Послуги 5-осевої обробки з ЧПУ

Five-axis CNC machining centre producing a complex contoured part

П'ятиосева обробка з ЧПУ — це субтрактивний виробничий процес, у якому ріжучий інструмент рухається трьома лінійними осями (X, Y, Z), а заготовка або шпиндель обертається двома додатковими осями, зазвичай позначеними A і B. Тому інструмент може підходити до деталі майже з будь-якого напрямку без перезакріплення. Геометрії, які на 3-осевому устатті змушують багатоетапну роботу, — робочі колеса, лопатки турбін, ортопедичні імплантати, складнокутові кронштейни — можна завершити за одного встановлення.

Замовники обирають 5-осеву обробку з геометричних та економічних міркувань, а не заради естетики. Складні елементи стають безпосередньо досяжними. Менше встановлень означає менше зсувів баз, тож пов'язані елементи витримують жорсткіші взаємні позиційні відношення. Деталь, яка інакше пройшла б через три-чотири окремі операції, часто можна виготовити за одну, скорочуючи термін, переміщення та накопичену похибку. Хоча ставка машино-години 5-осевого верстата вища, сукупна вартість деталі часто падає, як лише враховано консолідацію встановлень.

Різниця між надійним і посереднім постачальником 5-осевої обробки рідко полягає у списку верстатів. Вона — в інженерії процесу: якість CAM-програмування, проєктування пристосувань, вибір інструменту, вимірювання в процесі та дисципліна звірки фасонних поверхонь з креслеником. Як виробник обробки з ЧПУ, ми запускаємо вашу деталь на устатті, підібраному під її геометрію, матеріал і тираж, — з інженерним оглядом до розрахунку та контрольною документацією при поставці.

Можливості

  • Обробка за одного встановлення тримає всі елементи прив'язаними до однієї бази, скорочуючи накопичену похибку позиціонування між пов'язаними поверхнями.
  • Складна геометрія — піднутрення, складні кути, фасонні профілі — стає оброблюваною без спеціальних пристосувань.
  • Менше встановлень і менше переміщень деталі скорочують терміни складних деталей порівняно з багатоопераційними 3-осевими процесами.
  • Коротші й жорсткіші ріжучі інструменти дістають глибоких та похилих елементів з кращою шорсткістю та розмірним контролем.
  • Нижчі витрати на оснащення та налагодження роблять 5-осеву обробку економічною для прототипів і мало- та середньосерійних тиражів.
  • Повторюваність CAM-керованих траєкторій підтримує стабільну, документовану якість від першої деталі до повторних замовлень.
  • Один постачальник від розрахунку до доставки — один інженерний огляд, один виробничий графік і одна точка поставки — замість координації кількох спеціалізованих підрядників.

Типові матеріали

Алюміній 7075/6061, титан Ti-6Al-4V, нержавіюча сталь 17-4PH/316, Inconel на запит, конструкційні пластики.

Матеріал / маркаТиповий стан постачанняОброблюваністьДе застосовується
Aluminium 6061T6 (гартування зі старінням)Легко: вільно ріжеться, хороший контроль стружкиКронштейни, корпуси, оснащення, прототипи з переходом у серію
Aluminium 7075T6 / T651Важче: більший знос інструменту, потрібні жорсткі налагодженняВисокоміцні деталі з критичною масою; не для зварювання
Stainless 304 / 304LВідпаленийНаклепується: менші швидкості, позитивна подачаЗагальна корозійна стійкість, харчове та технологічне обладнання
Stainless 316 / 316LВідпаленийМіцніший за 304: більший знос інструментуХлориди, морське середовище, медичне та фармацевтичне обладнання
Carbon steel 1018 / 1045Гарячекатаний / нормалізованийВід легкого до середнього; потрібен захист від корозіїВали, плити, зварні конструкції, корпуси оснащення
Brass C360H02 напівтвердийВідмінно: високі швидкості, чиста поверхняФітинги, втулки, з'єднувачі, декоративні деталі
Copper C110Відпалений / H02В'язкий: гострі інструменти та великі передні кутиЕлектропровідність, струмопроводи, термоменеджмент
Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V)Міцність у стані поставки (mill annealed)Важко: малі швидкості, контроль нагріву, знос інструментуАерокосмічна галузь, медицина, легкі високоміцні деталі
Конструкційні пластики (POM, PEEK, PA)Екструдований / відпаленийВід легкого до в'язкого: м'які губки, гострий інструментІзоляція, низьке тертя, хімічно- та зносостійкі деталі

Покриття

Без покриття (as-machined), анодування, пасивація, полірування, дробеструйна обробка.

ПокриттяЩо воно даєКоли вказувати
Після обробкиСліди інструменту залишаються видимими; Ra зазвичай 1.6-3.2 µmДеталь має просто виконувати свою функцію
Дробеструйна обробкаРівномірна матова поверхня, приховує сліди інструментуДекоративні деталі перед анодуванням
Анодування Type IIСтворює оксидний шар; варіанти кольоруВигляд алюмінію плюс помірна корозійна та зносостійкість
Тверде анодування Type IIIБільш товстий і твердий оксидний шарЗковзуючі або зношувані алюмінієві поверхні
Хроматне конверсійне покриттяТонка захисна плівка, що зберігає провідністьЕлектричне з'єднання або заземлення на алюмінії
Хімічне нікелюванняРівномірний, твердий, корозійностійкий шарЗнос плюс корозія, зокрема всередині отворів
ЦинкуванняЕкономічний жертовний захист від корозіїСталеві деталі в приміщеннях або під навісом
Порошкове фарбуванняТовстий, довговічний, декоративний шарКоли вимогою є саме зовнішній вигляд
ПасиваціяВидаляє вільне залізо та відновлює оксидну плівкуДеталі з нержавіючої сталі після обробки
Відпуск для зняття напружень / термообробкаЗнімає залишкові напруження до або після різанняТонкі стінки та жорсткі допуски, що мають пережити обробку

Допуски

±0.01 mm типово на критичних елементах; підтверджується звітами КВМ на запит.

Допуск на кресленикуЩо він вимагаєВплив на вартість і термін
Загальний: ±0.25 mm / ±0.010 inСтандартний інструмент, розмірна перевіркаБазовий рівень: без надбавки
Стандартний: ±0.13 mm / ±0.005 inВерстат у доброму стані, перевірка першої деталіНевелика надбавка; звичайна база для розрахунку
Жорсткий: ±0.025 mm / ±0.001 inШліфований або алмазний інструмент, контроль температури, КВМСтрибок: повільніші проходи плюс повний контроль
Точний: ±0.013 mm / ±0.0005 inЧистові проходи, калібри, контрольоване середовищеОбробка визначає ціну; часто окрема операція
Позиція / кутовість (GD&T)Контроль баз, одне встановлення для пов'язаних елементівЗалежить від того, скільком встановленням охоплюється база
Шорсткість поверхні Ra 0.8 µm або дрібнішеДрібніші кроки, полірування або чистовий прохідДодає етап процесу, а не лише час обробки

Ключові характеристики

SpecificationValue
tolerance±0.01mm
lead time10–18 days
tolerance±0.013 mm
tolerance±.0004 in
lead time10 days
lead time16 days
lead time60 days
tolerance0.02 mm
tolerance±0.01 mm
tolerance±0.005 mm
tolerance±0.005 to ±0.01 mm
tolerance±0.005–0.01 mm

Варіанти обробки

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Materials We Machine

  • AL 6061
  • AL 7075
  • PEEK
  • SS 316L
  • Ti-6Al-4V
  • Titanium
  • aluminum
  • metal

Common Applications

  • Actuator Housings
  • Aerodynamic surfaces
  • Aerospace Brackets
  • Automotive Development
  • Die-cast tools
  • Electric Car
  • End-Effector Structures
  • Engine Brackets
  • Internal cooling passages
  • Medical Implants
  • Medical and Laboratory Equipment
  • Medical instrumentation
  • Patient-specific prosthetics
  • Ported manifolds
  • Premium Audio Enclosure
  • Production parts
  • Production tooling with compound angles
  • Stainless Steel Satellite Hardware
  • Structural brackets with compound mounting angles
  • Surface Finish
  • Titanium Implants
  • Titanium UAV Brackets
  • Turning
  • Wrist Joint Bodies

Ordering, Lead Times & MOQ

Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.

Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.

Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.

Часті запитання

Що потрібно для розрахунку 5-осевої деталі?

3D CAD-модель (бажано STEP або IGES) плюс 2D-кресленик з допусками, базами, матеріалом та покриттям. Додайте кількість і бажану дату поставки. Якщо у вас лише модель, ми зможемо її розрахувати й позначити припущення щодо допусків для вашого підтвердження.

Чим одночасна 5-осева обробка відрізняється від 3+2?

3+2 позиціонує деталь під фіксованими кутами між проходами. Одночасна 5-осева обробка рухає всіма п'ятьма осями під час різу, що критично для робочих коліс, лопаток і неперервних контурів і зазвичай дає кращу шорсткість на складних криволінійних поверхнях.

Чи можу я замовити один прототип і пізніше масштабувати до серії?

Так. Та сама CAM-програма та логіка налагодження переходять від першої деталі до повторних замовлень, тож узгоджені прототипи стабільно відтворюються в серії.

Коли 5-осева обробка коштує дешевше за 3-осеву?

Коли вона усуває операції. Якщо деталі потрібні три-чотири орієнтації, консолідація в одне 5-осеве встановлення може скоротити оснащення, переміщення та термін настільки, що перекриє вищу ставку верстата.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 2

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).