CNC-bearbeiding av messing

Brass CNC machined fittings and electrical terminals on a workshop bench

Deler i messing som vi bearbeider omfatter VVS-fittinger, ventilhus, koblinger, elektriske terminaler og dekorative komponenter: C36000 lett bearbeidelig messing for dreide deler i store volumer, C260 patronmessing når forming og kaldbearbeidbarhet betyr noe, C693 blyfri messing for krav til drikkevann.

Messing er et av de mest bearbeidelige metallene — det kjøres ved høye spindelhastigheter med utmerket avflisingskontroll. Vi påpeker bly- og beleggangivelser i DFM-gjennomgangen slik at ferdige deler oppfyller kravene til drikkevann og RoHS der det er spesifisert.

Material Grades & Properties

Brass Grades We Machine

GradeStandardCharacteristics
C36000 (free-cutting)ASTM B16Best machinability of common metals; standard for turned parts.
C26000 (cartridge)ASTM B36Good cold workability; used for deep-drawn and formed parts.

Key Properties of Machined Brass

  • ✓Excellent machinability
  • ✓Natural corrosion resistance
  • ✓Attractive appearance
  • ✓Good electrical conductivity

Typical tolerances:±0.05 mm standard; excellent surface finish as-machined

Applications for Brass Parts

  • Plumbing fittings and valves
  • Electrical connectors and terminals
  • Musical instrument parts
  • Decorative hardware
  • Instrument components

Machining Notes for Brass

Reference standard for 100% machinability rating; very high cutting speeds; watch for lead-free variants (C360 is leaded) in potable-water applications.

Finishes for Brass Parts

  • Polishing
  • Lacquer coating
  • Nickel plating
  • Antique/aged finish

Kapabiliteter

  • Bearbeiding av C36000/C260/C693 etter tegning
  • Gjenge- og fittinggeometri i én oppsetting
  • Koordinering av kromatbehandling, nikkel- og tinnfelling
  • Gratfri etterbehandling for tetningsflater

Typiske materialer

Messing C36000, C260, C34500, blyfri C693 (Eco Brass) på forespørsel.

Materiale / kvalitetTypisk tilstandBearbeidbarhetHvor den passer
Aluminium 6061T6 (løsningsbehandlet og herdet)Enkel: god skjæregenskap, god avflisingskontrollBraketter, hus, fixturer, prototyper og produksjon
Aluminium 7075T6 / T651Vanskeligere: mer verktøyslitasje, krever stive oppsettHøyfaste, vektkritiske deler; ikke egnet for sveising
Rustfritt stål 304 / 304LGlødetKaldbearbeidende: lavere skjærehastigheter, positiv matingGenerell korrosjonsmotstand, næringsmiddel- og prosessutstyr
Rustfritt stål 316 / 316LGlødetSeigere enn 304: mer verktøyslitasjeKlorid-, marine-, medisinsk og farmasøytisk eksponering
Karbonstål 1018 / 1045Varmvalset / normalisertEnkel til middels; trenger beskyttelse mot rustAksler, plater, sveisekonstruksjoner, verktøykropper
Messing C360H02 halvherdetUtmerket: høye hastigheter, ren overflateFittinger, bøssinger, kontakter, dekorative deler
Kobber C110Glødet / H02Klissete: skarpe verktøy og store spennvinklerLedningsevne, strinneskinner, termisk håndtering
Titan grad 5 (Ti-6Al-4V)FabriksglødetVanskelig: lave hastigheter, varmekontroll, verktøyslitasjeLuftfart, medisin og lette høyfaste deler
Tekniske plaster (POM, PEEK, PA)Ekstrudert / glødetEnkel til klissete: myke kjever, skarpe verktøyIsolering, lav friksjon, kjemi- og slitedeler

Overflatebehandling

Klar/gul kromatbehandling, nikkel, tinnfelling, polering, glaskulsblåsing.

OverflatebehandlingHva den gjørAngi den når
Som maskinertVerktøymerker synlige; Ra typisk 1.6–3.2 µmDelen bare må fungere
GlaskulsblåsingJevn matt overflate, skjuler verktøymerkjerSynlige deler før anodisering
Anodisering type IIBygger et oksidlag; fargealternativerAluminiumsutseende pluss moderat korrosjons- og slitestyrke
Hardanodisering type IIITykkere, hardere oksidlagGlidende eller belastede aluminiumsflater
KromatbehandlingTynn beskyttelsesfilm som forblir ledendeElektrisk binding eller jording på aluminium
Kjemisk nikkelfellingJevnt, hardt, korrosjonsbestandig lagSlitasje pluss korrosjon, også inne i borehull
SinkgalvaniseringØkonomisk offerbeskyttelse mot korrosjonStåldeler i innendørs eller skjermet drift
PulverlakkeringTykt, slitesterkt, dekorativt lagUtseendet er kravet
PassiveringFjerner fritt jern og gjenoppretter oksidfilmenRustfrie deler etter bearbeiding
Spenningsutlignende gløding / varmebehandlingReduserer indre spenninger før eller etter skjæringTynne vegger og stramme toleranser som må overleve bearbeidingen

Toleranser

ISO 2768-m som standard; ±0.01 mm på kritiske trekk.

ToleranseangivelseHva den kreverVirkning på kostnad og leveringstid
Generell: ±0.25 mm / ±0.010 inStandardverktøy, dimensjonskontrollGrunnlag: ingen tilleggspris
Standard: ±0.13 mm / ±0.005 inMaskin i god stand, førstegangsartikkelkontrollLite tillegg; det vanlige prismingsgrunnlaget
Stram: ±0.025 mm / ±0.001 inSlipt eller diamantverktøy, temperaturkontroll, CMMTerskelendring: tregere snitt pluss full inspeksjon
Presisjon: ±0.013 mm / ±0.0005 inFinstøps, målemidler, kontrollert miljøBearbeidingen dominerer prisen; ofte en egen operasjon
Posisjon / vinkelhet (GD&T)Referansekontroll, én oppsetting når trekkene hører sammenAvhenger av hvor mange oppsettinger referansen spenner over
Overflatekvalitet Ra 0.8 µm eller finereFinere steglengde, polering eller etterbearbeidingsgangLegger til et prosesstrinn, ikke bare bearbeidingstid

Materials We Machine

  • Alloy 260
  • Brass
  • Copper
  • Zinc

Common Applications

  • Antimicrobial Surfaces
  • Appliance Parts
  • Architectural Applications
  • Architectural Finishes
  • Compression Fittings
  • Conductive Parts
  • Connector pins & sockets
  • Decorative Components
  • Decorative hardware
  • Decorative pieces
  • Electrical Hardware
  • Electrical Parts
  • Electrical Terminals
  • Fishing Applications
  • General Hardware
  • Grounding Hardware
  • Industrial Fittings
  • Industrial and Appliance Clips
  • Marine hardware
  • Medical and telecom components
  • Meter Bodies
  • Ornamental Work
  • Pins and Terminal Blocks
  • Plumbing Parts

Prosesalternativer

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Vanlige spørsmål

Hvilken messing for drikkevannsfittinger?

Blyfri C693 (Eco Brass) er standardvalget der drikkevannsforskrifter gjelder; bekreft det regionale kravet om lavt blyinnhold på tegningen, så bearbeider vi deretter.

Setter messinggjenger seg fast eller binder de?

Messing bearbeides rent, men fine gjenger kan sette seg fast under belastning. Vi kontrollerer skjæregeometri og overflatekvalitet, og anbefaler smøremiddel eller belegging der monteringene er permanente.

Kan dere håndtere krav til beleggstykkelse?

Ja. Angi beleggingstype og -tykkelse på tegningen — vi bearbeider kritiske dimensjoner med beleggstillegg slik at gjengede og passerende flater holder seg i toleranse etter belegging.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).