ကြေးနီ CNC စက်တင်ခြင်း

Copper CNC machined bus bars and heat sink components

ကျွန်ုပ်တို့ စက်တင်သော ကြေးနီ အစိတ်အပိုင်းများတွင် bus bar များ၊ အပူစုပ်ကိရိယာများ၊ induction coil များ၊ ကျိုက်လျှပ်စစ်ဆန္ဒာင်းများ၊ ရာဘာတပ်များနှင့် လျှပ်စစ်စီးကူးမှုမြင့် လျှပ်စစ် အစိတ်အပိုင်းများ ပါဝင်သည် - အကောင်းဆုံး လျှပ်စစ်စီးကူးမှုနှင့် vacuum အသုံးပြုမှုအတွက် C10100 oxygen-free ကြေးနီ၊ အထွေထွေ လျှပ်စစ်အလုပ်အတွက် C11000 ETP၊ စက်တင်နိုင်မှု အရေးအကြီးဆုံးဖြစ်လျှင် C145 သတ္တုညစ်ကြေးငယ် (tellurium) ကြေးနီ။

ကြေးနီသည် ပျော့ပြီး ချောင်းစေးသည် — ထက်မြ၊ ပွတ်သပ်ထားသော carbide၊ ထိန်းချုပ်ထားသော အမြန်များနှင့် စနစ်တကျ chip ချိုးခြင်းကို တန်ခိုးစွမ်းအားထက် လိုအပ်သည်။ Built-up edge ကို ရှောင်သည့် မဟာဗျူဟာများဖြင့် စက်တင်၍ မျက်နှာပြင်များ သန့်ရှင်း၍ အတိုင်းအတာများ တည်ရှိနေစေသည်။

Material Grades & Properties

Copper Grades We Machine

GradeStandardCharacteristics
C11000 (ETP)ASTM B15299.9% pure; best electrical/thermal conductivity; gummy to machine.
C14500 (tellurium)ASTM B301Free-machining copper; near-C110 conductivity; preferred for machined electrical parts.

Key Properties of Machined Copper

  • ✓Excellent electrical conductivity
  • ✓Excellent thermal conductivity
  • ✓Antimicrobial surface
  • ✓Soft and ductile

Typical tolerances:±0.1 mm typical; soft material moves during clamping

Applications for Copper Parts

  • Electrical busbars and contacts
  • Heat sinks and thermal components
  • RF/microwave components
  • Plumbing fittings

Machining Notes for Copper

Gummy chip formation: use sharp tools, high speeds, flood coolant. Prefer C14500 for machined electrical parts.

Finishes for Copper Parts

  • Electro/nickel plating
  • Tin plating
  • Anti-tarnish coating
  • Polishing

စွမ်းဆောင်ရည်များ

  • ဆွဲပုံအတိုင်း C10100/C11000/C145 စက်တင်ခြင်း
  • ချောင်းစေးသတ္တုစပ်များအတွက် ထက်မြကိရိယာ မဟာဗျူဟာများ
  • လျှပ်စစ်နှင့် အပူဆိုင်ရာ အစိတ်အပိုင်း ပုံသဏ္ဌာန်များ
  • ဆယ်ဖ် (solder) တပ်နိုင်ရန် သတ္တုကပ်ခြင်း စီစဉ်ညှိနှိုင်းမှု

အသုံးများသော ကုန်ကြမ်းများ

ကြေးနီ C10100 (OFE)၊ C11000 (ETP)၊ C145 Tellurium ကြေးနီ (တောင်းဆိုမှုအပေါ် မူတည်)။

ကုန်ကြမ်း / အဆင့်ပုံမှန် အခြေအနေစက်တင်နိုင်မှုလိုက်ညီသော အသုံးချမှု
Aluminium 6061T6 (solution treated and aged)လွယ်ကူ: စက်တင်ရလွယ်၊ chips ထိန်းချုပ်မှုကောင်းဘရက်ကတ်၊ ဟော်ဇင်း၊ fixture များ၊ ပရိုတိုတိုက်ပ်မှ ထုတ်လုပ်မှုအထိ
Aluminium 7075T6 / T651ပိုခက်: ကိရိယာ ပွန်းစားမှု ပိုများ၊ တည်ငြိမ်သော setup များ လိုအပ်ခွန်အားမြင့်၊ အလေးချိန်အရေးပါသော အစိတ်အပိုင်းများ; ချိတ်ဆက်ခြင်းအတွက် မသင့်
Stainless 304 / 304LAnnealedWork-hardens: ပိုနှေးသော အမြန်များ၊ positive feedအထွေထွေ ချေးတက်မှုခံနိုင်ရည်၊ အစားအသောက်နှင့် လုပ်ငန်းစဉ် ကိရိယာများ
Stainless 316 / 316LAnnealed304 ထက် ပိုမာ: ကိရိယာ ပွန်းစားမှု ပိုများChloride၊ ပင်လယ်၊ ဆေးဘက်ဆိုင်ရာနှင့် ဆေးဝါး ထိတွေ့မှုများ
Carbon steel 1018 / 1045As-rolled / normalisedလွယ်မှ အလယ်အလတ်; ချေးတက်မှုမှ ကာကွယ်မှု လိုအပ်ဝင်ရိုးတန်းများ၊ ပြားများ၊ ချိတ်ဆက်တည်ဆောက်ပုံများ၊ ကိရိယာ ကိုယ်ထည်များ
Brass C360H02 half hardထူးခြားစွာကောင်း: အမြန်များမြင့်၊ မျက်နှာပြင် သန့်ရှင်းချိတ်ဆက်ကိရိယာများ၊ ဘူရှင်များ၊ ချိတ်ဆက်ပိုင်းများ၊ အလှအပ အစိတ်အပိုင်းများ
Copper C110Annealed / H02ချောင်းစေး: ထက်မြသော ကိရိယာများနှင့် rake ထောင့်မြင့်လျှပ်စစ်စီးကူးမှု၊ busbar များ၊ အပူစီမံခန့်ခွဲမှု
Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V)Mill annealedခက်ခဲ: နှေးသော အမြန်များ၊ အပူထိန်းချုပ်မှု၊ ကိရိယာ ပွန်းစားမှုလေကြောင်း၊ ဆေးဘက်ဆိုင်ရာနှင့် အလေးချိန်နည်း ခွန်အားမြင့် အစိတ်အပိုင်းများ
Engineering plastics (POM, PEEK, PA)Extruded / annealedလွယ်မှ ချောင်းစေး: ပျော့သော jaw များ၊ ထက်မြသော ကိရိယာများလျှပ်ကာ၊ ပွတ်တိုက်မှုနည်း၊ ဓာတုနှင့် ပွန်းစားမှု အစိတ်အပိုင်းများ

မျက်နှာပြင် အလှဆင်မှုများ

Tin၊ nickel နှင့် ငွေ သတ္တုကပ်ခြင်း၊ ပွတ်သပ်အလင်းပြန်ခြင်း၊ မြွေးဖယ်ရှားခြင်း; vacuum အသုံးပြုမှုအတွက် OFE အတိုင်း။

အလှဆင်မှုမည်သို့အကျိုးပြုသည်မည်သည့်အခါ သတ်မှတ်သင့်သည်
စက်တင်အတိုင်းကိရိယာ အမှတ်အသားများ မြင်နေနိုင်; Ra ပုံမှန်အားဖြင့် 1.6-3.2 µmအစိတ်အပိုင်းသည် လုပ်ဆောင်နိုင်ရုံသာ လိုအပ်လျှင်
Bead blastတစ်သမတ်တည်း matte မျက်နှာပြင်၊ ကိရိယာ အမှတ်အသားများ ဖုံးကွယ်အန်နိုဒိုင်ဇင်းမပြုလုပ်မီ အလှအပ အစိတ်အပိုင်းများ
အန်နိုဒိုင်ဇင်း Type IIအောက်ဆိုက် လွှာ တည်ဆောက်သည်; အရောင် ရွေးချယ်စရာများAluminium အသွင်အပြင်နှင့်အတူ အလယ်အလတ် ချေးတက်နှင့် ပွန်းစားမှု ခံနိုင်ရည်
Hard အန်နိုဒိုင်ဇင်း Type IIIပိုထူပြီး ပိုမာသော အောက်ဆိုက် လွှာပွတ်တိုက်သော သို့မဟုတ် ပွန်းစားသော aluminium မျက်နှာပြင်များ
Chromate conversionလျှပ်စစ်စီးကူးမှု ဆက်လက်ရှိသော ပါးလွှာသည့် ကာကွယ်လွှာAluminium ပေါ်တွင် လျှပ်စစ် bonding သို့မဟုတ် grounding
Electroless nickelတစ်သမတ်တည်း၊ မာပြီး ချေးတက်မှုခံနိုင်သော လွှာပွန်းစားမှုနှင့် ချေးတက်မှု၊ bore အတွင်းပိုင်းများ အပါအဝင်
Zinc platingစီးပွားရေး အကျိုးရှိသော ချေးတက်မှု ကာကွယ်မှုအိမ်တွင်း သို့မဟုတ် အမိုးအကာရှိ သံပြား အစိတ်အပိုင်းများ
Powder coatထူပြီး ခံနိုင်ရည်ရှိ အလှအပ လွှာအသွင်အပြင်ကိုယ်တိုင် လိုအပ်ချက်ဖြစ်လျှင်
Passivationကိုယ်ပိုင် သံမာများ ဖယ်ရှား၍ အောက်ဆိုက် လွှာ ပြန်လည်ထူထောင်စက်တင်ပြီးသော စတိန်းလက်စ်သံမဏိ အစိတ်အပိုင်းများ
Stress relief / heat treatmentဖြတ်တောက်မှု မတိုင်မီ သို့မဟုတ် နောက်တွင် ကျန်ရှိတင်းအားများ ပြန်လည်လျှော့ချစက်တင်ခြင်းကို ခံနိုင်ရန် လိုအပ်သော ပါးလွှာသော နှုတ်ခမ်းများနှင့် ကျပ်ကျပ်စည်းစည်း ခွင့်ပြုချက်များ

ခွင့်ပြုချက်များ

ISO 2768-m ပုံမှန်; အရေးကြီး အင်္ဂါရပ်များပေါ်တွင် ±0.01 mm။

ဆွဲပုံတောင်းဆိုချက်မည်သည့်အရာ လိုအပ်သည်ကုန်ကျစရိတ်နှင့် ပို့ဆောင်ချိန်အပေါ် သက်ရောက်မှု
အထွေထွေ: ±0.25 mm / ±0.010 inပုံမှန် ကိရိယာ၊ အတိုင်းအတာ စစ်ဆေးမှုအခြေခံ: ပိုတိုးခ မရှိ
ပုံမှန်: ±0.13 mm / ±0.005 inအခြေအနေကောင်းသော စက်၊ ပထမနမူနာ စစ်ဆေးမှုပိုတိုးခ အနည်းငယ်; ဈေးနှုန်းတင်ရာတွင် ပုံသေအဖြစ် အသုံးပြု
ကျပ်ကျပ်: ±0.025 mm / ±0.001 inပွတ်ချောထားသော သို့မဟုတ် စိန် ကိရိယာများ၊ အပူချိန်ထိန်းချုပ်မှု၊ CMMအဆင့်တက်ပြောင်းမှု: ဖြတ်တောက်မှုနှေးကျွံပြီး စစ်ဆေးမှု အပြည့်အစုံ
တိကျမှု: ±0.013 mm / ±0.0005 inပြီးစီးအဆင့် ဖြတ်တောက်မှုများ၊ gauge များ၊ ထိန်းချုပ်ထားသော ပတ်ဝန်းကျင်စက်တင်ခြင်းက ဈေးနှုန်းကို သတ်မှတ်သည်; မကြာခဏ သီးသန့် လုပ်ငန်းစဉ်
တည်နေရာ / ထောင့်တည်ငြိမ်မှု (GD&T)ဒေတာထိန်းချုပ်မှု၊ အင်္ဂါရပ်များ ဆက်စပ်နေလျှင် setup တစ်ခုတည်းဒေတာက မည်မျှ setup ကို ဖြတ်သန်းသည်ပေါ် မူတည်သည်
မျက်နှာပြင် ပြီးမြောက်အဆင့် Ra 0.8 µm သို့မဟုတ် ပိုမွမ်းမံပိုသေးသော stepover များ၊ ပွတ်သပ်ခြင်း သို့မဟုတ် ပြီးစီးအဆင့် ဖြတ်တောက်မှုစက်တင်ချိန်သာမက လုပ်ငန်းစဉ် အဆင့်တစ်ခု ထပ်ပေါင်းသည်

Common Applications

  • Air conditioning and refrigeration coils
  • Boiler components and steam generators
  • Brake tubing and fuel lines
  • Bus Bar Assemblies
  • Bus bars and switchgear components
  • Conductive Parts
  • Decorative pieces
  • EV battery connectors and bus bars
  • Electrical Parts
  • Electrical wiring
  • Electromagnets and transformers
  • Food Preparation Tools
  • Grounding Systems
  • Heat-Transfer Applications
  • Mold components for injection molding
  • Pipes, tubing, and fittings for water and gas systems
  • Power Transmission Cables
  • Production parts
  • RF Shields
  • Radiators and cooling systems
  • Shielding Parts
  • Terminal Stock
  • Welding electrodes and resistance welding components
  • electric motor

Pilihan Proses

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

မေးလေ့ရှိသော မေးခွန်းများ

ကြေးဝါထက် ကြေးနီ စက်တင်ရခက်သည် မည်ကြောင့် ဖြစ်ပါသလဲ။

သက်ဆိုင်ရာ ကြေးနီသည် ပျော့ပြီး ချောင်းစေးသည် — chip များသည် ဖြတ်တောက်သည့် ထောင့်များနှင့် ကပ်ငြိ၍ မျက်နှာပြင် ပြီးမြောက်အဆင့် ပျက်စီးစေသည်။ ကျွန်ုပ်တို့သည် ထက်မြ၊ ပွတ်သပ်ထားသော ကိရိယာများ၊ ထိန်းချုပ်ထားသော အမြန်များနှင့် ဒီဇိုင်းခွင့်ပြုလျှင် ပိုလွယ်ကူစွာ စက်တင်နိုင်သော C145 သတ္တုညစ်ကြေးငယ် ကြေးနီကို အသုံးပြုသည်။

ကြေးနီ ညိုမှု (tarnish) ကို မည်သို့ကိုင်တွယ်ပါသလဲ။

ကိုယ်စားမရှိသော ကြေးနီသည် လျင်မြန်စွာ အောက်ဆီဒါးဖြစ်သည်။ လျှပ်စစ် စုစည်းတပ်ဆင်မှုများအတွက် tin သို့မဟုတ် ငွေ သတ္တုကပ်ခြင်းကို စီစဉ်ပေး၍ vacuum နှင့် OFE အစိတ်အပိုင်းများအတွက် ကိုင်တွယ်မှုနှင့် အောက်ဆိုက်ဖြစ်မှု လျှော့ချရန် ထုပ်ပိုးပါသည်။

အပေါက်ဖောက်နှင့် thread ထိုး အင်္ဂါရပ်များပါသော bus bar များကို စက်တင်နိုင်ပါသလား။

နိုင်ပါသည်။ Bus bar၊ terminal နှင့် အပူစုပ်ကိရိယာများသည် ပုံမှန် အလုပ်များဖြစ်သည် — သတ္တုကပ်ခြင်းနှင့် အမှတ်အသား လိုအပ်ချက်များပါဝင်သော ဆွဲပုံကို ပေးပို့ပါက ထိုအတိုင်း ဈေးနှုန်းတင်ပေးမည်။

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).