Piesele din alamă pe care le prelucrăm acoperă raccorduri sanitare, corpuri de supapă, cuplaje, borne electrice și componente decorative: C36000 (alamă cu prelucrabilitate ridicată) pentru piese strunjite de volum mare, C260 (alamă pentru cartușe) când contează deformarea și lucrabilitatea la rece, C693 (alamă fără plumb) pentru cerințele apei potabile.
Alama este unul dintre cele mai prelucrabile metale — se așchiează la turații mari, cu control excelent al așchiilor. Semnalăm indicațiile de plumb și de placare în cadrul analizei DFM, astfel încât piesele finite să îndeplinească cerințele pentru apă potabilă și RoHS, unde acestea se specifică.
Material Grades & Properties
Brass Grades We Machine
| Grade | Standard | Characteristics |
|---|---|---|
| C36000 (free-cutting) | ASTM B16 | Best machinability of common metals; standard for turned parts. |
| C26000 (cartridge) | ASTM B36 | Good cold workability; used for deep-drawn and formed parts. |
Key Properties of Machined Brass
- ✓Excellent machinability
- ✓Natural corrosion resistance
- ✓Attractive appearance
- ✓Good electrical conductivity
Typical tolerances:±0.05 mm standard; excellent surface finish as-machined
Applications for Brass Parts
- Plumbing fittings and valves
- Electrical connectors and terminals
- Musical instrument parts
- Decorative hardware
- Instrument components
Machining Notes for Brass
Reference standard for 100% machinability rating; very high cutting speeds; watch for lead-free variants (C360 is leaded) in potable-water applications.
Finishes for Brass Parts
- Polishing
- Lacquer coating
- Nickel plating
- Antique/aged finish
Capabilități
- Prelucrare C36000/C260/C693 după desen
- Geometrie de filet și raccorduri într-un singur reglaj
- Coordonare cromatare, nichelare și stannare
- Finisare fără bavuri pentru suprafețele de etanșare
Materiale uzuale
Alamă C36000, C260, C34500, C693 fără plumb (Eco Brass) la cerere.
| Material / clasă | Stare tipică | Prelucrabilitate | Unde se potrivește |
|---|---|---|---|
| Aluminiu 6061 | T6 (soluționat și revenit) | Ușor: se prelucrează liber, control bun al așchiilor | console, carcase, dispozitive, prototipuri până în producție |
| Aluminiu 7075 | T6 / T651 | Mai dificil: uzură mai mare a sculei, necesită reglaje rigide | Piese de înaltă rezistență, sensibile la greutate; nu pentru sudare |
| Oțel inoxidabil 304 / 304L | Revenit (annealed) | Se călește la lucru: viteze mai mici, avans pozitiv | Rezistență generală la coroziune, echipamente alimentare și de proces |
| Oțel inoxidabil 316 / 316L | Revenit (annealed) | Mai tenace decât 304: uzură mai mare a sculei | Expoziție la cloruri, mediu marin, aplicații medicale și farmaceutice |
| Oțel carbon 1018 / 1045 | Laminat la cald / normalizat | Ușor spre moderat; necesită protecție împotriva ruginii | Axe, plăci, constructe sudate, corpuri de scule |
| Alamă C360 | H02 semidură | Excelentă: viteze mari, finisaj curat | Raccorduri, bucșe, conectori, piese decorative |
| Cupru C110 | Revenit / H02 | Lipicios: scule ascuțite și unghiuri mari de atac | Conductivitate, bare de cupru, management termic |
| Titan Grade 5 (Ti-6Al-4V) | Revenit din laminare (mill annealed) | Dificil: viteze mici, control termic, uzura sculei | Aerospațial, medical și piese ușoare de înaltă rezistență |
| Materiale plastice tehnice (POM, PEEK, PA) | Extrudat / revenit | De la ușor la lipicios: cleje moi, scule ascuțite | Izolație, frecare redusă, piese pentru substanțe chimice și de uzură |
Finisaje
Cromatare transparentă/galbenă, nichelare, stannare, lustruire, sablare cu microbile.
| Finisaj | Ce face | Când îl specificați |
|---|---|---|
| Ca prelucrat | Urmele sculei rămân vizibile; Ra tipic 1,6–3,2 µm | Piesa doar trebuie să funcționeze |
| Sablare cu microbile | Suprafață mată uniformă, acoperă urmele sculei | Piese estetice înainte de anodizare |
| Anodizare Tip II | Construiește un strat de oxid; opțiuni de culoare | Aspect de aluminiu plus rezistență moderată la coroziune și uzură |
| Anodizare dură Tip III | Strat de oxid mai gros și mai dur | Suprafețe de aluminiu cu alunecare sau uzură |
| Conversie prin cromatare | Film protector subțire care rămâne conductiv | Legare electrică sau împământare pe aluminiu |
| Nichelare chimică | Strat uniform, dur, rezistent la coroziune | Uzură plus coroziune, inclusiv în interiorul găurilor |
| Zincare | Protecție economică de tip sacrificială împotriva coroziunii | Piese de oțel în interior sau în mediu adăpostit |
| Vopsire în câmp electrostatic | Strat gros, durabil, decorativ | Aspectul este cerința |
| Pasivare | Îndepărtează fierul liber și reface filmul de oxid | Piese din oțel inoxidabil după prelucrare |
| Detensionare / tratament termic | Înlătură tensiunile reziduale înainte sau după tăiere | Pereți subțiri și toleranțe strânse care trebuie să reziste prelucrării |
Toleranțe
Standard ISO 2768-m; ±0,01 mm pe elementele critice.
| Toleranță indicată | Ce necesită | Efect asupra costului și termenului de livrare |
|---|---|---|
| Generală: ±0,25 mm / ±0,010 in | Scule standard, verificare dimensională | Bază: fără adaos |
| Standard: ±0,13 mm / ±0,005 in | Mașină în stare bună, verificarea primei bucăți | Adaos mic; valoarea implicită uzuală la ofertare |
| Strânsă: ±0,025 mm / ±0,001 in | Scule rectificate sau din diamant, control termic, CMM | Salt de regim: tăieri mai lente plus inspecție completă |
| Precizie: ±0,013 mm / ±0,0005 in | Procese de finisare, calibre, mediu controlat | Prelucrarea domină prețul; adesea o operație separată |
| Poziție / unghiularitate (GD&T) | Control al referințelor, un singur reglaj pentru elementele corelate | Depinde de câte reglaje acoperă referința |
| Finisaj de suprafață Ra 0,8 µm sau mai fin | Pas mai fin, lustruire sau un proces de finisare | Adaugă un pas de proces, nu doar timp de prelucrare |
Materials We Machine
- Alloy 260
- Brass
- Copper
- Zinc
Common Applications
- Antimicrobial Surfaces
- Appliance Parts
- Architectural Applications
- Architectural Finishes
- Compression Fittings
- Conductive Parts
- Connector pins & sockets
- Decorative Components
- Decorative hardware
- Decorative pieces
- Electrical Hardware
- Electrical Parts
- Electrical Terminals
- Fishing Applications
- General Hardware
- Grounding Hardware
- Industrial Fittings
- Industrial and Appliance Clips
- Marine hardware
- Medical and telecom components
- Meter Bodies
- Ornamental Work
- Pins and Terminal Blocks
- Plumbing Parts
Opțiuni de proces
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Întrebări frecvente
Ce alamă pentru raccorduri de apă potabilă?
C693 fără plumb (Eco Brass) este alegerea standard acolo unde se aplică reglementările pentru apa potabilă; confirmați pe desen cerința regională privind conținutul scăzut de plumb, iar noi prelucrăm conform ei.
Filetele de alamă se gripează sau se blochează?
Alama se prelucrează curat, dar filetele fine se pot bloca sub sarcină. Controlăm geometria așchierii și finisajul suprafeței și recomandăm pastă antigripantă sau placare acolo unde asamblurile sunt permanente.
Puteți gestiona cerințele de grosime a plăcării?
Da. Specificați tipul și grosimea plăcării pe desen — prelucrăm dimensiunile critice cu adaos de placare, astfel încât filetele și ajustările placate să rămână în toleranță.
What is the minimum order quantity (MOQ)?
Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
How do I get a quote and what information do you need?
3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which material should I choose?
Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 4
- manufyn.comUnclassified source
- alnafie-steel.comUnclassified source
- clarwe.comUnclassified source
- rapiddirect.comIndustry peer technical page
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Related Knowledge
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).