Interfețele articulațiilor de roboți și ale transmisiilor armonice sunt citate la ±0.01–0.05 mm, cu găuri de rulment la ±0.005 mm și Ra 0.4 µm în practica aerospațială, în timp ce caracteristicile generale necritice admit ±0.05–0.127 mm. Toleranțele strânse și finisajele fine cresc costul prin treceri de finisare și controale suplimentare, deci aparțin doar caracteristicilor funcționale.

Materialul, volumul, inspecția și certificarea adaugă fiecare propriul strat de cost, iar sursele oferă intervale, nu o curbă de cost pentru o piesă anume.

Ce caracteristici chiar au nevoie de toleranță la nivel de micron

Costul toleranței urmează caracterul critic al fiecărei caracteristici, nu toleranța generală implicită trecută pe desenul tehnic. O cotă strânsă impune așchiere mai lentă, treceri de finisare suplimentare și mai mult timp de inspecție, iar o sursă observă că ±0.01 mm față de ±0.1 mm poate dubla timpul de inspecție și rata de rebut20.

De aceea aceeași piesă poate purta câteva caracteristici la nivel de micron și o toleranță generală mult mai largă peste tot restul. Practica aerospațială arată clar această împărțire.

Pe o piesă aerospațială, găurile de rulment stau la ±0.005 mm cu Ra 0.4 µm, în timp ce caracteristicile generale necritice admit ±0.05 mm până la ±0.127 mm30.

Pentru robotică, un furnizor declară că prelucrarea CNC atinge ±0.01 mm până la ±0.05 mm și că acest interval este necesar pentru prinderile servomotoarelor, carcasele rulmenților și interfețele transmisiilor armonice16. Ambele valori provin de la pagini de nivel de furnizor, deci tratate-le ca practică declarată, nu ca standard obligatoriu.

Când cotați o carcasă de articulație sau o flanșă de transmisie armonică, întrebați-vă ce dimensiuni poziționează un rulment, o angrenare sau o referință de așezare, și rezervați cota strânsă acestora. Tot restul poate purta clasa generală de toleranță.

Sursele nu stabilesc o toleranță obligatorie pentru vreun model anume de articulație de robot sau transmisie armonică, deci valoarea pe care o scrieți trebuie să vină din propriul vostru calcul de asamblare și să fie confirmată cu atelierul.

Ce suprafețe au nevoie de finisaj fin și care pot rămâne așa cum ies de la mașină

Finisajul de suprafață se comportă ca toleranța: saltul de cost este între starea de la mașină și un finisaj fin specificat, nu între două valori fine.

Ra 3.2 µm este starea de la mașină, în timp ce Ra 0.8 µm cere o trecere secundară, deci cota mai fină adaugă o operație de prelucrare pe fiecare față pe care o acoperă20. Finisajele fine cer în plus mai multe treceri de finisare, de aceea trebuie specificate doar pentru suprafețele critice28.

Pe o articulație de robot, suprafețele care justifică un finisaj fin sunt cele cu funcție de așezare, de rulment sau de etanșare. Găurile de rulment aerospațiale sunt citate la Ra 0.4 µm30, mai fin decât pragul general de Ra 0.8 µm în trecere secundară, ceea ce reflectă ajustarea rulmentului, nu piesa întreagă.

Dacă prescrieți Ra 0.8 µm pe o față estetică sau de degajare, plătiți o trecere care nu aduce nimic asamblării. Un control practic înainte de a elibera desenul tehnic: marcați fiecare suprafață ca ieșire de la mașină, cu excepția celei care așază un rulment, etanșează sau formează o față de așezare de precizie.

Sursele nu publică cerințe de finisaj pentru suprafețe de etanșare specifice articulațiilor de roboți; dacă articulația are o etanșare, valoarea respectivă trebuie să vină de la furnizorul etanșării sau din propriile voastre date de încercare, nu din aceste surse.

Alegerea materialului per componentă în loc de materialul cel mai rezistent

Alegerea materialului acționează atât asupra prețului materiei prime, cât și asupra timpului de prelucrare, iar cele două efecte arată în aceeași direcție.

Aluminiul 6061-T6 este evaluat cu prelucrabilitate excelentă la cost scăzut, 7075-T6 cu prelucrabilitate bună la cost mediu și cel mai bun raport rezistență-greutate dintre aliajele de aluminiu, iar oțelul aliat 4140 cu prelucrabilitate bună la cost mediu-scăzut și rezistență ridicată după tratament termic5.

Titanul Grade 5 este evaluat dificil și de cost ridicat, iar PEEK oferă prelucrabilitate moderată la cost ridicat5. Materialele dificile se așchiază mai lent, uzează mai repede sculele și cer un control al procesului mai strict, ceea ce se vede atât în cost, cât și în termenul de livrare27.

O sursă declară că titanul adaugă 30–100% la tarifele orare pentru prelucrare cu 5 axe29. Valoarea respectivă provine de la o singură pagină de nivel de furnizor și este o observație specifică sursei, nu o regulă de piață, dar arată direcția: suprataxa se plătește în tariful orar, nu doar în materialul brut.

Pentru un element de braț de robot sau un cadru de bază, 6061-T6 este referința, cu excepția cazului în care cazul de încărcare sau bugetul de greutate îl exclud.

Treceți la 7075-T6 sau 4140 când cerința de rezistență sau de oboseală este reală, și rezervați titanul sau PEEK aplicațiilor care au nevoie de proprietățile lor specifice526. Sursele nu compară costul per piesă între 7075, 4140, titan și inoxidabil pentru aceeași geometrie de componentă robotică, deci comparația trebuie rulată pe propria voastră piesă.

Potrivirea procesului de producție cu volumul și maturitatea proiectului

Decizia de proces depinde de angajarea sau nu a sculelor. Prelucrarea CNC nu cere scule și absoarbe ușor modificările de proiect, de aceea este poziționată pentru prototipuri, serii mici și caracteristici cu toleranță strânsă1719.

Turnarea sub presiune și turnarea prin injecție devin economice la volume mai mari, după ce investiția în matriță este răspândită pe multe piese617.

Turnarea sub presiune poate menține toleranțe de până la ±0.1 mm per 25 mm în funcție de material și de proiectarea piesei, și poate fi adăugată o prelucrare CNC suplimentară pentru rafinarea caracteristicilor sau pentru atingerea unor specificații dimensionale mai strânse6.

Asta înseamnă că o carcasă de articulație turnată poate totuși cere o gaură de rulment prelucrată: alegerea procesului nu elimină etapa cu toleranță strânsă, ci o mută.

Dacă proiectul vostru se mai schimbă, sau volumul se află în intervalul prototip și serie mică, CNC este varianta cu risc mai mic, pentru că o revizuire costă un program nou, nu o matriță nouă1724.

Odată ce proiectul este stabil și volumul este destul de mare pentru a amortiza sculele, turnarea sau injecția pot prelua geometria de masă617.

Sursele nu dau un prag numeric de volum la care apare această răscruțe pentru componentele robotice, deci punctul de break-even trebuie calculat din propria voastră ofertă de matriță și din volumul de piese.

Caracteristici de proiect de eliminat înainte să trimiteți cererea de ofertă (RFQ)

Aceste caracteristici impun scule cu braț lung sau de diametru mic, reglaje multiple și traiectorii mai lente, ceea ce ridică timpul și costul de prelucrare132728. Eliminarea lor în faza de desen tehnic costă mai puțin decât a le plăti pe fiecare piesă.

Calibrarea inspecției și a certificării pe aplicație

Inspecția și certificarea sunt poziții de cost, nu cheltuieli generale. O FAI completă la CMM adaugă $150–$500 per lot, iar PPAP Level 3 adaugă mai mult20.

Lucrările aerospațiale și de apărare poartă o primă de 20–50% la tarifele pentru 5 axe pentru trasabilitate, sisteme de calitate și materiale exotice29. Ambele valori provin de la pagini de nivel de furnizor, deci folosiți-le ca scară pentru compararea ofertelor, nu ca cifră de buget.

Nivelul de certificare trebuie să urmeze utilizarea finală. ISO 9001 acoperă majoritatea lucrărilor industriale, AS9100D este necesar pentru echipamentele de zbor, iar acreditarea A2LA validează competența de măsurare separat de sistemul de management al calității21.

Pentru un robot industrial care nu zboară niciodată, AS9100D și ITAR adaugă cost fără a schimba piesa. Pentru o aplicație de apărare sau spațială, ele sunt biletul de intrare, iar grupul de furnizori se îngustează la atelierele certificate2930.

Înainte de a scrie clauza de inspecție, decideți ce dovadă aveți nevoie în realitate: un raport al primei bucăți, un raport CMM pe caracteristicile critice sau un dosar PPAP complet.

Sursele nu cuantifică impactul asupra termenului de livrare al CMM, FAI sau PPAP pentru componentele robotice și nu cuantifică impactul pe cost al ISO 9001 singură, deci aceste efecte trebuie confirmate cu atelierul.

Planificarea termenului de livrare în jurul etapei celei mai lente, nu al prelucrării

Termenul de livrare e stabilit de cea mai lentă intrare, care adesea nu este așchierea. Un furnizor declară 7–15 de zile pentru piese de robotică, cu inspecție CMM completă și certificate de material incluse16.

Pentru un prototip CNC unicat, o altă sursă dă 2–5 zile lucrătoare, iar DMLS pe metal pentru piese structurale aleargă 7–14 zile lucrătoare, inclusiv post-procesare și inspecție25. O a treia sursă plasează termenele tipice de prototipare pe metal între 1 zi și 3 săptămâni, în funcție de metodă și complexitate23.

Sunt valori de nivel de furnizor, cu perimetre diferite, deci sunt utile ca interval de planificare, nu ca angajament. Materialul dificil, geometria complexă, finisarea și inspecția împing fiecare termenul mai departe.

Titanul și PEEK sunt evaluate ca dificile și de cost ridicat, iar așchierea mai lentă și uzura sculelor pe care le cauzează prelungește termenul tot atât cât prețul529. Dacă piesa voastră cere un finisaj fin pe o gaură de rulment plus un raport CMM complet, ambele etape stau pe calea critică după prelucrare.

Când construiți calendarul, cereți atelierului să coteze termenul pentru piesa finită și inspectată, nu pentru piesa prelucrată, și cereți care etapă îl determină. Sursele nu cuantifică impactul inspecției asupra termenului de livrare pentru componentele robotice, deci acest răspuns trebuie să vină de la furnizor.

What the sources do not establish

  • Nicio sursă nu furnizează o curbă cuantificată a costului per piesă care să lege valori specifice de toleranță sau Ra de caracteristici specifice ale articulațiilor de roboți, transmisiilor armonice sau componentelor structurale.
  • Nicio sursă nu dă un prag numeric de volum la care CNC devine mai scump decât turnarea sau injecția pentru componentele robotice.
  • Nicio sursă nu cuantifică impactul inspecției (CMM, FAI, PPAP) asupra termenului de livrare pentru componentele robotice.
  • Nicio sursă nu cuantifică impactul pe cost al ISO 9001 singură (non-aerospațial) pentru componentele robotice.
  • Nicio sursă nu furnizează cerințe de toleranță a profilului dinților pentru transmisiile armonice.
  • Nicio sursă nu furnizează cerințe de finisaj pentru suprafețe de etanșare specifice articulațiilor de roboți.
  • Nicio sursă nu furnizează cerințe de finisaj de suprafață pentru componente structurale critice la oboseală, specifice brațelor sau cadrelor de roboți.
  • Nicio sursă nu compară costul per piesă între aluminiu 7075, oțel 4140, titan și inoxidabil pentru aceeași geometrie de componentă robotică.
Bază de cunoștințe — Sources · 17

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.