný, dobrá kontrola triesok | Konzoly, skrine, prípravky, prototypy až po výrobu |
| Hliník 7075 | T6 / T651 | Náročnejší: väčšie opotrebenie nástroja, nutné tuhé upnutia | Vysokopevnostné diely kritické na hmotnosť; nie na zváranie |
| Nehrdzavejúca oceľ 304 / 304L | Žíhaná | Kalí sa za studena: nižšie rezné rýchlosti, kladné posuvy | Všeobecná odolnosť proti korózii, potravinárske a procesné zariadenia |
| Nehrdzavejúca oceľ 316 / 316L | Žíhaná | Tvrdšia než 304: väčšie opotrebenie nástroja | Expozícia chloridom, morské, zdravotnícke a farmaceutické prostredia |
| Uhlíková oceľ 1018 / 1045 | Valcovaná za tepla / normalizovaná | Ľahká až stredná; vyžaduje ochranu proti hrdzi | Hriadele, plechy, zvárané zostavy, telá nástrojov |
| Mosadz C360 | H02 polotvrdá | Výborná: vysoké rýchlosti, čisté povrchy | Armatúry, objímky, konektory, dekoratívne diely |
| Meď C110 | Žíhaná / H02 | Lepkavá: ostré nástroje a veľké čelné uhly | Vodivosť, rozvodné koľajnice, tepelné manažérstvo |
| Titan Grade 5 (Ti-6Al-4V) | Válcovane žíhaný | Obťažný: nízke rýchlosti, kontrola tepla, opotrebenie nástroja | Letecký a zdravotnícky priemysel, ľahké vysokopevnostné diely |
| Konštrukčné plasty (POM, PEEK, PA) | Extrudovaný / žíhaný | Od ľahkého po lepkavé: mäkké čeľuste, ostré nástroje | Izolácia, nízke trenie, chemické a opotrebovacie diely |
Povrchové úpravy
Eloxovanie, pokovovanie, pasivácia, práškové lakovanie, leštenie a ďalšie — aplikované podľa výkresu a overené pred odoslaním.
| Povrchová úprava | Čo robí | Zadajte, keď |
|---|---|---|
| Obrábané bez úpravy | Viditeľné stopy po nástroji; Ra typicky 1,6–3,2 µm | Diel musí len fungovať |
| Sklenopeletovanie | Jednotný matný povrch, prekrýva stopy po nástroji | Viditeľné diely pred eloxovaním |
| Eloxovanie Typ II | Vytvára oxidickú vrstvu; farebné možnosti | Vzhľad hliníka plus mierna odolnosť proti korózii a opotrebeniu |
| Tvrdé eloxovanie Typ III | Hrubšia, tvrdšia oxidická vrstva | Kĺzavé alebo opotrebovávané hliníkové povrchy |
| Chromátovaná konverzia | Tenký ochranný film, ktorý zostáva vodivý | Elektrické spájanie alebo uzemnenie na hliníku |
| Chemické niklovanie | Jednotná, tvrdá vrstva odolná voči korózii | Opotrebenie plus korózia, vrátane vnútra otvorov |
| Zinkovanie | Ekonomická obetná ochrana proti korózii | Oceľové diely v interiéri alebo chránenom exteriéri |
| Práškové lakovanie | Hrubá, odolná, dekoratívna vrstva | Vzhľad je požiadavkou |
| Pasivácia | Odstraňuje voľné železo a obnovuje oxidický film | Nehrdzavejúce diely po obrábaní |
| Odzťažovanie / tepelné spracovanie | Odstraňuje zvyškové napätia pred rezaním alebo po ňom | Tenké steny a tesné tolerancie, ktoré musia obrábanie prežiť |
Tolerancie
Štandard ISO 2768-m; tolerancie špecifické pre projekt sa posudzujú individuálne.
| Údaj vo výkrese | Čo vyžaduje | Dopad na cenu a dodaciu lehotu |
|---|---|---|
| Všeobecné: ±0.25 mm / ±0.010 in | Štandardné nástroje, dimenzionálna kontrola | Základ: žiadna prirážka |
| Štandardné: ±0.13 mm / ±0.005 in | Stroj v dobrom stave, kontrola prvej súčiastky | Nízka prirážka; bežný štandard pri kalkulácii |
| Tesné: ±0.025 mm / ±0.001 in | Brúsené alebo diamantové nástroje, teplotná kontrola, CMM | Skoková zmena: pomalšie rezy plus úplná kontrola |
| Precízne: ±0.013 mm / ±0.0005 in | Čistiací stroje, meradlá, kontrolované prostredie | Obrábanie určuje cenu; často samostatná operácia |
| Poloha / uhlovosť (GD&T) | Kontrola referencií, jedno upnutie pre súvisiace prvky | Závisí od toho, cez koľko upnutí sa referencia tiahne |
| Povrchová drsnosť Ra 0.8 µm alebo nižšia | Jemnejšie posuvy, leštenie alebo dokončovací priechod | Pridáva procesný krok, nielen čas obrábania |
Kľúčové špecifikácie
| Specification | Value |
|---|---|
| tolerance | ISO 2768 (Class M) |
| tolerance | 0.0001 in |
| tolerance | ±0.001" |
Možnosti procesu
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Related Processes
Injection Molding
used for
Laser Marking
used for
mass_production
used for
Common Applications
- plastic molded parts
- Aerospace
- Robotics
- consumer goods
- energy
Ordering, Lead Times & MOQ
Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.
Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.
Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.
Časté otázky
Ako kontrolujete kvalitu z Číny?
Každá šarža sa pred odchodom skontroluje voči výkresu a so zásielkou dostanete dimenzionálny protokol. Kritické prvky sa merajú a dokumentujú, nie sa predpokladajú.
Čo tak ochrana duševného vlastníctva pre moje výkresy?
Výkresy sa používajú výhradne na kalkuláciu a výrobu vašej objednávky. Na žiadosť podpíšeme NDA a diely zákazníkov nepredávame ďalej.
Dokážete doručiť DDP do mojej krajiny?
Áno. Doručujeme do celého sveta expresne, letecky aj po mori; DDP podmienky sa kalkulujú podľa destinácie.
What is the minimum order quantity (MOQ)?
Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
How do I get a quote and what information do you need?
3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which material should I choose?
Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 4
- rapiddirect.comIndustry peer technical page
- jlccnc.comIndustry peer technical page
- fictiv.comIndustry peer technical page
- norck.comIndustry peer technical page
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Súvisiace služby
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).