CNC İşleme Üreticisi ve Tedarikçisi

Modern CNC machining facility floor with machine tools and machinists

Doğru CNC işleme üreticisini seçmek, üretim sürecinizin zamanında, şartnameye uygun ve bütçesinde sevk edilip edilmeyeceğine karar verir. Bir CNC işleme üreticisi olarak frezeleme ve tornayı kendi ekipmanımızda — proses yetkinliğinize ve kalite gereksinimlerinize uygun şekilde — yürütürüz; böylece satış vaatlerinden değil, kanıtlanmış kapasiteden satın alırsınız.

Her sipariş tek bir iş akışından geçer: 3B modelinizi yükleyin, 24–48 saat içinde mühendis onaylı bir teklif alın, ilk parçayı onaylayın ve parçaları boyutsal denetim raporuyla alın. Zorunlu MOQ yok — tek bir prototipten başlayın ve aynı hatta, aynı bağlamada tekrarlanabilir üretim partilerine ölçekleyin.

Yetenekler

  • CNC frezeleme 3/4/5 eksen ve canlı takımlı CNC torna
  • İlk siparişten önce proses yeterliliği
  • Üretim devam etmeden önce ilk parça denetimi
  • Her sevkiyatla son boyutsal denetim raporu
  • Prototipler 5–10 iş günü; üretim 2–4 hafta
  • STEP, IGS veya DWG dosyalarından 24–48 saat içinde teklifler
  • Herhangi bir tasarım dosyası paylaşılmadan önce imzalanan NDA

Tipik malzemeler

Alüminyum (6061, 7075), paslanmaz çelik, karbon çeliği, pirinç, bakır, titanyum ve mühendislik plastikleri (PEEK, Delrin, naylon).

Malzeme / kaliteTipik durumİşlenebilirlikNerede kullanılır
Aluminium 6061T6 (çözeltilmiş ve yaşlandırılmış)Kolay: iyi talaş kontrolü, rahat işlenirBraketler, gövdehler, bağlama aparatları, prototipten seri üretime
Aluminium 7075T6 / T651Daha zor: fazla takım aşınması, rijit bağlama gerektirirYüksek mukavemetli, ağırlık-kritik parçalar; kaynağa uygun değil
Stainless 304 / 304LTavlanmışSertleşir: daha düşük devir, pozitif ilerlemeGenel korozyon direnci, gıda ve proses ekipmanları
Stainless 316 / 316LTavlanmış304'den daha zor: fazla takım aşınmasıKlorürlü ortamlar, denizcilik, medikal ve farmasötik uygulamalar
Carbon steel 1018 / 1045Haddelenmiş / normalizeKolaydan orta seviyeye; paslanmaya karşı korunmalıMil, levha, kaynaklı konstrüksiyonlar, aparat gövdeleri
Brass C360H02 yarı sertMükemmel: yüksek devir, temiz yüzeyFittingler, burçlar, konektörler, dekoratif parçalar
Copper C110Tavlanmış / H02Yapışkan: keskin takımlar ve büyük açılar gerekirİletkenlik, baralar, ısı yönetimi
Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V)Fabrika tavlamalıZor: düşük devir, ısı kontrolü, takım aşınmasıHavacılık ve uzay, medikal, hafif yüksek mukavemetli parçalar
Mühendislik plastikleri (POM, PEEK, PA)Ektrüde / tavlanmışKolaydan yapışkana: yumuşak ağızlar, keskin takımlarİzolasyon, düşük sürtünme, kimya ve aşınma parçaları

Kaplamalar

Eloksal kaplama, elektrostatik toz boya, galvaniz kaplama (nikel, çinko), pasivasyon, parlatma, kum neşterleme — teknik resim başına şartlandırılır ve sevkiyattan önce doğrulanır.

Yüzey işlemiNe yaparNe zaman belirtilir
İşlenmiş olarakTakım izleri görünür; Ra tipik 1.6-3.2 µmParça yalnızca işlevini görecekse
Kum veya cam bilye püskürtmeDüzgün mat yüzey, takım izlerini gizlerEloksal öncesi kozmetik parçalar
Eloksal Type IIOksit tabakası oluşturur; renk seçenekleriAlüminyum görünümü artı orta düzey korozyon ve aşınma direnci
Sert eloksal Type IIIDaha kalın ve sert oksit tabakasıKayma veya aşınmaya maruz alüminyum yüzeyler
Kromat dönüşümüİletkenliğini koruyan ince koruyucu filmAlüminyumda elektriksel birleştirme veya topraklama
Elektrosız nikelDüzgün, sert, korozyona dayanıklı tabakaAşınma artı korozyon, delik iç yüzeyleri dahil
Çinko kaplamaEkonomik, fedakâr korozyon korumasıİç mekân veya korumalı ortamdaki çelik parçalar
Toz boyaKalın, dayanıklı, dekoratif tabakaGörünüm şart olduğunda
PasivasyonSerbest demiri uzaklaştırır, oksit tabakasını onarırİşleme sonrası paslanmaz çelik parçalar
Gerilmeye alma / ısıl işlemİşleme öncesi veya sonrası artık gerilmeleri giderirİşlemeye dayanması gereken ince et kalınlıkları ve sıkı toleranslar

Toleranslar

Belirtilmediğinde ISO 2768-m'ye göre standart toleranslar; hassas işlemede yaygın olarak ±0.02–0.05 mm, daha sıkı toleranslar teknik resim incelemesinden sonra fiyatlandırılır.

Teknik resim ibaresiNeyi gerektirirMaliyet ve teslim süresine etkisi
Genel: ±0.25 mm / ±0.010 inStandart takım, boyut kontrolüReferans: ek ücret yok
Standart: ±0.13 mm / ±0.005 inİyi durumda tezgâh, ilk parça kontrolüKüçük ek ücret; tekliflerde olağan varsayılan
Sıkı: ±0.025 mm / ±0.001 inTaşlanmış veya elmas takım, sıcaklık kontrolü, CMMKademeli artış: yavaş kesimler artı tam denetim
Hassas: ±0.013 mm / ±0.0005 inBitirme geçişleri, mastarlar, kontrollü ortamFiyatı işleme hâkim olur; sıkça ayrı bir operasyon
Konum / açısallık (GD&T)Referans kontrolü, ilişkili yüzeyler için tek bağlamaReferansın kaç bağlamaya yayıldığına bağlı
Yüzey pürüzlülüğü Ra 0.8 µm veya daha iyiDaha ince geçişler, parlatma veya bitirme geçişiSadece işleme süresi değil ayrı bir işlem adımı ekler

Önemli Özellikler

SpecificationValue
toleranceISO 2768 (Class M)
tolerance0.0001 in
tolerance±0.001"

İşlem Seçenekleri

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Related Processes

Injection Molding

used for

Laser Marking

used for

mass_production

used for

Common Applications

  • plastic molded parts
  • Aerospace
  • Robotics
  • consumer goods
  • energy

Ordering, Lead Times & MOQ

Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.

Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.

Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.

Sıkça sorulan sorular

Minimum sipariş adedi var mı?

Özel CNC parçaları için zorunlu MOQ yoktur. Tek parça prototipler standart uygulamadır ve birim fiyat üretim hacmiyle iyileşir.

Parçaları ne kadar hızlı alabilirim?

Prototipler tipik olarak lojistik ve kalite kontrolleri dahil 5–10 iş günü içinde gönderilir. Üretim süreçleri adede ve yüzey işlemine bağlı olarak 2–4 hafta sürer.

Teklif vermek için ne göndermeniz gerekiyor?

Tolerans ve yüzey işlemi tanımlı bir 2B teknik resimle birlikte bir 3B dosya (STEP veya IGS). Doğru fiyatlandırma için malzeme, adet ve varış ülkesini belirtin.

Kalite nasıl kontrol edilir?

Her sipariş serisi üretim başlamadan önce yeterlilikten geçirilir. İlk parça denetimi, üretimden önce parçanın teknik resminizle eşleştiğini teyit eder. Son denetim kritik ölçüleri kapsar ve boyutsal raporlar parçalarınızla gönderilir. Malzeme sertifikaları talep halinde sağlanır.

Tasarımım korunuyor mu?

Dosya paylaşımından önce bir NDA imzalanır. Dosyalarınız yalnızca sizin üretiminiz için kullanılır ve özel tasarımlar asla yeniden satılmaz.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).