Pemesinan CNC Keluli Tahan Karat

Stainless steel CNC machined components with brushed finish

Bahagian keluli tahan karat yang kami mesin meliputi kelengkapan kontak makanan, perkakasan marin, komponen gaya perubatan dan peralatan industri: 303 untuk kelengkapan mudah mesin, 304 untuk rintangan kakisan am, 316L untuk persekitaran klorida dan marin, 17-4PH di mana kekuatan penting.

Pemilihan gred yang betul, laluan alat dan pasivasi adalah penentu prestasi bahagian keluli tahan karat di lapangan — kami menandakan keterangan berkaitan kakisan semasa semakan DFM.

Spesifikasi Utama

SpecificationValue
lead time7 days
tolerance±0.002 in
lead time80 days
lead time120 days
surface finishRa0.6

Material Grades & Properties

Stainless Steel Grades We Machine

GradeStandardCharacteristics
304ASTM A240General purpose austenitic; excellent corrosion resistance; work-hardens.
316/316LASTM A240Added molybdenum for chloride resistance; marine and medical use.
17-4 PHASTM A564Precipitation hardening; high strength after heat treatment; aerospace/medical.
303ASTM A582Sulfur-added free-machining grade; best machinability of austenitic; lower corrosion resistance.

Key Properties of Machined Stainless Steel

  • ✓Corrosion resistance
  • ✓High strength
  • ✓Heat resistance
  • ✓Hygienic (food/medical compatible grades)

Typical tolerances:±0.05 mm standard; ±0.01 mm achievable with finishing

Applications for Stainless Steel Parts

  • Medical instruments and implants
  • Food processing equipment
  • Marine hardware
  • Valves and fittings
  • Aerospace components

Machining Notes for Stainless Steel

Work-hardens quickly: maintain consistent feed, sharp tooling, adequate coolant. 303 machines easiest; 316 slowest of the common grades.

Finishes for Stainless Steel Parts

  • Passivation
  • Electropolishing
  • Bead blasting
  • Vibratory finishing

Keupayaan

  • Pemesinan 303/304/316L/17-4PH mengikut lukisan
  • Pasivasi mengikut spesifikasi pelanggan
  • Pengilatan elektrolitik atas permintaan
  • Geometri benang dan kelengkapan dalam satu persediaan

Bahan biasa

Keluli tahan karat 303, 304, 316/316L, 17-4PH, 410, 416, duplex atas permintaan.

Bahan / gredKeadaan lazimKebolehmahinanSesuai untuk
Aluminium 6061T6 (larutan haba dan ditua)Mudah: mudah dipotong, kawalan serpihan baikPenyangkut, rumah, kelengkapan, prototaip hingga pengeluaran
Aluminium 7075T6 / T651Lebih sukar: haus alat lebih cepat, perlu persediaan tegarBahagian berkekuatan tinggi kritikal-berat; tidak untuk kimpalan
Keluli tahan karat 304 / 304LDilunakanMengeras-kerja: kelajuan lebih rendah, suapan positifRintangan kakisan am, peralatan makanan dan proses
Keluli tahan karat 316 / 316LDilunakanLebih liat daripada 304: haus alat lebih cepatPendedahan klorida, marin, perubatan dan farmaseutikal
Keluli karbon 1018 / 1045Sebagai-gulung / dinormalisasiMudah hingga sederhana; perlu perlindungan daripada karatAcuan, plat, fabrikasi kimpalan, badan perkakas
Loyang C360H02 separa kerasCemerlang: kelajuan tinggi, kemasan bersihKelengkapan, bushing, penyambung, bahagian hiasan
Kuprum C110Dilunakan / H02Lekat: alat tajam dan sudut rake tinggiKekonduksian, basbar, pengurusan haba
Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V)Dilunakan kilangSukar: kelajuan rendah, kawalan haba, haus alatAeroangkasa, perubatan dan bahagian ringan berkekuatan tinggi
Plastik kejuruteraan (POM, PEEK, PA)Diekstrusi / dilunakanMudah hingga lekat: rahang lembut, perkakas tajamPenebat, geseran rendah, bahagian kimia dan haus

Kemasan

Pasivasi, pengilatan elektrolitik, blast manik, pengilatan, oksida hitam.

KemasanApa yang ia lakukanNyatakan apabila
Sebagai-mesinTanda alat kekal kelihatan; Ra lazimnya 1.6-3.2 µmBahagian hanya perlu berfungsi
Blast manikPermukaan matte seragam, menyembunyikan tanda alatBahagian kosmetik sebelum anodisasi
Anodisasi Jenis IIMembina lapisan oksida; pilihan warnaRupa aluminium plus rintangan kakisan dan haus sederhana
Anodisasi keras Jenis IIILapisan oksida lebih tebal dan kerasPermukaan aluminium gelongsor atau terhakis
Penukaran kromatFilem pelindung nipis yang kekal konduktifIkatan elektrik atau pembumian pada aluminium
Nikel tanpa elektroLapisan seragam, keras dan tahan kakisanHaus plus kakisan, termasuk di dalam lubang
Penyaduran zinkPerlindungan kakisan korban yang ekonomiBahagian keluli dalam servis dalam bangunan atau terlindung
Salutan serbukLapisan tebal, tahan lama dan hiasanRupa adalah keperluannya
PasivasiMembuang besi bebas dan memulihkan filem oksidaBahagian keluli tahan karat selepas pemesinan
Legaan tegasan / rawatan habaMelegakan tegasan baki sebelum atau selepas pemotonganDinding nipis dan toleran ketat yang mesti bertahan pemesinan

Toleran

Standard ISO 2768-m; ±0.01 mm pada ciri kritikal.

Keterangan lukisanApa yang diperlukanKesan pada kos dan tempoh
Am: ±0.25 mm / ±0.010 inPerkakas standard, semakan dimensiGaris dasar: tiada tambahan
Standard: ±0.13 mm / ±0.005 inMesin dalam keadaan baik, semakan artikel pertamaTambahan kecil; lalai lazim sebut harga
Ketat: ±0.025 mm / ±0.001 inPerkakas digilap atau berlian, kawalan suhu, CMMPerubahan langkah: pemotongan lebih perlahan plus pemeriksaan penuh
Berketepatan tinggi: ±0.013 mm / ±0.0005 inLaluan kemasan, tolok, persekitaran terkawalPemesinan mendominasi harga; sering operasi berasingan
Kedudukan / kecondongan (GD&T)Kawalan datum, satu persediaan jika ciri berkaitanBergantung pada bilangan persediaan yang diliputi datum
Kemasan permukaan Ra 0.8 µm atau lebih halusLangkah sanding lebih halus, pengilatan atau laluan kemasanMenambah satu langkah proses, bukan sekadar masa pemesinan

Materials We Machine

  • Brass
  • Copper
  • Stainless Steel 201
  • Titanium
  • iron
  • molybdenum
  • nickel-pig-iron
  • raw materials
  • steel

Common Applications

  • Airplane Parts
  • Chemical Housings
  • Cover
  • Decorative/Architectural
  • Equipment Panels
  • Food parts
  • Food-Contact
  • Freshwater Environment
  • Marine Parts
  • Marine hardware
  • Medical Machines
  • Micro Mechanical Parts
  • Oxidizing Environment
  • Stainless Steel CNC Machining
  • Water Pipes
  • Weak Acids
  • architectural design
  • chloride-rich environments
  • city buildings
  • corrosive process environments
  • critical fasteners
  • dive watch
  • folding hinges
  • food machines

Pilihan Proses

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Soalan yang sering diajukan

Gred keluli tahan karat manakah untuk persekitaran marin?

316L ialah lalai bagi pendedahan klorida. Bagi perkakasan marin berkekuatan tinggi, 17-4PH dalam keadaan H900 adalah biasa; sahkan dengan data persekitaran anda.

Adakah anda menyediakan sijil bahan?

Ya, sijil uji kilang (EN 10204 3.1 di mana diperlukan) tersedia bersama penghantaran atas permintaan.

Bolehkah anda memesin kelengkapan kontak makanan?

Ya. Nyatakan keperluan kebersihan pada lukisan — kami memesin radius dalaman licin dan kemasan permukaan yang lazim bagi kelengkapan kebersihan.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).