Et verksted er en produksjonsenhet utrustet til å skjære, forme og etterbehandle råemner til presise komponenter i metall og plast. Typiske operasjoner omfatter CNC-fresing, CNC-dreiing, boring, gjenging, sliping og sekundær overflatebehandling, støttet av måleutstyr som verifiserer dimensjonsnøyaktigheten. Verksted spenner fra små prototypeceller til produksjonsanlegg for store volumer, og mange spesialiserer seg på bestemte materialer, delstørrelser eller bransjer som luftfart, medisin, bilindustri og industrielt utstyr. Denne tjenestesiden forklarer hva kjøpere kan forvente når de bestiller bearbeidede deler fra vårt verksted, fra prising til levering.
For kjøpere er hovedutfordringen sjelden å finne et verksted — det er å finne et som passer delen, volumet og risikoprofilen. Vi bearbeider delene dine på eget utstyr, så den passformen avklares med menneskene som faktisk skal kjøre jobben. Hver bestilling vurderes mot vårt utstyr, inspeksjonskapasitet og materialtilgjengelighet før prisingen begynner. Du jobber med ett tilbuddsformat, én prosjektkontakt gjennom produksjonen og definerte standarder for kvalitetsdokumentasjon. Det forkorter leverandørvalget, reduserer risikoen for kvalitetsavvik og gjør prisingen enkel å sammenligne.
Prosessen starter når en kjøper sender en RFQ med 3D CAD-filer, 2D-tegninger med toleranser, materialspesifikasjoner, antall og eventuelle krav til overflatebehandling. Tilbud ankommer normalt i løpet av noen virkedager, med leveringstider bekreftet per del og per bestilling. Når et tilbud er godkjent, går delene inn i produksjonen med avtalte inspeksjons- og dokumentasjonstrinn, som dimensjonsrapporter og materialsertifikater der det er spesifisert. Gjennom hele prosessen er det samme ingeniøren som priste delen din, som løser spørsmål om produserbarhet, toleranser og planlegging før de påvirker leveringen.
Kapabiliteter
- CNC-fresing og dreiing for prototyper gjennom produksjonsløp i små og mellomstore serier.
- Bearbeiding i 3, 4 og 5 akser for kompleks geometri og trekk med stramme toleranser.
- Sekundæroperasjoner inkludert boring, gjenging, oppborring, gjengetapping og presisjonssliping.
- Overflatebehandling som anodisering, belegging, pulverlakkering og passivering.
- Inspeksjon under produksjon og sluttkontroll med CMM-verifisering av kritiske dimensjoner.
- Gjennomgang av produserbarhet (DFM) og tilbudsstøtte for å redusere kostnad og leveringstid.
Typiske materialer
Vanlige materialer inkluderer aluminiumlegeringer (6061, 7075), rustfrie stål (303, 304, 316), karbon- og legeringsstål, messing, kobber, titan og tekniske plaster som ABS, nylon, POM og PEEK, med andre kvaliteter tilgjengelige på forespørsel.
| Materiale / kvalitet | Typisk tilstand | Bearbeidbarhet | Hvor den passer |
|---|---|---|---|
| Aluminium 6061 | T6 (løsningsbehandlet og herdet) | Enkel: god skjæregenskap, god avflisingskontroll | Braketter, hus, fixturer, prototyper og produksjon |
| Aluminium 7075 | T6 / T651 | Vanskeligere: mer verktøyslitasje, krever stive oppsett | Høyfaste, vektkritiske deler; ikke egnet for sveising |
| Rustfritt stål 304 / 304L | Glødet | Kaldbearbeidende: lavere skjærehastigheter, positiv mating | Generell korrosjonsmotstand, næringsmiddel- og prosessutstyr |
| Rustfritt stål 316 / 316L | Glødet | Seigere enn 304: mer verktøyslitasje | Klorid-, marine-, medisinsk og farmasøytisk eksponering |
| Karbonstål 1018 / 1045 | Varmvalset / normalisert | Enkel til middels; trenger beskyttelse mot rust | Aksler, plater, sveisekonstruksjoner, verktøykropper |
| Messing C360 | H02 halvherdet | Utmerket: høye hastigheter, ren overflate | Fittinger, bøssinger, kontakter, dekorative deler |
| Kobber C110 | Glødet / H02 | Klissete: skarpe verktøy og store spennvinkler | Ledningsevne, strinneskinner, termisk håndtering |
| Titan grad 5 (Ti-6Al-4V) | Fabriksglødet | Vanskelig: lave hastigheter, varmekontroll, verktøyslitasje | Luftfart, medisin og lette høyfaste deler |
| Tekniske plaster (POM, PEEK, PA) | Ekstrudert / glødet | Enkel til klissete: myke kjever, skarpe verktøy | Isolering, lav friksjon, kjemi- og slitedeler |
Overflatebehandling
Tilgjengelige behandlinger inkluderer anodisering (type II og type III), sink- og nikkelgalvanisering, passivering, svartoksidering, pulverlakkering, glaskulsblåsing, polering og kundetilpassede behandlinger spesifisert etter tegning.
| Overflatebehandling | Hva den gjør | Angi den når |
|---|---|---|
| Som maskinert | Verktøymerker synlige; Ra typisk 1.6–3.2 µm | Delen bare må fungere |
| Glaskulsblåsing | Jevn matt overflate, skjuler verktøymerkjer | Synlige deler før anodisering |
| Anodisering type II | Bygger et oksidlag; fargealternativer | Aluminiumsutseende pluss moderat korrosjons- og slitestyrke |
| Hardanodisering type III | Tykkere, hardere oksidlag | Glidende eller belastede aluminiumsflater |
| Kromatbehandling | Tynn beskyttelsesfilm som forblir ledende | Elektrisk binding eller jording på aluminium |
| Kjemisk nikkelfelling | Jevnt, hardt, korrosjonsbestandig lag | Slitasje pluss korrosjon, også inne i borehull |
| Sinkgalvanisering | Økonomisk offerbeskyttelse mot korrosjon | Ståldeler i innendørs eller skjermet drift |
| Pulverlakkering | Tykt, slitesterkt, dekorativt lag | Utseendet er kravet |
| Passivering | Fjerner fritt jern og gjenoppretter oksidfilmen | Rustfrie deler etter bearbeiding |
| Spenningsutlignende gløding / varmebehandling | Reduserer indre spenninger før eller etter skjæring | Tynne vegger og stramme toleranser som må overleve bearbeidingen |
Toleranser
Standard CNC-toleranser holder normalt ±0.1 mm (±0.005 in), med strammere toleranser ned til ±0.01 mm eller bedre oppnåelig på kritiske trekk avhengig av delens geometri og materiale.
| Toleranseangivelse | Hva den krever | Virkning på kostnad og leveringstid |
|---|---|---|
| Generell: ±0.25 mm / ±0.010 in | Standardverktøy, dimensjonskontroll | Grunnlag: ingen tilleggspris |
| Standard: ±0.13 mm / ±0.005 in | Maskin i god stand, førstegangsartikkelkontroll | Lite tillegg; det vanlige prismingsgrunnlaget |
| Stram: ±0.025 mm / ±0.001 in | Slipt eller diamantverktøy, temperaturkontroll, CMM | Terskelendring: tregere snitt pluss full inspeksjon |
| Presisjon: ±0.013 mm / ±0.0005 in | Finstøps, målemidler, kontrollert miljø | Bearbeidingen dominerer prisen; ofte en egen operasjon |
| Posisjon / vinkelhet (GD&T) | Referansekontroll, én oppsetting når trekkene hører sammen | Avhenger av hvor mange oppsettinger referansen spenner over |
| Overflatekvalitet Ra 0.8 µm eller finere | Finere steglengde, polering eller etterbearbeidingsgang | Legger til et prosesstrinn, ikke bare bearbeidingstid |
Prosesalternativer
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Common Applications
- Turning
- Aerospace and Defense
- Automotive
- energy
Ordering, Lead Times & MOQ
Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.
Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.
Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.
Vanlige spørsmål
Finnes det en minimumsbestillingsmengde (MOQ)?
Vi aksepterer bestillinger fra én enkelt prototypedel gjennom produksjonsantall på tusenvis. MOQ-er avhenger av delens kompleksitet og materialtilgangen — noe stangmateriale eller støpekrav har praktiske minimumsmengder. Hvis du trenger et lite førsteartikkellop før du forplikter deg til volum, oppgi dette i RFQ-en din, så utformer vi tilbudet deretter.
Hvor lang tid tar verkstedsbestillinger normalt?
Leveringstidene varierer med delens kompleksitet, antall, materialtilgjengelighet og krav til overflatebehandling. Prototypedeler i vanlige materialer sendes ofte på én til to uker; produksjonsløp og deler som krever ekstra etterbehandlingstrinn eller vanskelig tilgjengelige emner tar normalt tre til seks uker. Bekreftede leveringstider oppgis i hvert tilbud, og fremskyndede alternativer kan forespøres for hasteprogrammer.
Hvilke filer må jeg levere for et tilbud?
En 3D CAD-modell (STEP-format foretrekkes) pluss en 2D-tegning med dimensjoner, toleranser, materialeangivelser og spesifikasjoner for overflatebehandling gir det mest nøyaktige tilbudet. Hvis en tegning ikke er tilgjengelig, kan 3D-modellen med notater om kritiske trekk og antall være tilstrekkelig. Fullstendige, entydige filer reduserer også fram og tilbake med spørsmål og forkorter tilbudsperioden.
Hvilken kvalitetsdokumentasjon kan jeg be om med bestillingen min?
Standard dokumentasjon inkluderer normalt en sluttkontroll- eller dimensjonsrapport; materialsertifikater, førstegangsartikkelinspeksjon (FAI) og samsvarserklæringer er tilgjengelige på forespørsel og kan påvirke kostnad eller leveringstid. Spesifiser dokumentasjonskravene i RFQ-en slik at vi kan prise dem nøyaktig, og kritiske dimensjoner bør merkes på tegningen for fokusert verifisering.
Hvordan beskyttes designet og den intellektuelle eiendommen min?
CAD-filene og tegningene dine brukes kun til å prise og produsere delene dine, og deles aldri med andre kunder. Vi produserer ikke, deler ikke og gjenbruker ikke designene dine for andre. Hvis prosjektet ditt krever en signert NDA før filene utleveres, kan dette ordnes som en del av RFQ-prosessen.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
How do I get a quote and what information do you need?
3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which material should I choose?
Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 4
- rapiddirect.comIndustry peer technical page
- thestandardsnavigator.comUnclassified source
- goscpm.comUnclassified source
- rivcut.comUnclassified source
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Beslektede tjenester
Related Knowledge
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).