Perkhidmatan Pemesinan Frais CNC

CNC milling machine cutting a precision metal part

Perkhidmatan pemesinan frais CNC kami meliputi pemesinan 3-, 4- dan 5-paksi bagi bahagian prisma: rumah, penyangkut, manifold, kelengkapan dan plat berketepatan tinggi. Setiap kerja bermula dengan semakan lukisan supaya ciri seperti poket dalam, dinding nipis dan lubang berbenang ditandakan sebelum pengeluaran.

Perkakas standard meliputi hampir semua ciri frais; alat bentuk khas hanya diperlukan dalam kes luar biasa, mengekalkan kos dan tempoh pengeluaran yang boleh diramal.

Keupayaan

  • Pemesinan frais 3-paksi untuk bahagian prisma
  • Ciri bawah-cantum dan terindeks 4-paksi
  • Pemesinan serentak 5-paksi untuk geometri kompleks
  • Toleran frais sehingga ±0.01 mm pada ciri kritikal

Bahan biasa

Aluminium 6061/7075, keluli tahan karat 304/316, keluli karbon, loyang, PEEK, Delrin, nilon.

Bahan / gredKeadaan lazimKebolehmahinanSesuai untuk
Aluminium 6061T6 (larutan haba dan ditua)Mudah: mudah dipotong, kawalan serpihan baikPenyangkut, rumah, kelengkapan, prototaip hingga pengeluaran
Aluminium 7075T6 / T651Lebih sukar: haus alat lebih cepat, perlu persediaan tegarBahagian berkekuatan tinggi kritikal-berat; tidak untuk kimpalan
Keluli tahan karat 304 / 304LDilunakanMengeras-kerja: kelajuan lebih rendah, suapan positifRintangan kakisan am, peralatan makanan dan proses
Keluli tahan karat 316 / 316LDilunakanLebih liat daripada 304: haus alat lebih cepatPendedahan klorida, marin, perubatan dan farmaseutikal
Keluli karbon 1018 / 1045Sebagai-gulung / dinormalisasiMudah hingga sederhana; perlu perlindungan daripada karatAcuan, plat, fabrikasi kimpalan, badan perkakas
Loyang C360H02 separa kerasCemerlang: kelajuan tinggi, kemasan bersihKelengkapan, bushing, penyambung, bahagian hiasan
Kuprum C110Dilunakan / H02Lekat: alat tajam dan sudut rake tinggiKekonduksian, basbar, pengurusan haba
Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V)Dilunakan kilangSukar: kelajuan rendah, kawalan haba, haus alatAeroangkasa, perubatan dan bahagian ringan berkekuatan tinggi
Plastik kejuruteraan (POM, PEEK, PA)Diekstrusi / dilunakanMudah hingga lekat: rahang lembut, perkakas tajamPenebat, geseran rendah, bahagian kimia dan haus

Kemasan

Sebagai-frais, anodisasi (Jenis II/III), blast manik, salutan serbuk, pengilatan.

KemasanApa yang ia lakukanNyatakan apabila
Sebagai-mesinTanda alat kekal kelihatan; Ra lazimnya 1.6-3.2 µmBahagian hanya perlu berfungsi
Blast manikPermukaan matte seragam, menyembunyikan tanda alatBahagian kosmetik sebelum anodisasi
Anodisasi Jenis IIMembina lapisan oksida; pilihan warnaRupa aluminium plus rintangan kakisan dan haus sederhana
Anodisasi keras Jenis IIILapisan oksida lebih tebal dan kerasPermukaan aluminium gelongsor atau terhakis
Penukaran kromatFilem pelindung nipis yang kekal konduktifIkatan elektrik atau pembumian pada aluminium
Nikel tanpa elektroLapisan seragam, keras dan tahan kakisanHaus plus kakisan, termasuk di dalam lubang
Penyaduran zinkPerlindungan kakisan korban yang ekonomiBahagian keluli dalam servis dalam bangunan atau terlindung
Salutan serbukLapisan tebal, tahan lama dan hiasanRupa adalah keperluannya
PasivasiMembuang besi bebas dan memulihkan filem oksidaBahagian keluli tahan karat selepas pemesinan
Legaan tegasan / rawatan habaMelegakan tegasan baki sebelum atau selepas pemotonganDinding nipis dan toleran ketat yang mesti bertahan pemesinan

Toleran

Standard ISO 2768-m; ±0.01 mm boleh dicapai pada dimensi kritikal selepas semakan.

Keterangan lukisanApa yang diperlukanKesan pada kos dan tempoh
Am: ±0.25 mm / ±0.010 inPerkakas standard, semakan dimensiGaris dasar: tiada tambahan
Standard: ±0.13 mm / ±0.005 inMesin dalam keadaan baik, semakan artikel pertamaTambahan kecil; lalai lazim sebut harga
Ketat: ±0.025 mm / ±0.001 inPerkakas digilap atau berlian, kawalan suhu, CMMPerubahan langkah: pemotongan lebih perlahan plus pemeriksaan penuh
Berketepatan tinggi: ±0.013 mm / ±0.0005 inLaluan kemasan, tolok, persekitaran terkawalPemesinan mendominasi harga; sering operasi berasingan
Kedudukan / kecondongan (GD&T)Kawalan datum, satu persediaan jika ciri berkaitanBergantung pada bilangan persediaan yang diliputi datum
Kemasan permukaan Ra 0.8 µm atau lebih halusLangkah sanding lebih halus, pengilatan atau laluan kemasanMenambah satu langkah proses, bukan sekadar masa pemesinan

Pilihan Proses

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Common Applications

  • Car Chassis
  • Driveshafts
  • Medical Implants
  • Surface Finish
  • Suspension Component
  • injection molding dies
  • pocket
  • rods
  • Aerospace
  • Automotive
  • CNC

Ordering, Lead Times & MOQ

Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.

Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.

Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.

Soalan yang sering diajukan

Apakah bahagian terbesar yang boleh anda frais?

Selongkar lazim sehingga ~1000 mm pada paksi terpanjang; bahagian lebih besar dinyatakan harga selepas semakan lukisan.

Bolehkah anda frais daripada batang dan tuangan?

Ya. Kami memesin daripada batang, plat, tempaan dan tuangan yang dibekalkan pelanggan dengan persediaan berasaskan datum.

Adakah bahagian frais disertakan dengan laporan pemeriksaan?

Ya, setiap kelompok dihantar dengan laporan pemeriksaan dimensi; laporan CMM tersedia atas permintaan.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).