Deler i rustfritt stål som vi bearbeider omfatter næringsmiddelgodkjente fittinger, marine beslag, medisinske komponenter og industrielt utstyr: 303 for lett bearbeidelige fittinger, 304 for generell korrosjonsmotstand, 316L for klorid- og marinemiljøer, 17-4PH der styrke betyr noe.
Riktig kvalitetsvalg, verktøybaner og passivering er det som gjør at deler i rustfritt stål fungerer i drift — vi påpeker korrosjonsrelevante angivelser i DFM-gjennomgangen.
Nøkkelspesifikasjoner
| Specification | Value |
|---|---|
| lead time | 7 days |
| tolerance | ±0.002 in |
| lead time | 80 days |
| lead time | 120 days |
| surface finish | Ra0.6 |
Material Grades & Properties
Stainless Steel Grades We Machine
| Grade | Standard | Characteristics |
|---|---|---|
| 304 | ASTM A240 | General purpose austenitic; excellent corrosion resistance; work-hardens. |
| 316/316L | ASTM A240 | Added molybdenum for chloride resistance; marine and medical use. |
| 17-4 PH | ASTM A564 | Precipitation hardening; high strength after heat treatment; aerospace/medical. |
| 303 | ASTM A582 | Sulfur-added free-machining grade; best machinability of austenitic; lower corrosion resistance. |
Key Properties of Machined Stainless Steel
- ✓Corrosion resistance
- ✓High strength
- ✓Heat resistance
- ✓Hygienic (food/medical compatible grades)
Typical tolerances:±0.05 mm standard; ±0.01 mm achievable with finishing
Applications for Stainless Steel Parts
- Medical instruments and implants
- Food processing equipment
- Marine hardware
- Valves and fittings
- Aerospace components
Machining Notes for Stainless Steel
Work-hardens quickly: maintain consistent feed, sharp tooling, adequate coolant. 303 machines easiest; 316 slowest of the common grades.
Finishes for Stainless Steel Parts
- Passivation
- Electropolishing
- Bead blasting
- Vibratory finishing
Kapabiliteter
- Bearbeiding av 303/304/316L/17-4PH etter tegning
- Passivering etter kundespesifikasjon
- Elektropolering på forespørsel
- Gjenge- og fittinggeometri i én oppsetting
Typiske materialer
Rustfritt 303, 304, 316/316L, 17-4PH, 410, 416, dupleks på forespørsel.
| Materiale / kvalitet | Typisk tilstand | Bearbeidbarhet | Hvor den passer |
|---|---|---|---|
| Aluminium 6061 | T6 (løsningsbehandlet og herdet) | Enkel: god skjæregenskap, god avflisingskontroll | Braketter, hus, fixturer, prototyper og produksjon |
| Aluminium 7075 | T6 / T651 | Vanskeligere: mer verktøyslitasje, krever stive oppsett | Høyfaste, vektkritiske deler; ikke egnet for sveising |
| Rustfritt stål 304 / 304L | Glødet | Kaldbearbeidende: lavere skjærehastigheter, positiv mating | Generell korrosjonsmotstand, næringsmiddel- og prosessutstyr |
| Rustfritt stål 316 / 316L | Glødet | Seigere enn 304: mer verktøyslitasje | Klorid-, marine-, medisinsk og farmasøytisk eksponering |
| Karbonstål 1018 / 1045 | Varmvalset / normalisert | Enkel til middels; trenger beskyttelse mot rust | Aksler, plater, sveisekonstruksjoner, verktøykropper |
| Messing C360 | H02 halvherdet | Utmerket: høye hastigheter, ren overflate | Fittinger, bøssinger, kontakter, dekorative deler |
| Kobber C110 | Glødet / H02 | Klissete: skarpe verktøy og store spennvinkler | Ledningsevne, strinneskinner, termisk håndtering |
| Titan grad 5 (Ti-6Al-4V) | Fabriksglødet | Vanskelig: lave hastigheter, varmekontroll, verktøyslitasje | Luftfart, medisin og lette høyfaste deler |
| Tekniske plaster (POM, PEEK, PA) | Ekstrudert / glødet | Enkel til klissete: myke kjever, skarpe verktøy | Isolering, lav friksjon, kjemi- og slitedeler |
Overflatebehandling
Passivering, elektropolering, glaskulsblåsing, polering, svartoksidering.
| Overflatebehandling | Hva den gjør | Angi den når |
|---|---|---|
| Som maskinert | Verktøymerker synlige; Ra typisk 1.6–3.2 µm | Delen bare må fungere |
| Glaskulsblåsing | Jevn matt overflate, skjuler verktøymerkjer | Synlige deler før anodisering |
| Anodisering type II | Bygger et oksidlag; fargealternativer | Aluminiumsutseende pluss moderat korrosjons- og slitestyrke |
| Hardanodisering type III | Tykkere, hardere oksidlag | Glidende eller belastede aluminiumsflater |
| Kromatbehandling | Tynn beskyttelsesfilm som forblir ledende | Elektrisk binding eller jording på aluminium |
| Kjemisk nikkelfelling | Jevnt, hardt, korrosjonsbestandig lag | Slitasje pluss korrosjon, også inne i borehull |
| Sinkgalvanisering | Økonomisk offerbeskyttelse mot korrosjon | Ståldeler i innendørs eller skjermet drift |
| Pulverlakkering | Tykt, slitesterkt, dekorativt lag | Utseendet er kravet |
| Passivering | Fjerner fritt jern og gjenoppretter oksidfilmen | Rustfrie deler etter bearbeiding |
| Spenningsutlignende gløding / varmebehandling | Reduserer indre spenninger før eller etter skjæring | Tynne vegger og stramme toleranser som må overleve bearbeidingen |
Toleranser
ISO 2768-m som standard; ±0.01 mm på kritiske trekk.
| Toleranseangivelse | Hva den krever | Virkning på kostnad og leveringstid |
|---|---|---|
| Generell: ±0.25 mm / ±0.010 in | Standardverktøy, dimensjonskontroll | Grunnlag: ingen tilleggspris |
| Standard: ±0.13 mm / ±0.005 in | Maskin i god stand, førstegangsartikkelkontroll | Lite tillegg; det vanlige prismingsgrunnlaget |
| Stram: ±0.025 mm / ±0.001 in | Slipt eller diamantverktøy, temperaturkontroll, CMM | Terskelendring: tregere snitt pluss full inspeksjon |
| Presisjon: ±0.013 mm / ±0.0005 in | Finstøps, målemidler, kontrollert miljø | Bearbeidingen dominerer prisen; ofte en egen operasjon |
| Posisjon / vinkelhet (GD&T) | Referansekontroll, én oppsetting når trekkene hører sammen | Avhenger av hvor mange oppsettinger referansen spenner over |
| Overflatekvalitet Ra 0.8 µm eller finere | Finere steglengde, polering eller etterbearbeidingsgang | Legger til et prosesstrinn, ikke bare bearbeidingstid |
Materials We Machine
- Brass
- Copper
- Stainless Steel 201
- Titanium
- iron
- molybdenum
- nickel-pig-iron
- raw materials
- steel
Common Applications
- Airplane Parts
- Chemical Housings
- Cover
- Decorative/Architectural
- Equipment Panels
- Food parts
- Food-Contact
- Freshwater Environment
- Marine Parts
- Marine hardware
- Medical Machines
- Micro Mechanical Parts
- Oxidizing Environment
- Stainless Steel CNC Machining
- Water Pipes
- Weak Acids
- architectural design
- chloride-rich environments
- city buildings
- corrosive process environments
- critical fasteners
- dive watch
- folding hinges
- food machines
Prosesalternativer
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Vanlige spørsmål
Hvilken rustfri kvalitet for et marint miljø?
316L er standardvalget ved klorideksponering. For høyfaste marine beslag er 17-4PH i tilstand H900 vanlig; bekreft med dataene for ditt miljø.
Leverer dere materialsertifikater?
Ja, fabrikkvarerapporter (EN 10204 3.1 der det kreves) kan leveres med forsendelsen på forespørsel.
Kan dere bearbeide næringsmiddelgodkjente fittinger?
Ja. Angi hygienekravene på tegningen — vi bearbeider jevne indre radier og overflatekvaliteter som er typiske for sanitærfittinger.
What is the minimum order quantity (MOQ)?
Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
How do I get a quote and what information do you need?
3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 4
- seathertechnology.comUnclassified source
- fictiv.comIndustry peer technical page
- actionstainless.comUnclassified source
- yshsteel.comUnclassified source
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Beslektede tjenester
Related Knowledge
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).