CNC obrábění uhlíkové oceli

Carbon steel CNC machined shafts, brackets and gears with black oxide finish

Ocelové díly, které obrábíme, pokrývají hřídele, konzole, kolíky, ozubená kola, distanční podložky a obecné průmyslové komponenty: 1018 nízkouhlíková ocel pro svařitelné univerzální díly, 1045 středně uhlíková tam, kde záleží na pevnosti a opotřebení, 12L14 volně řezatelná ocel pro objemově soustružené práce.

Tepelné zpracování je tam, kde uhlíková ocel předvádí své vlastnosti — kalení do hloubky, indukční kalení i cementace promění tutéž geometrii ve velmi odlišné díly. Obráběcí a brousicí přídavky a rovnání plánujeme před zpracováním, takže finální rozměry stále drží.

Material Grades & Properties

Carbon Steel Grades We Machine

GradeStandardCharacteristics
1018ASTM A108Low-carbon, good weldability, general machined parts.
1045ASTM A108Medium carbon; heat-treatable; shafts, gears, strong brackets.
4140ASTM A29Alloy steel, chromoly; high strength and toughness after heat treatment.

Key Properties of Machined Carbon Steel

  • ✓High strength
  • ✓Heat-treatable
  • ✓Cost-effective
  • ✓Requires corrosion protection

Typical tolerances:±0.1 mm as-machined; tighter after grinding

Applications for Carbon Steel Parts

  • Shafts and axles
  • Gears and sprockets
  • Machine frames
  • Tooling and jigs
  • Structural brackets

Machining Notes for Carbon Steel

Free-machining at medium speeds; 4140 in hardened state requires carbide tooling and reduced speeds.

Finishes for Carbon Steel Parts

  • Zinc plating
  • Black oxide
  • Powder coating
  • Painting

Možnosti výroby

  • Obrábění 1018/1045/12L14/A36 podle výkresu
  • Koordinace tepelného zpracování (hloubkové, indukční, cementační)
  • Koordinace broušení po tepelném zpracování
  • Zinkování a černění jako dokončení

Typické materiály

Uhlíková ocel 1018, 1045, 12L14, 1144, A36; legované jakosti na požádání.

Materiál / jakostTypický stavObrábělnostKde se hodí
Hliník 6061T6 (postříbený a uměle stařený)Snadné: dobře obrobitelný, dobrá kontrola třísekKonzole, skříně, přípravky, prototypy až po sérii
Hliník 7075T6 / T651Náročnější: větší opotřebení nástroje, nutná tuhá upnutíVysokopevné díly citlivé na hmotnost; nesvařuje se
Nerezová ocel 304 / 304LŽíhanáZtuhuje deformací: nižší řezné rychlosti, kladné posuvyObecná odolnost proti korozi, potravinářské a procesní zařízení
Nerezová ocel 316 / 316LŽíhanáTvárnější než 304: větší opotřebení nástrojeVystavení chloridům, prostředí mořské, lékařské a farmaceutické
Uhlíková ocel 1018 / 1045Válcovaná za tepla / normalizovanáSnadná až střední; vyžaduje ochranu proti koroziHřídele, plechy, svařovací sestavy, korpusy nástrojů
Mosaz C360H02 polotvrdáVynikající: vysoké rychlosti, čistý povrchArmatury, pánve, spojky, dekorativní díly
Měď C110Žíhaná / H02Lepkavá: ostré nástroje a velké úhly čelaVodivost, přípojnice, tepelný management
Titan Grade 5 (Ti-6Al-4V)Dodací žíháníObtížné: nízké rychlosti, kontrola tepla, opotřebení nástrojeLetectví, zdravotnictví a lehké vysoce pevné díly
Technické plasty (POM, PEEK, PA)Extrudované / žíhanéSnadné až lepkavé: měkké čelisti, ostré nástrojeIzolace, nízké tření, chemicky namáhané a opotřebovávané díly

Povrchové úpravy

Zinkování, černění, fosfátování, lakování na požádání, broušení po tepelném zpracování.

Povrchová úpravaCo děláKdy ji specifikovat
Po obráběníViditelné stopy po nástroji; Ra typicky 1.6-3.2 µmKdyž díl musí jen fungovat
Skleněné brokováníJednotný matný povrch, zakrývá stopy po nástrojiVizuální díly před eloxováním
Eloxování typ IIVytváří oxidovou vrstvu; barevné variantyVzhled hliníku plus mírná odolnost proti korozi a opotřebení
Tvrdé eloxování typ IIISilnější, tvrdší oxidová vrstvaKlouzavé nebo opotřebovávané hliníkové plochy
ChromátováníTenký ochranný film, který zůstává vodivýElektrické spojování nebo uzemnění na hliníku
Chemické niklováníJednotná, tvrdá, korozivzdorná vrstvaOpotřebení plus koroze, i uvnitř otvorů
ZinkováníEkonomická obětovaná ochrana proti koroziOcelové díly v interiéru nebo chráněném prostředí
Práškové lakováníSilná, trvanlivá, dekorativní vrstvaKdyž požadavkem je vzhled
PasivaceOdstraňuje volné železo a obnovuje oxidový filmNerezové díly po obrábění
Popouštění napětí / tepelné zpracováníUvolňuje vnitřní napětí před obráběním nebo po němTenké stěny a přísné tolerance, které musí obrábění přežít

Tolerance

Standard ISO 2768-m; ±0.01 mm u kritických prvků.

Označení na výkresuCo vyžadujeDopad na cenu a dodací lhůtu
Obecná: ±0.25 mm / ±0.010 inStandardní nástroje, kontrola rozměrůZáklad: žádná přirážka
Standardní: ±0.13 mm / ±0.005 inStroj v dobrém stavu, kontrola prvního kusuMalá přirážka; obvyklý standard při nabízení
Přísná: ±0.025 mm / ±0.001 inBroušené nebo diamantové nástroje, kontrola teploty, CMMSkoková změna: pomalejší řezy plus plná kontrola
Přesná: ±0.013 mm / ±0.0005 inPředlisky, měrky, řízené prostředíCenu určuje obrábění; často samostatná operace
Poloha / úhlovost (GD&T)Kontrola referencí, jedno upnutí pro související prvkyZáleží na tom, přes kolik upnutí reference sahá
Povrchová drsnost Ra 0.8 µm a jemnějšíJemnější kroky, leštění nebo dokončovací průchodPřidává procesní krok, nejen čas obrábění

Common Applications

  • gears
  • Aeronautical Industry
  • transportation industry

Možnosti procesu

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Často kladené dotazy

1018 nebo 1045 pro můj díl?

1018 se snadno svařuje a hodí se na univerzální práce; 1045 je vhodný pro hřídele a opotřebovávané díly vyžadující pevnost a tepelné zpracování. Pošlete namáhání dílu a doporučíme ještě před nabídkou.

Jak řídíte deformace po tepelném zpracování?

Obrábíme s popouštěním napětí a brousicím přídavkem a kalíme před finálním dokončením, kde to konstrukce dovoluje — kritické tolerance se dokončují po tepelném zpracování, nikoli před ním.

Je 12L14 přijatelná podle RoHS?

12L14 obsahuje kvůli obrobitelnosti olovo a v některých aplikacích je omezena. Tam, kde platí RoHS, obrábíme 1018 nebo bezolovědné alternativy a náhradu upozorňujeme v posouzení DFM.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).