Услуги за CNC фрезоване

CNC milling machine cutting a precision metal part

Нашите услуги за CNC фрезоване обхващат 3-, 4- и 5-осна обработка на призматични части: корпуси, конзоли, колектори, приспособления и прецизни плочи. Всяка задача започва с преглед на чертежа, така че елементи като дълбоки джобове, тънки стени и резбови отвори да бъдат отбелязани преди производството.

Стандартната инструментация покрива по-голямата част от фрезованите елементи; специални профилни инструменти са нужни само в изключителни случаи, което поддържа цената и срока предвидими.

Възможности

  • 3-осно фрезоване за призматични части
  • 4-осни подрези и индексирани елементи
  • 5-осна едновременна обработка за сложна геометрия
  • Фрезовани толеранси до ±0.01 mm върху критични елементи

Типични материали

Алуминий 6061/7075, неръждавела стомана 304/316, въглеродна стомана, месинг, PEEK, Delrin, найлон.

Материал / маркаТипично състояниеОбработваемостКъде се прилага
Алуминий 6061T6 (втвърден в разтвор и стареен)Лесен: свободно режещ, добър контрол на стружкатаКонзоли, корпуси, приспособления, прототипи до серия
Алуминий 7075T6 / T651По-труден: по-голямо износване на инструмента, нужни са твърди настройкиВисокоякостни, тегловно-критични части; не за заваряване
Неръждавела стомана 304 / 304LОтпуснатаЗакалява се при обработка: по-ниски скорости, положителна подавателна скоростОбща устойчивост на корозия, хранително и процесно оборудване
Неръждавела стомана 316 / 316LОтпуснатаПо-жилава от 304: по-голямо износване на инструментаХлоридна, морска, медицинска и фармацевтична среда
Въглеродна стомана 1018 / 1045Валцувана / нормализиранаЛесна до средна; нуждае се от защита срещу ръжаВалове, плочи, заваръчни конструкции, тела на инструменти
Месинг C360H02 полутвърдОтлична: високи скорости, чиста повърхностФитинги, втулки, съединители, декоративни части
Мед C110Отпусната / H02Лепкава: остри инструменти и големи предни ъглиПроводимост, шини, топлинно управление
Титан Grade 5 (Ti-6Al-4V)Отпуснат в завода (mill annealed)Труден: ниски скорости, контрол на топлината, износване на инструментаАвиокосмическа, медицинска и лека високоякостна продукция
Инженерни пластмаси (POM, PEEK, PA)Екструдирана / отпуснатаОт лесна до лепкава: меки челюсти, остър инструментИзолация, ниско триене, химически и износващи части

Покрития

Както е фрезовано, анодиране (Тип II/III), стъкленоструйна обработка, прахово боядисване, полиране.

ПокритиеКакво правиПосочете го, когато
Както е обработеноСледи от инструмента остават видими; Ra обикновено 1.6–3.2 µmДетайлът само трябва да функционира
Стъкленоструйна обработкаЕднородна матова повърхност, скрива следите от инструментаВидими части преди анодиране
Анодиране Тип IIИзгражда оксиден слой; цветови опцииАлуминиев външен вид плюс умерена устойчивост на корозия и износване
Твърдо анодиране Тип IIIПо-дебел, по-твърд оксиден слойПлъзгащи се или износващи се алуминиеви повърхнини
ХроматиранеТънък защитен филм, който остава проводимЕлектрическо свързване или заземяване върху алуминий
Химическо никелиранеЕднороден, твърд, устойчив на корозия слойИзносване плюс корозия, включително в отворите
Цинково галванизиранеИкономична жертвена защита срещу корозияСтоманени части на закрито или в защитена среда
Прахово боядисванеДебел, издръжлив, декоративен слойКогато външният вид е самото изискване
ПасивиранеПремахва свободното желязо и възстановява оксидния филмЧасти от неръждавела стомана след обработката
Отпускане на напрежения / термична обработкаОблекчава остатъчните напрежения преди или след рязанетоТънки стени и тесни толеранси, които трябва да оцелеят след обработката

Толеранси

Стандарт ISO 2768-m; ±0.01 mm постижимо върху критични размери след преглед.

УказаниеКакво изискваЕфект върху цената и срока
Общо: ±0.25 mm / ±0.010 inСтандартен инструмент, размерна проверкаБазово ниво: без надценка
Стандартно: ±0.13 mm / ±0.005 inМашина в добро състояние, проверка на първия образецМалка надценка; стандартът при офериране
Тесен: ±0.025 mm / ±0.001 inШлифован или диамантен инструмент, температурен контрол, CMMСтъпкова промяна: по-бавни резания плюс пълен контрол
Прецизен: ±0.013 mm / ±0.0005 inФинални проходи, калибри, контролирана средаОбработката определя цената; често отделна операция
Позиция / ъгловост (GD&T)Контрол на базите, една настройка за свързаните елементиЗависи от това върху колко настройки се разпростира базата
Повърхност Ra 0.8 µm или по-финаПо-фини междинни проходи, полиране или финален проходДобавя процесна стъпка, не само време за обработка

Опции за обработка

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Common Applications

  • Car Chassis
  • Driveshafts
  • Medical Implants
  • Surface Finish
  • Suspension Component
  • injection molding dies
  • pocket
  • rods
  • Aerospace
  • Automotive
  • CNC

Ordering, Lead Times & MOQ

Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.

Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.

Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.

Често задавани въпроси

Коя е най-голямата част, която можете да фрезовате?

Типичното работно пространство е до ~1000 mm по най-дългата ос; по-големите части се оферрат след преглед на чертежа.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).