База от знания

Разгледайте CNC обработката

Насочени към инженерната практика ръководства за това как се произвеждат детайлите — какво може да постигне всеки процес, какво определя цената и къде се проваля. Дестилирани от многоизточен индустриален изследователски корпус.

12 източника · 2026-10-08

Кога листът от неръждавела стомана 201 може да замени 304: корозионни, формовъчни и заваръчни ограничения

Стоманата 201 е спрямо 304 вариантът с по-ниска корозионна устойчивост и по-ниска цена, съгласувано с по-ниското ѝ съдържание на хром и приблизително……

11 източника · 2026-10-07

Лист от неръждавела стомана 304 срещу 316 за експозиция на открито, в морска среда и химикали: кога надграждането е нужно и какво струва

За морска, крайбрежна или химическа експозиция 316 е предпочитаната марка, защото неквантифицираното съдържание на молибден подобрява устойчивостта срещу……

20 източника · 2026-10-09

5052-H32 срещу 6061-T6 за огънат и заваряван листов корпус: кога надграждането на якостта си заслужава цената на формоването и заваряването

За огънат и заваряван корпус 5052-H32 е по-подходящата сплав, когато приоритет са огъване с малък радиус и заваряване без термична обработка след……

15 източника · 2026-10-08

6061 срещу 7075 за детайли от CNC обработка в малки серии: кога надграждането на якостта си заслужава цената

6061-T6 е стандартният избор за повечето CNC детайли в малки серии; 7075-T6 се оправдава само когато приблизително 80-85% по-високата ѝ якост на опън и……

15 източника · 2026-10-09

T4, T5 и T6 на машиностроителен чертеж от алуминий: към какво темперът реално задължава доставчика

Буквата за темпер е отделна спецификационна променлива спрямо сплава: тя променя якостта, корозионното поведение, равнинността и обработваемостта и трябва……

8 източника · 2026-10-08

Анодиране срещу прахово боядисване срещу галванично покритие за обработвани детайли: какво подкрепят доказателствата

Съвместимостта с основния материал решава първа: анодирането е ограничено до алуминий и титан, докато праховото боядисване подхожда на метали, които понасят……

15 източника · 2026-10-10

Анодиране срещу химическо никелиране за прецизни алуминиеви корпуси: компромиси по размери, корозия, износване и цена

За прецизен алуминиев корпус размерният бюджет решава първи: анодният слой расте приблизително наполовина навън спрямо дебелината си на повърхност, докато……

17 източника · 2026-10-08

AS9100D срещу ISO 9001 за доставчици на CNC обработка: какво се променя за FAI, проследимостта и разходите

AS9100D вгражда ISO 9001:2015 и добавя специфични за авиокосмическата промишленост изисквания — FAI по AS9102, управление на конфигурацията, защита от……

14 източника · 2026-10-08

IATF 16949, PPAP и производствена повторяемост за автомобилни CNC детайли: какво трябва да докаже доставчикът преди възлагането

IATF 16949 е стандартът за качество, приложим за CNC цех, доставящ автомобилни серийни детайли, и вгражда ISO 9001, като добавя специални характеристики……

15 източника · 2026-10-08

C260 месингов лист срещу C268, C510 фосфорен бронз и C110 мед за щамповани конектори: какво доказва наборът от данни

C260 месингов лист е приблизително 3–4x по-слабо проводим от C110 мед (около 28% IACS спрямо 100–101% IACS), така че не може да обслужва клем, чие сечение……

7 източника · 2026-10-07

C260 срещу C220 срещу C280 месингов лист за щампане и огъване: какво доказателствата могат и какво не могат да установят

C260 месинговият лист е подкрепен от доказателствата като формуем избор за щампане и огъване, когато е указан в меко до полутвърдо състояние (отпуснат, H01……

14 източника · 2026-10-09

Защо офертите за един и същ CNC детайл се разминават по кратни: разходообразуващи фактори и как да сравнявате доставчици

CNC офертата се изгражда от материал, обработка (ставка × време на цикъла), настройка/фиксирани разходи и довършване/контрол/опаковане, така че цитираната……

16 източника · 2026-10-10

CNC обработка за детайли на дронове и БПЛА: дебелина на стената, толеранси, материали, повърхностна обработка и изисквания за сертификация

За конструктивни детайли на БПЛА съобщената практическа минимална дебелина на стената е 0.8 mm при метал и 1.5 mm при пластмаса, под която рискът от……

16 източника · 2026-10-10

CNC детайли, съответстващи на FDA, за хранително-преработвателно оборудване: кои повърхности го изискват, какъв Ra да зададете и как да го проверите

За CNC обработен детайл в хранително-преработвателно оборудване изискванията към материала и финиша се отнасят до повърхността в контакт с продукта……

15 източника · 2026-10-10

Какво определя срока на изпълнение при CNC обработка — и кои лостове го съкращават

Броят настройки и ориентации, класът на материала, зададените толеранси и повърхностна обработка, количеството в поръчката, навременността на DFM анализа и……

13 източника · 2026-10-10

Как загубите от материал повишават цената на CNC детайл — и кои проектни решения ги намаляват

Загубите от суровината повишават цената на CNC детайл, защото детайлът се обработва от заготовка, по-голяма от завършения детайл, а ефектът е по-голям при……

15 източника · 2026-10-08

Контролен списък за CNC контрол и доклад от CMM: какво да изискате и как да го четете

Контролният списък за CNC контрол и докладът от CMM трябва да обвържат всеки измерен резултат с конкретен елемент от чертежа, ревизия и проверен детайл, и……

13 източника · 2026-10-10

CNC фрезоване срещу CNC струговане: как да насочите детайл по геометрия, цена и циклово време

Насочвайте детайла първо по геометрия: въртосяметричните детайли (валове, щифтове, втулки, резбови съединители) отиват към струговане, докато детайлите……

12 източника · 2026-10-09

Студеновалцувана срещу горещовалцувана стоманена ламарина: кога надценката за CRS си заслужава

Студеновалцуваната стомана е правилният избор, когато детайлът се нуждае от строг контрол на дебелината и равнинност, повърхност без оксид, готова за……

9 източника · 2026-10-10

Избор на стратегия за охлаждаща течност при фрезоване: наводняване (flood), MQL, през шпиндела под налягане или на сухо

Съобразете начина на подаване с доминиращия механизъм на отказ за вашия материал, инструмент и операция, а не с цехово правило по подразбиране: алуминият……

10 източника · 2026-10-08

CNC обработка на корпуси, радиатори и прецизни детайли за електроника: какво да укажете и какво да проверите

Толерансите трябва да се задават по клас на елемента, а не като една обща цифра, защото постижимият толеранс следва критичността на елемента — общите……

21 източника · 2026-10-08

Квалифициране на CNC доставчик за производство: кои контролни точки и контролни доказателства да изисквате

CNC доставчик може да се пусне в производство само след като обхватът на сертификата е проверен спрямо вашата индустрия и материал, първият образец е……

13 източника · 2026-10-09

Поцинкована стомана срещу студено валцувана с прахово боядисване срещу неръждавела стомана за листови детайли за външна употреба: механизъм на корозия, завиваемост и цена

Поцинкованата стомана и неръждавелата стомана се защитават и двете чрез самовъзстановяващ се слой — цинкът и пасивният оксиден филм — докато праховото……

17 източника · 2026-10-08

Какви контролни доказателства да изисквате за CNC обработени детайли: FAI, CMM данни, сертификати за материала и приемочни проверки

Определете обхвата на контрола, формата на доклада, плана за проби и изискванията за проследимост в запитването за оферта (RFQ), защото добавянето на пълна……

15 източника · 2026-10-08

ISO 13485 спрямо ISO 9001 за CNC доставчици: какво добавя сертификацията и как да проверите обхвата

ISO 13485 е стандартът за СМК за медицински изделия и се описва като добавящ валидация на процесите, записи за историята на изделието, проследимост на……

17 източника · 2026-10-08

Какво действително доказва сертификацията ISO 9001:2015 за CNC доставчик — и кога вместо нея се изискват IATF 16949, AS9100D или ISO 13485

Сертификат ISO 9001:2015 доказва, че именувано юридическо лице и площадка изпълняват документирана обща система за управление на качеството в рамките на……

18 източника · 2026-09-18

Как да укажете прецизно обработени енергийни детайли: изисквания за запитвания за оферта (RFQ) за нефт и газ, вятър, слънце и ядрена енергетика

Секторният етикет не произвежда използваема оферта — наборът от изисквания го прави.…

16 източника · 2026-10-10

Толеранси, повърхности и разходи за роботни стави, хармонични задвижвания и конструктивни детайли: какво да укажете и къде да отслабите изискванията

Интерфейсите на роботни стави и хармонични задвижвания се цитират при ±0.01–0.05 mm, с отвори за лагери при ±0.005 mm и Ra 0.4 µm в авиационната практика……

15 източника · 2026-10-07

Лазерно рязане срещу щанцоване срещу водно-абразивно рязане за листов метал: как да изберете, когато данните за безубедоточността липсват

Нито един източник в този набор не установява универсален безубедоточен обем, максимална дебелина, цена на щанцова матрица или скорост и цена на детайл……

12 източника · 2026-10-09

Лазерно рязане + гънъчен преса срещу щамповане с мека екипировка срещу CNC обработка за прототип от листов метал под 500 броя

За прототип от листов метал под 500 броя цитираните източници описват лазерното рязане плюс формоване на гънъчна преса като маршрута с минимална инвестиция……

9 източника · 2026-10-08

Лазерно рязане + гъвкане срещу щанцоване за малосерийни листовометални прототипи: какво доказателствата могат да сравнят

За малосериен листовометален прототип лазерното рязане + гъвкане е маршрутът, който доказателствата подкрепят: носи минимална или $0 цена за екипировка и се……

14 източника · 2026-10-07

Прототипиране от листов метал срещу метален 3D печат за функционални метални прототипи: как да изберете

Геометрията решава първа: листовият метал е ограничен до гънки, рязане и формовани форми и не може да изработи напълно 3D вътрешни кухини, докато металният……

11 източника · 2026-10-07

CNC поръчки в малки серии: какво да потвърдите, преди да се ангажирате

За CNC поръчка в малка серия доказателствата установяват как разходът за програмиране и настройка се амортизира върху количеството, как минималната поръчка……

17 източника · 2026-10-07

Кое повърхностно покритие да се зададе на обработен детайл: базов метал, функция и изисквания по чертежа

Започнете с отстраняване на покрития, които базовият метал не може да приеме: анодиране е често посочваният маршрут за алуминий и титан, пасивиране или……

11 източника · 2026-09-17

Задавайте тесни толеранси само там, където сглобката има нужда от тях

Тесните толеранси струват пари само когато принуждават процеса да се промени — по-бавни проходи, допълнителни настройки, вторично шлайфане, повече контрол.…

13 източника · 2026-10-10

Какво определя цената на CNC фрезован детайл — и къде можете да спестите, без да губите функция

Времето на машината (часова ставка × циклово време) и настройката са доминиращите ценови компоненти при малосерийни CNC фрезовани детайли, като материалът……

14 източника · 2026-10-08

Наистина ли този детайл се нуждае от 5 оси, или 3 оси стигат?

Детайл се нуждае от 5 оси само когато неговите елементи не могат да бъдат достигнати от една или две фиксирани ориентации, а едновременната 5-осна обработка……