Pemesinan CNC Kuprum

Copper CNC machined bus bars and heat sink components

Bahagian kuprum yang kami mesin meliputi basbar, sinker haba, gegelung aruhan, elektrod kimpalan, pengedap dan komponen elektrik berkekonduksian tinggi: kuprum bebas-oksigen C10100 untuk kekonduksian terbaik dan kegunaan vakum, C11000 ETP untuk kerja elektrik am, kuprum tellurium C145 apabila kebolehmahinan paling penting.

Kuprum lembut dan lekat — ia menuntut karbida tergilap tajam, kelajuan terkawal dan pemecahan serpihan berdisiplin dan bukannya kekasaran. Kami memesin dengan strategi yang mengelakkan tepi terbina supaya permukaan kekal bersih dan dimensi terpelihara.

Material Grades & Properties

Copper Grades We Machine

GradeStandardCharacteristics
C11000 (ETP)ASTM B15299.9% pure; best electrical/thermal conductivity; gummy to machine.
C14500 (tellurium)ASTM B301Free-machining copper; near-C110 conductivity; preferred for machined electrical parts.

Key Properties of Machined Copper

  • ✓Excellent electrical conductivity
  • ✓Excellent thermal conductivity
  • ✓Antimicrobial surface
  • ✓Soft and ductile

Typical tolerances:±0.1 mm typical; soft material moves during clamping

Applications for Copper Parts

  • Electrical busbars and contacts
  • Heat sinks and thermal components
  • RF/microwave components
  • Plumbing fittings

Machining Notes for Copper

Gummy chip formation: use sharp tools, high speeds, flood coolant. Prefer C14500 for machined electrical parts.

Finishes for Copper Parts

  • Electro/nickel plating
  • Tin plating
  • Anti-tarnish coating
  • Polishing

Keupayaan

  • Pemesinan C10100/C11000/C145 mengikut lukisan
  • Strategi alat tajam untuk aloi lekat
  • Geometri komponen elektrik dan haba
  • Penyelarasan penyaduran untuk kebolehpaterian

Bahan biasa

Kuprum C10100 (OFE), C11000 (ETP), kuprum tellurium C145 atas permintaan.

Bahan / gredKeadaan lazimKebolehmahinanSesuai untuk
Aluminium 6061T6 (larutan haba dan ditua)Mudah: mudah dipotong, kawalan serpihan baikPenyangkut, rumah, kelengkapan, prototaip hingga pengeluaran
Aluminium 7075T6 / T651Lebih sukar: haus alat lebih cepat, perlu persediaan tegarBahagian berkekuatan tinggi kritikal-berat; tidak untuk kimpalan
Keluli tahan karat 304 / 304LDilunakanMengeras-kerja: kelajuan lebih rendah, suapan positifRintangan kakisan am, peralatan makanan dan proses
Keluli tahan karat 316 / 316LDilunakanLebih liat daripada 304: haus alat lebih cepatPendedahan klorida, marin, perubatan dan farmaseutikal
Keluli karbon 1018 / 1045Sebagai-gulung / dinormalisasiMudah hingga sederhana; perlu perlindungan daripada karatAcuan, plat, fabrikasi kimpalan, badan perkakas
Loyang C360H02 separa kerasCemerlang: kelajuan tinggi, kemasan bersihKelengkapan, bushing, penyambung, bahagian hiasan
Kuprum C110Dilunakan / H02Lekat: alat tajam dan sudut rake tinggiKekonduksian, basbar, pengurusan haba
Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V)Dilunakan kilangSukar: kelajuan rendah, kawalan haba, haus alatAeroangkasa, perubatan dan bahagian ringan berkekuatan tinggi
Plastik kejuruteraan (POM, PEEK, PA)Diekstrusi / dilunakanMudah hingga lekat: rahang lembut, perkakas tajamPenebat, geseran rendah, bahagian kimia dan haus

Kemasan

Penyaduran timah, nikel dan perak, pengilatan, pembuangan bur; OFE asli untuk kegunaan vakum.

KemasanApa yang ia lakukanNyatakan apabila
Sebagai-mesinTanda alat kekal kelihatan; Ra lazimnya 1.6-3.2 µmBahagian hanya perlu berfungsi
Blast manikPermukaan matte seragam, menyembunyikan tanda alatBahagian kosmetik sebelum anodisasi
Anodisasi Jenis IIMembina lapisan oksida; pilihan warnaRupa aluminium plus rintangan kakisan dan haus sederhana
Anodisasi keras Jenis IIILapisan oksida lebih tebal dan kerasPermukaan aluminium gelongsor atau terhakis
Penukaran kromatFilem pelindung nipis yang kekal konduktifIkatan elektrik atau pembumian pada aluminium
Nikel tanpa elektroLapisan seragam, keras dan tahan kakisanHaus plus kakisan, termasuk di dalam lubang
Penyaduran zinkPerlindungan kakisan korban yang ekonomiBahagian keluli dalam servis dalam bangunan atau terlindung
Salutan serbukLapisan tebal, tahan lama dan hiasanRupa adalah keperluannya
PasivasiMembuang besi bebas dan memulihkan filem oksidaBahagian keluli tahan karat selepas pemesinan
Legaan tegasan / rawatan habaMelegakan tegasan baki sebelum atau selepas pemotonganDinding nipis dan toleran ketat yang mesti bertahan pemesinan

Toleran

Standard ISO 2768-m; ±0.01 mm pada ciri kritikal.

Keterangan lukisanApa yang diperlukanKesan pada kos dan tempoh
Am: ±0.25 mm / ±0.010 inPerkakas standard, semakan dimensiGaris dasar: tiada tambahan
Standard: ±0.13 mm / ±0.005 inMesin dalam keadaan baik, semakan artikel pertamaTambahan kecil; lalai lazim sebut harga
Ketat: ±0.025 mm / ±0.001 inPerkakas digilap atau berlian, kawalan suhu, CMMPerubahan langkah: pemotongan lebih perlahan plus pemeriksaan penuh
Berketepatan tinggi: ±0.013 mm / ±0.0005 inLaluan kemasan, tolok, persekitaran terkawalPemesinan mendominasi harga; sering operasi berasingan
Kedudukan / kecondongan (GD&T)Kawalan datum, satu persediaan jika ciri berkaitanBergantung pada bilangan persediaan yang diliputi datum
Kemasan permukaan Ra 0.8 µm atau lebih halusLangkah sanding lebih halus, pengilatan atau laluan kemasanMenambah satu langkah proses, bukan sekadar masa pemesinan

Common Applications

  • Air conditioning and refrigeration coils
  • Boiler components and steam generators
  • Brake tubing and fuel lines
  • Bus Bar Assemblies
  • Bus bars and switchgear components
  • Conductive Parts
  • Decorative pieces
  • EV battery connectors and bus bars
  • Electrical Parts
  • Electrical wiring
  • Electromagnets and transformers
  • Food Preparation Tools
  • Grounding Systems
  • Heat-Transfer Applications
  • Mold components for injection molding
  • Pipes, tubing, and fittings for water and gas systems
  • Power Transmission Cables
  • Production parts
  • RF Shields
  • Radiators and cooling systems
  • Shielding Parts
  • Terminal Stock
  • Welding electrodes and resistance welding components
  • electric motor

Pilihan Proses

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Soalan yang sering diajukan

Mengapa kuprum lebih sukar dimesin daripada loyang?

Kuprum tulen lembut dan lekat — serpihan menyebatuh ke pada mata pemotong dan merosakkan kemasan permukaan. Kami menggunakan alat tergilap tajam, kelajuan terkawal dan kuprum tellurium (C145) apabila reka bentuk membenarkan pemesinan lebih mudah.

Bagaimana anda mengendalikan kekotoran kuprum?

Kuprum asli teroksida dengan pantas. Bagi himpunan elektrik kami menyelaraskan penyaduran timah atau perak; bagi bahagian vakum dan OFE kami membungkus supaya pengendalian dan pengoksidian diminimumkan.

Bolehkah anda memesin basbar dengan ciri gerudi dan bertakik?

Ya. Basbar, terminal dan sinker haba adalah kerja standard — hantar lukisan dengan keperluan penyaduran dan penandaan dan kami menyebut harga mengikutnya.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).