Ogljično jekleni deli, ki jih obdelujemo, zajemajo gredi, nosilce, zatiče, zobnike, distančne puše in splošne industrijske komponente: 1018 nizkoogljično jeklo za varljive, splošno uporabne dele, 1045 srednjeogljično, kjer sta pomembni trdnost in obraba, 12L14 lahko obdelovalno jeklo za stružena dela velikih serij.
Toplotna obdelava je tisto, kjer ogljično jeklo pokaže svojo vrednost — kaljenje skozi vse globine, indukcijsko kaljenje in površinsko kaljenje spremenijo isto geometrijo v zelo različne dele. Dodatek za brušenje in ravenje načrtujemo pred obdelavo, tako da končne dimenzije še vedno držijo.
Material Grades & Properties
Carbon Steel Grades We Machine
| Grade | Standard | Characteristics |
|---|---|---|
| 1018 | ASTM A108 | Low-carbon, good weldability, general machined parts. |
| 1045 | ASTM A108 | Medium carbon; heat-treatable; shafts, gears, strong brackets. |
| 4140 | ASTM A29 | Alloy steel, chromoly; high strength and toughness after heat treatment. |
Key Properties of Machined Carbon Steel
- ✓High strength
- ✓Heat-treatable
- ✓Cost-effective
- ✓Requires corrosion protection
Typical tolerances:±0.1 mm as-machined; tighter after grinding
Applications for Carbon Steel Parts
- Shafts and axles
- Gears and sprockets
- Machine frames
- Tooling and jigs
- Structural brackets
Machining Notes for Carbon Steel
Free-machining at medium speeds; 4140 in hardened state requires carbide tooling and reduced speeds.
Finishes for Carbon Steel Parts
- Zinc plating
- Black oxide
- Powder coating
- Painting
Zmogljivosti
- Obdelava 1018/1045/12L14/A36 po risbi
- Usklajevanje toplotne obdelave (kaljenje skozi vse globine, indukcijsko, površinsko)
- Usklajevanje brušenja po toplotni obdelavi
- Cinkovo pokalivanje in črnjenje
Tipični materiali
Ogljično jeklo 1018, 1045, 12L14, 1144, A36; legirane kakovosti na zahtevo.
| Material / kakovost | Tipično stanje | Obdelovalnost | Kje se uporablja |
|---|---|---|---|
| Aluminij 6061 | T6 (raztopinsko žarjen in staran) | Enostavno: dobro rezljiv, dobra kontrola odrezkov | Nosilci, ohišja, priprave, prototipi do serijske proizvodnje |
| Aluminij 7075 | T6 / T651 | Težje: večja obraba orodja, potrebna toga vpenjanja | Visokotrdnostni deli, občutljivi na težo; ni primeren za varjenje |
| Nerjaveče jeklo 304 / 304L | Žarjeno mehko | Utrdi se z obdelavo: nižje rezne hitrosti, pozitivni pomiki | Splošna odpornost proti koroziji, živilska in procesna oprema |
| Nerjaveče jeklo 316 / 316L | Žarjeno mehko | Žilavejši od 304: večja obraba orodja | Izpostavljenost kloridom, morski vodi, medicini in farmaciji |
| Ogljično jeklo 1018 / 1045 | Valjano / normalizirano | Enostavno do srednje; potrebuje zaščito pred rjo | Gredi, plošče, varjene konstrukcije, telesa orodij |
| Medenina C360 | H02 poltrda | Odlično: visoke hitrosti, čiste površine | Fitingi, puše, konektorji, dekorativni deli |
| Baker C110 | Žarjen mehko / H02 | Lepljiv: ostro orodje in veliki naklonski koti | Prevodnost, zbiralki, toplotno upravljanje |
| Titan Grade 5 (Ti-6Al-4V) | Žarjen po valjanju | Zahtevno: nizke hitrosti, kontrola toplote, obraba orodja | Vesoljska, medicinska in lahka visokotrdnostna dela |
| Tehnične plastike (POM, PEEK, PA) | Ekstrudirano / žarjeno | Enostavno do lepljivo: mehke čeljusti, ostro orodje | Izolacija, manjše trenje, kemijski in obrabni deli |
Zaključki
Cinkovo pokalivanje, črnjenje, fosfatiranje, barvanje na zahtevo, brušenje po toplotni obdelavi.
| Zaključek | Kaj naredi | Določite, kadar |
|---|---|---|
| Obdelano (surovo) | Vidni sledovi orodja; Ra tipično 1.6–3.2 µm | Del mora samo opravljati funkcijo |
| Peskanje s steklenimi kroglicami | Enotna mat površina, skrije sledove orodja | Vidni deli pred eloksiranjem |
| Eloksiranje tip II | Zgradi oksidno plast; barvne možnosti | Aluminijev videz plus zmerna odpornost proti koroziji in obrabi |
| Trdo eloksiranje tip III | Debelejša, trša oksidna plast | Drsne ali obrabne aluminijaste površine |
| Kromatiranje | Tanek zaščitni film, ki ostane prevoden | Električno vezavo ali uzemljenje na aluminiju |
| Kemični nikelj | Enotna, trda, odporna proti koroziji plast | Obraba plus korozija, tudi znotraj izvrtin |
| Cinkovo pokalivanje | Ekonomična žrtvovana zaščita proti koroziji | Jekleni deli v notranjosti ali zaščiteni zunanji vgradnji |
| Prašno lakiranje | Debel, vzdržen, dekorativen premaz | Kadar je zahteva videz |
| Pasivacija | Odstrani prosto železo in obnovi oksidno plast | Nerjaveči deli po obdelavi |
| Razteg napetosti / toplotna obdelava | Razpusti notranje napetosti pred ali po rezanju | Tanke stene in ozke tolerance, ki morajo preživeti obdelavo |
Tolerance
Standard ISO 2768-m; ±0.01 mm na kritičnih potezah.
| Zapis na risbi | Kaj potrebuje | Vpliv na strošek in dobavni rok |
|---|---|---|
| Splošno: ±0.25 mm / ±0.010 in | Standardno orodje, dimenzijska kontrola | Izhodišče: brez prištevka |
| Standardno: ±0.13 mm / ±0.005 in | Stroj v dobrem stanju, kontrola prvega kosa | Majhen prištevek; običajna privzetost pri ponudbah |
| Ozko: ±0.025 mm / ±0.001 in | Brušeno ali diamantno orodje, kontrola temperature, CMM | Skokovita sprememba: počasnejši rezi in polna kontrola |
| Precizno: ±0.013 mm / ±0.0005 in | Končni prehodi, merilne šablone, kontrolirano okolje | Obdelava določa ceno; pogosto ločen postopek |
| Položaj / kotnost (GD&T) | Kontrola izhodišč, eno vpenjanje za povezane poteze | Odvisno, koliko vpenjanj zajema izhodišče |
| Površina Ra 0.8 µm ali boljša | Finjši prehodi, poliranje ali končni prehod | Doda procesni korak, ne le rezalni čas |
Common Applications
- gears
- Aeronautical Industry
- transportation industry
Možnosti obdelave
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Pogosto zastavljena vprašanja
1018 ali 1045 za moj del?
1018 se zlahka varja in ustreza splošni uporabi; 1045 ustreza gredim in obrabnim delom, ki potrebujejo trdnost in toplotno obdelavo. Pošljite obremenitveni primer in priporočimo, preden ponudimo.
Kako kontrolirate popačenje po toplotni obdelavi?
Obdelujemo z raztegom napetosti in dodatkom za brušenje ter kalimo pred končno obdelavo, kjer to zasnova dopušča — kritične tolerance se dokončajo po toplotni obdelavi, ne pred njo.
Ali je 12L14 sprejemljiv pod RoHS?
12L14 vsebuje svinec za obdelovalnost in je omejen v nekaterih aplikacijah. Kjer velja RoHS, obdelujemo 1018 ali brezsvinčeve alternative in zamenjavo opozorimo v DFM pregledu.
What is the minimum order quantity (MOQ)?
Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
How do I get a quote and what information do you need?
3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which material should I choose?
Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 4
- makerverse.comUnclassified source
- cncservices.goldsupplier.comUnclassified source
- premiumparts.comUnclassified source
- hmaking.comUnclassified source
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).