База знань

Дослідіть обробку з ЧПУ

Гайди з інженерним підходом про те, як виготовляються деталі: які вимоги здатен витримати кожен процес, що визначає вартість і де процес дає збій. Узагальнено з багатоджерельного промислового дослідницького корпусу.

12 джерел · 2026-10-08

Коли листова сталь 201 може замінити 304: межі за корозією, формуванням і зварюванням

Сталь 201 — це варіант з нижчою корозійною стійкістю та нижчою вартістю порівняно з 304, що узгоджується з її нижчим вмістом хрому та приблизно вдвічі……

11 джерел · 2026-10-07

Листова нержавіюча сталь 304 проти 316 для відкритого повітря, морського та хімічного впливу: коли потрібне оновлення класу і скільки воно коштує

Для морського, прибережного або хімічного впливу 316 — це клас, якому надається перевага, оскільки вона містить не кількісно визначений рівень молібдену, що……

20 джерел · 2026-10-09

5052-H32 проти 6061-T6 для гнутого та зварного листометалевого корпуса: коли підвищення міцності варте штрафу за формування та зварювання

Для гнутого та зварного корпуса 5052-H32 — це більш придатний сплав, коли пріоритетами є згин на малих радіусах і зварювання без післязварної термічної……

12 джерел · 2026-10-12

6061-T6 vs 7075-T6 for a Low-Volume CNC Part: When the Strength Upgrade Is Worth Its Penalties

Specify 7075-T6 only when its roughly 1.8x higher yield and tensile strength is functionally necessary; otherwise 6061-T6 is the lower-cost, more available……

15 джерел · 2026-10-09

T4, T5 та T6 на кресленику для механообробки: до чого стан термообробки реально зобов'язує постачальника

Літера стану термообробки — це окрема змінна специфікації, відмінна від сплаву: вона змінює міцність, корозійну стійкість, площинність і поведінку при……

8 джерел · 2026-10-08

Анодування проти порошкового фарбування та гальванічного покриття для оброблених деталей: що підтверджують докази

Спершу вирішує сумісність із основним металом: анодування обмежене алюмінієм і титаном, тоді як порошкове фарбування підходить металам, що витримують……

15 джерел · 2026-10-10

Анодування чи хімічне нікелювання для прецизійних алюмінієвих корпусів: компроміси за розмірами, корозією, зносом і вартістю

Для прецизійного алюмінієвого корпуса першим вирішальним чинником є розмірний бюджет: анодування приблизно половину товщини покриття нарощує назовні на……

17 джерел · 2026-10-08

AS9100D та ISO 9001 для постачальників обробки на верстатах з ЧПУ: що змінюється для FAI, простежуваності та вартості

AS9100D вбудовує в себе ISO 9001:2015 і додає авіаційно-галузеві вимоги — FAI за AS9102, управління конфігурацією, захист від підробних деталей, безпеку……

14 джерел · 2026-10-08

IATF 16949, PPAP і стабільність виробництва автомобільних деталей з ЧПУ: що постачальник має довести до присудження контракту

IATF 16949 — це стандарт якості, який застосовується до цеху обробки з ЧПУ, що поставляє серійні автомобільні деталі; він вбудовує в себе ISO 9001, додаючи……

15 джерел · 2026-10-08

Листовна латунь C260 проти C268, фосфорної бронзи C510 та міді C110 для штампованих з'єднувачів: що встановлює сукупність доказів

Латунний лист C260 приблизно у 3–4x менш електропровідний, ніж мідь C110 (близько 28% IACS проти 100–101% IACS), тож він не може виконувати роль клеми, чий……

7 джерел · 2026-10-07

Латунний лист C260 проти C220 проти C280 для штампування та згинання: що дані можуть і що не можуть вирішити

Латунний лист C260 підтверджений даними як формований вибір для штампування та згинання, якщо заданий у м'якому до напівтвердого стані (відпалений, H01 або……

14 джерел · 2026-10-09

Чому комерційні пропозиції на одну й ту саму деталь з ЧПУ відрізняються в рази: фактори вартості та як порівнювати постачальників

Комерційна пропозиція на обробку з ЧПУ складається з матеріалу, механообробки (ставка × час циклу), налагодження/фіксованих витрат та……

16 джерел · 2026-10-10

Обробка з ЧПУ для деталей дронів і БПЛА: товщина стінок, допуски, матеріали, покриття та вимоги до сертифікації

Для несучих деталей БПЛА наведена практична нижня межа товщини стінки становить 0,8 мм у металах і 1,5 мм у пластиках; нижче ризик вібрації та короблення……

16 джерел · 2026-10-10

Деталі з ЧПУ, сумісні з FDA, для харчового обладнання: які поверхні цього потребують, який Ra задавати і як це перевірити

Для деталі з ЧПУ в харчовому обладнанні вимоги до матеріалу та покриття прив'язані до поверхні, що контактує з продуктом: нержавіючі поверхні контакту з……

15 джерел · 2026-10-10

Що визначає термін виготовлення на ЧПУ — і які важелі його скорочують

Кількість налагоджень та орієнтацій, марка матеріалу, допуск і специфікація шорсткості, обсяг замовлення, своєчасність DFM і обсяг документації — важелі……

13 джерел · 2026-10-10

Як відходи матеріалу підвищують вартість деталі з ЧПУ — і які проєктні рішення їх зменшують

Відходи сировини підвищують вартість деталі з ЧПУ, бо деталь обробляється із заготовки більшої за готову деталь, і цей ефект більший для малосерійних……

15 джерел · 2026-10-08

Чекліст контролю обробки з ЧПУ та звіт КВМ: що вимагати і як його читати

Чекліст контролю обробки з ЧПУ та звіт координатно-вимірювальної машини (КВМ) мають прив'язувати кожен виміряний результат до конкретного елемента……

13 джерел · 2026-10-10

Фрезерування з ЧПУ чи токарна обробка з ЧПУ: як обрати маршрут деталі за геометрією, вартістю та цикловим часом

Спершу спрямовуйте деталь за геометрією: деталі з осьовою симетрією (вали, штифти, втулки, різьбові з'єднувачі) йдуть на токарну обробку, а деталі, чия……

12 джерел · 2026-10-09

Холоднокатаний проти гарячекатаного сталевого листа: коли варто платити надбавку за CRS

Холоднокатана сталь — правильний вибір, коли деталь потребує жорсткого контролю товщини та площинності, поверхні без окалини, готової до фарбування чи……

9 джерел · 2026-10-10

Вибір стратегії СОЖ для фрезерування: поливання, MQL, крізь-шпиндельна високого тиску чи сухе оброблення

Підбирайте метод подачі під домінуючий механізм відмови для вашого матеріалу, інструменту та операції, а не під загальну цехову звичку: алюміній відмовляє……

10 джерел · 2026-10-08

Обробка на верстатах з ЧПУ для корпусів електроніки, радіаторів і точних деталей: що задавати у вимогах і що перевіряти

Допуски слід задавати окремо для кожного класу елементів, а не одним загальним числом, адже досяжний допуск слідує за критичністю елемента: некритичні……

21 джерел · 2026-10-08

Кваліфікація постачальника обробки з ЧПУ для виробництва: які рубежі та контрольні докази вимагати

Постачальника обробки з ЧПУ можна допускати до виробництва лише після того, як область дії сертифіката звірено з вашою галуззю та матеріалом, перша деталь……

13 джерел · 2026-10-09

Оцинкована сталь проти холоднокатаної з порошковим фарбуванням проти нержавіючої сталі для вуличних деталей з листового металу: механізм корозії, зварюваність і вартість

Оцинкована сталь і нержавіюча сталь захищаються завдяки шару, що самовідновлюється, — цинку та пасивної оксидної плівки, — тоді як порошкове фарбування є……

17 джерел · 2026-10-08

Які контрольні докази вимагати для деталей обробки з ЧПУ: FAI, дані КВМ, сертифікати матеріалів і приймальні перевірки

Визначайте охоплення контролю, формат звіту, план вибірки та вимоги простежуваності в запиті цінової пропозиції, бо додавання повної документації після……

15 джерел · 2026-10-08

ISO 13485 проти ISO 9001 для постачальників обробки з ЧПУ: що додає сертифікація і як перевірити область дії

ISO 13485 — стандарт системи менеджменту якості для медичних виробів, і його описують як такий, що додає валідацію процесів, записи історії виробів……

17 джерел · 2026-10-08

Що сертифікація ISO 9001:2015 насправді підтверджує для постачальника обробки з ЧПУ — і коли замість неї потрібні IATF 16949, AS9100D чи ISO 13485

Сертифікат ISO 9001:2015 підтверджує, що названа юридична особа та майданчик ведуть документовану загальну систему менеджменту якості в межах зазначеної в……

18 джерел · 2026-09-18

Як задавати вимоги до деталей точної обробки для енергетики: вимоги запиту цінової пропозиції для нафти й газу, вітру, сонця та атомної енергетики

Галузева позначка сама по собі не дає придатної пропозиції — її дає набір вимог.…

16 джерел · 2026-10-10

Допуски, чистота поверхні та вартість для суглобів роботів, хвильових передач і конструкційних деталей: що вказувати і де послабити

Інтерфейси суглобів роботів і хвильових передач наводяться в межах ±0.01–0.05 мм, отвори під підшипники — ±0.005 мм і Ra 0.4 мкм за аерокосмічною практикою……

15 джерел · 2026-10-07

Лазерне різання, штампування чи гідроабразивне різання для листового металу: як обирати, коли даних про точку беззбитковості немає

Жодне джерело з цього набору не підтверджує універсальний беззбитковий обсяг, максимальну товщину, ціну штампа або швидкість чи собівартість на деталь, тож……

12 джерел · 2026-10-09

Лазерне різання + листогін проти штампування з м'яким оснащенням та обробки на верстатах з ЧПУ для дослідного зразка з листового металу обсягом до 500 шт.

Для дослідного зразка з листового металу обсягом до 500 шт.…

9 джерел · 2026-10-08

Лазерне різання + гнуття проти штампування для малосерійних прототипів з листового металу: що доказова база здатна порівняти

Для малосерійного прототипа з листового металу маршрут, який підтримують дані, — це лазерне різання + гнуття: він має мінімальну або $0 вартість оснащення і……

14 джерел · 2026-10-07

Прототипування з листового металу проти металевого 3D-друку для функціональних металевих прототипів: як обирати

Спершу вирішує геометрія: листовий метал обмежений згинами, різами та формованими формами і не здатен виготовити повноцінні 3D-порожнини, тоді як металевий……

11 джерел · 2026-10-07

Замовлення ЧПУ малими партіями: що підтвердити, перш ніж зобов'язатися

Для замовлення ЧПУ малою партією дані підтверджують, як вартість програмування та налагодження амортизується на кількість, як MOQ співвідноситься з вашим……

17 джерел · 2026-10-07

Яку обробку поверхні вказувати для деталі з механообробки: основний метал, функція та вимоги кресленика

Почніть із відсіювання обробок, які основний метал не приймає: анодування — звично наведений варіант для алюмінію та титану, пасивація або електролітичне……

11 джерел · 2026-09-17

Задавайте жорсткі допуски лише там, де їх вимагає складання

Жорсткі допуски коштують грошей лише тоді, коли вони змушують змінювати процес — повільніші переходи, додаткові налагодження, окреме шліфування, більше……

13 джерел · 2026-10-10

Що формує ціну фрезерованої деталі з ЧПУ — і де можна знизити вартість, не втрачаючи функції

Час верстата (погодинна ставка × цикловий час) та налагодження — домінуючі складові вартості малосерійних фрезерованих деталей з ЧПУ, причому для……

14 джерел · 2026-10-08

Чи справді цій деталі потрібна 5-осева обробка, чи достатньо 3-осевої?

Деталь потребує 5-осевої обробки лише тоді, коли до її елементів неможливо дістатися з однієї чи двох фіксованих орієнтацій, а одночасна 5-осева обробка……