CNC obdelava bakra

Copper CNC machined bus bars and heat sink components

Bakri deli, ki jih obdelujemo, zajemajo zbiralki, hladilna telesa, indukcijske tuljave, varilne elektrode, tesnila in električne komponente z visoko prevodnostjo: C10100 brez kisika za najboljšo prevodnost in uporabo v vakuumu, C11000 ETP za splošne elektro dela, C145 tellurijev baker, kadar je najpomembnejša obdelovalnost.

Baker je mehak in lepljiv — zahteva ostro polirano karbidno orodje, kontrolirane hitrosti in disciplinirano lomljenje odrezkov namesto sile. Obdelujemo s strategijami, ki se izogibajo nalaganju materiala na rezni rob, tako da površine ostanejo čiste in dimenzije držijo.

Material Grades & Properties

Copper Grades We Machine

GradeStandardCharacteristics
C11000 (ETP)ASTM B15299.9% pure; best electrical/thermal conductivity; gummy to machine.
C14500 (tellurium)ASTM B301Free-machining copper; near-C110 conductivity; preferred for machined electrical parts.

Key Properties of Machined Copper

  • ✓Excellent electrical conductivity
  • ✓Excellent thermal conductivity
  • ✓Antimicrobial surface
  • ✓Soft and ductile

Typical tolerances:±0.1 mm typical; soft material moves during clamping

Applications for Copper Parts

  • Electrical busbars and contacts
  • Heat sinks and thermal components
  • RF/microwave components
  • Plumbing fittings

Machining Notes for Copper

Gummy chip formation: use sharp tools, high speeds, flood coolant. Prefer C14500 for machined electrical parts.

Finishes for Copper Parts

  • Electro/nickel plating
  • Tin plating
  • Anti-tarnish coating
  • Polishing

Zmogljivosti

  • Obdelava C10100/C11000/C145 po risbi
  • Strategije ostrega orodja za lepljive zlitine
  • Geometrija električnih in toplotnih komponent
  • Usklajevanje pokalivanja za spajkalnost

Tipični materiali

Baker C10100 (OFE), C11000 (ETP), tellurijev baker C145 na zahtevo.

Material / kakovostTipično stanjeObdelovalnostKje se uporablja
Aluminij 6061T6 (raztopinsko žarjen in staran)Enostavno: dobro rezljiv, dobra kontrola odrezkovNosilci, ohišja, priprave, prototipi do serijske proizvodnje
Aluminij 7075T6 / T651Težje: večja obraba orodja, potrebna toga vpenjanjaVisokotrdnostni deli, občutljivi na težo; ni primeren za varjenje
Nerjaveče jeklo 304 / 304LŽarjeno mehkoUtrdi se z obdelavo: nižje rezne hitrosti, pozitivni pomikiSplošna odpornost proti koroziji, živilska in procesna oprema
Nerjaveče jeklo 316 / 316LŽarjeno mehkoŽilavejši od 304: večja obraba orodjaIzpostavljenost kloridom, morski vodi, medicini in farmaciji
Ogljično jeklo 1018 / 1045Valjano / normaliziranoEnostavno do srednje; potrebuje zaščito pred rjoGredi, plošče, varjene konstrukcije, telesa orodij
Medenina C360H02 poltrdaOdlično: visoke hitrosti, čiste površineFitingi, puše, konektorji, dekorativni deli
Baker C110Žarjen mehko / H02Lepljiv: ostro orodje in veliki naklonski kotiPrevodnost, zbiralki, toplotno upravljanje
Titan Grade 5 (Ti-6Al-4V)Žarjen po valjanjuZahtevno: nizke hitrosti, kontrola toplote, obraba orodjaVesoljska, medicinska in lahka visokotrdnostna dela
Tehnične plastike (POM, PEEK, PA)Ekstrudirano / žarjenoEnostavno do lepljivo: mehke čeljusti, ostro orodjeIzolacija, manjše trenje, kemijski in obrabni deli

Zaključki

Kositrno, nikljevo in srebrno pokalivanje, poliranje, odstranjevanje naplavin; gol OFE za uporabo v vakuumu.

ZaključekKaj narediDoločite, kadar
Obdelano (surovo)Vidni sledovi orodja; Ra tipično 1.6–3.2 µmDel mora samo opravljati funkcijo
Peskanje s steklenimi kroglicamiEnotna mat površina, skrije sledove orodjaVidni deli pred eloksiranjem
Eloksiranje tip IIZgradi oksidno plast; barvne možnostiAluminijev videz plus zmerna odpornost proti koroziji in obrabi
Trdo eloksiranje tip IIIDebelejša, trša oksidna plastDrsne ali obrabne aluminijaste površine
KromatiranjeTanek zaščitni film, ki ostane prevodenElektrično vezavo ali uzemljenje na aluminiju
Kemični nikeljEnotna, trda, odporna proti koroziji plastObraba plus korozija, tudi znotraj izvrtin
Cinkovo pokalivanjeEkonomična žrtvovana zaščita proti korozijiJekleni deli v notranjosti ali zaščiteni zunanji vgradnji
Prašno lakiranjeDebel, vzdržen, dekorativen premazKadar je zahteva videz
PasivacijaOdstrani prosto železo in obnovi oksidno plastNerjaveči deli po obdelavi
Razteg napetosti / toplotna obdelavaRazpusti notranje napetosti pred ali po rezanjuTanke stene in ozke tolerance, ki morajo preživeti obdelavo

Tolerance

Standard ISO 2768-m; ±0.01 mm na kritičnih potezah.

Zapis na risbiKaj potrebujeVpliv na strošek in dobavni rok
Splošno: ±0.25 mm / ±0.010 inStandardno orodje, dimenzijska kontrolaIzhodišče: brez prištevka
Standardno: ±0.13 mm / ±0.005 inStroj v dobrem stanju, kontrola prvega kosaMajhen prištevek; običajna privzetost pri ponudbah
Ozko: ±0.025 mm / ±0.001 inBrušeno ali diamantno orodje, kontrola temperature, CMMSkokovita sprememba: počasnejši rezi in polna kontrola
Precizno: ±0.013 mm / ±0.0005 inKončni prehodi, merilne šablone, kontrolirano okoljeObdelava določa ceno; pogosto ločen postopek
Položaj / kotnost (GD&T)Kontrola izhodišč, eno vpenjanje za povezane potezeOdvisno, koliko vpenjanj zajema izhodišče
Površina Ra 0.8 µm ali boljšaFinjši prehodi, poliranje ali končni prehodDoda procesni korak, ne le rezalni čas

Common Applications

  • Air conditioning and refrigeration coils
  • Boiler components and steam generators
  • Brake tubing and fuel lines
  • Bus Bar Assemblies
  • Bus bars and switchgear components
  • Conductive Parts
  • Decorative pieces
  • EV battery connectors and bus bars
  • Electrical Parts
  • Electrical wiring
  • Electromagnets and transformers
  • Food Preparation Tools
  • Grounding Systems
  • Heat-Transfer Applications
  • Mold components for injection molding
  • Pipes, tubing, and fittings for water and gas systems
  • Power Transmission Cables
  • Production parts
  • RF Shields
  • Radiators and cooling systems
  • Shielding Parts
  • Terminal Stock
  • Welding electrodes and resistance welding components
  • electric motor

Možnosti obdelave

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Pogosto zastavljena vprašanja

Zakaj je baker težje obdelati kot medenino?

Čisti baker je mehak in lepljiv — odrezki se zarinejo na rezne robove in pokvarijo površinsko obdelavo. Uporabljamo ostro polirano orodje, kontrolirane hitrosti in tellurijev baker (C145), kjer zasnova dopušča lažjo obdelavo.

Kako ravnate s potemnitvijo bakra?

Gol baker hitro oksidira. Za električne sestave usklajujemo kositrno ali srebrno pokalivanje; za vakuum in OFE dele pakiramo tako, da zmanjšamo ročanje in oksidacijo.

Ali lahko obdelujete zbiralki z vrtanimi in navojnimi potezami?

Da. Zbiralki, terminali in hladilna telesa so standardno delo — pošljite risbo z zahtevami glede pokalivanja in označevanja in ponudimo po njej.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).