CNC apdirbimo kainos pasiūlymas nėra kainoraštis. Tai kelių konkrečių dėmenų suma: nurodyta medžiaga, staklių laikas, kurio reikalauja geometrija, įtvirtinimo ir programavimo darbas, kurio reikalauja detalė, brėžinio reikalaujamas leistinas nuokrypis ir paviršiaus apdaila bei užsakytas kiekis. Pakeitus bet kurį iš jų, kaina keičiasi — todėl du tiekėjai tą patį brėžinį gali įvertinti skirtingai, o greičiausias kelias į žemesnę kainą dažniausiai yra nedidelis brėžinio pakeitimas, o ne kitas tiekėjas.
Šis puslapis paaiškina, kaip CNC Machining Hub sudaro kainą: kuriuos dėmenis skaitome iš jūsų failų, kuriuos jūs kontroliuojate prieš siųsdami kainos užklausą ir kur projektavimo specialistai dažniausiai moka už tikslumą, kurio jiems nereikia. Atsiųskite brėžinį su medžiaga, kiekiu ir apdaila, ir gausite raštišką pasiūlymą su išdėstytomis prielaidomis, kad galėtumėte jį lyginti su kitais pasiūlymais lygiomis sąlygomis.
Galimybės
- Kainos peržiūra kiekvienam brėžiniui: prieš pasiūlymą skaitome geometriją, leistinus nuokrypius, medžiagą ir apdailą, ir pasakome, kurie elementai lemia kainą.
- Gamybinių reikalavimų įvertinimas (DFM): pažymime elementus, kurie verčia atlikti papildomus įtvirtinimus, specialius įrankius ar rankinę apdailą — ir siūlome pigesnius atitikmenis, kur funkcija leidžia.
- Apimčių kainodara: vieneto kaina mažėja, kai įtvirtinimas ir programavimas amortizuojasi, todėl pagal užklausą tą pačią dalį įvertiname keliais kiekiais.
- Medžiagų patarimai: įvertiname įprastas markes iš sandėlio (6061, 7075, 304/316, žalvaris, varis, titanas, inžinerinės plastmasės) ir pažymime, kada markės pasirinkimas didina kainą ar terminą.
- Patarimai dėl leistinių nuokrypių: standartinis apdirbimas išlaiko ±0.1 mm; tik tie matmenys, kuriems reikia griežtesnių nuokrypių, turėtų būti su jais, ir mes tai pasakome prieš pasiūlymą.
- Apdailos variantai: anodavimas, dengimas, miltelinis dažymas, poliravimas ir pasyvavimas vertinami kaip atskiros pozicijos, kad matytumėte, ką prideda kiekvienas etapas.
Įprastos medžiagos
Medžiaga paprastai yra didžiausias atskiras kintamasis. Apdirbame aliuminio lydinius (6061, 7075, 5052), nerūdijančius plienus (304, 316, 201), anglinius ir legiruotuosius plienus, žalvarį, varį, titaną ir inžinerines plastmases (ABS, PC, POM, PA6, PMMA, PEEK). Sandėlio prieinamumas, apdirbamumas ir sertifikavimo reikalavimai veikia ir kainą, ir terminą, todėl pasakykite taikymą, o mes pasakysime, kur kita markė kainuoja mažiau.
| Medžiaga / markė | Įprasta būsena | Apdirbamumas | Kur tinka |
|---|---|---|---|
| Aliuminis 6061 | T6 (sutvarkytas tirpale ir senėjęs) | Lengvas: lengvai apdirbamas, gera pjuvenų kontrolė | Laikikliai, korpusai, įtaisai, prototipai iki serijinės gamybos |
| Aliuminis 7075 | T6 / T651 | Sunkesnis: didesnis įrankių nusidėvėjimas, reikia standartiškų įtvirtinimų | Didelio stiprio, lengvos konstrukcijos detalės; netinka suvirinimui |
| Nerūdijantis plienas 304 / 304L | Atkaitintas | Sukietėja darantis: mažesni greičiai, teigiamas pastūmimas | Bendras atsparumas korozijai, maisto ir procesinė įranga |
| Nerūdijantis plienas 316 / 316L | Atkaitintas | Kietesnis nei 304: didesnis įrankių nusidėvėjimas | Chloridų, jūrinė, medicininė ir farmacinė aplinka |
| Anglinis plienas 1018 / 1045 | Apvalytas valcavimas / normalizuotas | Nuo lengvo iki vidutinio; reikia apsaugos nuo rūdžių | Velenai, plokštės, suvirintos konstrukcijos, įrankių korpusai |
| Žalvaris C360 | H02 pusiau kietas | Puikus: dideli greičiai, švarūs paviršiai | Jungiamosios detalės, įvorės, jungtys, dekoratyvinės detalės |
| Varis C110 | Atkaitintas / H02 | Klusnus: aštrūs įrankiai ir dideli pjovimo kampai | Laidumas, elektros kolektoriniai blokai, šilumos valdymas |
| Titanas Grade 5 (Ti-6Al-4V) | Terminiškai apdorotas | Sunkus: maži greičiai, šilumos kontrolė, įrankių nusidėvėjimas | Aviacija ir kosmosas, medicina, lengvos didelio stiprio detalės |
| Inžinerinės plastmasės (POM, PEEK, PA) | Ekstruduota / atkaitinta | Nuo lengvo iki klipaus: minkšti sargandžiai, aštrūs įrankiai | Izoliacija, trinties mažinimas, cheminės ir dėvėjimosi detalės |
Apdaila
Apdaila vertinama pagal operaciją: kaip apdirbta, anodavimas, dengimas, miltelinis dažymas, poliravimas, pasyvavimas, smėliasrovis apdorojimas ar brėžinyje nurodyta apdaila. Dekoratyviniai reikalavimai — dažniausia paslėpta kaina: dekoratyvinis paviršius visoje dalyje kainuoja gerokai daugiau nei apibrėžta funkcinė apdaila ant paviršių, kuriems ji reikalinga.
| Apdaila | Ką ji daro | Nurodykite, kai |
|---|---|---|
| Kaip apdirbta | Įrankių pėdsakai matomi; Ra paprastai 1.6–3.2 µm | Detalė tik turi veikti |
| Smėliasrovis apdorojimas | Vienodas matinis paviršius, slepia įrankių pėdsakus | Dekoratyvinės detalės prieš anodavimą |
| Anodavimas Type II | Sudaro oksido sluoksnį; spalvos variantai | Aliuminio išvaizda plus vidutinis atsparumas korozijai ir dėvėjimuisi |
| Kietasis anodavimas Type III | Storesnis, kietesnis oksido sluoksnis | Slidžios ar dėvimos aliuminio paviršiaus |
| Chromatinė konversija | Plonas apsauginis sluoksnis, išliekantis laidus | Elektrinis sujungimas ar įžeminimas aliuminyje |
| Cheminis nikelio dengimas | Vienodas, kietas, atsparus korozijai sluoksnis | Dėvėjimasis plus korozija, įskaitant vidines angas |
| Cinkavimas | Ekonomiška aukojamoji apsauga nuo korozijos | Plieno detalės patalpų ar apsaugotoje lauko aplinkoje |
| Miltelinis dažymas | Storesnė, patvari, dekoratyvinė danga | Išvaizda yra reikalavimas |
| Pasyvavimas | Pašalina laisvąjį geležį ir atkuria oksido plėvelę | Nerūdijančio plieno detalės po apdirbimo |
| Vidinių įtempių mažinimas / terminis apdirbimas | Šalina vidinius įtempius prieš ar po pjovimo | Plonos sienelės ir griežti leistini nuokrypiai, kurie turi išgyventi apdirbimą |
Leistini nuokrypiai
Standartiniai CNC leistini nuokrypiai paprastai ±0.1–0.2 mm, su tiksliais darbais iki ±0.05 mm ar griežtesniais reikalaujančiuose elementuose. Leistinas nuokrypis yra kainos daugiklis: kiekvienas matmuo, laikomas griežčiau, nei reikalauja funkcija, prideda kontrolės laiko, lėtesnį pjovimą ir didesnę broko riziką, todėl peržiūrime brėžinį ir patvirtiname, kas pasiekiama, prieš pasiūlymą.
| Brėžinio žyma | Ko ji reikalauja | Poveikis kainai ir gamybos terminui |
|---|---|---|
| Bendras: ±0.25 mm / ±0.010 in | Standartinis įrankis, matmenų patikra | Pradinis lygis: be priedo |
| Standartinis: ±0.13 mm / ±0.005 in | Geros būklės mašina, pirmojo gaminio patikra | Nedidelis priedas; įprastas kainos pasiūlymo standartas |
| Griežtas: ±0.025 mm / ±0.001 in | Šlifuoti ar deimantiniai įrankiai, temperatūros kontrolė, koordinatinė matavimo mašina (CMM) | Šuolis: lėtesnis pjovimas ir pilna kontrolė |
| Tikslus: ±0.013 mm / ±0.0005 in | Apdailos ėjimai, kalibrai, kontroliuojama aplinka | Apdirbimas lemia kainą; dažnai atskira operacija |
| Padėtis / kampiškumas (GD&T) | Atskaitos kontrolė, viena įtvirtinimo vieta susijusiems elementams | Priklauso nuo to, kiek įtvirtinimų dengia atskaita |
| Paviršiaus šiurkštumas Ra 0.8 µm arba smulkesnis | Smulkesni žingsniai, poliravimas ar apdailos ėjimas | Prideda proceso žingsnį, ne tik apdirbimo laiką |
Pagrindinės specifikacijos
| Specification | Value |
|---|---|
| tolerance | ISO 2768 (Class M) |
| tolerance | 0.0001 in |
| tolerance | ±0.001" |
Proceso parinktys
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Related Processes
Injection Molding
used for
Laser Marking
used for
mass_production
used for
Common Applications
- plastic molded parts
- Aerospace
- Robotics
- consumer goods
- energy
Ordering, Lead Times & MOQ
Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.
Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.
Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.
Dažniausiai užduodami klausimai
Kokių informacijos reikia tiksliai įvertinti CNC daliai?
3D modelis (pageidautina STEP arba STP), 2D brėžinys su leistinais nuokrypiais, medžiaga ir apdaila, reikalingas kiekis ir bet kokie kontrolės ar dokumentacijos reikalavimai. Jei matmuo kritinis, pažymėkite jį brėžinyje — tai didžiausias vienas veiksnys, ar du pasiūlymai palyginami. Nepilni failai duoda pasiūlymus su prielaidomis, o prielaidos yra ten, kur kainos vėliau keičiasi.
Kas yra pagrindiniai CNC apdirbimo kainos veiksniai?
Praktikoje: medžiaga (markė, ruošinio forma, sertifikavimas), staklių laikas (kiek metalo pašalina geometrija ir kokiais pjovimo greičiais), įtvirtinimas ir programavimas (kiek operacijų ir įtaisų reikalauja detalė), leistinas nuokrypis ir apdaila (koks lėtas turi būti pjovimas ir kiek kontrolės reikia) bei kiekis (kokia dalimi pasiskirsto įtvirtinimo kaina). Konstrukcijos sudėtingumas veikia visus penkis iš karto, todėl DFM peržiūra prieš pasiūlymą paprastai sutaupo daugiau nei derybos vėliau.
Kaip sumažinti detalės kainą neprarandant funkcijos?
Palaisvinkite leistinus nuokrypius, kurie nėra funkciškai būtini, pakeiskite griežtus radius ir gilius griovelius standartiniais įrankių dydžiais, sumažinkite įtvirtinimų skaičių leisdami kitą atskaitos strategiją, pasirinkite lengviau apdirbamą ar lengviau prieinamą medžiagą ir atidėkite dekoratyvinę apdailą tikrai matomiems paviršiams. Kiekvienas iš šių sprendimų yra brėžinio, o ne tiekėjo sprendimas — atsiųskite brėžinį ir pasakysime, kurie jūsų daliai taikomi.
Ar yra minimalus užsakymo kiekis ir kaip apimtis veikia kainą?
Minimalaus užsakymo kiekio nėra: galite užsisakyti vieną prototipo detalę. Kadangi įtvirtinimas ir programavimas yra vienkartinės išlaidos, vieneto kaina paprastai mažėja didėjant kiekiui, o paskui išsilygina, kai partija pakankamai ilga juos padengti. Jei pirmasis užsakymas mažas, pasakykite — įvertinsime prototipą ir gamybos kiekį kartu, kad skirtumą matytumėte prieš įsipareigodami.
Koks gamybos terminas ir kiek kainuoja paspartinimas?
Standartinis gamybos terminas — 15–25 dienos nuo užsakymo, priklausomai nuo medžiagų prieinamumo, apdailos ir kontrolės reikalavimų. Skubūs grafikai vertinami pagal projektą, o kaina priklauso nuo to, ar riboja eilės laikas, ar medžiagos laikas — pasakysime, kas yra jūsų apribojimas. Terminas ir kaina patvirtinami pasiūlyme, o ne čia.
What is the minimum order quantity (MOQ)?
Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
How do I get a quote and what information do you need?
3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which material should I choose?
Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 4
- rapiddirect.comIndustry peer technical page
- jlccnc.comIndustry peer technical page
- fictiv.comIndustry peer technical page
- norck.comIndustry peer technical page
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Susijusios paslaugos
Related Knowledge
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).