Usługi warsztatu obróbczego: precyzyjne części CNC z naszego własnego warsztatu

Machinist inspecting a precision metal component beside a CNC milling machine in a machine shop

Warsztat obróbczy to zakład wytwórczy wyposażony w cięcie, kształtowanie i wykańczanie surowca, aby powstały precyzyjne komponenty metalowe i plastikowe. Typowe operacje obejmują frezowanie CNC, toczenie CNC, wiercenie, gwintowanie, szlifowanie i wykańczanie wtórne, wspierane wyposażeniem kontrolnym weryfikującym dokładność wymiarową. Warsztaty sięgają od małych komórek prototypowych po zakłady produkcji wielkoseryjnej, a wiele z nich specjalizuje się w określonych materiałach, rozmiarach części lub branżach, takich jak lotnictwo, medycyna, motoryzacja i wyposażenie przemysłowe. Ta strona usługi wyjaśnia, czego kupujący mogą oczekiwać przy zamawianiu części obrabianych w naszym warsztacie — od wyceny po dostawę.

Dla kupujących głównym wyzwaniem rzadko jest znalezienie warsztatu — chodzi o znalezienie takiego, który pasuje do części, wolumenu i profilu ryzyka. Obrabiamy Twoje części na własnym wyposażeniu, więc dopasowanie ustalasz z ludźmi, którzy faktycznie wykonają zlecenie. Każde zamówienie jest oceniane pod kątem naszego wyposażenia, zdolności kontrolnych i dostępności materiałów przed rozpoczęciem wyceny. Pracujesz z jednym formatem wyceny, jednym kontaktem projektu przez cały okres produkcji i zdefiniowanymi standardami dokumentacji jakości. To skraca wybór dostawcy, obniża ryzyko wad jakościowych i czyni porównywanie cen prostym.

Proces zaczyna się, gdy kupujący przesyła zapytanie ofertowe z plikami CAD 3D, rysunkami 2D z tolerancjami, specyfikacjami materiałów, ilościami i wszelkimi wymaganiami wykończeniowymi. Wyceny przychodzą zwykle w ciągu kilku dni roboczych, z potwierdzonymi czasami realizacji dla każdej części i zamówienia. Po zatwierdzeniu wyceny części wchodzą do produkcji z uzgodnionymi krokami kontroli i dokumentacji, takimi jak raporty wymiarowe i atesty materiałowe tam, gdzie określono. W całym procesie ten sam inżynier, który wycenił Twoją część, rozwiązuje pytania o technologiczność, tolerancje i harmonogram, zanim wpłyną one na dostawę.

Możliwości

  • Frezowanie i toczenie CNC dla prototypów po produkcję mało- i średnioseryjną.
  • Obróbka 3-, 4- i 5-osiowa dla złożonych geometrii i cech o ciasnych tolerancjach.
  • Operacje wtórne, w tym wiercenie, gwintowanie, rozwiercanie, nacinanie gwintów i precyzyjne szlifowanie.
  • Wykańczanie powierzchni, takie jak anodowanie, powlekanie, malowanie proszkowe i pasywacja.
  • Kontrola międzyoperacyjna i końcowa z weryfikacją CMM wymiarów krytycznych.
  • Przegląd technologiczności konstrukcji (DFM) i wsparcie wycen w celu obniżenia kosztów i czasu realizacji.

Typowe materiały

Typowe materiały to stopy aluminium (6061, 7075), stale nierdzewne (303, 304, 316), stale węglowe i stopowe, mosiądz, miedź, tytan oraz tworzywa inżynieryjne, takie jak ABS, nylon, POM i PEEK; inne gatunki dostępne na życzenie.

Materiał / gatunekTypowy stanObrabialnośćGdzie się sprawdza
Aluminium 6061T6 (utwardzanie roztworzeniem i starzenie)Łatwy: dobra skrawalność, dobra kontrola wióraWsporniki, obudowy, przyrządy, prototypy aż po produkcję seryjną
Aluminium 7075T6 / T651Trudniejszy: większe zużycie narzędzia, wymaga sztywnej obróbkiCzęści o wysokiej wytrzymałości i krytycznej wadze; nie do spawania
Stainless 304 / 304LWyżarzonyUmocnia się przy obróbce: niższe prędkości, dodatni naciskOgólna odporność na korozję, przemysł spożywczy i procesowy
Stainless 316 / 316LWyżarzonyTwardszy w obróbce niż 304: większe zużycie narzędziaChlorki, środowisko morskie, zastosowania medyczne i farmaceutyczne
Carbon steel 1018 / 1045Walcowany / normalizowanyŁatwy do umiarkowanego; wymaga ochrony przed rdząWały, płyty, konstrukcje spawane, korpusy oprzyrządowania
Brass C360H02 półtwardyDoskonała: wysokie prędkości, czysta powierzchniaZłączki, tuleje, złącza, części dekoracyjne
Copper C110Wyżarzony / H02Kleisty: ostre narzędzia i duże kąty natarciaPrzewodność, szyny zbiorcze, zarządzanie ciepłem
Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V)Wyżarzony w hucieTrudny: niskie prędkości, kontrola ciepła, zużycie narzędziaLotnictwo i kosmonautyka, medycyna, lekkie części wysokowytrzymałe
Tworzywa inżynieryjne (POM, PEEK, PA)Wytłaczane / wyżarzaneOd łatwego do kleistego: miękkie szczęki, ostre narzędziaIzolacja, niskie tarcie, części chemiczne i odporne na zużycie

Wykończenia

Dostępne wykończenia obejmują anodowanie (typ II i typ III), cynkowanie i niklowanie, pasywację, oksydowanie na czarno, malowanie proszkowe, śrutowanie kulowe, polerowanie oraz wykończenia niestandardowe określone na rysunku.

WykończenieCo dajeKiedy je określić
Po obróbceŚlady narzędzia widoczne; Ra typowo 1.6-3.2 µmCzęść musi tylko działać
Śrutowanie mikrokulkamiJednolita matowa powierzchnia, maskuje ślady narzędziaCzęści dekoracyjne przed eloksowaniem
Elokowanie Type IIBuduje warstwę tlenku; opcje kolorówWygląd aluminium plus umiarkowana odporność na korozję i zużycie
Elokowanie twarde Type IIIGrubsza, twardsza warstwa tlenkuŚlizgowe lub ścierające się powierzchnie aluminiowe
Konwersja chromatowaCienka warstwa ochronna pozostająca przewodzącaZłącza elektryczne lub uziemienie na aluminium
Nikiel chemicznyJednolita, twarda, odporna na korozję warstwaZużycie plus korozja, także wewnątrz otworów
CynkowanieEkonomiczna ochrona anodowa przed korozjąCzęści stalowe w pomieszczeniach lub pod zadaszeniem
Malowanie proszkoweGruba, trwała, dekoracyjna warstwaKiedy wygląd jest wymaganiem
PasywacjaUsuwa wolne żelazo i odtwarza warstwę tlenkuCzęści ze stali nierdzewnej po obróbce
Wygrzewanie odprężające / obróbka cieplnaUsuwa naprężenia szczątkowe przed lub po obróbceCienkie ścianki i ciasne tolerancje, które muszą przetrwać obróbkę

Tolerancje

Standardowe tolerancje CNC utrzymują zwykle ±0.1 mm (±0.005 in), a ciaśniejsze tolerancje, do ±0.01 mm lub lepiej, są osiągalne na cechach krytycznych w zależności od geometrii części i materiału.

Wymagany wymiarCo jest potrzebneWpływ na koszt i czas realizacji
Ogólny: ±0.25 mm / ±0.010 inNarzędzia standardowe, kontrola wymiarowaPunkt wyjścia: bez dopłaty
Standardowy: ±0.13 mm / ±0.005 inMaszyna w dobrym stanie, kontrola pierwszej sztukiNiewielka dopłata; typowy standard wyceny
Ciasny: ±0.025 mm / ±0.001 inNarzędzia szlifowane lub diamentowe, kontrola temperatury, CMMSkok jakościowy: wolniejsze przejścia plus pełna kontrola
Precyzyjny: ±0.013 mm / ±0.0005 inPrzejścia wykańczające, wzorce, kontrolowane środowiskoObróbka dominuje w cenie; często osobna operacja
Pozycja / kątowość (GD&T)Kontrola baz, jedno mocowanie dla powiązanych cechZależy od tego, przez ile mocowań przechodzi baza
Chropowatość Ra 0.8 µm lub mniejszaDrobniejsze przejścia, polerowanie lub przejście wykańczająceDodaje etap procesu, nie tylko czas obróbki

Opcje procesu

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Common Applications

  • Turning
  • Aerospace and Defense
  • Automotive
  • energy

Ordering, Lead Times & MOQ

Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.

Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.

Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.

Najczęściej zadawane pytania

Czy istnieje minimalna wielkość zamówienia (MOQ)?

Przyjmujemy zamówienia od pojedynczej części prototypowej po ilości produkcyjne liczone w tysiącach. MOQ zależą od złożoności części i dostępności materiałów — niektóre wymagania dotyczące prętów lub odlewów mają praktyczne minima. Jeśli potrzebujesz niewielkiej serii pierwszych sztuk przed zobowiązaniem się do wolumenu, zaznacz to w zapytaniu, a ustrukturyzujemy wycenę odpowiednio.

Jak długo trwają zwykle zamówienia w warsztacie obróbczym?

Czasy realizacji zależą od złożoności części, ilości, dostępności materiałów i wymagań wykończeniowych. Prototypy z popularnych materiałów są często wysyłane w jeden–dwa tygodnie; produkcja seryjna oraz części wymagające dodatkowego wykańczania lub trudno dostępnych materiałów zajmują zwykle trzy–sześć tygodni. Potwierdzone czasy realizacji podajemy w każdej wycenie, a dla pilnych programów można zapytać o opcje przyspieszone.

Jakie pliki muszę przesłać, aby otrzymać wycenę?

Model CAD 3D (najlepiej w formacie STEP) oraz rysunek 2D z wymiarami, tolerancjami, oznaczeniami materiałów i specyfikacjami wykończeń dają najdokładniejszą wycenę. Jeśli rysunek nie jest dostępny, model 3D z uwagami o cechach krytycznych i ilościach może być wystarczający. Kompletne, jednoznaczne pliki skracają także wymianę pytań i cykl wyceny.

Jaką dokumentację jakości mogę zamówić wraz ze zleceniem?

Standardowa dokumentacja obejmuje zwykle końcowy raport kontroli lub raport wymiarowy; atesty materiałowe, inspekcja pierwszej sztuki (FAI) i certyfikaty zgodności są dostępne na życzenie i mogą wpłynąć na koszt lub czas realizacji. Określ wymagania dokumentacyjne w zapytaniu, abyśmy mogli je dokładnie wycenić, a wymiary krytyczne należy oznaczyć na rysunku dla celowej weryfikacji.

Jak chroniona jest moja konstrukcja i własność intelektualna?

Twoje pliki CAD i rysunki służą wyłącznie do wyceny i produkcji Twoich części i nigdy nie są udostępniane innym klientom. Nie produkujemy, nie udostępniamy ani nie wykorzystujemy ponownie Twoich konstrukcji dla nikogo innego. Jeśli Twój projekt wymaga podpisanej umowy NDA przed udostępnieniem plików, można to ustalić w ramach procesu zapytania ofertowego.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).