Un atelier de prelucrare este o unitate de producție echipată pentru a tăia, modela și finisa materie primă în componente metalice și din plastic de precizie. Operațiile tipice includ frezare CNC, strunjire CNC, găurire, filetare, rectificare și finisare secundară, susținute de echipamente de inspecție care verifică acuratețea dimensională. Atelierele variază de la celule mici de prototipare la facilități de producție de volum mare, iar multe se specializează pe anumite materiale, dimensiuni de piese sau industrii precum aerospațial, medical, auto și echipamente industriale. Această pagină de serviciu explică la ce se poate aștepta un cumpărător când comandă piese prelucrate din atelierul nostru, de la ofertare până la livrare.
Pentru cumpărători, provocarea principală nu este de regulă găsirea unui atelier — ci găsirea unuia potrivit pentru piesă, volum și profilul de risc. Prelucrăm piesele dvs. pe echipamente proprii, astfel încât această potrivire se stabilește cu oamenii care vor executa efectiv lucrarea. Fiecare comandă se analizează față de echipamentele noastre, capacitatea de inspecție și disponibilitatea materialelor înainte de începerea ofertării. Lucrați cu un singur format de ofertă, un singur contact de proiect pe durata producției și standarde definite de documentație a calității. Aceasta scurtează selecția furnizorului, reduce riscul scăpărilor de calitate și face prețurile ușor de comparat.
Procesul începe când un cumpărător trimite o cerere de ofertă cu fișiere CAD 3D, desene 2D cu toleranțe, specificații de material, cantități și orice cerințe de finisaj. Ofertele sosesc de regulă în câteva zile lucrătoare, cu termene de livrare confirmate per piesă și per comandă. Odată aprobată oferta, piesele intră în producție cu pașii de inspecție și documentație conveniți, precum rapoarte dimensionale și certificate de material acolo unde se specifică. Pe tot parcursul procesului, același inginer care a ofertat piesa dvs. rezolvă întrebările despre prelucrabilitate, toleranțe și programare înainte să afecteze livrarea.
Capabilități
- Frezare și strunjire CNC, de la prototipuri la serii de producție de volum mic și mediu.
- Prelucrare cu 3, 4 și 5 axe pentru geometrii complexe și elemente cu toleranțe strânse.
- Operații secundare, inclusiv găurire, filetare, alezare, tăiere de filet și rectificare de precizie.
- Finisaje de suprafață precum anodizare, placare, vopsire în câmp electrostatic și pasivare.
- Inspecție în cursul procesului și finală, cu verificare CMM a dimensiunilor critice.
- Analiză de proiectare pentru prelucrabilitate și suport de ofertare pentru reducerea costurilor și a termenului de livrare.
Materiale uzuale
Materialele uzuale includ aliaje de aluminiu (6061, 7075), oțeluri inoxidabile (303, 304, 316), oțeluri carbon și de aliaje, alamă, cupru, titan și materiale plastice tehnice precum ABS, nylon, POM și PEEK, cu alte clase disponibile la cerere.
| Material / clasă | Stare tipică | Prelucrabilitate | Unde se potrivește |
|---|---|---|---|
| Aluminiu 6061 | T6 (soluționat și revenit) | Ușor: se prelucrează liber, control bun al așchiilor | console, carcase, dispozitive, prototipuri până în producție |
| Aluminiu 7075 | T6 / T651 | Mai dificil: uzură mai mare a sculei, necesită reglaje rigide | Piese de înaltă rezistență, sensibile la greutate; nu pentru sudare |
| Oțel inoxidabil 304 / 304L | Revenit (annealed) | Se călește la lucru: viteze mai mici, avans pozitiv | Rezistență generală la coroziune, echipamente alimentare și de proces |
| Oțel inoxidabil 316 / 316L | Revenit (annealed) | Mai tenace decât 304: uzură mai mare a sculei | Expoziție la cloruri, mediu marin, aplicații medicale și farmaceutice |
| Oțel carbon 1018 / 1045 | Laminat la cald / normalizat | Ușor spre moderat; necesită protecție împotriva ruginii | Axe, plăci, constructe sudate, corpuri de scule |
| Alamă C360 | H02 semidură | Excelentă: viteze mari, finisaj curat | Raccorduri, bucșe, conectori, piese decorative |
| Cupru C110 | Revenit / H02 | Lipicios: scule ascuțite și unghiuri mari de atac | Conductivitate, bare de cupru, management termic |
| Titan Grade 5 (Ti-6Al-4V) | Revenit din laminare (mill annealed) | Dificil: viteze mici, control termic, uzura sculei | Aerospațial, medical și piese ușoare de înaltă rezistență |
| Materiale plastice tehnice (POM, PEEK, PA) | Extrudat / revenit | De la ușor la lipicios: cleje moi, scule ascuțite | Izolație, frecare redusă, piese pentru substanțe chimice și de uzură |
Finisaje
Finisajele disponibile includ anodizare (Tip II și Tip III), zincare și nichelare, pasivare, oxid negru, vopsire în câmp electrostatic, sablare cu microbile, lustruire și finisaje la comandă specificate pe desen.
| Finisaj | Ce face | Când îl specificați |
|---|---|---|
| Ca prelucrat | Urmele sculei rămân vizibile; Ra tipic 1,6–3,2 µm | Piesa doar trebuie să funcționeze |
| Sablare cu microbile | Suprafață mată uniformă, acoperă urmele sculei | Piese estetice înainte de anodizare |
| Anodizare Tip II | Construiește un strat de oxid; opțiuni de culoare | Aspect de aluminiu plus rezistență moderată la coroziune și uzură |
| Anodizare dură Tip III | Strat de oxid mai gros și mai dur | Suprafețe de aluminiu cu alunecare sau uzură |
| Conversie prin cromatare | Film protector subțire care rămâne conductiv | Legare electrică sau împământare pe aluminiu |
| Nichelare chimică | Strat uniform, dur, rezistent la coroziune | Uzură plus coroziune, inclusiv în interiorul găurilor |
| Zincare | Protecție economică de tip sacrificială împotriva coroziunii | Piese de oțel în interior sau în mediu adăpostit |
| Vopsire în câmp electrostatic | Strat gros, durabil, decorativ | Aspectul este cerința |
| Pasivare | Îndepărtează fierul liber și reface filmul de oxid | Piese din oțel inoxidabil după prelucrare |
| Detensionare / tratament termic | Înlătură tensiunile reziduale înainte sau după tăiere | Pereți subțiri și toleranțe strânse care trebuie să reziste prelucrării |
Toleranțe
Toleranțele CNC standard mențin de regulă ±0,1 mm (±0,005 in), cu toleranțe mai strânse, până la ±0,01 mm sau mai bine, realizabile pe elementele critice, în funcție de geometria piesei și de material.
| Toleranță indicată | Ce necesită | Efect asupra costului și termenului de livrare |
|---|---|---|
| Generală: ±0,25 mm / ±0,010 in | Scule standard, verificare dimensională | Bază: fără adaos |
| Standard: ±0,13 mm / ±0,005 in | Mașină în stare bună, verificarea primei bucăți | Adaos mic; valoarea implicită uzuală la ofertare |
| Strânsă: ±0,025 mm / ±0,001 in | Scule rectificate sau din diamant, control termic, CMM | Salt de regim: tăieri mai lente plus inspecție completă |
| Precizie: ±0,013 mm / ±0,0005 in | Procese de finisare, calibre, mediu controlat | Prelucrarea domină prețul; adesea o operație separată |
| Poziție / unghiularitate (GD&T) | Control al referințelor, un singur reglaj pentru elementele corelate | Depinde de câte reglaje acoperă referința |
| Finisaj de suprafață Ra 0,8 µm sau mai fin | Pas mai fin, lustruire sau un proces de finisare | Adaugă un pas de proces, nu doar timp de prelucrare |
Opțiuni de proces
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Common Applications
- Turning
- Aerospace and Defense
- Automotive
- energy
Ordering, Lead Times & MOQ
Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.
Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.
Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.
Întrebări frecvente
Există o cantitate minimă de comandă (MOQ)?
Acceptăm comenzi de la o singură piesă prototip până la cantități de producție de mii. MOQ-urile depind de complexitatea piesei și de aprovizionarea cu material — unele cerințe de bar sau de turnătorie au minime practice. Dacă aveți nevoie de o serie mică de prime bucăți înainte de a angaja volumul, menționați acest lucru în cererea de ofertă și vom structura oferta în consecință.
Cât durează de regulă comenzile către un atelier de prelucrare?
Termenele de livrare variază cu complexitatea piesei, cantitatea, disponibilitatea materialului și cerințele de finisaj. Prototipurile din materiale uzuale se expediază adesea într-o până la două săptămâni; seriile de producție și piesele care necesită pași suplimentari de finisare sau materie primă greu de procurat durează de regulă trei-patru până la șase săptămâni. Termenele confirmate se indică în fiecare ofertă, iar opțiunile accelerate pot fi solicitate pentru programele urgente.
Ce fișiere trebuie să furnizez pentru o ofertă?
Un model CAD 3D (de preferință în format STEP) plus un desen 2D cu dimensiuni, toleranțe, indicații de material și specificații de finisaj dă cea mai precisă ofertă. Dacă nu există desen, modelul 3D cu note despre elementele critice și cantități poate fi suficient. Fișierele complete și neambigue reduc și ele schimburile de întrebări și scurtează ciclul de ofertare.
Ce documentație de calitate pot solicita odată cu comanda?
Documentația standard include de regulă un raport final de inspecție sau dimensional; certificatele de material, inspecția primei bucăți (FAI) și certificatele de conformitate sunt disponibile la cerere și pot afecta costul sau termenul. Specificați cerințele de documentație în cererea de ofertă, astfel încât să le putem oferta precis, iar dimensiunile critice ar trebui marcate pe desen pentru o verificare concentrată.
Cum sunt protejate designul și proprietatea intelectuală?
Fișierele CAD și desenele dvs. se folosesc exclusiv pentru a oferta și produce piesele dvs. și nu se partajează niciodată cu alți clienți. Nu producem, nu partajăm și nu reutilizăm designurile dvs. pentru nimeni altcineva. Dacă proiectul necesită un NDA semnat înainte de eliberarea fișierelor, acesta se poate aranja în cadrul procesului de cerere de ofertă.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
How do I get a quote and what information do you need?
3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which material should I choose?
Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 4
- rapiddirect.comIndustry peer technical page
- thestandardsnavigator.comUnclassified source
- goscpm.comUnclassified source
- rivcut.comUnclassified source
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Servicii conexe
Related Knowledge
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).