CNC obrábanie uhlíkovej ocele

Carbon steel CNC machined shafts, brackets and gears with black oxide finish

Oceľové diely z uhlíkovej ocele, ktoré obrábame, pokrývajú hriadele, konzoly, čapy, ozubené kolesá, rozperačky a všeobecné priemyselné komponenty: nízkouhlíková oceľ 1018 pre zvárateľné, univerzálne diely, 1045 s vyšším obsahom uhlíka tam, kde záleží na pevnosti a opotrebení, a voľne rezná oceľ 12L14 pre vysokoobjemové sústruženie.

Tepelné spracovanie je miesto, kde uhlíková oceľ ukáže svoju silu — kalenie priepušné, povrchové kalenie indukciou a cementácia menia tú istú geometriu na veľmi odlišné diely. Brúsny príspevok a rovnanie plánujeme pred spracovaním, aby hotové rozmery stále držali.

Material Grades & Properties

Carbon Steel Grades We Machine

GradeStandardCharacteristics
1018ASTM A108Low-carbon, good weldability, general machined parts.
1045ASTM A108Medium carbon; heat-treatable; shafts, gears, strong brackets.
4140ASTM A29Alloy steel, chromoly; high strength and toughness after heat treatment.

Key Properties of Machined Carbon Steel

  • ✓High strength
  • ✓Heat-treatable
  • ✓Cost-effective
  • ✓Requires corrosion protection

Typical tolerances:±0.1 mm as-machined; tighter after grinding

Applications for Carbon Steel Parts

  • Shafts and axles
  • Gears and sprockets
  • Machine frames
  • Tooling and jigs
  • Structural brackets

Machining Notes for Carbon Steel

Free-machining at medium speeds; 4140 in hardened state requires carbide tooling and reduced speeds.

Finishes for Carbon Steel Parts

  • Zinc plating
  • Black oxide
  • Powder coating
  • Painting

Schopnosti

  • Obrábanie 1018/1045/12L14/A36 podľa výkresu
  • Koordinácia tepelného spracovania (priepušné, indukčné, cementačné)
  • Koordinácia brúsenia po tepelnom spracovaní
  • Zinkovanie a černenie

Typické materiály

Uhlíková oceľ 1018, 1045, 12L14, 1144, A36; legované triedy na žiadosť.

Materiál / triedaTypický stavObrobiteľnosťKde sa hodí
Hliník 6061T6 (riešený a starnutý)Ľahký: výborne obrobiteľný, dobrá kontrola triesokKonzoly, skrine, prípravky, prototypy až po výrobu
Hliník 7075T6 / T651Náročnejší: väčšie opotrebenie nástroja, nutné tuhé upnutiaVysokopevnostné diely kritické na hmotnosť; nie na zváranie
Nehrdzavejúca oceľ 304 / 304LŽíhanáKalí sa za studena: nižšie rezné rýchlosti, kladné posuvyVšeobecná odolnosť proti korózii, potravinárske a procesné zariadenia
Nehrdzavejúca oceľ 316 / 316LŽíhanáTvrdšia než 304: väčšie opotrebenie nástrojaExpozícia chloridom, morské, zdravotnícke a farmaceutické prostredia
Uhlíková oceľ 1018 / 1045Valcovaná za tepla / normalizovanáĽahká až stredná; vyžaduje ochranu proti hrdziHriadele, plechy, zvárané zostavy, telá nástrojov
Mosadz C360H02 polotvrdáVýborná: vysoké rýchlosti, čisté povrchyArmatúry, objímky, konektory, dekoratívne diely
Meď C110Žíhaná / H02Lepkavá: ostré nástroje a veľké čelné uhlyVodivosť, rozvodné koľajnice, tepelné manažérstvo
Titan Grade 5 (Ti-6Al-4V)Válcovane žíhanýObťažný: nízke rýchlosti, kontrola tepla, opotrebenie nástrojaLetecký a zdravotnícky priemysel, ľahké vysokopevnostné diely
Konštrukčné plasty (POM, PEEK, PA)Extrudovaný / žíhanýOd ľahkého po lepkavé: mäkké čeľuste, ostré nástrojeIzolácia, nízke trenie, chemické a opotrebovacie diely

Povrchové úpravy

Zinkovanie, černenie, fosfátovanie, lakovanie na žiadosť, brúsenie po tepelnom spracovaní.

Povrchová úpravaČo robíZadajte, keď
Obrábané bez úpravyViditeľné stopy po nástroji; Ra typicky 1,6–3,2 µmDiel musí len fungovať
SklenopeletovanieJednotný matný povrch, prekrýva stopy po nástrojiViditeľné diely pred eloxovaním
Eloxovanie Typ IIVytvára oxidickú vrstvu; farebné možnostiVzhľad hliníka plus mierna odolnosť proti korózii a opotrebeniu
Tvrdé eloxovanie Typ IIIHrubšia, tvrdšia oxidická vrstvaKĺzavé alebo opotrebovávané hliníkové povrchy
Chromátovaná konverziaTenký ochranný film, ktorý zostáva vodivýElektrické spájanie alebo uzemnenie na hliníku
Chemické niklovanieJednotná, tvrdá vrstva odolná voči koróziiOpotrebenie plus korózia, vrátane vnútra otvorov
ZinkovanieEkonomická obetná ochrana proti koróziiOceľové diely v interiéri alebo chránenom exteriéri
Práškové lakovanieHrubá, odolná, dekoratívna vrstvaVzhľad je požiadavkou
PasiváciaOdstraňuje voľné železo a obnovuje oxidický filmNehrdzavejúce diely po obrábaní
Odzťažovanie / tepelné spracovanieOdstraňuje zvyškové napätia pred rezaním alebo po ňomTenké steny a tesné tolerancie, ktoré musia obrábanie prežiť

Tolerancie

Štandard ISO 2768-m; ±0.01 mm pri kritických prvkoch.

Údaj vo výkreseČo vyžadujeDopad na cenu a dodaciu lehotu
Všeobecné: ±0.25 mm / ±0.010 inŠtandardné nástroje, dimenzionálna kontrolaZáklad: žiadna prirážka
Štandardné: ±0.13 mm / ±0.005 inStroj v dobrom stave, kontrola prvej súčiastkyNízka prirážka; bežný štandard pri kalkulácii
Tesné: ±0.025 mm / ±0.001 inBrúsené alebo diamantové nástroje, teplotná kontrola, CMMSkoková zmena: pomalšie rezy plus úplná kontrola
Precízne: ±0.013 mm / ±0.0005 inČistiací stroje, meradlá, kontrolované prostredieObrábanie určuje cenu; často samostatná operácia
Poloha / uhlovosť (GD&T)Kontrola referencií, jedno upnutie pre súvisiace prvkyZávisí od toho, cez koľko upnutí sa referencia tiahne
Povrchová drsnosť Ra 0.8 µm alebo nižšiaJemnejšie posuvy, leštenie alebo dokončovací priechodPridáva procesný krok, nielen čas obrábania

Common Applications

  • gears
  • Aeronautical Industry
  • transportation industry

Možnosti procesu

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Časté otázky

1018 alebo 1045 pre môj diel?

1018 sa ľahko zvára a hodí na univerzálne práce; 1045 sa hodí na hriadele a opotrebovacie diely vyžadujúce pevnosť a tepelné spracovanie. Pošlite nám prípad zaťaženia a odporúčame pred kalkuláciou.

Ako kontrolujete deformáciu po tepelnom spracovaní?

Obrábame s odzťažovaním a brúsnym príspevkom a tam, kde to návrh dovoľuje, kalíme pred finálnou úpravou — kritické tolerancie sa dodávajú po tepelnom spracovaní, nie pred ním.

Je 12L14 prijateľná podľa RoHS?

12L14 obsahuje olovo kvôli obrobiteľnosti a v niektorých aplikáciách je obmedzená. Tam, kde platí RoHS, obrábame 1018 alebo bezolovnaté alternatívy a náhradu označíme v DFM posúdení.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).