Mechaninė dirbtuvė — tai gamybos įmonė, įrengta pjaustyti, formuoti ir apdailinti žaliavą į tikslias metalo ir plastmasės detales. Tipinės operacijos apima CNC frezavimą, CNC tekinimą, gręžimą, sriegimą, šlifavimą ir antrinę apdailą, paremtas kontrolės įranga, tikrinančia matmenų tikslumą. Dirbtuvės svyruoja nuo mažų prototipų vaikelų iki didelės apimties gamybos įmonių, o daugelis specializuojasi konkrečiose medžiagose, detalių dydžiuose ar pramonės šakose, tokiose kaip aviacija, medicina, automobilių ir pramoninė įranga. Šis paslaugų puslapis paaiškina, ko pirkėjai gali tikėtis užsisakydami apdirbtas detales iš mūsų mechaninių dirbtuvių — nuo kainos pasiūlymo iki pristatymo.
Pirkėjams pagrindinis iššūkis retai kada yra rasti mechaninę dirbtuvę — rasti tokią, kuri tinka daliai, apimčiai ir rizikos profiliui. Jūsų detales apdirbame savo pačių įrangoje, todėl tinkamumas sprendžiamas su tais žmonėmis, kurie tikrai vykdys darbą. Kiekvienas užsakymas vertinamas pagal mūsų įrangą, kontrolės galimybes ir medžiagų prieinamumą prieš prasidedant įkainiui. Dirbate su vienu pasiūlymo formatu, vienu projekto kontaktu per visą gamybą ir apibrėžtais kokybės dokumentacijos standartais. Tai sutrumpina tiekėjo atranką, mažina kokybės nukrypimų riziką ir daro kainas lengvai palyginamas.
Procesas prasideda, kai pirkėjas pateikia kainos užklausą su 3D CAD failais, 2D brėžiniais su leistinais nuokrypiais, medžiagų specifikacijomis, kiekiais ir bet kokiais apdailos reikalavimais. Pasiūlymai paprastai atkeliauja per kelias darbo dienas, o terminai patvirtinami kiekvienai daliai ir užsakymui. Patvirtinus pasiūlymą, detalės pereina į gamybą su sutartomis kontrolės ir dokumentacijos dalimis, tokiomis kaip matmenų ataskaitos ir medžiagų sertifikatai, kur nurodyta. Viso proceso metu tas pats inžinierius, kuris įvertino jūsų detalę, išspręndžia klausimus dėl gamybos galimybių, leistinių nuokrypių ir grafiko, kol jie nepaveikė pristatymo.
Galimybės
- CNC frezavimas ir tekinimas nuo prototipų iki mažos ir vidutinės serijos gamybos.
- 3, 4 ir 5 ašių apdirbimas sudėtingoms geometrijoms ir griežto tikslumo elementams.
- Antrinės operacijos, įskaitant gręžimą, sriegimą, išplėtimą, sriegių darymą ir tikslųjį šlifavimą.
- Paviršiaus apdaila, tokia kaip anodavimas, dengimas, miltelinis dažymas ir pasyvavimas.
- Tarpinė ir galutinė kontrolė su CMM kritinių matmenų patikra.
- Gamybinių reikalavimų įvertinimas (DFM) ir pasiūlymų palaikymas mažinant kainą ir terminą.
Įprastos medžiagos
Įprastos medžiagos: aliuminio lydiniai (6061, 7075), nerūdijantys plienai (303, 304, 316), angliniai ir legiruotieji plienai, žalvaris, varis, titanas ir inžinerinės plastmasės, tokios kaip ABS, nailonas, POM ir PEEK, kitos markės prieinamos pagal užklausą.
| Medžiaga / markė | Įprasta būsena | Apdirbamumas | Kur tinka |
|---|---|---|---|
| Aliuminis 6061 | T6 (sutvarkytas tirpale ir senėjęs) | Lengvas: lengvai apdirbamas, gera pjuvenų kontrolė | Laikikliai, korpusai, įtaisai, prototipai iki serijinės gamybos |
| Aliuminis 7075 | T6 / T651 | Sunkesnis: didesnis įrankių nusidėvėjimas, reikia standartiškų įtvirtinimų | Didelio stiprio, lengvos konstrukcijos detalės; netinka suvirinimui |
| Nerūdijantis plienas 304 / 304L | Atkaitintas | Sukietėja darantis: mažesni greičiai, teigiamas pastūmimas | Bendras atsparumas korozijai, maisto ir procesinė įranga |
| Nerūdijantis plienas 316 / 316L | Atkaitintas | Kietesnis nei 304: didesnis įrankių nusidėvėjimas | Chloridų, jūrinė, medicininė ir farmacinė aplinka |
| Anglinis plienas 1018 / 1045 | Apvalytas valcavimas / normalizuotas | Nuo lengvo iki vidutinio; reikia apsaugos nuo rūdžių | Velenai, plokštės, suvirintos konstrukcijos, įrankių korpusai |
| Žalvaris C360 | H02 pusiau kietas | Puikus: dideli greičiai, švarūs paviršiai | Jungiamosios detalės, įvorės, jungtys, dekoratyvinės detalės |
| Varis C110 | Atkaitintas / H02 | Klusnus: aštrūs įrankiai ir dideli pjovimo kampai | Laidumas, elektros kolektoriniai blokai, šilumos valdymas |
| Titanas Grade 5 (Ti-6Al-4V) | Terminiškai apdorotas | Sunkus: maži greičiai, šilumos kontrolė, įrankių nusidėvėjimas | Aviacija ir kosmosas, medicina, lengvos didelio stiprio detalės |
| Inžinerinės plastmasės (POM, PEEK, PA) | Ekstruduota / atkaitinta | Nuo lengvo iki klipaus: minkšti sargandžiai, aštrūs įrankiai | Izoliacija, trinties mažinimas, cheminės ir dėvėjimosi detalės |
Apdaila
Prieinamos apdailos: anodavimas (Type II ir Type III), cinkavimas ir nikelio dengimas, pasyvavimas, juodoji oksidacija, miltelinis dažymas, smėliasrovis apdorojimas, poliravimas ir pasirinktinės apdailos, nurodytos brėžinyje.
| Apdaila | Ką ji daro | Nurodykite, kai |
|---|---|---|
| Kaip apdirbta | Įrankių pėdsakai matomi; Ra paprastai 1.6–3.2 µm | Detalė tik turi veikti |
| Smėliasrovis apdorojimas | Vienodas matinis paviršius, slepia įrankių pėdsakus | Dekoratyvinės detalės prieš anodavimą |
| Anodavimas Type II | Sudaro oksido sluoksnį; spalvos variantai | Aliuminio išvaizda plus vidutinis atsparumas korozijai ir dėvėjimuisi |
| Kietasis anodavimas Type III | Storesnis, kietesnis oksido sluoksnis | Slidžios ar dėvimos aliuminio paviršiaus |
| Chromatinė konversija | Plonas apsauginis sluoksnis, išliekantis laidus | Elektrinis sujungimas ar įžeminimas aliuminyje |
| Cheminis nikelio dengimas | Vienodas, kietas, atsparus korozijai sluoksnis | Dėvėjimasis plus korozija, įskaitant vidines angas |
| Cinkavimas | Ekonomiška aukojamoji apsauga nuo korozijos | Plieno detalės patalpų ar apsaugotoje lauko aplinkoje |
| Miltelinis dažymas | Storesnė, patvari, dekoratyvinė danga | Išvaizda yra reikalavimas |
| Pasyvavimas | Pašalina laisvąjį geležį ir atkuria oksido plėvelę | Nerūdijančio plieno detalės po apdirbimo |
| Vidinių įtempių mažinimas / terminis apdirbimas | Šalina vidinius įtempius prieš ar po pjovimo | Plonos sienelės ir griežti leistini nuokrypiai, kurie turi išgyventi apdirbimą |
Leistini nuokrypiai
Standartiniai CNC leistini nuokrypiai paprastai išlaiko ±0.1 mm (±0.005 in), o griežtesni nuokrypiai iki ±0.01 mm ar geresni pasiekiami kritiniams elementams, priklausomai nuo detalės geometrijos ir medžiagos.
| Brėžinio žyma | Ko ji reikalauja | Poveikis kainai ir gamybos terminui |
|---|---|---|
| Bendras: ±0.25 mm / ±0.010 in | Standartinis įrankis, matmenų patikra | Pradinis lygis: be priedo |
| Standartinis: ±0.13 mm / ±0.005 in | Geros būklės mašina, pirmojo gaminio patikra | Nedidelis priedas; įprastas kainos pasiūlymo standartas |
| Griežtas: ±0.025 mm / ±0.001 in | Šlifuoti ar deimantiniai įrankiai, temperatūros kontrolė, koordinatinė matavimo mašina (CMM) | Šuolis: lėtesnis pjovimas ir pilna kontrolė |
| Tikslus: ±0.013 mm / ±0.0005 in | Apdailos ėjimai, kalibrai, kontroliuojama aplinka | Apdirbimas lemia kainą; dažnai atskira operacija |
| Padėtis / kampiškumas (GD&T) | Atskaitos kontrolė, viena įtvirtinimo vieta susijusiems elementams | Priklauso nuo to, kiek įtvirtinimų dengia atskaita |
| Paviršiaus šiurkštumas Ra 0.8 µm arba smulkesnis | Smulkesni žingsniai, poliravimas ar apdailos ėjimas | Prideda proceso žingsnį, ne tik apdirbimo laiką |
Proceso parinktys
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Common Applications
- Turning
- Aerospace and Defense
- Automotive
- energy
Ordering, Lead Times & MOQ
Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.
Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.
Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.
Dažniausiai užduodami klausimai
Ar yra minimalus užsakymo kiekis (MOQ)?
Priimame užsakymus nuo vieno prototipo iki tūkstančių vienetų gamybos. Minimalūs kiekiai priklauso nuo detalės sudėtingumo ir medžiagų prieinamumo — kai kurie strypų ar liejinių reikalavimai turi praktinius minimumus. Jei norite mažos pirmojo gaminio partijos prieš įsipareigodami didesnei apimčiai, nurodykite tai kainos užklausoje ir mes atitinkamai parengsime pasiūlymą.
Kiek paprastai užtrunka mechaninių dirbtuvių užsakymai?
Terminai priklauso nuo detalės sudėtingumo, kiekio, medžiagų prieinamumo ir apdailos reikalavimų. Įprastų medžiagų prototipai dažnai išsiunčiami per vieną ar dvi savaites; gamybos užsakymai ir detalės, reikalaujančios papildomos apdailos ar sunkiai gaunamų ruošinių, paprastai užima tris–šešias savaites. Patvirtinti terminai nurodomi kiekviename pasiūlyme, o skubūs variantai gali būti pageidaujami skubantiems projektams.
Kokių failų reikia pateikti kainos pasiūlymui?
3D CAD modelis (pageidautinas STEP formatas) ir 2D brėžinys su matmenimis, leistinais nuokrypiais, medžiagų žymomis ir apdailos specifikacijomis duoda tiksliausią pasiūlymą. Jei brėžinio nėra, 3D modelis su pastabomis apie kritinius elementus ir kiekius gali būti pakankamas. Pilni, nedviprasmiški failai taip pat mažina pakartotinius klausimus ir sutrumpina įkainio ciklą.
Kokią kokybės dokumentaciją galiu pageidauti kartu su užsakymu?
Standartinė dokumentacija paprastai apima galutinės kontrolės arba matmenų ataskaitą; medžiagų sertifikatai, pirmojo gaminio patikra (FAI) ir atitikties sertifikatai prieinami pagal užklausą ir gali paveikti kainą ar terminą. Nurodykite dokumentacijos reikalavimus kainos užklausoje, kad galėtume juos tiksliai įvertinti, o kritiniai matmenys brėžinyje turėtų būti pažymėti tiksliai patikrai.
Kaip apsaugota mano konstrukcija ir intelektinė nuosavybė?
Jūsų CAD failai ir brėžiniai naudojami tik kainos pasiūlymui ir jūsų detalių gamybai, ir niekada nesidalijami su kitais klientais. Negaminame, nesidalijame ir nenaudojame pakartotinai jūsų konstrukcijų niekam kitam. Jei jūsų projektas reikalauja pasirašytos NDA prieš atleidžiant failus, tai galima sutvarkyti kainos užklausos proceso metu.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
How do I get a quote and what information do you need?
3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which material should I choose?
Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 4
- rapiddirect.comIndustry peer technical page
- thestandardsnavigator.comUnclassified source
- goscpm.comUnclassified source
- rivcut.comUnclassified source
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Susijusios paslaugos
Related Knowledge
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).