Nerjaveči deli, ki jih obdelujemo, zajemajo živilske fitinge, morske pribore, medicinsko stilizirane komponente in industrijsko opremo: 303 za lahko obdelovalne fitinge, 304 za splošno odpornost proti koroziji, 316L za okolja s kloridi in morsko vodo, 17-4PH tam, kjer je pomembna trdnost.
Pravilna izbira kakovosti, orodne poti in pasivacija so tisto, zaradi česar nerjaveči deli delujejo v praksi — napake, relevantne za korozijo, opozorimo med DFM pregledom.
Ključne specifikacije
| Specification | Value |
|---|---|
| lead time | 7 days |
| tolerance | ±0.002 in |
| lead time | 80 days |
| lead time | 120 days |
| surface finish | Ra0.6 |
Material Grades & Properties
Stainless Steel Grades We Machine
| Grade | Standard | Characteristics |
|---|---|---|
| 304 | ASTM A240 | General purpose austenitic; excellent corrosion resistance; work-hardens. |
| 316/316L | ASTM A240 | Added molybdenum for chloride resistance; marine and medical use. |
| 17-4 PH | ASTM A564 | Precipitation hardening; high strength after heat treatment; aerospace/medical. |
| 303 | ASTM A582 | Sulfur-added free-machining grade; best machinability of austenitic; lower corrosion resistance. |
Key Properties of Machined Stainless Steel
- ✓Corrosion resistance
- ✓High strength
- ✓Heat resistance
- ✓Hygienic (food/medical compatible grades)
Typical tolerances:±0.05 mm standard; ±0.01 mm achievable with finishing
Applications for Stainless Steel Parts
- Medical instruments and implants
- Food processing equipment
- Marine hardware
- Valves and fittings
- Aerospace components
Machining Notes for Stainless Steel
Work-hardens quickly: maintain consistent feed, sharp tooling, adequate coolant. 303 machines easiest; 316 slowest of the common grades.
Finishes for Stainless Steel Parts
- Passivation
- Electropolishing
- Bead blasting
- Vibratory finishing
Zmogljivosti
- Obdelava 303/304/316L/17-4PH po risbi
- Pasivacija po strankini specifikaciji
- Elektropoliranje na zahtevo
- Geometrija navojev in fitingov v enem vpenjanju
Tipični materiali
Nerjaveče jeklo 303, 304, 316/316L, 17-4PH, 410, 416, dupleks na zahtevo.
| Material / kakovost | Tipično stanje | Obdelovalnost | Kje se uporablja |
|---|---|---|---|
| Aluminij 6061 | T6 (raztopinsko žarjen in staran) | Enostavno: dobro rezljiv, dobra kontrola odrezkov | Nosilci, ohišja, priprave, prototipi do serijske proizvodnje |
| Aluminij 7075 | T6 / T651 | Težje: večja obraba orodja, potrebna toga vpenjanja | Visokotrdnostni deli, občutljivi na težo; ni primeren za varjenje |
| Nerjaveče jeklo 304 / 304L | Žarjeno mehko | Utrdi se z obdelavo: nižje rezne hitrosti, pozitivni pomiki | Splošna odpornost proti koroziji, živilska in procesna oprema |
| Nerjaveče jeklo 316 / 316L | Žarjeno mehko | Žilavejši od 304: večja obraba orodja | Izpostavljenost kloridom, morski vodi, medicini in farmaciji |
| Ogljično jeklo 1018 / 1045 | Valjano / normalizirano | Enostavno do srednje; potrebuje zaščito pred rjo | Gredi, plošče, varjene konstrukcije, telesa orodij |
| Medenina C360 | H02 poltrda | Odlično: visoke hitrosti, čiste površine | Fitingi, puše, konektorji, dekorativni deli |
| Baker C110 | Žarjen mehko / H02 | Lepljiv: ostro orodje in veliki naklonski koti | Prevodnost, zbiralki, toplotno upravljanje |
| Titan Grade 5 (Ti-6Al-4V) | Žarjen po valjanju | Zahtevno: nizke hitrosti, kontrola toplote, obraba orodja | Vesoljska, medicinska in lahka visokotrdnostna dela |
| Tehnične plastike (POM, PEEK, PA) | Ekstrudirano / žarjeno | Enostavno do lepljivo: mehke čeljusti, ostro orodje | Izolacija, manjše trenje, kemijski in obrabni deli |
Zaključki
Pasivacija, elektropoliranje, peskanje s steklenimi kroglicami, poliranje, črnjenje.
| Zaključek | Kaj naredi | Določite, kadar |
|---|---|---|
| Obdelano (surovo) | Vidni sledovi orodja; Ra tipično 1.6–3.2 µm | Del mora samo opravljati funkcijo |
| Peskanje s steklenimi kroglicami | Enotna mat površina, skrije sledove orodja | Vidni deli pred eloksiranjem |
| Eloksiranje tip II | Zgradi oksidno plast; barvne možnosti | Aluminijev videz plus zmerna odpornost proti koroziji in obrabi |
| Trdo eloksiranje tip III | Debelejša, trša oksidna plast | Drsne ali obrabne aluminijaste površine |
| Kromatiranje | Tanek zaščitni film, ki ostane prevoden | Električno vezavo ali uzemljenje na aluminiju |
| Kemični nikelj | Enotna, trda, odporna proti koroziji plast | Obraba plus korozija, tudi znotraj izvrtin |
| Cinkovo pokalivanje | Ekonomična žrtvovana zaščita proti koroziji | Jekleni deli v notranjosti ali zaščiteni zunanji vgradnji |
| Prašno lakiranje | Debel, vzdržen, dekorativen premaz | Kadar je zahteva videz |
| Pasivacija | Odstrani prosto železo in obnovi oksidno plast | Nerjaveči deli po obdelavi |
| Razteg napetosti / toplotna obdelava | Razpusti notranje napetosti pred ali po rezanju | Tanke stene in ozke tolerance, ki morajo preživeti obdelavo |
Tolerance
Standard ISO 2768-m; ±0.01 mm na kritičnih potezah.
| Zapis na risbi | Kaj potrebuje | Vpliv na strošek in dobavni rok |
|---|---|---|
| Splošno: ±0.25 mm / ±0.010 in | Standardno orodje, dimenzijska kontrola | Izhodišče: brez prištevka |
| Standardno: ±0.13 mm / ±0.005 in | Stroj v dobrem stanju, kontrola prvega kosa | Majhen prištevek; običajna privzetost pri ponudbah |
| Ozko: ±0.025 mm / ±0.001 in | Brušeno ali diamantno orodje, kontrola temperature, CMM | Skokovita sprememba: počasnejši rezi in polna kontrola |
| Precizno: ±0.013 mm / ±0.0005 in | Končni prehodi, merilne šablone, kontrolirano okolje | Obdelava določa ceno; pogosto ločen postopek |
| Položaj / kotnost (GD&T) | Kontrola izhodišč, eno vpenjanje za povezane poteze | Odvisno, koliko vpenjanj zajema izhodišče |
| Površina Ra 0.8 µm ali boljša | Finjši prehodi, poliranje ali končni prehod | Doda procesni korak, ne le rezalni čas |
Materials We Machine
- Brass
- Copper
- Stainless Steel 201
- Titanium
- iron
- molybdenum
- nickel-pig-iron
- raw materials
- steel
Common Applications
- Airplane Parts
- Chemical Housings
- Cover
- Decorative/Architectural
- Equipment Panels
- Food parts
- Food-Contact
- Freshwater Environment
- Marine Parts
- Marine hardware
- Medical Machines
- Micro Mechanical Parts
- Oxidizing Environment
- Stainless Steel CNC Machining
- Water Pipes
- Weak Acids
- architectural design
- chloride-rich environments
- city buildings
- corrosive process environments
- critical fasteners
- dive watch
- folding hinges
- food machines
Možnosti obdelave
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Pogosto zastavljena vprašanja
Katero nerjaveče jeklo za morsko okolje?
316L je privzeta izbira za izpostavljenost kloridom. Za visokotrdnostne morske pribore je pogost 17-4PH v stanju H900; potrdite s podatki o vašem okolju.
Ali zagotavljate materialna potrdila?
Da, potrdila iz tovarne jekla (EN 10204 3.1, kjer je potrebno) so na voljo s pošiljko na zahtevo.
Ali lahko obdelujete živilske fitinge?
Da. Higienske zahteve navedite na risbi — obdelujemo gladke notranje radije in površinske zaključke, tipične za higienske fitinge.
What is the minimum order quantity (MOQ)?
Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
How do I get a quote and what information do you need?
3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 4
- seathertechnology.comUnclassified source
- fictiv.comIndustry peer technical page
- actionstainless.comUnclassified source
- yshsteel.comUnclassified source
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Sorodne storitve
Related Knowledge
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).