Bengkel mesin ialah kemudahan pembuatan yang dilengkapi untuk memotong, membentuk dan menyiapkan stok mentah kepada komponen logam dan plastik berketepatan tinggi. Operasi lazim termasuk pemesinan frais CNC, pemesinan bubut CNC, penggerudian, penakikan, pengisaran dan kemasan sekunder, disokong oleh peralatan pemeriksaan yang mengesahkan ketepatan dimensi. Bengkel mesin berjulat daripada sel prototaip kecil hingga kemudahan pengeluaran bervolume tinggi, dan banyak yang pakar dalam bahan, saiz bahagian atau industri tertentu seperti aeroangkasa, perubatan, automotif dan peralatan industri. Halaman perkhidmatan ini menerangkan apa yang boleh diharapkan pembeli semasa memesan bahagian mesin daripada bengkel mesin kami, daripada sebut harga hingga penghantaran.
Bagi pembeli, cabaran utama jarang ialah mencari bengkel mesin — ia adalah mencari yang sesuai dengan bahagian, volum dan profil risiko. Kami memesin bahagian anda pada peralatan kami sendiri, jadi kesesuaian itu diselesaikan dengan orang yang benar-benar menjalankan kerja tersebut. Setiap pesanan disemak terhadap peralatan kami, keupayaan pemeriksaan dan ketersediaan bahan sebelum sebut harga bermula. Anda bekerja dengan satu format sebut harga, satu hubungan projek sepanjang pengeluaran, dan standard dokumentasi kualiti yang jelas. Itu memendekkan pemilihan pembekal, menurunkan risiko kegagalan kualiti, dan menjadikan perbandingan harga mudah.
Proses bermula apabila pembeli menghantar RFQ bersama fail CAD 3D, lukisan 2D dengan toleran, spesifikasi bahan, kuantiti dan sebarang keperluan kemasan. Sebut harga lazimnya tiba dalam beberapa hari bekerja, dengan tempoh pengeluaran disahkan bagi setiap bahagian dan setiap pesanan. Setelah sebut harga diluluskan, bahagian bergerak ke pengeluaran dengan langkah pemeriksaan dan dokumentasi yang dipersetujui, seperti laporan dimensi dan sijil bahan di mana dinyatakan. Sepanjang proses, jurutera yang sama yang menyebut harga bahagian anda menyelesaikan soalan tentang kebolehmahinan, toleran dan penjadualan sebelum ia menjejaskan penghantaran.
Keupayaan
- Pemesinan frais dan bubut CNC untuk prototaip hingga larian pengeluaran volum rendah dan pertengahan.
- Pemesinan 3-, 4- dan 5-paksi untuk geometri kompleks dan ciri toleran ketat.
- Operasi sekunder termasuk penggerudian, penakikan, pereaman, pembenangan dan pengisaran berketepatan tinggi.
- Kemasan permukaan seperti anodisasi, penyaduran, salutan serbuk dan pasivasi.
- Pemeriksaan dalam proses dan akhir dengan pengesahan CMM bagi dimensi kritikal.
- Semakan reka-bentuk-untuk-kebolehmahinan dan sokongan sebut harga untuk mengurangkan kos dan tempoh.
Bahan biasa
Bahan biasa termasuk aloi aluminium (6061, 7075), keluli tahan karat (303, 304, 316), keluli karbon dan aloi, loyang, kuprum, titanium dan plastik kejuruteraan seperti ABS, nilon, POM dan PEEK, dengan gred lain tersedia atas permintaan.
| Bahan / gred | Keadaan lazim | Kebolehmahinan | Sesuai untuk |
|---|---|---|---|
| Aluminium 6061 | T6 (larutan haba dan ditua) | Mudah: mudah dipotong, kawalan serpihan baik | Penyangkut, rumah, kelengkapan, prototaip hingga pengeluaran |
| Aluminium 7075 | T6 / T651 | Lebih sukar: haus alat lebih cepat, perlu persediaan tegar | Bahagian berkekuatan tinggi kritikal-berat; tidak untuk kimpalan |
| Keluli tahan karat 304 / 304L | Dilunakan | Mengeras-kerja: kelajuan lebih rendah, suapan positif | Rintangan kakisan am, peralatan makanan dan proses |
| Keluli tahan karat 316 / 316L | Dilunakan | Lebih liat daripada 304: haus alat lebih cepat | Pendedahan klorida, marin, perubatan dan farmaseutikal |
| Keluli karbon 1018 / 1045 | Sebagai-gulung / dinormalisasi | Mudah hingga sederhana; perlu perlindungan daripada karat | Acuan, plat, fabrikasi kimpalan, badan perkakas |
| Loyang C360 | H02 separa keras | Cemerlang: kelajuan tinggi, kemasan bersih | Kelengkapan, bushing, penyambung, bahagian hiasan |
| Kuprum C110 | Dilunakan / H02 | Lekat: alat tajam dan sudut rake tinggi | Kekonduksian, basbar, pengurusan haba |
| Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V) | Dilunakan kilang | Sukar: kelajuan rendah, kawalan haba, haus alat | Aeroangkasa, perubatan dan bahagian ringan berkekuatan tinggi |
| Plastik kejuruteraan (POM, PEEK, PA) | Diekstrusi / dilunakan | Mudah hingga lekat: rahang lembut, perkakas tajam | Penebat, geseran rendah, bahagian kimia dan haus |
Kemasan
Kemasan tersedia termasuk anodisasi (Jenis II dan Jenis III), penyaduran zink dan nikel, pasivasi, oksida hitam, salutan serbuk, blast manik, pengilatan dan kemasan tersuai yang dinyatakan mengikut lukisan.
| Kemasan | Apa yang ia lakukan | Nyatakan apabila |
|---|---|---|
| Sebagai-mesin | Tanda alat kekal kelihatan; Ra lazimnya 1.6-3.2 µm | Bahagian hanya perlu berfungsi |
| Blast manik | Permukaan matte seragam, menyembunyikan tanda alat | Bahagian kosmetik sebelum anodisasi |
| Anodisasi Jenis II | Membina lapisan oksida; pilihan warna | Rupa aluminium plus rintangan kakisan dan haus sederhana |
| Anodisasi keras Jenis III | Lapisan oksida lebih tebal dan keras | Permukaan aluminium gelongsor atau terhakis |
| Penukaran kromat | Filem pelindung nipis yang kekal konduktif | Ikatan elektrik atau pembumian pada aluminium |
| Nikel tanpa elektro | Lapisan seragam, keras dan tahan kakisan | Haus plus kakisan, termasuk di dalam lubang |
| Penyaduran zink | Perlindungan kakisan korban yang ekonomi | Bahagian keluli dalam servis dalam bangunan atau terlindung |
| Salutan serbuk | Lapisan tebal, tahan lama dan hiasan | Rupa adalah keperluannya |
| Pasivasi | Membuang besi bebas dan memulihkan filem oksida | Bahagian keluli tahan karat selepas pemesinan |
| Legaan tegasan / rawatan haba | Melegakan tegasan baki sebelum atau selepas pemotongan | Dinding nipis dan toleran ketat yang mesti bertahan pemesinan |
Toleran
Toleran CNC standard lazimnya mengekalkan ±0.1 mm (±0.005 in), dengan toleran lebih ketat sehingga ±0.01 mm atau lebih baik boleh dicapai pada ciri kritikal bergantung pada geometri bahagian dan bahan.
| Keterangan lukisan | Apa yang diperlukan | Kesan pada kos dan tempoh |
|---|---|---|
| Am: ±0.25 mm / ±0.010 in | Perkakas standard, semakan dimensi | Garis dasar: tiada tambahan |
| Standard: ±0.13 mm / ±0.005 in | Mesin dalam keadaan baik, semakan artikel pertama | Tambahan kecil; lalai lazim sebut harga |
| Ketat: ±0.025 mm / ±0.001 in | Perkakas digilap atau berlian, kawalan suhu, CMM | Perubahan langkah: pemotongan lebih perlahan plus pemeriksaan penuh |
| Berketepatan tinggi: ±0.013 mm / ±0.0005 in | Laluan kemasan, tolok, persekitaran terkawal | Pemesinan mendominasi harga; sering operasi berasingan |
| Kedudukan / kecondongan (GD&T) | Kawalan datum, satu persediaan jika ciri berkaitan | Bergantung pada bilangan persediaan yang diliputi datum |
| Kemasan permukaan Ra 0.8 µm atau lebih halus | Langkah sanding lebih halus, pengilatan atau laluan kemasan | Menambah satu langkah proses, bukan sekadar masa pemesinan |
Pilihan Proses
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Common Applications
- Turning
- Aerospace and Defense
- Automotive
- energy
Ordering, Lead Times & MOQ
Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.
Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.
Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.
Soalan yang sering diajukan
Adakah terdapat kuantiti pesanan minimum (MOQ)?
Kami menerima pesanan daripada satu bahagian prototaip hingga kuantiti pengeluaran ribuan. MOQ bergantung pada kerumitan bahagian dan penjanaan bahan — sebarang keperluan batang atau tuangan membawa minimum praktikal. Jika anda memerlukan larian artikel pertama kecil sebelum berkomited pada volum, nyatakan dalam RFQ anda dan kami akan menstruktur sebut harga mengikutnya.
Berapa lama pesanan bengkel mesin lazimnya mengambil masa?
Tempoh pengeluaran berbeza mengikut kerumitan bahagian, kuantiti, ketersediaan bahan dan keperluan kemasan. Bahagian prototaip dalam bahan biasa sering dihantar dalam satu hingga dua minggu; larian pengeluaran dan bahagian yang memerlukan langkah kemasan tambahan atau stok sukar dijana lazimnya mengambil tiga hingga enam minggu. Tempoh yang disahkan dinyatakan pada setiap sebut harga, dan pilihan dipercepat boleh diminta untuk program segera.
Apakah fail yang perlu saya sediakan untuk sebut harga?
Model CAD 3D (format STEP lebih diutamakan) plus lukisan 2D dengan dimensi, toleran, keterangan bahan dan spesifikasi kemasan memberikan sebut harga paling tepat. Jika lukisan tidak tersedia, model 3D dengan nota tentang ciri kritikal dan kuantiti mungkin mencukupi. Fail lengkap dan tidak kabur juga mengurangkan soal balas dan memendekkan kitaran sebut harga.
Apakah dokumentasi kualiti yang boleh saya minta bersama pesanan saya?
Dokumentasi standard lazimnya termasuk laporan pemeriksaan akhir atau dimensi; sijil bahan, pemeriksaan artikel pertama (FAI) dan sijil pematuhan tersedia atas permintaan dan boleh menjejaskan kos atau tempoh. Nyatakan keperluan dokumentasi dalam RFQ supaya kami boleh menyebut harganya dengan tepat, dan dimensi kritikal patut ditandakan pada lukisan untuk pengesahan berfokus.
Bagaimanakah reka bentuk dan harta intelek saya dilindungi?
Fail CAD dan lukisan anda digunakan hanya untuk menyebut harga dan mengilang bahagian anda, dan tidak pernah dikongsi dengan pelanggan lain. Kami tidak mengilang, tidak berkongsi dan tidak menggunakan semula reka bentuk anda untuk sesiapa pun. Jika projek anda memerlukan NDA bertandatangan sebelum fail dilepaskan, ini boleh diatur sebagai sebahagian daripada proses RFQ.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
How do I get a quote and what information do you need?
3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which material should I choose?
Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 4
- rapiddirect.comIndustry peer technical page
- thestandardsnavigator.comUnclassified source
- goscpm.comUnclassified source
- rivcut.comUnclassified source
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Perkhidmatan berkaitan
Related Knowledge
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).