Pemesinan lucutan elektrik membuang logam dengan percikan terkawal dan bukannya alat pemotong, itulah sebabnya ia mencapai tempat frais dan bubut berhenti: keluli terkeras selepas rawatan haba, karbida, dinding nipis, sudut dalaman tajam dan alur dalam sempit. EDM dinyatakan bagi setiap ciri pada lukisan dan dinyatakan harga bersama operasi pemesinan di sekelilingnya.
Tiga proses meliputi kebanyakan keperluan. Wire EDM memotong profil dan taper merentas seluruh benda kerja dengan dawai loyang bergerak. Sinker EDM membakar rongga dan poket ke dalam keluli terkeras menggunakan elektrod berbentuk. EDM penggerudian lubang memesin lubang mula dalam, bergarispusat kecil pada nisbah aspek tinggi.
Keupayaan
- Wire EDM: pemotongan profil dan taper bagi keluli terkeras dan karbida
- Sinker EDM untuk rongga, poket dan tulang rusuk dalam perkakas terkeras
- EDM penggerudian lubang untuk lubang mula dalam, bergarispusat kecil
- Sudut dalaman tajam dan alur dalam yang tidak dapat dicapai pemotong
- Pemesinan selepas rawatan haba, tanpa herotan pengekat semula
- Laporan pemeriksaan dimensi bersama setiap pesanan
Bahan biasa
EDM berfungsi pada sebarang bahan konduktif elektrik: keluli alat (D2, A2, H13) dalam keadaan terkeras, keluli tahan karat, aluminium, loyang, kuprum, karbida dan titanium.
| Bahan / gred | Keadaan lazim | Kebolehmahinan | Sesuai untuk |
|---|---|---|---|
| Aluminium 6061 | T6 (larutan haba dan ditua) | Mudah: mudah dipotong, kawalan serpihan baik | Penyangkut, rumah, kelengkapan, prototaip hingga pengeluaran |
| Aluminium 7075 | T6 / T651 | Lebih sukar: haus alat lebih cepat, perlu persediaan tegar | Bahagian berkekuatan tinggi kritikal-berat; tidak untuk kimpalan |
| Keluli tahan karat 304 / 304L | Dilunakan | Mengeras-kerja: kelajuan lebih rendah, suapan positif | Rintangan kakisan am, peralatan makanan dan proses |
| Keluli tahan karat 316 / 316L | Dilunakan | Lebih liat daripada 304: haus alat lebih cepat | Pendedahan klorida, marin, perubatan dan farmaseutikal |
| Keluli karbon 1018 / 1045 | Sebagai-gulung / dinormalisasi | Mudah hingga sederhana; perlu perlindungan daripada karat | Acuan, plat, fabrikasi kimpalan, badan perkakas |
| Loyang C360 | H02 separa keras | Cemerlang: kelajuan tinggi, kemasan bersih | Kelengkapan, bushing, penyambung, bahagian hiasan |
| Kuprum C110 | Dilunakan / H02 | Lekat: alat tajam dan sudut rake tinggi | Kekonduksian, basbar, pengurusan haba |
| Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V) | Dilunakan kilang | Sukar: kelajuan rendah, kawalan haba, haus alat | Aeroangkasa, perubatan dan bahagian ringan berkekuatan tinggi |
| Plastik kejuruteraan (POM, PEEK, PA) | Diekstrusi / dilunakan | Mudah hingga lekat: rahang lembut, perkakas tajam | Penebat, geseran rendah, bahagian kimia dan haus |
Kemasan
Permukaan EDM membawa lapisan tuang semula halus yang lazimnya dibiarkan sebagaimana terbakar pada perkakas atau dipoles pada ciri pengedap dan pembentukan; kemasan dinyatakan bagi setiap permukaan pada lukisan.
| Kemasan | Apa yang ia lakukan | Nyatakan apabila |
|---|---|---|
| Sebagai-mesin | Tanda alat kekal kelihatan; Ra lazimnya 1.6-3.2 µm | Bahagian hanya perlu berfungsi |
| Blast manik | Permukaan matte seragam, menyembunyikan tanda alat | Bahagian kosmetik sebelum anodisasi |
| Anodisasi Jenis II | Membina lapisan oksida; pilihan warna | Rupa aluminium plus rintangan kakisan dan haus sederhana |
| Anodisasi keras Jenis III | Lapisan oksida lebih tebal dan keras | Permukaan aluminium gelongsor atau terhakis |
| Penukaran kromat | Filem pelindung nipis yang kekal konduktif | Ikatan elektrik atau pembumian pada aluminium |
| Nikel tanpa elektro | Lapisan seragam, keras dan tahan kakisan | Haus plus kakisan, termasuk di dalam lubang |
| Penyaduran zink | Perlindungan kakisan korban yang ekonomi | Bahagian keluli dalam servis dalam bangunan atau terlindung |
| Salutan serbuk | Lapisan tebal, tahan lama dan hiasan | Rupa adalah keperluannya |
| Pasivasi | Membuang besi bebas dan memulihkan filem oksida | Bahagian keluli tahan karat selepas pemesinan |
| Legaan tegasan / rawatan haba | Melegakan tegasan baki sebelum atau selepas pemotongan | Dinding nipis dan toleran ketat yang mesti bertahan pemesinan |
Toleran
Wire EDM lazimnya mengekalkan ketepatan profil ±0.005–0.01 mm; sinker dan EDM penggerudian lubang mengekalkan julat sedikit lebih luas. Nilai lebih ketat disemak dan disahkan mengikut lukisan semasa sebut harga.
| Keterangan lukisan | Apa yang diperlukan | Kesan pada kos dan tempoh |
|---|---|---|
| Am: ±0.25 mm / ±0.010 in | Perkakas standard, semakan dimensi | Garis dasar: tiada tambahan |
| Standard: ±0.13 mm / ±0.005 in | Mesin dalam keadaan baik, semakan artikel pertama | Tambahan kecil; lalai lazim sebut harga |
| Ketat: ±0.025 mm / ±0.001 in | Perkakas digilap atau berlian, kawalan suhu, CMM | Perubahan langkah: pemotongan lebih perlahan plus pemeriksaan penuh |
| Berketepatan tinggi: ±0.013 mm / ±0.0005 in | Laluan kemasan, tolok, persekitaran terkawal | Pemesinan mendominasi harga; sering operasi berasingan |
| Kedudukan / kecondongan (GD&T) | Kawalan datum, satu persediaan jika ciri berkaitan | Bergantung pada bilangan persediaan yang diliputi datum |
| Kemasan permukaan Ra 0.8 µm atau lebih halus | Langkah sanding lebih halus, pengilatan atau laluan kemasan | Menambah satu langkah proses, bukan sekadar masa pemesinan |
Pilihan Proses
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Ordering, Lead Times & MOQ
Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.
Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.
Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.
Soalan yang sering diajukan
Bilakah suatu bahagian patut menggunakan EDM dan bukannya frais?
Guna EDM apabila bahan sudah terkeras, apabila sudut dalaman mesti benar-benar tajam (pemotong frais sentiasa meninggalkan radius), bagi alur dalam sempit, atau bagi karbida yang alat konvensional tidak dapat memotong secara ekonomi. Banyak bahagian menggabungkan kedua-duanya: frais untuk geometri am, EDM untuk ciri yang memerlukannya.
Adakah EDM hanya berfungsi pada logam terkeras?
Tidak. EDM berfungsi pada sebarang bahan konduktif elektrik, termasuk aluminium, loyang dan kuprum. Ia hanya paling ekonomi pada keluli terkeras dan karbida, di mana pemesinan konvensional sukar atau mustahil dan kadar penyingkiran EDM yang lebih perlahan tetap menjadi laluan yang lebih pantas.
Apakah fail yang anda perlukan untuk menyebut harga kerja EDM?
Hantar CAD 3D (STEP atau IGES) plus lukisan 2D yang menyatakan bahan dan keadaan kekerasan, permukaan mana yang EDM, keperluan kemasan permukaan selepas pembakaran, serta kedudukan dan garispusat lubang mula untuk penyarungan dawai. Jurutera kami mengesahkan kebolehlaksanaan dan pembahagian pemesinan-EDM sebelum sebut harga.
Bagaimanakah ketepatan EDM berbanding pemesinan CNC?
Ketepatan profil wire EDM setanding pemesinan frais berketepatan tinggi — lazimnya ±0.005–0.01 mm — dan ia dapat mengekalkan sudut dalaman lebih tajam kerana tiada radius alat untuk diberi pampasan. Sinker EDM bergantung sebahagiannya pada haus elektrod dan dinyatakan harga dengan julat toleran khusus bagi setiap ciri.
What is the minimum order quantity (MOQ)?
Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
How do I get a quote and what information do you need?
3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which material should I choose?
Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 4
- emachineshop.comIndustry peer technical page
- rapiddirect.comIndustry peer technical page
- xometry.comIndustry peer technical page
- jlccnc.comIndustry peer technical page
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Perkhidmatan berkaitan
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).