Makine Atölyesi Hizmetleri: Kendi Makine Atölyemizden Hassas CNC Parçalar

Machinist inspecting a precision metal component beside a CNC milling machine in a machine shop

Bir makine atölyesi, ham stoğu hassas metal ve plastik bileşenlere kesmek, şekillendirmek ve bitirmek üzere donatılmış bir üretim tesisidir. Tipik operasyonlar arasında CNC frezeleme, CNC torna, delme, diş açma, taşlama ve ikincil yüzey işlemleri yer alır; boyutsal doğruluğu doğrulayan denetim ekipmanı bunları destekler. Makine atölyeleri küçük prototip hücrelerinden yüksek hacimli üretim tesislerine uzanır ve çoğu belirli malzemeler, parça boyutları veya havacılık, medikal, otomotiv ve endüstriyel ekipman gibi sektörlerde uzmanlaşır. Bu hizmet sayfası, alıcıların işlenmiş parçalar sipariş ederken — fiyatlandırmadan teslimata — makine atölyemizden neler bekleyebileceğini açıklar.

Alıcılar için asıl zorluk bir makine atölyesi bulmak değil; parçaya, hacme ve risk profiline uyan birini bulmaktır. Parçalarınızı kendi ekipmanımızda işleriz; böylece uyum, işi gerçekten yürütecek kişilerle netleşir. Her sipariş, fiyatlandırma başlamadan önce ekipmanımıza, denetim yetkinliğimize ve malzeme bulunurluğumuza göre incelenir. Tek bir teklif formatı, üretim boyunca tek bir proje iletişim noktası ve tanımlı kalite dokümantasyonu standartlarıyla çalışırsınız. Bu, tedarikçi seçimini kısaltır, kalite kaçakları riskini düşürür ve fiyatlandırmayı karşılaştırması kolay hale getirir.

Süreç, alıcı 3B CAD dosyaları, toleranslı 2B teknik resimler, malzeme şartnameleri, adetler ve varsa yüzey işlemi gereksinimleriyle bir RFQ gönderdiğinde başlar. Teklifler genellikle birkaç iş günü içinde gelir; teslim süreleri parça ve sipariş başına teyit edilir. Bir teklif onaylandıktan sonra parçalar, üzerinde anlaşılan denetim ve dokümantasyon adımlarıyla — boyutsal raporlar ve belirtildiği yerlerde malzeme sertifikaları gibi — üretime alınır. Süreç boyunca, parçanızı fiyatlandıran aynı mühendis, üretilebilirlik, toleranslar ve takvim konusundaki soruları teslimatı etkilemeden önce çözer.

Yetenekler

  • Prototipten düşük ve orta hacimli üretim süreçlerine CNC frezeleme ve torna.
  • Karmaşık geometriler ve sıkı toleranslı özellikler için 3, 4 ve 5 eksenli işleme.
  • Delme, diş açma, reamer geçirme, diş çekme ve hassas taşlama dahil ikincil operasyonlar.
  • Eloksal kaplama, galvaniz kaplama, elektrostatik toz boya ve pasivasyon gibi yüzey işlemleri.
  • Kritik ölçülerin CMM doğrulamasıyla süreç içi ve son denetim.
  • Maliyeti ve teslim süresini azaltmak için üretilebilirlik incelemesi (DFM) ve teklif desteği.

Tipik malzemeler

Yaygın malzemeler arasında alüminyum alaşımları (6061, 7075), paslanmaz çelikler (303, 304, 316), karbon ve alaşımlı çelikler, pirinç, bakır, titanyum ve ABS, naylon, POM, PEEK gibi mühendislik plastikleri yer alır; diğer kaliteler talep üzerine mevcuttur.

Malzeme / kaliteTipik durumİşlenebilirlikNerede kullanılır
Aluminium 6061T6 (çözeltilmiş ve yaşlandırılmış)Kolay: iyi talaş kontrolü, rahat işlenirBraketler, gövdehler, bağlama aparatları, prototipten seri üretime
Aluminium 7075T6 / T651Daha zor: fazla takım aşınması, rijit bağlama gerektirirYüksek mukavemetli, ağırlık-kritik parçalar; kaynağa uygun değil
Stainless 304 / 304LTavlanmışSertleşir: daha düşük devir, pozitif ilerlemeGenel korozyon direnci, gıda ve proses ekipmanları
Stainless 316 / 316LTavlanmış304'den daha zor: fazla takım aşınmasıKlorürlü ortamlar, denizcilik, medikal ve farmasötik uygulamalar
Carbon steel 1018 / 1045Haddelenmiş / normalizeKolaydan orta seviyeye; paslanmaya karşı korunmalıMil, levha, kaynaklı konstrüksiyonlar, aparat gövdeleri
Brass C360H02 yarı sertMükemmel: yüksek devir, temiz yüzeyFittingler, burçlar, konektörler, dekoratif parçalar
Copper C110Tavlanmış / H02Yapışkan: keskin takımlar ve büyük açılar gerekirİletkenlik, baralar, ısı yönetimi
Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V)Fabrika tavlamalıZor: düşük devir, ısı kontrolü, takım aşınmasıHavacılık ve uzay, medikal, hafif yüksek mukavemetli parçalar
Mühendislik plastikleri (POM, PEEK, PA)Ektrüde / tavlanmışKolaydan yapışkana: yumuşak ağızlar, keskin takımlarİzolasyon, düşük sürtünme, kimya ve aşınma parçaları

Kaplamalar

Mevcut yüzey işlemleri arasında eloksal kaplama (Tip II ve Tip III), çinko ve nikel galvaniz kaplama, pasivasyon, siyah oksit, elektrostatik toz boya, kum neşterleme, parlatma ve teknik resme göre şartlandırılan özel işlemler bulunur.

Yüzey işlemiNe yaparNe zaman belirtilir
İşlenmiş olarakTakım izleri görünür; Ra tipik 1.6-3.2 µmParça yalnızca işlevini görecekse
Kum veya cam bilye püskürtmeDüzgün mat yüzey, takım izlerini gizlerEloksal öncesi kozmetik parçalar
Eloksal Type IIOksit tabakası oluşturur; renk seçenekleriAlüminyum görünümü artı orta düzey korozyon ve aşınma direnci
Sert eloksal Type IIIDaha kalın ve sert oksit tabakasıKayma veya aşınmaya maruz alüminyum yüzeyler
Kromat dönüşümüİletkenliğini koruyan ince koruyucu filmAlüminyumda elektriksel birleştirme veya topraklama
Elektrosız nikelDüzgün, sert, korozyona dayanıklı tabakaAşınma artı korozyon, delik iç yüzeyleri dahil
Çinko kaplamaEkonomik, fedakâr korozyon korumasıİç mekân veya korumalı ortamdaki çelik parçalar
Toz boyaKalın, dayanıklı, dekoratif tabakaGörünüm şart olduğunda
PasivasyonSerbest demiri uzaklaştırır, oksit tabakasını onarırİşleme sonrası paslanmaz çelik parçalar
Gerilmeye alma / ısıl işlemİşleme öncesi veya sonrası artık gerilmeleri giderirİşlemeye dayanması gereken ince et kalınlıkları ve sıkı toleranslar

Toleranslar

Standart CNC toleransları tipik olarak ±0.1 mm (±0.005 inç) tutar; parça geometrisine ve malzemeye bağlı olarak kritik özelliklerde ±0.01 mm veya daha iyisi elde edilebilir.

Teknik resim ibaresiNeyi gerektirirMaliyet ve teslim süresine etkisi
Genel: ±0.25 mm / ±0.010 inStandart takım, boyut kontrolüReferans: ek ücret yok
Standart: ±0.13 mm / ±0.005 inİyi durumda tezgâh, ilk parça kontrolüKüçük ek ücret; tekliflerde olağan varsayılan
Sıkı: ±0.025 mm / ±0.001 inTaşlanmış veya elmas takım, sıcaklık kontrolü, CMMKademeli artış: yavaş kesimler artı tam denetim
Hassas: ±0.013 mm / ±0.0005 inBitirme geçişleri, mastarlar, kontrollü ortamFiyatı işleme hâkim olur; sıkça ayrı bir operasyon
Konum / açısallık (GD&T)Referans kontrolü, ilişkili yüzeyler için tek bağlamaReferansın kaç bağlamaya yayıldığına bağlı
Yüzey pürüzlülüğü Ra 0.8 µm veya daha iyiDaha ince geçişler, parlatma veya bitirme geçişiSadece işleme süresi değil ayrı bir işlem adımı ekler

İşlem Seçenekleri

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Common Applications

  • Turning
  • Aerospace and Defense
  • Automotive
  • energy

Ordering, Lead Times & MOQ

Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.

Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.

Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.

Sıkça sorulan sorular

Minimum sipariş adedi (MOQ) var mı?

Tek bir prototip parçadan binlerce adetlik üretim miktarlarına kadar sipariş kabul ederiz. MOQ'lar parça karmaşıklığına ve malzeme tedarikine bağlıdır — bazı çubuk stok veya döküm gereksinimleri pratik minimumlar taşır. Hacme taahhüt etmeden önce küçük bir ilk parça süreci gerekiyorsa bunu RFQ'nuzda belirtin, teklifi buna göre yapılandıralım.

Makine atölyesi siparişleri genellikle ne kadar sürer?

Teslim süreleri parça karmaşıklığına, adede, malzeme bulunurluğuna ve yüzey işlemi gereksinimlerine göre değişir. Yaygın malzemelerdeki prototip parçalar sıkça bir ila iki hafta içinde gönderilir; üretim süreçleri ve ek yüzey işlemi adımı veya bulunması zor stok gerektiren parçalar genellikle üç ila altı hafta sürer. Teyit edilen teslim süreleri her teklifte belirtilir ve acil programlar için hızlandırılmış seçenekler talep edilebilir.

Teklif için hangi dosyaları sağlamam gerekiyor?

Ölçüleri, toleransları, malzeme tanımlarını ve yüzey işlemi şartnamesini içeren bir 2B teknik resimle birlikte bir 3B CAD modeli (tercihen STEP formatı) en doğru teklifi verir. Teknik resim mevcut değilse, kritik özellikler ve adetlerle ilgili notları taşıyan 3B model yeterli olabilir. Eksiksiz, belirsizliği olmayan dosyalar ayrıca ileri geri soruları azaltır ve fiyatlandırma döngüsünü kısaltır.

Siparişimle birlikte hangi kalite dokümantasyonunu talep edebilirim?

Standart dokümantasyon tipik olarak bir son denetim veya boyutsal rapor içerir; malzeme sertifikaları, ilk parça denetimi (FAI) ve uygunluk sertifikaları talep halinde sağlanır ve maliyeti veya teslim süresini etkileyebilir. Doğru fiyatlandırabilmemiz için dokümantasyon gereksinimlerini RFQ'da belirtin ve odaklı doğrulama için kritik ölçüler teknik resimde işaretlenmelidir.

Tasarımım ve fikri mülkiyetim nasıl korunuyor?

CAD dosyalarınız ve teknik resimleriniz yalnızca parçalarınızı fiyatlandırmak ve üretmek için kullanılır ve asla başka müşterilerle paylaşılmaz. Tasarımlarınızı kimseyi başka için üretmeyiz, paylaşmayız veya yeniden kullanmayız. Projeniz dosyalar paylaşılmadan önce imzalı bir NDA gerektiriyorsa, bu RFQ sürecinin bir parçası olarak düzenlenebilir.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).