Femakset CNC-bearbeiding er en subtraktiv produksjonsprosess der skjæreverktøyet beveger seg langs tre lineære akser (X, Y, Z) mens arbeidsstykket eller spindelen roterer rundt to ytterligere akser, vanligvis kalt A og B. Verktøyet kan derfor nå delen fra nesten enhver retning uten å klemme om. Geometrier som tvinger frem arbeid i flere oppsett på 3-akset utstyr — pumpehjul, turbinblader, ortopediske implantater, braketter med sammensatte vinkler — kan fullføres i én enkelt oppsetting.
Kjøpere velger 5-akset bearbeiding av geometriske og økonomiske grunner, ikke kosmetiske. Komplekse trekk blir direkte tilgjengelige. Færre oppsett betyr færre referanseskift, slik at beslektede trekk holder strammere posisjonsforhold til hverandre. En del som ellers ville gått gjennom tre eller fire separate operasjoner, kan ofte produseres i én, noe som reduserer leveringstid, håndtering og akkumulert feil. Selv om maskintimen for 5 akser er dyrere, synker totalkosten per del ofte når konsolideringen av oppsett tas med i regnestykket.
Forskjellen mellom en pålitelig og en middelmådig 5-akset leverandør er sjelden maskinlisten. Det er prosesseringeniørkunsten: kvaliteten på CAM-programmeringen, utformingen av festeanordninger, verktøyvalget, måling under prosessen og disiplinen i å verifisere konturerte flater mot tegningen. Som produsent av CNC-bearbeiding kjører vi delen din på utstyr tilpasset dens geometri, materiale og volum — med ingeniørgjennomgang før prising og inspeksjonsdokumentasjon ved levering.
Kapabiliteter
- Bearbeiding i én oppsetting holder alle trekk knyttet til én referanse, noe som reduserer akkumulert posisjoneringsfeil mellom beslektede flater.
- Kompleks geometri som underkutt, sammensatte vinkler og konturerte profiler blir bearbeidbar uten dedikerte spesialfixturer.
- Færre oppsett og mindre delhåndtering forkorter leveringstiden på komplekse deler sammenlignet med fleroperasjonelle 3-akset arbeidsflyter.
- Kortere, stivere skjæreverktøy når dype og vinklede trekk med bedre overflatekvalitet og dimensjonskontroll.
- Lavere fikserings- og oppsettkostnad gjør 5 akser økonomisk for prototyper og produksjonsløp i små og mellomstore serier.
- CAM-drevet repeterbarhet i verktøybanen støtter konsistent, dokumentert delkvalitet fra førsteartikkelen gjennom gjentakende produksjonsbestillinger.
- Én leverandør fra tilbud til levering — én ingeniørgjennomgang, én produksjonsplan og ett leveringspunkt — i stedet for å koordinere flere spesialistleverandører.
Typiske materialer
Aluminium 7075/6061, titan Ti-6Al-4V, rustfritt stål 17-4PH/316, Inconel på forespørsel, tekniske plaster.
| Materiale / kvalitet | Typisk tilstand | Bearbeidbarhet | Hvor den passer |
|---|---|---|---|
| Aluminium 6061 | T6 (løsningsbehandlet og herdet) | Enkel: god skjæregenskap, god avflisingskontroll | Braketter, hus, fixturer, prototyper og produksjon |
| Aluminium 7075 | T6 / T651 | Vanskeligere: mer verktøyslitasje, krever stive oppsett | Høyfaste, vektkritiske deler; ikke egnet for sveising |
| Rustfritt stål 304 / 304L | Glødet | Kaldbearbeidende: lavere skjærehastigheter, positiv mating | Generell korrosjonsmotstand, næringsmiddel- og prosessutstyr |
| Rustfritt stål 316 / 316L | Glødet | Seigere enn 304: mer verktøyslitasje | Klorid-, marine-, medisinsk og farmasøytisk eksponering |
| Karbonstål 1018 / 1045 | Varmvalset / normalisert | Enkel til middels; trenger beskyttelse mot rust | Aksler, plater, sveisekonstruksjoner, verktøykropper |
| Messing C360 | H02 halvherdet | Utmerket: høye hastigheter, ren overflate | Fittinger, bøssinger, kontakter, dekorative deler |
| Kobber C110 | Glødet / H02 | Klissete: skarpe verktøy og store spennvinkler | Ledningsevne, strinneskinner, termisk håndtering |
| Titan grad 5 (Ti-6Al-4V) | Fabriksglødet | Vanskelig: lave hastigheter, varmekontroll, verktøyslitasje | Luftfart, medisin og lette høyfaste deler |
| Tekniske plaster (POM, PEEK, PA) | Ekstrudert / glødet | Enkel til klissete: myke kjever, skarpe verktøy | Isolering, lav friksjon, kjemi- og slitedeler |
Overflatebehandling
Som maskinert, anodisering, passivering, polering, glaskulsblåsing.
| Overflatebehandling | Hva den gjør | Angi den når |
|---|---|---|
| Som maskinert | Verktøymerker synlige; Ra typisk 1.6–3.2 µm | Delen bare må fungere |
| Glaskulsblåsing | Jevn matt overflate, skjuler verktøymerkjer | Synlige deler før anodisering |
| Anodisering type II | Bygger et oksidlag; fargealternativer | Aluminiumsutseende pluss moderat korrosjons- og slitestyrke |
| Hardanodisering type III | Tykkere, hardere oksidlag | Glidende eller belastede aluminiumsflater |
| Kromatbehandling | Tynn beskyttelsesfilm som forblir ledende | Elektrisk binding eller jording på aluminium |
| Kjemisk nikkelfelling | Jevnt, hardt, korrosjonsbestandig lag | Slitasje pluss korrosjon, også inne i borehull |
| Sinkgalvanisering | Økonomisk offerbeskyttelse mot korrosjon | Ståldeler i innendørs eller skjermet drift |
| Pulverlakkering | Tykt, slitesterkt, dekorativt lag | Utseendet er kravet |
| Passivering | Fjerner fritt jern og gjenoppretter oksidfilmen | Rustfrie deler etter bearbeiding |
| Spenningsutlignende gløding / varmebehandling | Reduserer indre spenninger før eller etter skjæring | Tynne vegger og stramme toleranser som må overleve bearbeidingen |
Toleranser
±0.01 mm typisk på kritiske trekk; verifisert med CMM-rapporter på forespørsel.
| Toleranseangivelse | Hva den krever | Virkning på kostnad og leveringstid |
|---|---|---|
| Generell: ±0.25 mm / ±0.010 in | Standardverktøy, dimensjonskontroll | Grunnlag: ingen tilleggspris |
| Standard: ±0.13 mm / ±0.005 in | Maskin i god stand, førstegangsartikkelkontroll | Lite tillegg; det vanlige prismingsgrunnlaget |
| Stram: ±0.025 mm / ±0.001 in | Slipt eller diamantverktøy, temperaturkontroll, CMM | Terskelendring: tregere snitt pluss full inspeksjon |
| Presisjon: ±0.013 mm / ±0.0005 in | Finstøps, målemidler, kontrollert miljø | Bearbeidingen dominerer prisen; ofte en egen operasjon |
| Posisjon / vinkelhet (GD&T) | Referansekontroll, én oppsetting når trekkene hører sammen | Avhenger av hvor mange oppsettinger referansen spenner over |
| Overflatekvalitet Ra 0.8 µm eller finere | Finere steglengde, polering eller etterbearbeidingsgang | Legger til et prosesstrinn, ikke bare bearbeidingstid |
Nøkkelspesifikasjoner
| Specification | Value |
|---|---|
| tolerance | ±0.01mm |
| lead time | 10–18 days |
| tolerance | ±0.013 mm |
| tolerance | ±.0004 in |
| lead time | 10 days |
| lead time | 16 days |
| lead time | 60 days |
| tolerance | 0.02 mm |
| tolerance | ±0.01 mm |
| tolerance | ±0.005 mm |
| tolerance | ±0.005 to ±0.01 mm |
| tolerance | ±0.005–0.01 mm |
Prosesalternativer
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Materials We Machine
- AL 6061
- AL 7075
- PEEK
- SS 316L
- Ti-6Al-4V
- Titanium
- aluminum
- metal
Common Applications
- Actuator Housings
- Aerodynamic surfaces
- Aerospace Brackets
- Automotive Development
- Die-cast tools
- Electric Car
- End-Effector Structures
- Engine Brackets
- Internal cooling passages
- Medical Implants
- Medical and Laboratory Equipment
- Medical instrumentation
- Patient-specific prosthetics
- Ported manifolds
- Premium Audio Enclosure
- Production parts
- Production tooling with compound angles
- Stainless Steel Satellite Hardware
- Structural brackets with compound mounting angles
- Surface Finish
- Titanium Implants
- Titanium UAV Brackets
- Turning
- Wrist Joint Bodies
Ordering, Lead Times & MOQ
Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.
Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.
Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.
Vanlige spørsmål
Hva trenger dere for å prise en 5-akset del?
En 3D CAD-modell (STEP eller IGES foretrukket) pluss en 2D-tegning som viser toleranser, referanser, materiale og overflatebehandling. Legg ved antall og ønsket leveringsdato. Hvis du bare har en modell, kan vi prise den og påpeke toleranseantakelser for din bekreftelse.
Hvordan skiller samtidig 5-akset bearbeiding seg fra 3+2?
3+2 posisjonerer delen i faste vinkler mellom skjærebevegelser. Samtidig 5-akset beveger alle fem akser under snittet, noe som er avgjørende for pumpehjul, blader og kontinuerlige konturer, og gir generelt bedre overflatekvalitet på komplekse krumme flater.
Kan jeg bestille én enkelt prototype og skalere til produksjon senere?
Ja. Samme CAM-program og oppsettslogikk videreføres fra førsteartikkelen til gjentakende bestillinger, så prototypegodkjente deler reproduseres konsistent i volum.
Hvilken kvalitetsdokumentasjon er tilgjengelig?
Dimensjonsinspeksjon mot tegningen din er standard. Materialsertifikater, rapporter fra førstegangsartikkelinspeksjon og overflate- eller hardhetsrapporter kan spesifiseres i tilbudsfasen.
Når koster 5 akser mindre enn 3 akser?
Når det fjerner operasjoner. Hvis en del trenger tre eller fire retninger, kan konsolidering til ett 5-akset oppsett kutte fiksering, håndtering og leveringstid nok til å oppveie den høyere maskinraten.
What is the minimum order quantity (MOQ)?
Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
How do I get a quote and what information do you need?
3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which material should I choose?
Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 2
- rapiddirect.comIndustry peer technical page
- jlccnc.comIndustry peer technical page
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Beslektede tjenester
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).