5-teljelise CNC-töötlemise teenused

Five-axis CNC machining centre producing a complex contoured part

Viieteljeline CNC-töötlemine on subtraktiivne tootmisprotsess, kus lõiketera liigub mööda kolme lineaartelge (X, Y, Z), samal ajal kui tööeseme või peaspindel pöörleb kahel täiendaval teljel, tavaliselt tähistatud A ja B. Tööriist saab seetõttu detailile läheneda peaaegu igast suunast ilma uuesti kinnitamata. Geomeetriad, mis sunniks 3-teljelisel seadmel mitut seadistust — impellerid, turbiiniterad, ortopeedilised implantaadid, liitnurkased konsoolid — saab valmis teha ühes seadistuses.

Hankijad valivad 5-teljelist töötlemist geomeetilistel ja majanduslikel põhjustel, mitte esteetilistel. Keerulised elemendid muutuvad otse kättesaadavaks. Vähem seadistusi tähendab vähem aluspõhjade nihkeid, nii et seotud elemendid hoiavad omavahel rangetemas asendis. Detail, mis muidu läbiks kolm või neli eraldi operatsiooni, saab sageli valmis ühega, vähendades tarneaega, käsitsemist ja kogunenud viga. Kuigi 5-teljeliste pinkide tunnihinnad on kõrgemad, langeb kogukulu tüki kohta sageli, kui seadistuste konsolideerimine arvesse võtta.

Erinevus usaldusväärse 5-teljelise allika ja keskpärase vahel seisab harva masinate loendis. See on protsessiinseneeria: CAM-programmeerimise kvaliteet, kinnituste disain, tööriistade valik, käigumõõtmine ja distsipliin kõverpindade kontrollimiseks joonisega. CNC-töötlemise tootjana töötleme teie detaili selle geomeetriale, materjalile ja kogusele vastavatel seadmetel — insenerilise ülevaatusega enne pakkumust ja kontrollidokumentatsiooniga tarnel.

Võimekus

  • Ühe seadistuse töötlemine hoiab kõik elemendid ühe aluspõhjaga seotud, vähendades seotud pindade vahel kogunevat asendusviga.
  • Keeruline geomeetria nagu alalõiked, liitnurgad ja kõverprofiilid muutub töödeldavaks ilma spetsiaalsete kinnitusteta.
  • Vähem seadistusi ja vähem detaili käsitsemist lühendab keeruliste detailide tarneaegu võrreldes mitmeoperatsiooniliste 3-teljeliste töövoogudega.
  • Lühemad, jäigemad lõiketööriistad ulatuvad sügavatele ja nurgalistele elementidele parema pinnaviimistluse ja mõõtmete kontrolliga.
  • Madalamad kinnitus- ja seadistuskulud teevad 5-teljelise töötlemise ökonoomseks prototüüpidele ning väikese ja keskmise seeria tootmisele.
  • CAM-põhine teekorratavus toetab järjepidevat, dokumenteeritud detailikvaliteeti esimesest detailist korduvate tootmistellimusteni.
  • Üks tarnija pakkumusest tarneni — üks inseneriline ülevaade, üks tootmisgraafik ja üks tarnekoht — mitme spetsialiseeritud hankija koordineerimise asemel.

Tüüpilised materjalid

Alumiinium 7075/6061, titaan Ti-6Al-4V, roostevaba teras 17-4PH/316, Inconel tellimusel, konstruktsiooniplastid.

Materjal / klassTüüpiline olekTöödeldavusKus sobib
Aluminium 6061T6 (sulatuskõvastatud ja vanandatud)Kerge: hästi töödeldav, hea puru kontrollKonsoolid, korpused, tarindid, prototüübid kuni seeriani
Aluminium 7075T6 / T651Raskem: suurem tööriista kulum, vajalikud jäigad seadistusedKõrgtugevused kaalukriitilised detailid; keevitamiseks ei sobi
Roostevaba teras 304 / 304LLõõmutatudKülmtöötlemisel kõveneb: aeglasemad kiirused, positiivne söötÜldine korrosioonikindlus, toidu- ja protessitehnika
Roostevaba teras 316 / 316LLõõmutatudKõvem kui 304: suurem tööriista kulumKloriidikeskkond, merendus, meditsiin ja farmaatsia
Süsinikteras 1018 / 1045Kuumvaltsitud / normaliseeritudKerge kuni keskmine; vajab roostekaitsetVõllid, plaadid, keevitustarindid, tööriistakorpused
Messing C360H02 poolkõvaSuurepärane: kõrged kiirused, puhtad pinnadLiitmikud, puhvrid, konnektorid, dekoratiivdetailid
Vask C110Lõõmutatud / H02Kleepuv: teravad tööriistad ja suured esinurgadJuhtivus, toitešinad, soojusjuhtimine
Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V)SoojustöödeldudRaske: madalad kiirused, soojuse juhtimine, tööriista kulumKosmonautika, meditsiin, kergeid kõrgtugevusega detaile
Konstruktsiooniplastid (POM, PEEK, PA)Ekstrudeeritud / lõõmutatudKerge kuni kleepuv: pehmed äpid, teravad tööriistadIsoleerimine, hõõrdumise vähendamine, keemia- ja kulumisdetailid

Viimistlus

Nagu töödeldud, elokseerimine, passiveerimine, poleerimine, klaaskuulitragimine.

ViimistlusMida see teebMäärake, kui
Nagu töödeldudTööriistajäljed nähtaval; Ra tüüpiliselt 1,6–3,2 µmDetail peab ainult toimima
KlaaskuulitragimineÜhtlane matt pind, varjab tööriistajälgiNähtavad detailid enne elokseerimist
Elokseerimine Type IILoob oksiidikihi; värvi valikudAlumiiniumi välimus koos mõõduka korrosiooni- ja kulumiskindlusega
Kõva elokseerimine Type IIIPaksem, kõvem oksiidikihtLibisevad või kuluvad alumiiniumpinnad
Kromaatne konversioonÕhuke kaitsekiht, mis jääb juhtivaksElektriline sidumine või maandamine alumiiniumil
Keemiline nikkelÜhtlane, kõva, korrosioonikindel kihtKulum pluss korrosioon, ka sealhulgas boreides
TsinkimineMajanduslik ohverdav korrosioonikaitseTeraseservised sise- või kaitsealustel välistingimustes
PulbervärviminePaks, vastupidav, dekoratiivne kihtVälimus on nõue
PassiveerimineEemaldab vaba raua ja taastab oksiidikihiRoostevabast detailid pärast töötlemist
Pingevabastus / soojustöötlusVabastab jääkpinged enne või pärast lõikamistÕhukesed seinad ja rangete tolerantsidega detailid, mis peavad töötlemist üle elama

Tolerantsid

±0,01 mm tüüpiline kriitilistel elementidel; kinnitatud CMM-aruannetega tellimusel.

Joonise märkusMida see nõuabMõju kulule ja tarneajale
Üldine: ±0,25 mm / ±0,010 inStandardtööriistad, mõõtmete kontrollAlus: ilma lisatasuta
Standard: ±0,13 mm / ±0,005 inHeas korras pink, esimese detaili kontrollVäike lisatasu; tavapärane pakkumiste standard
Range: ±0,025 mm / ±0,001 inLihvitud või diamantist tööriistad, temperatuurikontroll, CMMSammumuudatus: aeglasemad lõiked koos täieliku kontrolliga
Täpsus: ±0,013 mm / ±0,0005 inViimistluskäigud, kalibrid, kontrollitud keskkondTöötlemine määrab hinna; sageli eraldi operatsioon
Asend / nurgalisus (GD&T)Baastunnuse kontroll, üks seadistus seotud elementide jaoksSõltub, üle mitme seadistuse aluspind ulatub
Pinnaviimistlus Ra 0,8 µm või peenemPeenemad sammud, poleerimine või viimistluskäikLisab protsessietapi, mitte ainult töötlemisaega

Peamised spetsifikatsioonid

SpecificationValue
tolerance±0.01mm
lead time10–18 days
tolerance±0.013 mm
tolerance±.0004 in
lead time10 days
lead time16 days
lead time60 days
tolerance0.02 mm
tolerance±0.01 mm
tolerance±0.005 mm
tolerance±0.005 to ±0.01 mm
tolerance±0.005–0.01 mm

Protsessivalikud

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Materials We Machine

  • AL 6061
  • AL 7075
  • PEEK
  • SS 316L
  • Ti-6Al-4V
  • Titanium
  • aluminum
  • metal

Common Applications

  • Actuator Housings
  • Aerodynamic surfaces
  • Aerospace Brackets
  • Automotive Development
  • Die-cast tools
  • Electric Car
  • End-Effector Structures
  • Engine Brackets
  • Internal cooling passages
  • Medical Implants
  • Medical and Laboratory Equipment
  • Medical instrumentation
  • Patient-specific prosthetics
  • Ported manifolds
  • Premium Audio Enclosure
  • Production parts
  • Production tooling with compound angles
  • Stainless Steel Satellite Hardware
  • Structural brackets with compound mounting angles
  • Surface Finish
  • Titanium Implants
  • Titanium UAV Brackets
  • Turning
  • Wrist Joint Bodies

Ordering, Lead Times & MOQ

Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.

Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.

Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.

Korduma kippuvad küsimused

Mida vajate 5-teljelise detaili hinnapakkumuseks?

3D CAD-mudel (eelistatult STEP või IGES) koos 2D-joonisega, kus on tolerantsid, aluspõhjad, materjal ja viimistlus. Lisage kogus ja sihttarnekuupäev. Kui teil on ainult mudel, saame selle hinnata ja märkida tolerantsi eeldused teie kinnitamiseks.

Kuidas samaaegne 5-teljeline töötlemine erineb 3+2 töötlemisest?

3+2 asetab detaili fikseeritud nurkade alla lõigete vahel. Samaaegne 5-teljeline liigutab lõikamise ajal kõiki viit telge, mis on oluline impellerite, terade ja pidevate kontuuride jaoks ning annab üldiselt parema pinnaviimistluse keerukatel kõverpindadel.

Kas saan tellida ühe prototüübi ja hiljem skaleerida tootmisse?

Jah. Sama CAM-programm ja seadistusloogika kandub esimesest detailist korduvate tellimusteni, nii et prototüübis kinnitatud detailid reprodutseeruvad seerias järjepidevalt.

Milline kvaliteedidokumentatsioon on saadaval?

Mõõtmete kontroll teie joonise alusel on standard. Materjalitõendid, esimese detaili kontrolliaruanded ning pinna- või kõvadusaruanded saab määrata pakkumusetapis.

Millal on 5-teljeline odavam kui 3-teljeline töötlemine?

Kui see kõrvaldab operatsioone. Kui detail vajab kolme või nelja asendit, võib konsolideerimine üheks 5-teljeliseks seadistuseks lõigata kinnitus-, käsitsemis- ja tarneakulu piisavalt, et kompenseerida kõrgemat masinamäära.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 2

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).