Szénacél CNC megmunkálás

Carbon steel CNC machined shafts, brackets and gears with black oxide finish

A megmunkált szénacél alkatrészeink tengelyeket, konzolokat, csapokat, fogaskerekeket, távtartókat és általános ipari komponenseket fednek le: 1018 alacsony széntartalmú acél hegeszthető, általános célú alkatrészekhez, 1045 közepes széntartalmú ott, ahol a szilárdság és a kopásállóság számít, 12L14 szabadon forgácsolható acél nagy darabszámú esztergált munkákhoz.

A hőkezelés az, ahol a szénacél igazán értéket teremt — az átmenő keményítés, az indukciós keményítés és a cementálás ugyanabból a geometriából nagyon eltérő alkatrészeket varázsol. A köszörülési túllományt és az egyenestezést a hőkezelés előtt tervezzük, hogy a kész méretek is tartsanak.

Material Grades & Properties

Carbon Steel Grades We Machine

GradeStandardCharacteristics
1018ASTM A108Low-carbon, good weldability, general machined parts.
1045ASTM A108Medium carbon; heat-treatable; shafts, gears, strong brackets.
4140ASTM A29Alloy steel, chromoly; high strength and toughness after heat treatment.

Key Properties of Machined Carbon Steel

  • ✓High strength
  • ✓Heat-treatable
  • ✓Cost-effective
  • ✓Requires corrosion protection

Typical tolerances:±0.1 mm as-machined; tighter after grinding

Applications for Carbon Steel Parts

  • Shafts and axles
  • Gears and sprockets
  • Machine frames
  • Tooling and jigs
  • Structural brackets

Machining Notes for Carbon Steel

Free-machining at medium speeds; 4140 in hardened state requires carbide tooling and reduced speeds.

Finishes for Carbon Steel Parts

  • Zinc plating
  • Black oxide
  • Powder coating
  • Painting

Képességek

  • 1018/1045/12L14/A36 megmunkálás rajz szerint
  • Hőkezelési koordináció (átmenő, indukciós, felszíni)
  • Hőkezelés utáni köszörülés koordinálása
  • Horganyzás és fekete oxid felületkezelés

Jellemző anyagok

Szénacél 1018, 1045, 12L14, 1144, A36; ötvözött minőségek kérésre.

Anyag / minőségJellemző állapotMegmunkálhatóságHol alkalmazzák
Alumínium 6061T6 (oldott és öregített)Könnyű: jól megmunkálható, jó forgácskontrollKonzolok, házak, szerszámozások, prototípusok a sorozatgyártásig
Alumínium 7075T6 / T651Nehezebb: nagyobb szerszámkopás, merev befogás szükségesNagy szilárdságú, tömegkritikus alkatrészek; hegesztésre nem alkalmas
Rozsdamentes acél 304 / 304LLágyított (annealed)Megkeményedik a megmunkálás alatt: alacsonyabb fordulatszám, pozitív előtolásÁltalános korrózióállóság, élelmiszer- és technológiai berendezések
Rozsdamentes acél 316 / 316LLágyított (annealed)Szívósabb, mint a 304: nagyobb szerszámkopásKloridos, tengeri, orvosi és gyógyszeripari környezet
Szénacél 1018 / 1045Hengerelt / normalizáltKönnyűtől közepesig; korrózióvédelem szükségesTengelyek, lemezek, hegesztett szerkezetek, szerszámtestek
Sárgaréz C360H02 félkeményKiváló: nagy fordulatszám, tiszta felületIdomok, perselyek, csatlakozók, dekoratív alkatrészek
Réz C110Lágyított / H02Ragaszkodó: éles szerszámok és nagy rake-szögekVillamos vezetőképesség, sínvezetékek, hőmenedzsment
Titán Grade 5 (Ti-6Al-4V)HőkezelveNehéz: alacsony fordulatszám, hőkontroll, szerszámkopásRepülőgépipar, orvostechnika, könnyű nagy igénybevételű alkatrészek
Műszaki műanyagok (POM, PEEK, PA)Extrudált / edzettKönnyűtől ragaszkodóig: puha pofák, éles szerszámokSzigetelés, alacsony súrlódás, kémiai és kopásálló alkatrészek

Felületkezelések

Horganyzás, fekete oxid, foszfatálás, festés kérésre, köszörülés hőkezelés után.

FelületkezelésMit nyújtMikor adja meg
Megmunkálási állapotbanSzerszámnyomok láthatók; Ra jellemzően 1,6–3,2 µmHa az alkatrésznek csak működnie kell
Üveggyöngy-fúvásEgyenletes matt felület, elfedi a szerszámnyomokatLátható alkatrészek eloxálás előtt
Eloxálás Type IIOxidréteget épít; színválasztékAlumínium megjelenés plusz mérsékelt korrózió- és kopásvédelem
Kemény eloxálás Type IIIVastagabb, keményebb oxidrétegCsúszó vagy kopó alumínium felületek
Krómát-átalakításVékony védőréteg, amely vezetőképes maradElektromos kötés vagy földelés alumíniumon
Kémiai nikkelezésEgyenletes, kemény, korrózióálló rétegKopás plusz korrózió, furatokban is
HorganyzásGazdaságos áldozati korrózióvédelemAcél alkatrészek beltéren vagy védett kültéren
PorfestésVastag, tartós, dekoratív rétegHa a megjelenés a követelmény
PassziválásEltávolítja a szabad vasat és helyreállítja az oxidrétegetRozsdamentes acél alkatrészek megmunkálás után
Feszültségmentesítés / hőkezelésMegmunkálás előtt vagy után csökkenti a belső feszültségeketVékony falak és szoros tűrések, amelyeknek átvészelnie kell a megmunkálást

Tűrések

ISO 2768-m standard; ±0,01 mm kritikus jellemzőkön.

RajzelőírásMit igényelHatás a költségre és az átfutási időre
Általános: ±0,25 mm / ±0,010 inStandard szerszámozás, méretellenőrzésAlap: nincs felár
Standard: ±0,13 mm / ±0,005 inJó állapotú gép, első darab ellenőrzésCsekély felár; a szokásos árajánlási alapértelmezés
Szoros: ±0,025 mm / ±0,001 inKöszörült vagy gyémántszerszám, hőmérséklet-kontroll, CMMUgrásszerű változás: lassabb megmunkálás plusz teljes ellenőrzés
Precíziós: ±0,013 mm / ±0,0005 inSima megmunkálási menetek, határmérők, kontrollált környezetA megmunkálás határozza meg az árat; gyakran külön művelet
Pozíció / szögkitérés (GD&T)Referencia-kontroll, egy befogás az összetartozó jellemzőkhezAttól függ, hány befogásra terjed ki a referencia
Felületi minőség Ra 0,8 µm vagy finomabbFinomabb lépésköz, polírozás vagy simító menetTovábbi műveleti lépést jelent, nem csak megmunkálási időt

Common Applications

  • gears
  • Aeronautical Industry
  • transportation industry

Megmunkálási lehetőségek

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Gyakran ismételt kérdések

1018 vagy 1045 az alkatrészemhez?

A 1018 jól hegeszthető, és általános célú munkákhoz ideális; a 1045 tengelyekhez és kopó alkatrészekhez megfelelő, ahol szilárdság és hőkezelés kell. Küldje el az igénybevételi esetet, és árajánlás előtt javasolunk.

Hogyan kontrollálják az alakváltozást hőkezelés után?

Feszültségmentesítéssel és köszörülési túllománnyal munkálunk, és ott, ahol a terv engedi, a végső felületkezelés előtt keményítünk — a kritikus tűrések hőkezelés után, nem előtte készülnek el.

Elfogadható a 12L14 a RoHS alatt?

A 12L14 megmunkálhatóságért ólmot tartalmaz, és egyes alkalmazásokban korlátozott. Ahol a RoHS érvényes, 1018-at vagy ólommentes alternatívát munkálunk meg, és a helyettesítést a DFM-áttekintésben jelezzük.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).