CNC обработка на неръждавела стомана

Stainless steel CNC machined components with brushed finish

Частите от неръждавела стомана, които обработваме, обхващат хранителни фитинги, морска арматура, медицински компоненти и индустриално оборудване: 303 за свободнообработваеми фитинги, 304 за обща устойчивост на корозия, 316L за хлоридна и морска среда, 17-4PH, когато якостта е решаваща.

Правилният избор на марка, инструменталните траектории и пасивирането са това, което прави частите от неръждавела стомана надеждни в експлоатация — отбелязваме корозионно-релевантните указвания по време на DFM прегледа.

Ключови характеристики

SpecificationValue
lead time7 days
tolerance±0.002 in
lead time80 days
lead time120 days
surface finishRa0.6

Material Grades & Properties

Stainless Steel Grades We Machine

GradeStandardCharacteristics
304ASTM A240General purpose austenitic; excellent corrosion resistance; work-hardens.
316/316LASTM A240Added molybdenum for chloride resistance; marine and medical use.
17-4 PHASTM A564Precipitation hardening; high strength after heat treatment; aerospace/medical.
303ASTM A582Sulfur-added free-machining grade; best machinability of austenitic; lower corrosion resistance.

Key Properties of Machined Stainless Steel

  • ✓Corrosion resistance
  • ✓High strength
  • ✓Heat resistance
  • ✓Hygienic (food/medical compatible grades)

Typical tolerances:±0.05 mm standard; ±0.01 mm achievable with finishing

Applications for Stainless Steel Parts

  • Medical instruments and implants
  • Food processing equipment
  • Marine hardware
  • Valves and fittings
  • Aerospace components

Machining Notes for Stainless Steel

Work-hardens quickly: maintain consistent feed, sharp tooling, adequate coolant. 303 machines easiest; 316 slowest of the common grades.

Finishes for Stainless Steel Parts

  • Passivation
  • Electropolishing
  • Bead blasting
  • Vibratory finishing

Възможности

  • Обработка на 303/304/316L/17-4PH по чертеж
  • Пасивиране по спецификация на клиента
  • Електрополиране при поискване
  • Резбова и фитингова геометрия в една настройка

Типични материали

Неръждавела стомана 303, 304, 316/316L, 17-4PH, 410, 416, дуплекс при поискване.

Материал / маркаТипично състояниеОбработваемостКъде се прилага
Алуминий 6061T6 (втвърден в разтвор и стареен)Лесен: свободно режещ, добър контрол на стружкатаКонзоли, корпуси, приспособления, прототипи до серия
Алуминий 7075T6 / T651По-труден: по-голямо износване на инструмента, нужни са твърди настройкиВисокоякостни, тегловно-критични части; не за заваряване
Неръждавела стомана 304 / 304LОтпуснатаЗакалява се при обработка: по-ниски скорости, положителна подавателна скоростОбща устойчивост на корозия, хранително и процесно оборудване
Неръждавела стомана 316 / 316LОтпуснатаПо-жилава от 304: по-голямо износване на инструментаХлоридна, морска, медицинска и фармацевтична среда
Въглеродна стомана 1018 / 1045Валцувана / нормализиранаЛесна до средна; нуждае се от защита срещу ръжаВалове, плочи, заваръчни конструкции, тела на инструменти
Месинг C360H02 полутвърдОтлична: високи скорости, чиста повърхностФитинги, втулки, съединители, декоративни части
Мед C110Отпусната / H02Лепкава: остри инструменти и големи предни ъглиПроводимост, шини, топлинно управление
Титан Grade 5 (Ti-6Al-4V)Отпуснат в завода (mill annealed)Труден: ниски скорости, контрол на топлината, износване на инструментаАвиокосмическа, медицинска и лека високоякостна продукция
Инженерни пластмаси (POM, PEEK, PA)Екструдирана / отпуснатаОт лесна до лепкава: меки челюсти, остър инструментИзолация, ниско триене, химически и износващи части

Покрития

Пасивиране, електрополиране, стъкленоструйна обработка, полиране, черно оксидиране.

ПокритиеКакво правиПосочете го, когато
Както е обработеноСледи от инструмента остават видими; Ra обикновено 1.6–3.2 µmДетайлът само трябва да функционира
Стъкленоструйна обработкаЕднородна матова повърхност, скрива следите от инструментаВидими части преди анодиране
Анодиране Тип IIИзгражда оксиден слой; цветови опцииАлуминиев външен вид плюс умерена устойчивост на корозия и износване
Твърдо анодиране Тип IIIПо-дебел, по-твърд оксиден слойПлъзгащи се или износващи се алуминиеви повърхнини
ХроматиранеТънък защитен филм, който остава проводимЕлектрическо свързване или заземяване върху алуминий
Химическо никелиранеЕднороден, твърд, устойчив на корозия слойИзносване плюс корозия, включително в отворите
Цинково галванизиранеИкономична жертвена защита срещу корозияСтоманени части на закрито или в защитена среда
Прахово боядисванеДебел, издръжлив, декоративен слойКогато външният вид е самото изискване
ПасивиранеПремахва свободното желязо и възстановява оксидния филмЧасти от неръждавела стомана след обработката
Отпускане на напрежения / термична обработкаОблекчава остатъчните напрежения преди или след рязанетоТънки стени и тесни толеранси, които трябва да оцелеят след обработката

Толеранси

Стандарт ISO 2768-m; ±0.01 mm върху критични елементи.

УказаниеКакво изискваЕфект върху цената и срока
Общо: ±0.25 mm / ±0.010 inСтандартен инструмент, размерна проверкаБазово ниво: без надценка
Стандартно: ±0.13 mm / ±0.005 inМашина в добро състояние, проверка на първия образецМалка надценка; стандартът при офериране
Тесен: ±0.025 mm / ±0.001 inШлифован или диамантен инструмент, температурен контрол, CMMСтъпкова промяна: по-бавни резания плюс пълен контрол
Прецизен: ±0.013 mm / ±0.0005 inФинални проходи, калибри, контролирана средаОбработката определя цената; често отделна операция
Позиция / ъгловост (GD&T)Контрол на базите, една настройка за свързаните елементиЗависи от това върху колко настройки се разпростира базата
Повърхност Ra 0.8 µm или по-финаПо-фини междинни проходи, полиране или финален проходДобавя процесна стъпка, не само време за обработка

Materials We Machine

  • Brass
  • Copper
  • Stainless Steel 201
  • Titanium
  • iron
  • molybdenum
  • nickel-pig-iron
  • raw materials
  • steel

Common Applications

  • Airplane Parts
  • Chemical Housings
  • Cover
  • Decorative/Architectural
  • Equipment Panels
  • Food parts
  • Food-Contact
  • Freshwater Environment
  • Marine Parts
  • Marine hardware
  • Medical Machines
  • Micro Mechanical Parts
  • Oxidizing Environment
  • Stainless Steel CNC Machining
  • Water Pipes
  • Weak Acids
  • architectural design
  • chloride-rich environments
  • city buildings
  • corrosive process environments
  • critical fasteners
  • dive watch
  • folding hinges
  • food machines

Опции за обработка

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Често задавани въпроси

Коя марка неръждавела стомана за морска среда?

316L е изборът по подразбиране за хлоридна среда. За високоякостна морска арматура 17-4PH в състояние H900 е често срещан; потвърдете с данните за вашата среда.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).