EDM apstrādes pakalpojumi

Precision EDM machining cell for wire and sinker electrical discharge work

Elektriskā izlādes apstrāde noņem metālu ar kontrolētām dzirkstelēm, nevis griezējinstrumentiem — tāpēc tā sasniedz tur, kur frēzēšana un virpošana apstājas: sacietējušs tērauds pēc termiskās apstrādes, karbīds, plānas sienas, asie iekšējie stūri un dziļas šauras rievas. EDM tiek norādīts katrai detaļas vietai zīmējumā un piedāvāts kopā ar apstrādes operācijām ap to.

Trīs procesi sedz lielāko daļu vajadzību. Vadu EDM griež profilus un konusus caur visu sagatavi ar kustīgu misiņa vadu. Iegremdēšanas EDM izdedzina dobumus un kabatas sacietējušā tēraudā, izmantojot profilētu elektrodu. Urbumu EDM apstrādā dziļus, maza diametra sākuma urbumus ar augstām attiecībām.

Iespējas

  • Vadu EDM profila un konusa griešana sacietējušiem tēraudiem un karbīdam
  • Iegremdēšanas EDM dobumiem, kabatām un ribām sacietējušos instrumentos
  • Urbumu EDM dziļiem, maza diametra sākuma urbumiem ar lielām dziļuma attiecībām
  • Asie iekšējie stūri un dziļas rievas, ko griezēji nesasniedz
  • Apstrāde pēc termiskās apstrādes, bez pārskavu deformācijas
  • Izmēru kontroles pārskats katrai pasūtījuma daļai

Tipiskie materiāli

EDM darbojas uz jebkura elektriski vadoša materiāla: instrumentu tēraudi (D2, A2, H13) sacietētā stāvoklī, nerūsējošais tērauds, alumīnijs, misiņš, varš, karbīds un titāns.

Materiāls / markaTipiskais stāvoklisApstrādājamībaKur tas der
Alumīnijs 6061T6 (risinājuma raudzēts un novecojis)Viegla: labi apstrādājas, laba skaidu kontroleKronšteini, korpusi, ierīces, prototipi līdz sērijai
Alumīnijs 7075T6 / T651Grūtāka: lielāks instrumentu nodilums, vajadzīgi stingri uzstādījumiAugstas stipribas, svara kritiskas detaļas; nav metināšanai
Nerūsējošais tērauds 304 / 304LAttaudinātsDeformācijas sacietēšana: zemāki griešanas ātrumi, pozitīva padeveVispārēja pretkorozijas izturība, pārtikas un procesu tehnika
Nerūsējošais tērauds 316 / 316LAttaudinātsCietāks par 304: lielāks instrumentu nodilumsHlorīdu, jūras, medicīnas un farmācijas vide
Oglekļa tērauds 1018 / 1045Rolēts / normalizētsViegla līdz vidēja; vajadzīga aizsardzība pret rūsuVārpstas, plāksnes, metinātas konstrukcijas, rīku korpusi
Misiņš C360H02 puscietsIzcila: lieli ātrumi, tīras virsmasVeidgabali, bučas, savienotāji, dekoratīvas detaļas
Varš C110Attaudināts / H02Lipīgs: asi instrumenti un lieli priekšējie leņķiVadītspēja, strāvas sliedes, siltuma pārvaldība
Titāns Grade 5 (Ti-6Al-4V)Termiski apstrādātsGrūta: mazi ātrumi, siltuma kontrole, instrumentu nodilumsAviācija, medicīna, vieglas augstas slodzes detaļas
Inženiertehniskās plastmasas (POM, PEEK, PA)Ekstrudēts / atbrīvots no spriegumiemViegla līdz lipīga: mīkstas skavas, asi instrumentiIzolācija, berzes samazināšana, ķīmiskas un nodiluma detaļas

Virsmas apstrāde

EDM virsmas nes smalku pārkarsēto slāni, ko parasti atstāj kā dedzinātu instrumentos vai pulē uz blīvējuma un formēšanas virsmām; apdare tiek norādīta katrai virsmai zīmējumā.

Virsmas apstrādeKo tā daraNorādiet, kad
Kā apstrādātsInstrumentu pēdas redzamas; Ra tipiski 1.6–3.2 µmDetaļai tikai jādarbojas
Lodīšu strūklapstrādeVienota matēta virsma, noslēpj instrumentu pēdasVizuālas detaļas pirms anodēšanas
Anodēšana II tipsIzveido oksīda slāni; krāsu iespējasAlumīnija izskats plus mērena pretkorozijas un nodiluma izturība
Cietā anodēšana III tipsBiezāks, cietāks oksīda slānisSlīdošas vai nolietojošas alumīnija virsmas
Hromāta pārvēršanas pārklājumsPlāna aizsargkārta, kas saglabā vadītspējuElektriskai savienošanai vai iezemēšanai uz alumīnija
Ķīmiskais niķelisVienots, ciets, pret koroziju izturīgs slānisNodilums plus korozija, arī iekšpusē urbumos
CinkošanaIzdevīgs upurējošs pretkorozijas aizsargsTērauda detaļām telpās vai nosegās vietās
Pulvera pārklājumsBiezs, izturīgs, dekoratīvs slānisIzskats ir prasība
PasivēšanaNoņem brīvo dzelzi un atjauno oksīda plēviNerūsējošā tērauda detaļām pēc apstrādes
Spriegumu atbrīvošana / termiskā apstrādeNoņem iekšējos spriegumus pirms vai pēc griešanasPlānas sienas un stingras pielaides, kurām jāiztur apstrāde

Pielaides

Vadu EDM tipiski notur ±0.005–0.01 mm profila precizitāti; iegremdēšanas un urbumu EDM notur nedaudz platākas joslas. Stingrākas vērtības tiek izvērtētas un apstiprinātas pēc zīmējuma piedāvājuma laikā.

Zīmējuma norādeKo tā prasaIetekme uz izmaksām un termiņu
Vispārēja: ±0.25 mm / ±0.010 inStandarta instrumenti, izmēru pārbaudeBāze: bez uzcenojuma
Standarta: ±0.13 mm / ±0.005 inIekārta labā stāvoklī, pirmās daļas pārbaudeMazs uzcenojums; ierastais piedāvājumu standarts
Stingra: ±0.025 mm / ±0.001 inSlīpēti vai dimanta instrumenti, temperatūras kontrole, CMMSoļa izmaiņas: lēnāki griezumi plus pilna kontrole
Precizitātes: ±0.013 mm / ±0.0005 inPēdējie gājieni, kalibri, kontrolēta videApstrāde nosaka cenu; bieži atsevišķa operācija
Pozīcija / leņķiskums (GD&T)Datuma kontrole, viens uzstādījums saistītiem elementiemAtkarīgs no tā, cik daudziem uzstādījumiem stiepjas datums
Virsmas raupjums Ra 0.8 µm vai smalkāksSmalkāki soļi, pulēšana vai apdares gājiensPievieno procesa soli, ne tikai apstrādes laiku

Procesa opcijas

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Ordering, Lead Times & MOQ

Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.

Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.

Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.

Bieži uzdotie jautājumi

Kad detaļai jāizmanto EDM frēzēšanas vietā?

Izmantojiet EDM, kad materiāls jau ir sacietējis, kad iekšējiem stūriem jābūt patiesi asiem (frēze vienmēr atstāj rādiusu), dziļām šaurām rievām vai karbīdam, ko konvencionālie instrumenti nespēj izdevīgi griezt. Daudzas detaļas apvieno abus: frēzēšanu pamatģeometrijai, EDM elementiem, kam tas vajadzīgs.

Vai EDM darbojas tikai uz sacietējuša metāla?

Nē. EDM darbojas uz jebkura elektriski vadoša materiāla, ieskaitot alumīniju, misiņu un varu. Tas vienkārši ir izdevīgākais uz sacietējuša tērauda un karbīda, kur konvencionālā apstrāde ir grūta vai neiespējama, un EDM lēnākais noņemšanas ātrums joprojām ir ātrākais ceļš.

Kādus failus jums vajag EDM darba piedāvājumam?

Nosūtiet 3D CAD (STEP vai IGES) plus 2D zīmējumu, kas norāda materiālu un cietības stāvokli, kuras virsmas ir EDM, virsmas kvalitātes prasības pēc dedzināšanas, un sākuma urbumu novietojumus un diametrus vada ievadīšanai. Mūsu inženieri apstiprina izpildāmību un apstrādes pret EDM sadalījumu pirms piedāvājuma.

Kā EDM precizitāte salīdzināma ar CNC apstrādi?

Vadu EDM profila precizitāte ir salīdzināma ar precizitātes frēzēšanu — tipiski ±0.005–0.01 mm — un tas var noturēt asākus iekšējos stūrus, jo nav instrumenta rādiusa, ko kompensēt. Iegremdēšanas EDM atkarīgs daļēji no elektrodu nodiluma, un tiek piedāvāts ar konkrēto pielaides joslu katrai vietai.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).