5asu CNC apstrādes pakalpojumi

Five-axis CNC machining centre producing a complex contoured part

Piecu asu CNC apstrāde ir substraktīvs ražošanas process, kurā griezējinstruments pārvietojas pa trim lineārām asīm (X, Y, Z), kamēr sagatave vai vārpsta rotē divās papildu asīs, parasti apzīmētās A un B. Instruments tāpēc var pieiet detaļai no gandrīz jebkura virziena bez pārskavas. Ģeometrijas, kas uz 3asu iekārtām piespiež vairākus uzstādījumus — darba ratiņi, turbīnas lāpstiņas, ortopēdiskie implanti, salikto leņķu kronšteini — var tikt pabeigti vienā uzstādījumā.

Pircēji izvēlas 5asu apstrādi ģeometrisku un ekonomisku iemeslu dēļ, nevis kosmētisku. Sarežģīti elementi kļūst tieši sasniedzami. Mazāk uzstādījumu nozīmē mazāk datumu pārbīžu, tāpēc saistītie elementi saglabā stingrākas pozicionālās attiecības vienam pret otru. Detaļa, kas citādi izietu cauri trim vai četrām atsevišķām operācijām, bieži var tikt ražota vienā, samazinot termiņu, apiešanos un uzkrāto kļūdu. Lai gan 5asu iekārtu stundas likmes ir augstākas, kopējās izmaksas par detaļu bieži krīt, tiklīdz uzstādījumu konsolidācija tiek ieskaitīta.

Atšķirība starp uzticamu 5asu piegādātāju un viduvēju reti ir iekārtu saraksts. Tā ir procesu inženierija: CAM programmēšanas kvalitāte, fiksēšanas dizains, instrumentu izvēle, mērīšana procesā un disciplīna pārbaudīt profilētās virsmas pret zīmējumu. Kā CNC apstrādes ražotājs mēs darbinām jūsu detaļu uz iekārtām, kas atbilst tās ģeometrijai, materiālam un apjomam — ar inženiertehnisku izvērtējumu pirms piedāvājuma un kontroles dokumentāciju piegādes brīdī.

Iespējas

  • Viena uzstādījuma apstrāde uztur visus elementus atsauktus pret vienu datumu, samazinot uzkrāto pozicionēšanas kļūdu starp saistītām virsmām.
  • Sarežģīta ģeometrija, piemēram, iegremdējumi, saliktie leņķi un profilēti profili kļūst apstrādājami bez īpašām ierīcēm.
  • Mazāk uzstādījumu un mazāka detaļas apiešanās saīsina termiņus sarežģītām detaļām, salīdzinot ar vairāku operāciju 3asu darbplūsmām.
  • Īsāki, stingrāki griezējinstrumenti sasniedz dziļus un leņķiskus elementus ar labāku virsmas kvalitāti un izmēru kontroli.
  • Mazākas fiksēšanas un uzstādīšanas izmaksas padara 5asu apstrādi izdevīgu prototipiem un mazas un vidējas apjoma ražošanas sērijām.
  • CAM vadīta instrumentu ceļu atkārtojamība atbalsta nemainīgu, dokumentētu detaļas kvalitāti no pirmās daļas līdz atkārtotiem ražošanas pasūtījumiem.
  • Viens piegādātājs no piedāvājuma līdz piegādei — viens inženiertehniskais izvērtējums, viens ražošanas grafiks un viena piegādes vieta — vairāku specializētu piegādātāju koordinēšanas vietā.

Tipiskie materiāli

Alumīnijs 7075/6061, titāns Ti-6Al-4V, nerūsējošais tērauds 17-4PH/316, Inconel pēc pieprasījuma, inženiertehniskās plastmasas.

Materiāls / markaTipiskais stāvoklisApstrādājamībaKur tas der
Alumīnijs 6061T6 (risinājuma raudzēts un novecojis)Viegla: labi apstrādājas, laba skaidu kontroleKronšteini, korpusi, ierīces, prototipi līdz sērijai
Alumīnijs 7075T6 / T651Grūtāka: lielāks instrumentu nodilums, vajadzīgi stingri uzstādījumiAugstas stipribas, svara kritiskas detaļas; nav metināšanai
Nerūsējošais tērauds 304 / 304LAttaudinātsDeformācijas sacietēšana: zemāki griešanas ātrumi, pozitīva padeveVispārēja pretkorozijas izturība, pārtikas un procesu tehnika
Nerūsējošais tērauds 316 / 316LAttaudinātsCietāks par 304: lielāks instrumentu nodilumsHlorīdu, jūras, medicīnas un farmācijas vide
Oglekļa tērauds 1018 / 1045Rolēts / normalizētsViegla līdz vidēja; vajadzīga aizsardzība pret rūsuVārpstas, plāksnes, metinātas konstrukcijas, rīku korpusi
Misiņš C360H02 puscietsIzcila: lieli ātrumi, tīras virsmasVeidgabali, bučas, savienotāji, dekoratīvas detaļas
Varš C110Attaudināts / H02Lipīgs: asi instrumenti un lieli priekšējie leņķiVadītspēja, strāvas sliedes, siltuma pārvaldība
Titāns Grade 5 (Ti-6Al-4V)Termiski apstrādātsGrūta: mazi ātrumi, siltuma kontrole, instrumentu nodilumsAviācija, medicīna, vieglas augstas slodzes detaļas
Inženiertehniskās plastmasas (POM, PEEK, PA)Ekstrudēts / atbrīvots no spriegumiemViegla līdz lipīga: mīkstas skavas, asi instrumentiIzolācija, berzes samazināšana, ķīmiskas un nodiluma detaļas

Virsmas apstrāde

Kā apstrādāts, anodēšana, pasivēšana, pulēšana, lodīšu strūklapstrāde.

Virsmas apstrādeKo tā daraNorādiet, kad
Kā apstrādātsInstrumentu pēdas redzamas; Ra tipiski 1.6–3.2 µmDetaļai tikai jādarbojas
Lodīšu strūklapstrādeVienota matēta virsma, noslēpj instrumentu pēdasVizuālas detaļas pirms anodēšanas
Anodēšana II tipsIzveido oksīda slāni; krāsu iespējasAlumīnija izskats plus mērena pretkorozijas un nodiluma izturība
Cietā anodēšana III tipsBiezāks, cietāks oksīda slānisSlīdošas vai nolietojošas alumīnija virsmas
Hromāta pārvēršanas pārklājumsPlāna aizsargkārta, kas saglabā vadītspējuElektriskai savienošanai vai iezemēšanai uz alumīnija
Ķīmiskais niķelisVienots, ciets, pret koroziju izturīgs slānisNodilums plus korozija, arī iekšpusē urbumos
CinkošanaIzdevīgs upurējošs pretkorozijas aizsargsTērauda detaļām telpās vai nosegās vietās
Pulvera pārklājumsBiezs, izturīgs, dekoratīvs slānisIzskats ir prasība
PasivēšanaNoņem brīvo dzelzi un atjauno oksīda plēviNerūsējošā tērauda detaļām pēc apstrādes
Spriegumu atbrīvošana / termiskā apstrādeNoņem iekšējos spriegumus pirms vai pēc griešanasPlānas sienas un stingras pielaides, kurām jāiztur apstrāde

Pielaides

±0.01 mm tipiski kritiskajiem elementiem; pārbaudīts ar CMM pārskatiem pēc pieprasījuma.

Zīmējuma norādeKo tā prasaIetekme uz izmaksām un termiņu
Vispārēja: ±0.25 mm / ±0.010 inStandarta instrumenti, izmēru pārbaudeBāze: bez uzcenojuma
Standarta: ±0.13 mm / ±0.005 inIekārta labā stāvoklī, pirmās daļas pārbaudeMazs uzcenojums; ierastais piedāvājumu standarts
Stingra: ±0.025 mm / ±0.001 inSlīpēti vai dimanta instrumenti, temperatūras kontrole, CMMSoļa izmaiņas: lēnāki griezumi plus pilna kontrole
Precizitātes: ±0.013 mm / ±0.0005 inPēdējie gājieni, kalibri, kontrolēta videApstrāde nosaka cenu; bieži atsevišķa operācija
Pozīcija / leņķiskums (GD&T)Datuma kontrole, viens uzstādījums saistītiem elementiemAtkarīgs no tā, cik daudziem uzstādījumiem stiepjas datums
Virsmas raupjums Ra 0.8 µm vai smalkāksSmalkāki soļi, pulēšana vai apdares gājiensPievieno procesa soli, ne tikai apstrādes laiku

Galvenās specifikācijas

SpecificationValue
tolerance±0.01mm
lead time10–18 days
tolerance±0.013 mm
tolerance±.0004 in
lead time10 days
lead time16 days
lead time60 days
tolerance0.02 mm
tolerance±0.01 mm
tolerance±0.005 mm
tolerance±0.005 to ±0.01 mm
tolerance±0.005–0.01 mm

Procesa opcijas

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Materials We Machine

  • AL 6061
  • AL 7075
  • PEEK
  • SS 316L
  • Ti-6Al-4V
  • Titanium
  • aluminum
  • metal

Common Applications

  • Actuator Housings
  • Aerodynamic surfaces
  • Aerospace Brackets
  • Automotive Development
  • Die-cast tools
  • Electric Car
  • End-Effector Structures
  • Engine Brackets
  • Internal cooling passages
  • Medical Implants
  • Medical and Laboratory Equipment
  • Medical instrumentation
  • Patient-specific prosthetics
  • Ported manifolds
  • Premium Audio Enclosure
  • Production parts
  • Production tooling with compound angles
  • Stainless Steel Satellite Hardware
  • Structural brackets with compound mounting angles
  • Surface Finish
  • Titanium Implants
  • Titanium UAV Brackets
  • Turning
  • Wrist Joint Bodies

Ordering, Lead Times & MOQ

Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.

Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.

Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.

Bieži uzdotie jautājumi

Ko jums vajag, lai piedāvātu 5asu detaļu?

3D CAD modeli (vēlams STEP vai IGES) plus 2D zīmējumu ar pielaidēm, datumiem, materiālu un virsmas apstrādi. Pievienojiet apjomu un vēlamo piegādes termiņu. Ja jums ir tikai modelis, mēs varam to piedāvāt un atzīmēt pielaides pieņēmumus jūsu apstiprināšanai.

Kā vienlaicīgā 5asu apstrāde atšķiras no 3+2 apstrādes?

3+2 fiksē detaļu noteiktos leņķos starp griešanas kustībām. Vienlaicīga 5asu apstrāde kustina visas piecas asis griezuma laikā, kas ir būtiski darba ratiņiem, lāpstiņām un nepārtrauktām kontūrām, un parasti dod labāku virsmas kvalitāti uz sarežģītām izliektām virsmām.

Vai varu pasūtīt vienu prototipu un vēlāk mērogot uz sēriju?

Jā. Tā pati CAM programma un uzstādīšanas loģika pārnesas no pirmās daļas uz atkārtotiem pasūtījumiem, tāpēc prototipā apstiprinātās detaļas reproducējas nemainīgi sērijas apjomā.

Kāda kvalitātes dokumentācija ir pieejama?

Izmēru kontrole pret jūsu zīmējumu ir standarts. Materiālu sertifikātus, pirmās daļas pārbaudes pārskatus un virsmas vai cietības pārskatus var norādīt piedāvājuma posmā.

Kad 5asu apstrāde izmaksā mazāk nekā 3asu apstrāde?

Kad tā noņem operācijas. Ja detaļai vajag trīs vai četras orientācijas, konsolidācija vienā 5asu uzstādījumā var samazināt fiksēšanu, apiešanos un termiņu tik daudz, ka kompensē lielāko iekārtas likmi.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 2

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).