5-ဝင်ရိုး CNC စက်တင်ခြင်း ဝန်ဆောင်မှုများ

Five-axis CNC machining centre producing a complex contoured part

5-ဝင်ရိုး CNC စက်တင်ခြင်းသည် ဖြတ်တောက်ကိရိယာသည် သုံးခုသော မျဉ်းဖြောင့် ဝင်ရိုးများ (X၊ Y၊ Z) တစ်လျှောက် ရွှေ့လျား၍ အလုပ်သည် သို့မဟုတ် spindle သည် ပုံမှန်အားဖြင့် A နှင့် B ဟု အမည်ပေးထားသော နောက်ထပ် ဝင်ရိုး နှစ်ခုပေါ်တွင် လှည့်ပတ်သည့် ဖြတ်ယူထုတ်ပစ် ထုတ်လုပ်ရေး လုပ်ငန်းစဉ် ဖြစ်ပါသည်။ ထို့ကြောင့် ထို့ကြောင့် ကိရိယာသည် ပြန်လည်ကပ်တပ်ခြင်း မလိုဘဲ လားရာ လိုလားပါကမဆိုမှ အစိတ်အပိုင်းကို ချဉ်းကပ်နိုင်သည်။ 3-ဝင်ရိုး စက်ပစ္စည်းများပေါ်တွင် setup များစွာ လိုအပ်စေသော ပုံသဏ္ဌာန်များ — impeller များ၊ turbine အရွက်များ၊ ရိုးအရိုးပြ အစားထိုးပစ္စည်းများ၊ ရှုပ်ထွေးသောထောင့် ဘရက်ကတ်များ — ကို setup တစ်ခုတည်းဖြင့် ပြီးစီးနိုင်ပါသည်။

ဝယ်ယူသူများက 5-ဝင်ရိုး စက်တင်ခြင်းကို အလှအပ အကြောင်းပြချက်များ မဟုတ်ဘဲ ပုံသဏ္ဌာန်ဆိုင်ရာနှင့် စီးပွားရေးဆိုင်ရာ အကြောင်းရင်းများဖြင့် ရွေးချယ်ကြသည်။ ရှုပ်ထွေးသော အင်္ဂါရပ်များသို့ တိုက်ရိုက် ရောက်ရှိနိုင်သည်။ setup နည်းပါးခြင်းက ဒေတာ ပြောင်းလဲမှု နည်းပါးစေ၍ ဆက်စပ် အင်္ဂါရပ်များသည် တစ်ခုနှင့်တစ်ခု ပိုကျပ်သော တည်နေရာ ဆက်နွယ်မှုများ ထိန်းသိမ်းနိုင်သည်။ သီးခြား လုပ်ငန်းစဉ် သုံးသို့မဟုတ် လေးခုကို ဖြတ်သန်းရမည့် အစိတ်အပိုင်းကို မကြာခဏ တစ်ခုတည်းဖြင့် ထုတ်လုပ်နိုင်၍ ပို့ဆောင်ချိန်၊ ကိုင်တွယ်မှုနှင့် စုပေါင်းအမှား လျှော့ချသည်။ 5-ဝင်ရိုး စက်-နာရီ နှုန်းများ ပိုမြင့်သော်လည်း setup စုစည်းမှုကို ထည့်တွက်လျှင် အစိတ်အပိုင်းတစ်ခုလျှင် စုစုပေါင်း ကုန်ကျစရိတ်သည် မကြာခဏ ကျဆင်းပါသည်။

ယုံကြည်စိတ်ချရသော 5-ဝင်ရိုး ပေးသွင်းသူနှင့် သာမန်သူကြား ကွာခြားချက်သည် စက်စာရင်းတွင် ရှားရှားပါပါ။ ထိုကွာခြားချက်မှာ လုပ်ငန်းစဉ် အင်ဂျင်နီယာ ဖြစ်သည် - CAM ပရိုဂရမ် အရည်အသွေး၊ workholding ဒီဇိုင်း၊ ကိရိယာ ရွေးချယ်မှု၊ လုပ်ငန်းစဉ်အတွင်း တိုင်းတာမှုနှင့် ကွေးညွှတ်မျက်နှာပြင်များကို ဆွဲပုံနှင့် အတည်ပြုသည့် တာဝန်သိမှု။ CNC စက်တင် ထုတ်လုပ်သူတစ်ဦးအနေဖြင့် ကျွန်ုပ်တို့သည် သင်၏ အစိတ်အပိုင်းကို ၎င်း၏ ပုံသဏ္ဌာန်၊ ကုန်ကြမ်းနှင့် အရေအတွက်နှင့် ကိုက်ညီသော စက်ပစ္စည်းပေါ်တွင် လည်ပတ်ပေးသည် — ဈေးနှုန်းမတင်မီ အင်ဂျင်နီယာ စိစစ်ခြင်းနှင့် ပို့ဆောင်မှုတွင် စစ်ဆေးမှု စာရွက်စာတမ်းများနှင့်အတူ။

စွမ်းဆောင်ရည်များ

  • Setup တစ်ခုတည်း စက်တင်ခြင်းသည် အင်္ဂါရပ်အားလုံးကို ဒေတာတစ်ခုတည်းနှင့် ချိတ်ဆက်ထား၍ ဆက်စပ် မျက်နှာပြင်များကြား စုပေါင်း တည်နေရာအမှား လျှော့ချသည်။
  • Undercut များ၊ ရှုပ်ထွေးသောထောင့်များနှင့် ကွေးညွှတ်ပရိုဖိုင်များကဲ့သို့ ရှုပ်ထွေးသည့် ပုံသဏ္ဌာန်များကို သီးသန့် အထူး ကိရိယာတပ်ဆင်မှု မလိုဘဲ စက်တင်နိုင်သည်။
  • Setup နည်းပါးခြင်းနှင့် အစိတ်အပိုင်း ကိုင်တွယ်မှုနည်းခြင်းသည် လုပ်ငန်းစဉ်များစွာပါဝင်သော 3-ဝင်ရိုး လုပ်ငန်းစဉ်များနှင့် နှိုင်းယှဉ်လျှင် ရှုပ်ထွေးသော အစိတ်အပိုင်းများ၏ ပို့ဆောင်ချိန်ကို လျှော့ချသည်။
  • ပိုတိုပြီး ပိုတည်ငြိမ်သော ဖြတ်တောက်ကိရိယာများသည် အနက်ရှိုင်းနှင့် ထောင့်စွန်းရောက် အင်္ဂါရပ်များသို့ ပိုကောင်းသော မျက်နှာပြင် ပြီးမြောက်အဆင့်နှင့် အတိုင်းအတာ ထိန်းချုပ်မှုဖြင့် ရောက်ရှိသည်။
  • ကိရိယာတပ်ဆင်မှုနှင့် setup စရိတ် နည်းပါးခြင်းက ပရိုတိုတိုက်ပ်နှင့် အနည်းမှ အလယ်အလတ် အရေအတွက် ထုတ်လုပ်မှုအတွက် 5-ဝင်ရိုးကို စီးပွားရေးရှိစေသည်။
  • CAM မှ ဦးတည်သော ကိရိယာလမ်းကြောင်း ထပ်တူဖြစ်မှုသည် ပထမနမူနာမှ ထပ်ခါထပ်ခါ ထုတ်လုပ်မှု အမှာစာများအထိ တစ်သမတ်တည်း၊ စာရွက်စာတမ်းပါသော အစိတ်အပိုင်း အရည်အသွေးကို ပံ့ပိုးသည်။
  • ဈေးနှုန်းမှ ပို့ဆောင်မှုအထိ ပေးသွင်းသူ တစ်ဦးတည်း — အင်ဂျင်နီယာ စိစစ်ခြင်း တစ်ခု၊ ထုတ်လုပ်ရေး အချိန်ဇယား တစ်ခုနှင့် ပို့ဆောင်မှု အချက်အချာ တစ်ခု — အထူးပြု ပေးသွင်းသူများစွာကို စီစဉ်ရခြင်းအစား။

အသုံးများသော ကုန်ကြမ်းများ

အလူမီနီယမ် 7075/6061၊ တိုက်တနီယမ် Ti-6Al-4V၊ စတိန်းလက်စ်သံမဏိ 17-4PH/316၊ Inconel (တောင်းဆိုမှုအပေါ် မူတည်)၊ အင်ဂျင်နီယာ ပလပ်စတစ်များ။

ကုန်ကြမ်း / အဆင့်ပုံမှန် အခြေအနေစက်တင်နိုင်မှုလိုက်ညီသော အသုံးချမှု
Aluminium 6061T6 (solution treated and aged)လွယ်ကူ: စက်တင်ရလွယ်၊ chips ထိန်းချုပ်မှုကောင်းဘရက်ကတ်၊ ဟော်ဇင်း၊ fixture များ၊ ပရိုတိုတိုက်ပ်မှ ထုတ်လုပ်မှုအထိ
Aluminium 7075T6 / T651ပိုခက်: ကိရိယာ ပွန်းစားမှု ပိုများ၊ တည်ငြိမ်သော setup များ လိုအပ်ခွန်အားမြင့်၊ အလေးချိန်အရေးပါသော အစိတ်အပိုင်းများ; ချိတ်ဆက်ခြင်းအတွက် မသင့်
Stainless 304 / 304LAnnealedWork-hardens: ပိုနှေးသော အမြန်များ၊ positive feedအထွေထွေ ချေးတက်မှုခံနိုင်ရည်၊ အစားအသောက်နှင့် လုပ်ငန်းစဉ် ကိရိယာများ
Stainless 316 / 316LAnnealed304 ထက် ပိုမာ: ကိရိယာ ပွန်းစားမှု ပိုများChloride၊ ပင်လယ်၊ ဆေးဘက်ဆိုင်ရာနှင့် ဆေးဝါး ထိတွေ့မှုများ
Carbon steel 1018 / 1045As-rolled / normalisedလွယ်မှ အလယ်အလတ်; ချေးတက်မှုမှ ကာကွယ်မှု လိုအပ်ဝင်ရိုးတန်းများ၊ ပြားများ၊ ချိတ်ဆက်တည်ဆောက်ပုံများ၊ ကိရိယာ ကိုယ်ထည်များ
Brass C360H02 half hardထူးခြားစွာကောင်း: အမြန်များမြင့်၊ မျက်နှာပြင် သန့်ရှင်းချိတ်ဆက်ကိရိယာများ၊ ဘူရှင်များ၊ ချိတ်ဆက်ပိုင်းများ၊ အလှအပ အစိတ်အပိုင်းများ
Copper C110Annealed / H02ချောင်းစေး: ထက်မြသော ကိရိယာများနှင့် rake ထောင့်မြင့်လျှပ်စစ်စီးကူးမှု၊ busbar များ၊ အပူစီမံခန့်ခွဲမှု
Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V)Mill annealedခက်ခဲ: နှေးသော အမြန်များ၊ အပူထိန်းချုပ်မှု၊ ကိရိယာ ပွန်းစားမှုလေကြောင်း၊ ဆေးဘက်ဆိုင်ရာနှင့် အလေးချိန်နည်း ခွန်အားမြင့် အစိတ်အပိုင်းများ
Engineering plastics (POM, PEEK, PA)Extruded / annealedလွယ်မှ ချောင်းစေး: ပျော့သော jaw များ၊ ထက်မြသော ကိရိယာများလျှပ်ကာ၊ ပွတ်တိုက်မှုနည်း၊ ဓာတုနှင့် ပွန်းစားမှု အစိတ်အပိုင်းများ

မျက်နှာပြင် အလှဆင်မှုများ

စက်တင်အတိုင်း၊ အန်နိုဒိုင်ဇင်း၊ ပက်စီဗေးရှင်း၊ ပွတ်သပ်အလင်းပြန်ခြင်း၊ ဘင်းဘလတ်စ်တင်း။

အလှဆင်မှုမည်သို့အကျိုးပြုသည်မည်သည့်အခါ သတ်မှတ်သင့်သည်
စက်တင်အတိုင်းကိရိယာ အမှတ်အသားများ မြင်နေနိုင်; Ra ပုံမှန်အားဖြင့် 1.6-3.2 µmအစိတ်အပိုင်းသည် လုပ်ဆောင်နိုင်ရုံသာ လိုအပ်လျှင်
Bead blastတစ်သမတ်တည်း matte မျက်နှာပြင်၊ ကိရိယာ အမှတ်အသားများ ဖုံးကွယ်အန်နိုဒိုင်ဇင်းမပြုလုပ်မီ အလှအပ အစိတ်အပိုင်းများ
အန်နိုဒိုင်ဇင်း Type IIအောက်ဆိုက် လွှာ တည်ဆောက်သည်; အရောင် ရွေးချယ်စရာများAluminium အသွင်အပြင်နှင့်အတူ အလယ်အလတ် ချေးတက်နှင့် ပွန်းစားမှု ခံနိုင်ရည်
Hard အန်နိုဒိုင်ဇင်း Type IIIပိုထူပြီး ပိုမာသော အောက်ဆိုက် လွှာပွတ်တိုက်သော သို့မဟုတ် ပွန်းစားသော aluminium မျက်နှာပြင်များ
Chromate conversionလျှပ်စစ်စီးကူးမှု ဆက်လက်ရှိသော ပါးလွှာသည့် ကာကွယ်လွှာAluminium ပေါ်တွင် လျှပ်စစ် bonding သို့မဟုတ် grounding
Electroless nickelတစ်သမတ်တည်း၊ မာပြီး ချေးတက်မှုခံနိုင်သော လွှာပွန်းစားမှုနှင့် ချေးတက်မှု၊ bore အတွင်းပိုင်းများ အပါအဝင်
Zinc platingစီးပွားရေး အကျိုးရှိသော ချေးတက်မှု ကာကွယ်မှုအိမ်တွင်း သို့မဟုတ် အမိုးအကာရှိ သံပြား အစိတ်အပိုင်းများ
Powder coatထူပြီး ခံနိုင်ရည်ရှိ အလှအပ လွှာအသွင်အပြင်ကိုယ်တိုင် လိုအပ်ချက်ဖြစ်လျှင်
Passivationကိုယ်ပိုင် သံမာများ ဖယ်ရှား၍ အောက်ဆိုက် လွှာ ပြန်လည်ထူထောင်စက်တင်ပြီးသော စတိန်းလက်စ်သံမဏိ အစိတ်အပိုင်းများ
Stress relief / heat treatmentဖြတ်တောက်မှု မတိုင်မီ သို့မဟုတ် နောက်တွင် ကျန်ရှိတင်းအားများ ပြန်လည်လျှော့ချစက်တင်ခြင်းကို ခံနိုင်ရန် လိုအပ်သော ပါးလွှာသော နှုတ်ခမ်းများနှင့် ကျပ်ကျပ်စည်းစည်း ခွင့်ပြုချက်များ

ခွင့်ပြုချက်များ

အရေးကြီး အင်္ဂါရပ်များပေါ်တွင် ±0.01 mm ပုံမှန်; တောင်းဆိုမှုအပေါ် CMM အစီရင်ခံစာများဖြင့် အတည်ပြုသည်။

ဆွဲပုံတောင်းဆိုချက်မည်သည့်အရာ လိုအပ်သည်ကုန်ကျစရိတ်နှင့် ပို့ဆောင်ချိန်အပေါ် သက်ရောက်မှု
အထွေထွေ: ±0.25 mm / ±0.010 inပုံမှန် ကိရိယာ၊ အတိုင်းအတာ စစ်ဆေးမှုအခြေခံ: ပိုတိုးခ မရှိ
ပုံမှန်: ±0.13 mm / ±0.005 inအခြေအနေကောင်းသော စက်၊ ပထမနမူနာ စစ်ဆေးမှုပိုတိုးခ အနည်းငယ်; ဈေးနှုန်းတင်ရာတွင် ပုံသေအဖြစ် အသုံးပြု
ကျပ်ကျပ်: ±0.025 mm / ±0.001 inပွတ်ချောထားသော သို့မဟုတ် စိန် ကိရိယာများ၊ အပူချိန်ထိန်းချုပ်မှု၊ CMMအဆင့်တက်ပြောင်းမှု: ဖြတ်တောက်မှုနှေးကျွံပြီး စစ်ဆေးမှု အပြည့်အစုံ
တိကျမှု: ±0.013 mm / ±0.0005 inပြီးစီးအဆင့် ဖြတ်တောက်မှုများ၊ gauge များ၊ ထိန်းချုပ်ထားသော ပတ်ဝန်းကျင်စက်တင်ခြင်းက ဈေးနှုန်းကို သတ်မှတ်သည်; မကြာခဏ သီးသန့် လုပ်ငန်းစဉ်
တည်နေရာ / ထောင့်တည်ငြိမ်မှု (GD&T)ဒေတာထိန်းချုပ်မှု၊ အင်္ဂါရပ်များ ဆက်စပ်နေလျှင် setup တစ်ခုတည်းဒေတာက မည်မျှ setup ကို ဖြတ်သန်းသည်ပေါ် မူတည်သည်
မျက်နှာပြင် ပြီးမြောက်အဆင့် Ra 0.8 µm သို့မဟုတ် ပိုမွမ်းမံပိုသေးသော stepover များ၊ ပွတ်သပ်ခြင်း သို့မဟုတ် ပြီးစီးအဆင့် ဖြတ်တောက်မှုစက်တင်ချိန်သာမက လုပ်ငန်းစဉ် အဆင့်တစ်ခု ထပ်ပေါင်းသည်

Spesifikasi Utama

SpecificationValue
tolerance±0.01mm
lead time10–18 days
tolerance±0.013 mm
tolerance±.0004 in
lead time10 days
lead time16 days
lead time60 days
tolerance0.02 mm
tolerance±0.01 mm
tolerance±0.005 mm
tolerance±0.005 to ±0.01 mm
tolerance±0.005–0.01 mm

Pilihan Proses

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Materials We Machine

  • AL 6061
  • AL 7075
  • PEEK
  • SS 316L
  • Ti-6Al-4V
  • Titanium
  • aluminum
  • metal

Common Applications

  • Actuator Housings
  • Aerodynamic surfaces
  • Aerospace Brackets
  • Automotive Development
  • Die-cast tools
  • Electric Car
  • End-Effector Structures
  • Engine Brackets
  • Internal cooling passages
  • Medical Implants
  • Medical and Laboratory Equipment
  • Medical instrumentation
  • Patient-specific prosthetics
  • Ported manifolds
  • Premium Audio Enclosure
  • Production parts
  • Production tooling with compound angles
  • Stainless Steel Satellite Hardware
  • Structural brackets with compound mounting angles
  • Surface Finish
  • Titanium Implants
  • Titanium UAV Brackets
  • Turning
  • Wrist Joint Bodies

Ordering, Lead Times & MOQ

Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.

Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.

Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.

မေးလေ့ရှိသော မေးခွန်းများ

5-ဝင်ရိုး အစိတ်အပိုင်း၏ ဈေးနှုန်းတင်ရန် မည်သည့်အရာ လိုအပ်ပါသလဲ။

3D CAD မော်ဒယ် (STEP သို့မဟုတ် IGES နှစ်သက်သည်) နှင့် ခွင့်ပြုချက်၊ ဒေတာများ၊ ကုန်ကြမ်းနှင့် မျက်နှာပြင် အလှဆင်မှုကို ပြသော 2D ဆွဲပုံ။ အရေအတွက်နှင့် ပန်းတိုင် ပို့ဆောင်ရက် ထည့်ပါ။ မော်ဒယ်သာ ရှိလျှင် ဈေးနှုန်းတင်၍ ခွင့်ပြုချက် ယူဆချက်များကို သင်အတည်ပြုရန် ထောက်ပြပေးနိုင်ပါသည်။

တစ်ပြိုင်နက် 5-ဝင်ရိုး စက်တင်ခြင်းနှင့် 3+2 စက်တင်ခြင်း မည်သို့ကွာခြားပါသလဲ။

3+2 သည် ဖြတ်တောက်မှုများကြားတွင် အစိတ်အပိုင်းကို ပုံသေထောင့်များတွင် တည်နေရာထားသည်။ တစ်ပြိုင်နက် 5-ဝင်ရိုးသည် ဖြတ်တောက်မှုကာလအတွင်း ဝင်ရိုး ငါးခုလုံးကို ရွှေ့လျားစေ၍ impeller၊ အရွက်နှင့် ဆက်တိုက် အနားသတ်များအတွက် မရှိမဖြစ်ဖြစ်၍ ရှုပ်ထွေးသော ကွေးညွှတ်မျက်နှာပြင်များပေါ်တွင် ပုံမှန်အားဖြင့် ပိုကောင်းသော မျက်နှာပြင် ပြီးမြောက်အဆင့် ပေးသည်။

ပရိုတိုတိုက်ပ် တစ်ခုတည်း မှာယူ၍ နောက်ပိုင်း ထုတ်လုပ်မှုသို့ ချဲ့နိုင်ပါသလား။

နိုင်ပါသည်။ တည်းဖြတ်ထားသော CAM ပရိုဂရမ်နှင့် setup ယုတ္တိတည်ဆောက်ပုံသည် ပထမနမူနာမှ ထပ်ခါထပ်ခါ အမှာစာများအထိ ဆက်လက်အသုံးချသဖြင့် ပရိုတိုတိုက်ပ် အတည်ပြုထားသော အစိတ်အပိုင်းများသည် အရေအတွက်ပေါ်တွင်လည်း တစ်သမတ်တည်း ထပ်တူကျသည်။

5-ဝင်ရိုး စက်တင်ခြင်းသည် 3-ဝင်ရိုး ထက် ကုန်ကျစရိတ် နည်းသည် မည်သည့်အခါ ဖြစ်ပါသလဲ။

လုပ်ငန်းစဉ်များ လျှော့ချနိုင်သည့်အခါ ဖြစ်သည်။ အစိတ်အပိုင်းတစ်ခုလုံး အနေအထား သုံးသို့မဟုတ် လေးခု လိုအပ်လျှင် 5-ဝင်ရိုး setup တစ်ခုတည်းသို့ စုစည်းခြင်းက ကိရိယာတပ်ဆင်မှု၊ ကိုင်တွယ်မှုနှင့် ပို့ဆောင်ချိန်ကို စက်နှုန်း မြင့်မားမှုကို ကာကွယ်နိုင်လောက်အောင် လျှော့ချနိုင်ပါသည်။

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 2

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).