Výrobca a dodávateľ CNC obrábania

Modern CNC machining facility floor with machine tools and machinists

Výber správneho výrobcu CNC obrábania rozhoduje o tom, či vaša výrobná rada odíde načas, podľa špecifikácie a v rámci rozpočtu. Ako výrobca CNC obrábania prevádzkujeme frézovanie a sústruženie na vlastnom zariadení — prispôsobenom vašim požiadavkám na procesné schopnosti a kvalitu — takže nakupujete od overenej kapacity, nie od predajných sľubov.

Každá objednávka prechádza jedným pracovným tokom: nahrajte 3D model, získajte inžiniersky posúdenú ponuku do 24–48 hodín, schváľte prvú súčiastku a prijmite diely s dimenzionálnou kontrolnou správou. Žiadne vynútené MOQ — začnite od jediného prototypu a škálujte na opakovateľné výrobné šarže na rovnakej linke a upnutí.

Schopnosti

  • CNC frézovanie 3/4/5-osé a CNC sústruženie s poháňaným náradím
  • Kvalifikácia procesu pred prvou objednávkou
  • Kontrola prvej súčiastky pred pokračovaním výroby
  • Finálna dimenzionálna kontrolná správa ku každej zásielke
  • Prototypy do 5–10 pracovných dní; výroba 2–4 týždne
  • Ponuky zo súborov STEP, IGS alebo DWG do 24–48 hodín
  • NDA podpísané skôr, než sa vymenia akékoľvek návrhové súbory

Typické materiály

Hliník (6061, 7075), nehrdzavejúca oceľ, uhlíková oceľ, mosadz, meď, titan a konštrukčné plasty (PEEK, Delrin, nylon).

Materiál / triedaTypický stavObrobiteľnosťKde sa hodí
Hliník 6061T6 (riešený a starnutý)Ľahký: výborne obrobiteľný, dobrá kontrola triesokKonzoly, skrine, prípravky, prototypy až po výrobu
Hliník 7075T6 / T651Náročnejší: väčšie opotrebenie nástroja, nutné tuhé upnutiaVysokopevnostné diely kritické na hmotnosť; nie na zváranie
Nehrdzavejúca oceľ 304 / 304LŽíhanáKalí sa za studena: nižšie rezné rýchlosti, kladné posuvyVšeobecná odolnosť proti korózii, potravinárske a procesné zariadenia
Nehrdzavejúca oceľ 316 / 316LŽíhanáTvrdšia než 304: väčšie opotrebenie nástrojaExpozícia chloridom, morské, zdravotnícke a farmaceutické prostredia
Uhlíková oceľ 1018 / 1045Valcovaná za tepla / normalizovanáĽahká až stredná; vyžaduje ochranu proti hrdziHriadele, plechy, zvárané zostavy, telá nástrojov
Mosadz C360H02 polotvrdáVýborná: vysoké rýchlosti, čisté povrchyArmatúry, objímky, konektory, dekoratívne diely
Meď C110Žíhaná / H02Lepkavá: ostré nástroje a veľké čelné uhlyVodivosť, rozvodné koľajnice, tepelné manažérstvo
Titan Grade 5 (Ti-6Al-4V)Válcovane žíhanýObťažný: nízke rýchlosti, kontrola tepla, opotrebenie nástrojaLetecký a zdravotnícky priemysel, ľahké vysokopevnostné diely
Konštrukčné plasty (POM, PEEK, PA)Extrudovaný / žíhanýOd ľahkého po lepkavé: mäkké čeľuste, ostré nástrojeIzolácia, nízke trenie, chemické a opotrebovacie diely

Povrchové úpravy

Eloxovanie, práškové lakovanie, galvanické pokovovanie (nikel, zinok), pasivácia, leštenie, sklenopeletovanie — špecifikované na výkres a overené pred odoslaním.

Povrchová úpravaČo robíZadajte, keď
Obrábané bez úpravyViditeľné stopy po nástroji; Ra typicky 1,6–3,2 µmDiel musí len fungovať
SklenopeletovanieJednotný matný povrch, prekrýva stopy po nástrojiViditeľné diely pred eloxovaním
Eloxovanie Typ IIVytvára oxidickú vrstvu; farebné možnostiVzhľad hliníka plus mierna odolnosť proti korózii a opotrebeniu
Tvrdé eloxovanie Typ IIIHrubšia, tvrdšia oxidická vrstvaKĺzavé alebo opotrebovávané hliníkové povrchy
Chromátovaná konverziaTenký ochranný film, ktorý zostáva vodivýElektrické spájanie alebo uzemnenie na hliníku
Chemické niklovanieJednotná, tvrdá vrstva odolná voči koróziiOpotrebenie plus korózia, vrátane vnútra otvorov
ZinkovanieEkonomická obetná ochrana proti koróziiOceľové diely v interiéri alebo chránenom exteriéri
Práškové lakovanieHrubá, odolná, dekoratívna vrstvaVzhľad je požiadavkou
PasiváciaOdstraňuje voľné železo a obnovuje oxidický filmNehrdzavejúce diely po obrábaní
Odzťažovanie / tepelné spracovanieOdstraňuje zvyškové napätia pred rezaním alebo po ňomTenké steny a tesné tolerancie, ktoré musia obrábanie prežiť

Tolerancie

Štandardné tolerancie podľa ISO 2768-m, ak nie sú zadané; presné obrábanie bežne drží ±0.02–0.05 mm, s tesnejšími toleranciami kalkulovanými po posúdení výkresu.

Údaj vo výkreseČo vyžadujeDopad na cenu a dodaciu lehotu
Všeobecné: ±0.25 mm / ±0.010 inŠtandardné nástroje, dimenzionálna kontrolaZáklad: žiadna prirážka
Štandardné: ±0.13 mm / ±0.005 inStroj v dobrom stave, kontrola prvej súčiastkyNízka prirážka; bežný štandard pri kalkulácii
Tesné: ±0.025 mm / ±0.001 inBrúsené alebo diamantové nástroje, teplotná kontrola, CMMSkoková zmena: pomalšie rezy plus úplná kontrola
Precízne: ±0.013 mm / ±0.0005 inČistiací stroje, meradlá, kontrolované prostredieObrábanie určuje cenu; často samostatná operácia
Poloha / uhlovosť (GD&T)Kontrola referencií, jedno upnutie pre súvisiace prvkyZávisí od toho, cez koľko upnutí sa referencia tiahne
Povrchová drsnosť Ra 0.8 µm alebo nižšiaJemnejšie posuvy, leštenie alebo dokončovací priechodPridáva procesný krok, nielen čas obrábania

Kľúčové špecifikácie

SpecificationValue
toleranceISO 2768 (Class M)
tolerance0.0001 in
tolerance±0.001"

Možnosti procesu

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Related Processes

Injection Molding

used for

Laser Marking

used for

mass_production

used for

Common Applications

  • plastic molded parts
  • Aerospace
  • Robotics
  • consumer goods
  • energy

Ordering, Lead Times & MOQ

Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.

Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.

Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.

Časté otázky

Existuje minimálne objednané množstvo?

Žiadne vynútené MOQ pre zakázkové CNC diely. Prototypy v jednom kuse sú bežnou praxou a jednotková cena sa zlepšuje s výrobným objemom.

Ako rýchlo môžem prijať diely?

Prototypy sa zvyčajne odosielajú do 5–10 pracovných dní vrátane logistiky a kvalitatívnych kontrol. Výrobné rady trvajú 2–4 týždne v závislosti od množstva a povrchovej úpravy.

Čo musím poskytnúť na kalkuláciu?

3D súbor (STEP alebo IGS) plus 2D výkres s toleranciami a údajmi o povrchovej úprave, kde sú relevantné. Uveďte materiál, množstvo a cieľovú krajinu pre presnú kalkuláciu.

Ako je kontrolovaná kvalita?

Každý rad objednávok sa kvalifikuje pred začatím výroby. Kontrola prvej súčiastky potvrdí, že diel zodpovedá vášmu výkresu, pred spustením výroby. Finálna kontrola pokrýva kritické rozmery a dimenzionálne protokoly sa odosielajú s vašimi dielmi. Materiálové certifikáty sú k dispozícii na žiadosť.

Je môj návrh chránený?

NDA sa podpisuje pred výmenou súborov. Vaše súbory sa používajú výhradne na vašu výrobu a zákazkové návrhy sa nikdy nepredávajú ďalej.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).