Storitve EDM obdelave

Precision EDM machining cell for wire and sinker electrical discharge work

Električna razpadna obdelava (EDM) odstranjuje kovino s kontroliranimi iskrami namesto reznila, zato doseže tja, kjer se rezkanje in struženje ustavita: utrjeno jeklo po toplotni obdelavi, karbid, tanke stene, ostre notranje kote in globoke ozke reže. EDM se določi na potezo na risbi in ponudi skupaj z obdelovalnimi operacijami okoli nje.

Trije postopki pokrijejo večino potreb. Žična EDM reže profile in konuse skozi celoten obdelovanec s potujočo medeninino žico. Ugaljna EDM izgoreva kavitete in kapesle v utrjeno jeklo z oblikovano elektrodo. EDM vrtanje lukenj obdeluje globoke, malega premera začetne luknje pri visokih razmerjih globine in premera.

Zmogljivosti

  • Profilno in konusno rezanje žične EDM utrjenih jekel in karbida
  • Ugaljna EDM za kavitete, kapesle in rebra v utrjenem orodju
  • EDM vrtanje lukenj za globoke, malega premera začetne luknje
  • Ostri notranji koti in globoke reže, kamor rezila ne dosežejo
  • Obdelava po toplotni obdelavi, brez popačenja pri ponovnem vpenjanju
  • Poročilo o dimenzijski kontroli z vsakim naročilom

Tipični materiali

EDM deluje na vsak električno prevoden material: orodja jekla (D2, A2, H13) v utrjenem stanju, nerjaveče jeklo, aluminij, medenina, baker, karbid in titan.

Material / kakovostTipično stanjeObdelovalnostKje se uporablja
Aluminij 6061T6 (raztopinsko žarjen in staran)Enostavno: dobro rezljiv, dobra kontrola odrezkovNosilci, ohišja, priprave, prototipi do serijske proizvodnje
Aluminij 7075T6 / T651Težje: večja obraba orodja, potrebna toga vpenjanjaVisokotrdnostni deli, občutljivi na težo; ni primeren za varjenje
Nerjaveče jeklo 304 / 304LŽarjeno mehkoUtrdi se z obdelavo: nižje rezne hitrosti, pozitivni pomikiSplošna odpornost proti koroziji, živilska in procesna oprema
Nerjaveče jeklo 316 / 316LŽarjeno mehkoŽilavejši od 304: večja obraba orodjaIzpostavljenost kloridom, morski vodi, medicini in farmaciji
Ogljično jeklo 1018 / 1045Valjano / normaliziranoEnostavno do srednje; potrebuje zaščito pred rjoGredi, plošče, varjene konstrukcije, telesa orodij
Medenina C360H02 poltrdaOdlično: visoke hitrosti, čiste površineFitingi, puše, konektorji, dekorativni deli
Baker C110Žarjen mehko / H02Lepljiv: ostro orodje in veliki naklonski kotiPrevodnost, zbiralki, toplotno upravljanje
Titan Grade 5 (Ti-6Al-4V)Žarjen po valjanjuZahtevno: nizke hitrosti, kontrola toplote, obraba orodjaVesoljska, medicinska in lahka visokotrdnostna dela
Tehnične plastike (POM, PEEK, PA)Ekstrudirano / žarjenoEnostavno do lepljivo: mehke čeljusti, ostro orodjeIzolacija, manjše trenje, kemijski in obrabni deli

Zaključki

EDM površine nosijo droben ponovno-ulit sloj, ki se pri orodju običajno pusti takšen, kot je zgorel, pri tesnilnih in oblikovnih potezah pa se polira; zaključek se določi na površino na risbi.

ZaključekKaj narediDoločite, kadar
Obdelano (surovo)Vidni sledovi orodja; Ra tipično 1.6–3.2 µmDel mora samo opravljati funkcijo
Peskanje s steklenimi kroglicamiEnotna mat površina, skrije sledove orodjaVidni deli pred eloksiranjem
Eloksiranje tip IIZgradi oksidno plast; barvne možnostiAluminijev videz plus zmerna odpornost proti koroziji in obrabi
Trdo eloksiranje tip IIIDebelejša, trša oksidna plastDrsne ali obrabne aluminijaste površine
KromatiranjeTanek zaščitni film, ki ostane prevodenElektrično vezavo ali uzemljenje na aluminiju
Kemični nikeljEnotna, trda, odporna proti koroziji plastObraba plus korozija, tudi znotraj izvrtin
Cinkovo pokalivanjeEkonomična žrtvovana zaščita proti korozijiJekleni deli v notranjosti ali zaščiteni zunanji vgradnji
Prašno lakiranjeDebel, vzdržen, dekorativen premazKadar je zahteva videz
PasivacijaOdstrani prosto železo in obnovi oksidno plastNerjaveči deli po obdelavi
Razteg napetosti / toplotna obdelavaRazpusti notranje napetosti pred ali po rezanjuTanke stene in ozke tolerance, ki morajo preživeti obdelavo

Tolerance

Žična EDM običajno drži natančnost profila ±0.005–0.01 mm; ugaljna EDM in vrtanje lukenj držita nekoliko širše pasove. Ožje vrednosti se pregledajo in potrdijo na risbo med ponujanjem.

Zapis na risbiKaj potrebujeVpliv na strošek in dobavni rok
Splošno: ±0.25 mm / ±0.010 inStandardno orodje, dimenzijska kontrolaIzhodišče: brez prištevka
Standardno: ±0.13 mm / ±0.005 inStroj v dobrem stanju, kontrola prvega kosaMajhen prištevek; običajna privzetost pri ponudbah
Ozko: ±0.025 mm / ±0.001 inBrušeno ali diamantno orodje, kontrola temperature, CMMSkokovita sprememba: počasnejši rezi in polna kontrola
Precizno: ±0.013 mm / ±0.0005 inKončni prehodi, merilne šablone, kontrolirano okoljeObdelava določa ceno; pogosto ločen postopek
Položaj / kotnost (GD&T)Kontrola izhodišč, eno vpenjanje za povezane potezeOdvisno, koliko vpenjanj zajema izhodišče
Površina Ra 0.8 µm ali boljšaFinjši prehodi, poliranje ali končni prehodDoda procesni korak, ne le rezalni čas

Možnosti obdelave

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Ordering, Lead Times & MOQ

Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.

Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.

Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.

Pogosto zastavljena vprašanja

Kdaj naj del uporabi EDM namesto rezkanja?

Uporabite EDM, kadar je material že utrjen, kadar morajo biti notranji koti pravzaprav ostri (rezkalno orodje vedno pusti radij), za globoke ozke reže ali za karbid, ki ga konvencionalno orodje ne more ekonomično rezati. Številni deli kombinirajo oboje: rezkanje za glavno geometrijo, EDM za poteze, ki jo potrebujejo.

Ali EDM deluje samo na utrjeni kovini?

Ne. EDM deluje na vsak električno prevoden material, vključno z aluminijem, medenino in bakrom. Preprosto je najbolj ekonomičen na utrjenem jeklu in karbidu, kjer je konvencionalna obdelava težavna ali nemogoča, počasnejša odstranitev EDM pa je še vedno hitrejša pot.

Katere datoteke potrebujete za ponudbo EDM dela?

Pošljite 3D CAD (STEP ali IGES) plus 2D risbo, ki navaja material in stanje trdoti, katere površine so EDM, zahteve glede površinske obdelave po gorenju ter položaje in premere začetnih lukenj za vpenjanje žice. Naši inženirji potrdijo izvedljivost in razdelitev obdelava-versus-EDM, preden ponudijo.

Kakšna je natančnost EDM v primerjavi s CNC obdelavo?

Natančnost profila žične EDM je primerljiva preciznemu rezkanju — tipično ±0.005–0.01 mm — in lahko drži ožje notranje kote, ker ni orodnega radija za kompenzacijo. Ugaljna EDM je delno odvisna od obrabe elektrode in se ponudi s konkretnim tolerančnim pasom na potezo.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).