Alumiinium on meie tsehhi kõige enam töödeldud sulamirühm: 6061 üldtarindusteks, 7075 kõrgtugevusega konsoolideks, 2024 kus väsimustugevus on oluline, pluss valusulamid kliendi esitatud valmisvalustite jaoks.
Elokseerimine hõlmab läbipaistvat, musta ja kõva elokseerimist samuti värvivastavust, nii et töödeldud alumiiniumdetailid saabuvad viimistletuna ja paigaldusvalmina.
Peamised spetsifikatsioonid
| Specification | Value |
|---|---|
| tolerance | ±0.002" |
| tolerance | ±0.001" |
| lead time | 32 days |
| lead time | 60 days |
Material Grades & Properties
Aluminum Grades We Machine
| Grade | Standard | Characteristics |
|---|---|---|
| 6061-T6 | ASTM B209 | General purpose; good strength, corrosion resistance, weldability. Most common machining grade. |
| 7075-T6 | ASTM B211 | High strength (aerospace grade); lower corrosion resistance than 6061; not weld-friendly. |
| 2024-T3 | ASTM B211 | High strength-to-weight; poor corrosion resistance; common in aerospace structures. |
Key Properties of Machined Aluminum
- ✓Light weight
- ✓High strength-to-weight ratio
- ✓Natural corrosion resistance (oxide layer)
- ✓Excellent machinability
Typical tolerances:±0.05 mm standard; tighter with finishing passes
Applications for Aluminum Parts
- Aerospace fittings
- Automotive brackets
- Electronics housings
- Robotics frames
- Consumer product enclosures
Machining Notes for Aluminum
Machines fast at high cutting speeds; sharp tools prevent built-up edge; thin walls need support to avoid chatter.
Finishes for Aluminum Parts
- Clear/black anodizing
- Chromate conversion (Alodine)
- Powder coating
- Bead blasting
Võimekus
- 6061/7075/2024 töötlemine joonise järgi
- Õhukese seinaga ja taskurikkad geomeetriad
- Type II ja Type III (kõva) elokseerimine
- Mõõtmisaruanded igal partiil
Tüüpilised materjalid
Alumiinium 6061-T6, 7075-T6, 2024, 5052, ADC12 valmisvalustid tellimusel.
| Materjal / klass | Tüüpiline olek | Töödeldavus | Kus sobib |
|---|---|---|---|
| Aluminium 6061 | T6 (sulatuskõvastatud ja vanandatud) | Kerge: hästi töödeldav, hea puru kontroll | Konsoolid, korpused, tarindid, prototüübid kuni seeriani |
| Aluminium 7075 | T6 / T651 | Raskem: suurem tööriista kulum, vajalikud jäigad seadistused | Kõrgtugevused kaalukriitilised detailid; keevitamiseks ei sobi |
| Roostevaba teras 304 / 304L | Lõõmutatud | Külmtöötlemisel kõveneb: aeglasemad kiirused, positiivne sööt | Üldine korrosioonikindlus, toidu- ja protessitehnika |
| Roostevaba teras 316 / 316L | Lõõmutatud | Kõvem kui 304: suurem tööriista kulum | Kloriidikeskkond, merendus, meditsiin ja farmaatsia |
| Süsinikteras 1018 / 1045 | Kuumvaltsitud / normaliseeritud | Kerge kuni keskmine; vajab roostekaitset | Võllid, plaadid, keevitustarindid, tööriistakorpused |
| Messing C360 | H02 poolkõva | Suurepärane: kõrged kiirused, puhtad pinnad | Liitmikud, puhvrid, konnektorid, dekoratiivdetailid |
| Vask C110 | Lõõmutatud / H02 | Kleepuv: teravad tööriistad ja suured esinurgad | Juhtivus, toitešinad, soojusjuhtimine |
| Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V) | Soojustöödeldud | Raske: madalad kiirused, soojuse juhtimine, tööriista kulum | Kosmonautika, meditsiin, kergeid kõrgtugevusega detaile |
| Konstruktsiooniplastid (POM, PEEK, PA) | Ekstrudeeritud / lõõmutatud | Kerge kuni kleepuv: pehmed äpid, teravad tööriistad | Isoleerimine, hõõrdumise vähendamine, keemia- ja kulumisdetailid |
Viimistlus
Läbipaistev/must elokseerimine, kõva elokseerimine, klaaskuulitragimine, pulbervärvimine, kromaatne konversioon.
| Viimistlus | Mida see teeb | Määrake, kui |
|---|---|---|
| Nagu töödeldud | Tööriistajäljed nähtaval; Ra tüüpiliselt 1,6–3,2 µm | Detail peab ainult toimima |
| Klaaskuulitragimine | Ühtlane matt pind, varjab tööriistajälgi | Nähtavad detailid enne elokseerimist |
| Elokseerimine Type II | Loob oksiidikihi; värvi valikud | Alumiiniumi välimus koos mõõduka korrosiooni- ja kulumiskindlusega |
| Kõva elokseerimine Type III | Paksem, kõvem oksiidikiht | Libisevad või kuluvad alumiiniumpinnad |
| Kromaatne konversioon | Õhuke kaitsekiht, mis jääb juhtivaks | Elektriline sidumine või maandamine alumiiniumil |
| Keemiline nikkel | Ühtlane, kõva, korrosioonikindel kiht | Kulum pluss korrosioon, ka sealhulgas boreides |
| Tsinkimine | Majanduslik ohverdav korrosioonikaitse | Teraseservised sise- või kaitsealustel välistingimustes |
| Pulbervärvimine | Paks, vastupidav, dekoratiivne kiht | Välimus on nõue |
| Passiveerimine | Eemaldab vaba raua ja taastab oksiidikihi | Roostevabast detailid pärast töötlemist |
| Pingevabastus / soojustöötlus | Vabastab jääkpinged enne või pärast lõikamist | Õhukesed seinad ja rangete tolerantsidega detailid, mis peavad töötlemist üle elama |
Tolerantsid
ISO 2768-m; ±0,01 mm kriitilistel töödeldud elementidel.
| Joonise märkus | Mida see nõuab | Mõju kulule ja tarneajale |
|---|---|---|
| Üldine: ±0,25 mm / ±0,010 in | Standardtööriistad, mõõtmete kontroll | Alus: ilma lisatasuta |
| Standard: ±0,13 mm / ±0,005 in | Heas korras pink, esimese detaili kontroll | Väike lisatasu; tavapärane pakkumiste standard |
| Range: ±0,025 mm / ±0,001 in | Lihvitud või diamantist tööriistad, temperatuurikontroll, CMM | Sammumuudatus: aeglasemad lõiked koos täieliku kontrolliga |
| Täpsus: ±0,013 mm / ±0,0005 in | Viimistluskäigud, kalibrid, kontrollitud keskkond | Töötlemine määrab hinna; sageli eraldi operatsioon |
| Asend / nurgalisus (GD&T) | Baastunnuse kontroll, üks seadistus seotud elementide jaoks | Sõltub, üle mitme seadistuse aluspind ulatub |
| Pinnaviimistlus Ra 0,8 µm või peenem | Peenemad sammud, poleerimine või viimistluskäik | Lisab protsessietapi, mitte ainult töötlemisaega |
Materials We Machine
- Copper
- Magnesium
- Zinc
- aluminum
Common Applications
- Aerospace Brackets
- Aluminum CNC Machining
- Consumer Parts
- Lightweight Enclosures
- Motion structures
- Oil Pans
- Outdoor Environment
- Rear Floors
- Steering Knuckles
- Sub-frames
- Turning
- aluminum prototyping
- engine blocks
- fluid systems
- heat exchanger systems
- mechanical assemblies
- suspension parts
Protsessivalikud
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Korduma kippuvad küsimused
Millist alumiiniumklassi valida?
6061-T6 katab enamiku konsoole ja korpuseid; valige 7075-T6, kui tugevuse-kaalu suhe on kriitiline. Saatke koormusjuhtum ja me nõustame.
Kas elokseerimine muudab mõõtmeid?
Jah, pisut. Type II lisab umbes 0,005–0,015 mm pinna kohta; kompenseerime kriitilised mõõtmed ette, kui elokseerimine on määratud.
Kas saate vastendada kohandatud elokseerimisvärvi?
Jah, näidise kinnitamisel. Esitage värvikood või füüsiline näidis ja me vastendame värvi enne tootmispartiid.
What is the minimum order quantity (MOQ)?
Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
How do I get a quote and what information do you need?
3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which material should I choose?
Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 4
- rapiddirect.comIndustry peer technical page
- jlccnc.comIndustry peer technical page
- kineticdiecasting.comUnclassified source
- fictiv.comIndustry peer technical page
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Related Knowledge
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).