Kos Pemesinan CNC: Bagaimana Sebut Harga Dibina

Machined aluminium components and a technical drawing on a machining workbench

Sebut harga pemesinan CNC bukan senarai harga. Ia adalah jumlah beberapa input konkrit: bahan yang anda nyatakan, masa mesin yang diperlukan geometri, kerja persediaan dan pengaturcaraan yang diperlukan bahagian, toleran dan kemasan permukaan yang dituntut lukisan, dan kuantiti yang anda pesan. Ubah mana-mana satu dan harga berubah — itulah sebabnya dua pembekal boleh menyebut harga lukisan yang sama secara berbeza, dan sebab cara terpantas ke harga lebih rendah lazimnya perubahan kecil pada lukisan dan bukannya pembekal lain.

Halaman ini menerangkan bagaimana kami membina harga di CNC Machining Hub: input mana yang kami baca daripada fail anda, yang mana anda kawal sebelum menghantar RFQ, dan di mana pereka paling kerap membayar untuk ketepatan yang tidak mereka perlukan. Hantar lukisan dengan bahan, kuantiti dan kemasan dan anda mendapat sebut harga bertulis dengan andaian yang dinyatakan, supaya anda boleh membandingkannya dengan sebut harga lain pada kedudukan setara.

Keupayaan

  • Semakan kos bagi setiap lukisan: kami membaca geometri, toleran, bahan dan kemasan sebelum sebut harga, dan menyatakan ciri mana yang memacu harga.
  • Maklum balas kebolehmahinan (DFM): kami menandakan ciri yang memaksa persediaan tambahan, perkakas khas atau kemasan tangan — dan mencadangkan padanan lebih murah di mana fungsi membenarkan.
  • Penetapan harga volum: kos seunit turun apabila persediaan dan pengaturcaraan dilunaskan, jadi kami menyebut harga bahagian yang sama pada beberapa kuantiti apabila anda minta.
  • Panduan bahan: kami menyebut harga gred biasa daripada stok (6061, 7075, 304/316, loyang, kuprum, titanium, plastik kejuruteraan) dan menandakan bila pilihan gred menaikkan kos atau tempoh.
  • Nasihat toleran: pemesinan standard mengekalkan ±0.1 mm; hanya dimensi yang memerlukan toleran lebih ketat patut ditoleransikan lebih ketat, dan kami menyatakannya sebelum sebut harga.
  • Pilihan kemasan: anodisasi, penyaduran, salutan serbuk, pengilatan dan pasivasi dinyatakan harga sebagai butiran berasingan supaya anda nampak apa yang setiap langkah tambahkan.

Bahan biasa

Bahan lazimnya pemboleh ubah tunggal terbesar. Kami memesin aloi aluminium (6061, 7075, 5052), keluli tahan karat (304, 316, 201), keluli karbon dan aloi, loyang, kuprum, titanium dan plastik kejuruteraan (ABS, PC, POM, PA6, PMMA, PEEK). Ketersediaan stok, kebolehmahinan dan keperluan pensijilan semuanya memberi kesan pada harga dan tempoh, jadi beritahu kami aplikasinya dan kami akan memberitahu di mana gred lain berkos lebih rendah.

Bahan / gredKeadaan lazimKebolehmahinanSesuai untuk
Aluminium 6061T6 (larutan haba dan ditua)Mudah: mudah dipotong, kawalan serpihan baikPenyangkut, rumah, kelengkapan, prototaip hingga pengeluaran
Aluminium 7075T6 / T651Lebih sukar: haus alat lebih cepat, perlu persediaan tegarBahagian berkekuatan tinggi kritikal-berat; tidak untuk kimpalan
Keluli tahan karat 304 / 304LDilunakanMengeras-kerja: kelajuan lebih rendah, suapan positifRintangan kakisan am, peralatan makanan dan proses
Keluli tahan karat 316 / 316LDilunakanLebih liat daripada 304: haus alat lebih cepatPendedahan klorida, marin, perubatan dan farmaseutikal
Keluli karbon 1018 / 1045Sebagai-gulung / dinormalisasiMudah hingga sederhana; perlu perlindungan daripada karatAcuan, plat, fabrikasi kimpalan, badan perkakas
Loyang C360H02 separa kerasCemerlang: kelajuan tinggi, kemasan bersihKelengkapan, bushing, penyambung, bahagian hiasan
Kuprum C110Dilunakan / H02Lekat: alat tajam dan sudut rake tinggiKekonduksian, basbar, pengurusan haba
Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V)Dilunakan kilangSukar: kelajuan rendah, kawalan haba, haus alatAeroangkasa, perubatan dan bahagian ringan berkekuatan tinggi
Plastik kejuruteraan (POM, PEEK, PA)Diekstrusi / dilunakanMudah hingga lekat: rahang lembut, perkakas tajamPenebat, geseran rendah, bahagian kimia dan haus

Kemasan

Kemasan dinyatakan harga bagi setiap operasi: sebagai-mesin, anodisasi, penyaduran, salutan serbuk, pengilatan, pasivasi, blast manik atau kemasan yang dinyatakan lukisan. Keperluan kosmetik ialah kos tersembunyi biasa — permukaan hiasan di seluruh bahagian berkos jauh lebih tinggi daripada kemasan berfungsi yang ditakrifkan pada muka yang memerlukannya.

KemasanApa yang ia lakukanNyatakan apabila
Sebagai-mesinTanda alat kekal kelihatan; Ra lazimnya 1.6-3.2 µmBahagian hanya perlu berfungsi
Blast manikPermukaan matte seragam, menyembunyikan tanda alatBahagian kosmetik sebelum anodisasi
Anodisasi Jenis IIMembina lapisan oksida; pilihan warnaRupa aluminium plus rintangan kakisan dan haus sederhana
Anodisasi keras Jenis IIILapisan oksida lebih tebal dan kerasPermukaan aluminium gelongsor atau terhakis
Penukaran kromatFilem pelindung nipis yang kekal konduktifIkatan elektrik atau pembumian pada aluminium
Nikel tanpa elektroLapisan seragam, keras dan tahan kakisanHaus plus kakisan, termasuk di dalam lubang
Penyaduran zinkPerlindungan kakisan korban yang ekonomiBahagian keluli dalam servis dalam bangunan atau terlindung
Salutan serbukLapisan tebal, tahan lama dan hiasanRupa adalah keperluannya
PasivasiMembuang besi bebas dan memulihkan filem oksidaBahagian keluli tahan karat selepas pemesinan
Legaan tegasan / rawatan habaMelegakan tegasan baki sebelum atau selepas pemotonganDinding nipis dan toleran ketat yang mesti bertahan pemesinan

Toleran

Toleran CNC standard lazimnya ±0.1–0.2 mm, dengan kerja berketepatan tinggi sehingga ±0.05 mm atau lebih ketat pada ciri yang memerlukannya. Toleran ialah pengganda kos: setiap dimensi yang dikekalkan lebih ketat daripada keperluan fungsi menambah masa pemeriksaan, pemotongan lebih perlahan dan risiko barangan rosak lebih tinggi, jadi kami menyemak lukisan dan mengesahkan apa yang boleh dicapai sebelum sebut harga.

Keterangan lukisanApa yang diperlukanKesan pada kos dan tempoh
Am: ±0.25 mm / ±0.010 inPerkakas standard, semakan dimensiGaris dasar: tiada tambahan
Standard: ±0.13 mm / ±0.005 inMesin dalam keadaan baik, semakan artikel pertamaTambahan kecil; lalai lazim sebut harga
Ketat: ±0.025 mm / ±0.001 inPerkakas digilap atau berlian, kawalan suhu, CMMPerubahan langkah: pemotongan lebih perlahan plus pemeriksaan penuh
Berketepatan tinggi: ±0.013 mm / ±0.0005 inLaluan kemasan, tolok, persekitaran terkawalPemesinan mendominasi harga; sering operasi berasingan
Kedudukan / kecondongan (GD&T)Kawalan datum, satu persediaan jika ciri berkaitanBergantung pada bilangan persediaan yang diliputi datum
Kemasan permukaan Ra 0.8 µm atau lebih halusLangkah sanding lebih halus, pengilatan atau laluan kemasanMenambah satu langkah proses, bukan sekadar masa pemesinan

Spesifikasi Utama

SpecificationValue
toleranceISO 2768 (Class M)
tolerance0.0001 in
tolerance±0.001"

Pilihan Proses

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Related Processes

Injection Molding

used for

Laser Marking

used for

mass_production

used for

Common Applications

  • plastic molded parts
  • Aerospace
  • Robotics
  • consumer goods
  • energy

Ordering, Lead Times & MOQ

Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.

Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.

Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.

Soalan yang sering diajukan

Apakah maklumat yang anda perlukan untuk menyebut harga bahagian CNC dengan tepat?

Model 3D (STEP atau STP lebih diutamakan), lukisan 2D dengan toleran, bahan dan kemasan, kuantiti yang anda perlukan, dan sebarang keperluan pemeriksaan atau dokumentasi. Jika suatu dimensi kritikal, tandakan pada lukisan — itulah faktor terbesar dalam menentukan sama ada dua sebut harga boleh dibandingkan. Fail tidak lengkap menghasilkan sebut harga dengan andaian, dan andaianlah tempat harga berubah kemudian.

Apakah pemacu utama kos pemesinan CNC?

Dalam praktik: bahan (gred, bentuk stok, pensijilan), masa mesin (berapa banyak logam yang dikeluarkan geometri dan pada kadar pemotongan apa), persediaan dan pengaturcaraan (berapa banyak operasi dan kelengkapan yang diperlukan bahagian), toleran dan kemasan (seberapa perlahan pemotongan mesti dan berapa banyak pemeriksaan diperlukan), dan kuantiti (seberapa jauh kos persediaan diagihkan). Kerumitan reka bentuk menjejaskan kelima-limanya serentak, itulah sebabnya semakan DFM sebelum sebut harga lazimnya menjimatkan lebih daripada rundingan selepasnya.

Bagaimana saya boleh mengurangkan kos bahagian saya tanpa kehilangan fungsi?

Longgarkan toleran yang tidak diperlukan secara berfungsi, gantikan radius ketat dan poket dalam dengan saiz alat standard, kurangkan bilangan persediaan dengan membenarkan strategi datum berbeza, pilih bahan yang lebih mudah dimesin atau lebih tersedia, dan tangguhkan kemasan kosmetik kepada permukaan yang benar-benar kelihatan. Setiap satunya ialah keputusan lukisan, bukan keputusan pembekal — hantar lukisan dan kami akan menyatakan yang mana terpakai pada bahagian anda.

Adakah terdapat kuantiti pesanan minimum, dan bagaimana volum menjejaskan harga?

Tiada kuantiti pesanan minimum: anda boleh memesan satu bahagian prototaip. Oleh sebab persediaan dan pengaturcaraan ialah kos sekali sahaja, harga seunit lazimnya turun apabila kuantiti naik, kemudian mendatar sebaik sahaja larian cukup panjang untuk menyerapnya. Jika pesanan pertama anda kecil, katakan — kami akan menyebut harga prototaip dan kuantiti pengeluaran bersama supaya anda nampak perbezaannya sebelum berkomitmen.

Berapakah tempoh pengeluaran, dan berapakah kos pengecutan?

Tempoh pengeluaran standard ialah 15–25 hari daripada pesanan, bergantung pada ketersediaan bahan, kemasan dan keperluan pemeriksaan. Jadual dipercepat dinyatakan harga bagi setiap projek, dan kosnya bergantung sama ada kerja itu terhad oleh masa barisan giliran atau masa bahan — kami akan memberitahu yang mana menjadi kekangan anda. Tempoh dan harga disahkan dalam sebut harga, bukan di sini.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).