Nasze usługi toczenia CNC wytwarzają wały, tuleje, przekładki, złączki i inne części obrotowo symetryczne na tokarkach CNC z narzędziami napędzanymi, dzięki czemu płaszczyzny frezowane, otwory poprzeczne i gwinty powstają w jednym ustawieniu.
Praca z podajnikiem prętów utrzymuje niski koszt jednostkowy przy produkcji seryjnej, natomiast obróbka w uchwycie obejmuje kołnierze i nieregularne zgrubne prototypy oraz małe serie.
Możliwości
- Średnice toczenia CNC od 2 mm do 350 mm
- Narzędzia napędzane dla cech poprzecznych w jednym ustawieniu
- Toczenie i frezowanie gwintów
- Produkcja seryjna z podajnikiem prętów
Typowe materiały
Stal nierdzewna 303/304/316, stal węglowa, aluminium, mosiądz 360, miedź, tytan, tworzywa sztuczne.
| Materiał / gatunek | Typowy stan | Obrabialność | Gdzie się sprawdza |
|---|---|---|---|
| Aluminium 6061 | T6 (utwardzanie roztworzeniem i starzenie) | Łatwy: dobra skrawalność, dobra kontrola wióra | Wsporniki, obudowy, przyrządy, prototypy aż po produkcję seryjną |
| Aluminium 7075 | T6 / T651 | Trudniejszy: większe zużycie narzędzia, wymaga sztywnej obróbki | Części o wysokiej wytrzymałości i krytycznej wadze; nie do spawania |
| Stainless 304 / 304L | Wyżarzony | Umocnia się przy obróbce: niższe prędkości, dodatni nacisk | Ogólna odporność na korozję, przemysł spożywczy i procesowy |
| Stainless 316 / 316L | Wyżarzony | Twardszy w obróbce niż 304: większe zużycie narzędzia | Chlorki, środowisko morskie, zastosowania medyczne i farmaceutyczne |
| Carbon steel 1018 / 1045 | Walcowany / normalizowany | Łatwy do umiarkowanego; wymaga ochrony przed rdzą | Wały, płyty, konstrukcje spawane, korpusy oprzyrządowania |
| Brass C360 | H02 półtwardy | Doskonała: wysokie prędkości, czysta powierzchnia | Złączki, tuleje, złącza, części dekoracyjne |
| Copper C110 | Wyżarzony / H02 | Kleisty: ostre narzędzia i duże kąty natarcia | Przewodność, szyny zbiorcze, zarządzanie ciepłem |
| Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V) | Wyżarzony w hucie | Trudny: niskie prędkości, kontrola ciepła, zużycie narzędzia | Lotnictwo i kosmonautyka, medycyna, lekkie części wysokowytrzymałe |
| Tworzywa inżynieryjne (POM, PEEK, PA) | Wytłaczane / wyżarzane | Od łatwego do kleistego: miękkie szczęki, ostre narzędzia | Izolacja, niskie tarcie, części chemiczne i odporne na zużycie |
Wykończenia
Stan po toczeniu, polerowanie, pasywacja, nikielowanie, oksydowanie na czarno, anodowanie (aluminium).
| Wykończenie | Co daje | Kiedy je określić |
|---|---|---|
| Po obróbce | Ślady narzędzia widoczne; Ra typowo 1.6-3.2 µm | Część musi tylko działać |
| Śrutowanie mikrokulkami | Jednolita matowa powierzchnia, maskuje ślady narzędzia | Części dekoracyjne przed eloksowaniem |
| Elokowanie Type II | Buduje warstwę tlenku; opcje kolorów | Wygląd aluminium plus umiarkowana odporność na korozję i zużycie |
| Elokowanie twarde Type III | Grubsza, twardsza warstwa tlenku | Ślizgowe lub ścierające się powierzchnie aluminiowe |
| Konwersja chromatowa | Cienka warstwa ochronna pozostająca przewodząca | Złącza elektryczne lub uziemienie na aluminium |
| Nikiel chemiczny | Jednolita, twarda, odporna na korozję warstwa | Zużycie plus korozja, także wewnątrz otworów |
| Cynkowanie | Ekonomiczna ochrona anodowa przed korozją | Części stalowe w pomieszczeniach lub pod zadaszeniem |
| Malowanie proszkowe | Gruba, trwała, dekoracyjna warstwa | Kiedy wygląd jest wymaganiem |
| Pasywacja | Usuwa wolne żelazo i odtwarza warstwę tlenku | Części ze stali nierdzewnej po obróbce |
| Wygrzewanie odprężające / obróbka cieplna | Usuwa naprężenia szczątkowe przed lub po obróbce | Cienkie ścianki i ciasne tolerancje, które muszą przetrwać obróbkę |
Tolerancje
Tolerancje średnic do ±0.01 mm; ciaśniejsze na życzenie po przeglądzie rysunku.
| Wymagany wymiar | Co jest potrzebne | Wpływ na koszt i czas realizacji |
|---|---|---|
| Ogólny: ±0.25 mm / ±0.010 in | Narzędzia standardowe, kontrola wymiarowa | Punkt wyjścia: bez dopłaty |
| Standardowy: ±0.13 mm / ±0.005 in | Maszyna w dobrym stanie, kontrola pierwszej sztuki | Niewielka dopłata; typowy standard wyceny |
| Ciasny: ±0.025 mm / ±0.001 in | Narzędzia szlifowane lub diamentowe, kontrola temperatury, CMM | Skok jakościowy: wolniejsze przejścia plus pełna kontrola |
| Precyzyjny: ±0.013 mm / ±0.0005 in | Przejścia wykańczające, wzorce, kontrolowane środowisko | Obróbka dominuje w cenie; często osobna operacja |
| Pozycja / kątowość (GD&T) | Kontrola baz, jedno mocowanie dla powiązanych cech | Zależy od tego, przez ile mocowań przechodzi baza |
| Chropowatość Ra 0.8 µm lub mniejsza | Drobniejsze przejścia, polerowanie lub przejście wykańczające | Dodaje etap procesu, nie tylko czas obróbki |
Kluczowe specyfikacje
| Specification | Value |
|---|---|
| tolerance | 0.025 mm |
| material | Aluminum 6061 |
| tolerance | ±0.0008 " |
Opcje procesu
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Ordering, Lead Times & MOQ
Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.
Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.
Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.
Najczęściej zadawane pytania
Czy oferujecie toczenie typu szwajcarskiego?
Małe, długie i smukłe części są toczone na tokarkach typu szwajcarskiego według naszego standardu kontroli; podaj nam część, a potwierdzimy drogę technologiczną.
Jakie ilości mają sens dla części toczonej?
Prototypy od 1 sztuki są mile widziane. Produkcja z podajnikiem prętów staje się opłacalna od kilkuset sztuk, w zależności od części.
Czy uwzględniacie wymagania wykończenia powierzchni, takie jak wartości Ra?
Tak. Określ Ra na rysunku, a będziemy obrabiać zgodnie z nim, z pomiarem chropowatości na życzenie.
What is the minimum order quantity (MOQ)?
Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
How do I get a quote and what information do you need?
3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which material should I choose?
Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 1
- hubs.comIndustry peer technical page
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).