Bahagian loyang yang kami mesin meliputi kelengkapan paip, badan injap, penyambung, terminal elektrik dan komponen hiasan: loyang mudah-potong C36000 untuk bahagian bubut bervolume tinggi, loyang kartrij C260 apabila pembentukan dan kebolehkerjaan sejuk penting, loyang bebas-plumbum C693 untuk keperluan air minuman.
Loyang ialah salah satu logam paling mudah dimesin — ia berjalan pada kelajuan spindel tinggi dengan kawalan serpihan cemerlang. Kami menandakan keterangan plumbum dan penyaduran semasa semakan DFM supaya bahagian siap memenuhi keperluan air minuman dan RoHS di mana dinyatakan.
Material Grades & Properties
Brass Grades We Machine
| Grade | Standard | Characteristics |
|---|---|---|
| C36000 (free-cutting) | ASTM B16 | Best machinability of common metals; standard for turned parts. |
| C26000 (cartridge) | ASTM B36 | Good cold workability; used for deep-drawn and formed parts. |
Key Properties of Machined Brass
- ✓Excellent machinability
- ✓Natural corrosion resistance
- ✓Attractive appearance
- ✓Good electrical conductivity
Typical tolerances:±0.05 mm standard; excellent surface finish as-machined
Applications for Brass Parts
- Plumbing fittings and valves
- Electrical connectors and terminals
- Musical instrument parts
- Decorative hardware
- Instrument components
Machining Notes for Brass
Reference standard for 100% machinability rating; very high cutting speeds; watch for lead-free variants (C360 is leaded) in potable-water applications.
Finishes for Brass Parts
- Polishing
- Lacquer coating
- Nickel plating
- Antique/aged finish
Keupayaan
- Pemesinan C36000/C260/C693 mengikut lukisan
- Geometri benang dan kelengkapan dalam satu persediaan
- Penyelarasan penyaduran kromat, nikel dan timah
- Kemasan bebas-bur bagi permukaan pengedap
Bahan biasa
Loyang C36000, C260, C34500, bebas-plumbum C693 (Eco Brass) atas permintaan.
| Bahan / gred | Keadaan lazim | Kebolehmahinan | Sesuai untuk |
|---|---|---|---|
| Aluminium 6061 | T6 (larutan haba dan ditua) | Mudah: mudah dipotong, kawalan serpihan baik | Penyangkut, rumah, kelengkapan, prototaip hingga pengeluaran |
| Aluminium 7075 | T6 / T651 | Lebih sukar: haus alat lebih cepat, perlu persediaan tegar | Bahagian berkekuatan tinggi kritikal-berat; tidak untuk kimpalan |
| Keluli tahan karat 304 / 304L | Dilunakan | Mengeras-kerja: kelajuan lebih rendah, suapan positif | Rintangan kakisan am, peralatan makanan dan proses |
| Keluli tahan karat 316 / 316L | Dilunakan | Lebih liat daripada 304: haus alat lebih cepat | Pendedahan klorida, marin, perubatan dan farmaseutikal |
| Keluli karbon 1018 / 1045 | Sebagai-gulung / dinormalisasi | Mudah hingga sederhana; perlu perlindungan daripada karat | Acuan, plat, fabrikasi kimpalan, badan perkakas |
| Loyang C360 | H02 separa keras | Cemerlang: kelajuan tinggi, kemasan bersih | Kelengkapan, bushing, penyambung, bahagian hiasan |
| Kuprum C110 | Dilunakan / H02 | Lekat: alat tajam dan sudut rake tinggi | Kekonduksian, basbar, pengurusan haba |
| Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V) | Dilunakan kilang | Sukar: kelajuan rendah, kawalan haba, haus alat | Aeroangkasa, perubatan dan bahagian ringan berkekuatan tinggi |
| Plastik kejuruteraan (POM, PEEK, PA) | Diekstrusi / dilunakan | Mudah hingga lekat: rahang lembut, perkakas tajam | Penebat, geseran rendah, bahagian kimia dan haus |
Kemasan
Kromat jernih/kuning, nikel, penyaduran timah, pengilatan, blast manik.
| Kemasan | Apa yang ia lakukan | Nyatakan apabila |
|---|---|---|
| Sebagai-mesin | Tanda alat kekal kelihatan; Ra lazimnya 1.6-3.2 µm | Bahagian hanya perlu berfungsi |
| Blast manik | Permukaan matte seragam, menyembunyikan tanda alat | Bahagian kosmetik sebelum anodisasi |
| Anodisasi Jenis II | Membina lapisan oksida; pilihan warna | Rupa aluminium plus rintangan kakisan dan haus sederhana |
| Anodisasi keras Jenis III | Lapisan oksida lebih tebal dan keras | Permukaan aluminium gelongsor atau terhakis |
| Penukaran kromat | Filem pelindung nipis yang kekal konduktif | Ikatan elektrik atau pembumian pada aluminium |
| Nikel tanpa elektro | Lapisan seragam, keras dan tahan kakisan | Haus plus kakisan, termasuk di dalam lubang |
| Penyaduran zink | Perlindungan kakisan korban yang ekonomi | Bahagian keluli dalam servis dalam bangunan atau terlindung |
| Salutan serbuk | Lapisan tebal, tahan lama dan hiasan | Rupa adalah keperluannya |
| Pasivasi | Membuang besi bebas dan memulihkan filem oksida | Bahagian keluli tahan karat selepas pemesinan |
| Legaan tegasan / rawatan haba | Melegakan tegasan baki sebelum atau selepas pemotongan | Dinding nipis dan toleran ketat yang mesti bertahan pemesinan |
Toleran
Standard ISO 2768-m; ±0.01 mm pada ciri kritikal.
| Keterangan lukisan | Apa yang diperlukan | Kesan pada kos dan tempoh |
|---|---|---|
| Am: ±0.25 mm / ±0.010 in | Perkakas standard, semakan dimensi | Garis dasar: tiada tambahan |
| Standard: ±0.13 mm / ±0.005 in | Mesin dalam keadaan baik, semakan artikel pertama | Tambahan kecil; lalai lazim sebut harga |
| Ketat: ±0.025 mm / ±0.001 in | Perkakas digilap atau berlian, kawalan suhu, CMM | Perubahan langkah: pemotongan lebih perlahan plus pemeriksaan penuh |
| Berketepatan tinggi: ±0.013 mm / ±0.0005 in | Laluan kemasan, tolok, persekitaran terkawal | Pemesinan mendominasi harga; sering operasi berasingan |
| Kedudukan / kecondongan (GD&T) | Kawalan datum, satu persediaan jika ciri berkaitan | Bergantung pada bilangan persediaan yang diliputi datum |
| Kemasan permukaan Ra 0.8 µm atau lebih halus | Langkah sanding lebih halus, pengilatan atau laluan kemasan | Menambah satu langkah proses, bukan sekadar masa pemesinan |
Materials We Machine
- Alloy 260
- Brass
- Copper
- Zinc
Common Applications
- Antimicrobial Surfaces
- Appliance Parts
- Architectural Applications
- Architectural Finishes
- Compression Fittings
- Conductive Parts
- Connector pins & sockets
- Decorative Components
- Decorative hardware
- Decorative pieces
- Electrical Hardware
- Electrical Parts
- Electrical Terminals
- Fishing Applications
- General Hardware
- Grounding Hardware
- Industrial Fittings
- Industrial and Appliance Clips
- Marine hardware
- Medical and telecom components
- Meter Bodies
- Ornamental Work
- Pins and Terminal Blocks
- Plumbing Parts
Pilihan Proses
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Soalan yang sering diajukan
Loyang manakah untuk kelengkapan air minuman?
Bebas-plumbum C693 (Eco Brass) ialah pilihan standard di mana peraturan air minuman terpakai; sahkan keperluan plumbum rendah serantau anda pada lukisan dan kami memesin mengikutnya.
Adakah benang loyang memicit atau melekat?
Loyang dimesin dengan bersih, tetapi benang halus boleh mengeras di bawah beban. Kami mengawal geometri pemotongan dan kemasan permukaan, dan mengesyorkan bahan anti-seize atau penyaduran apabila himpunan kekal.
Bolehkah anda mengendalikan keperluan ketebalan penyaduran?
Ya. Nyatakan jenis dan ketebalan penyaduran pada lukisan — kami memesin dimensi kritikal dengan elaun penyaduran supaya benang dan padanan bersadur kekal dalam toleran.
What is the minimum order quantity (MOQ)?
Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
How do I get a quote and what information do you need?
3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which material should I choose?
Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 4
- manufyn.comUnclassified source
- alnafie-steel.comUnclassified source
- clarwe.comUnclassified source
- rapiddirect.comIndustry peer technical page
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Perkhidmatan berkaitan
Related Knowledge
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).