Κόστος CNC Κατεργασίας: Πώς Συναρμόζεται μια Προσφορά

Machined aluminium components and a technical drawing on a machining workbench

Μια προσφορά CNC κατεργασίας δεν είναι κατάλογος τιμών. Είναι το άθροισμα λίγων συγκεκριμένων συντελεστών: το υλικό που προδιαγράφετε, ο χρόνος μηχανήματος που απαιτεί η γεωμετρία, η εργασία πάνωματος και προγραμματισμού που χρειάζεται το τεμάχιο, η ανοχή και το φινίρισμα επιφάνειας που ζητά το σχέδιο, και η ποσότητα που παραγγέλνετε. Αλλάξτε οποιονδήποτε από αυτούς και η τιμή μετακινείται — γι' αυτό δύο προμηθευτές μπορούν να τιμολογήσουν το ίδιο σχέδιο διαφορετικά, και γι' αυτό ο ταχύτερος δρόμος προς χαμηλότερη τιμή είναι συνήθως μια μικρή αλλαγή στο σχέδιο, όχι ένας άλλος προμηθευτής.

Αυτή η σελίδα εξηγεί πώς συναρμόζουμε την τιμή στην CNC Machining Hub: ποιους συντελεστές διαβάζουμε από τα αρχεία σας, ποιους ελέγχετε εσείς πριν στείλετε το RFQ, και πού πληρώνουν συχνότερα οι σχεδιαστές για ακρίβεια που δεν χρειάζονται. Στείλτε σχέδιο με υλικό, ποσότητα και φινίρισμα και θα λάβετε γραπτή προσφορά με δηλωμένες τις υποθέσεις, ώστε να τη συγκρίνετε με άλλες προσφορές σε ίσους όρους.

Δυνατότητες

  • Ανασκόπηση κόστους ανά σχέδιο: διαβάζουμε γεωμετρία, ανοχές, υλικό και φινίρισμα πριν την τιμολόγηση, και λέμε ποια χαρακτηριστικά καθορίζουν την τιμή.
  • Σχόλια κατασκευασιμότητας (DFM): επισημαίνουμε χαρακτηριστικά που επιβάλλουν επιπλέον πάνωματα, ειδικά εργαλεία ή χειροκίνητο φινίρισμα — και προτείνουμε φθηνότερα ισοδύναμα όπου η λειτουργία το επιτρέπει.
  • Τιμολόγηση όγκου: το κόστος μονάδας πέφτει καθώς πάνωμα και προγραμματισμός αποσβένονται, οπότε τιμολογούμε το ίδιο τεμάχιο σε πολλές ποσότητες όταν το ζητήσετε.
  • Καθοδήγηση υλικών: τιμολογούμε συνηθισμένες ποιότητες από απόθεμα (6061, 7075, 304/316, ορείχαλκος, χαλκός, τιτάνιο, τεχνικά πλαστικά) και επισημαίνουμε όταν μια επιλογή ποιότητας αυξάνει κόστος ή χρόνο παράδοσης.
  • Συμβουλή ανοχών: η τυπική κατεργασία κρατά ±0.1 mm· μόνο οι διαστάσεις που χρειάζονται στενότερες ανοχές πρέπει να έχουν στενότερες, και το λέμε πριν την τιμολόγηση.
  • Επιλογές φινιρίσματος: ανοδίωση, επιμετάλλωση, βαφή σκόνης, στίλβωση και παθητικοποίηση τιμολογούνται ως ξεχωριστές γραμμές ώστε να βλέπετε τι προσθέτει κάθε βήμα.

Τυπικά υλικά

Το υλικό είναι συνήθως η μεγαλύτερη μεμονωμένη μεταβλητή. Κατεργαζόμαστε κράματα αλουμινίου (6061, 7075, 5052), ανοξείδωτους χάλυβες (304, 316, 201), ανθρακούχους και κραματοποιημένους χάλυβες, ορείχαλκο, χαλκό, τιτάνιο και τεχνικά πλαστικά (ABS, PC, POM, PA6, PMMA, PEEK). Η διαθεσιμότητα αποθέματος, η κατεργασιμότητα και οι απαιτήσεις πιστοποίησης επηρεάζουν όλα το κόστος και τον χρόνο παράδοσης, οπότε πείτε μας την εφαρμογή και θα σας πούμε πού μια άλλη ποιότητα κοστίζει λιγότερο.

Υλικό / ποιότηταΤυπική κατάστασηΚατεργασιμότηταΠού ταιριάζει
Αλουμίνιο 6061T6 (σκληρυνμένο εν διαλύσει και γηρασμένο)Εύκολο: ελεύθερη κοπή, καλός έλεγχος ιχνώνΒάσεις, περιβλήματα, καλουπώσεις, πρωτότυπα έως παραγωγή
Αλουμίνιο 7075T6 / T651Δυσκολότερο: μεγαλύτερη φθορά εργαλείου, απαιτούνται άκαμπτα πάνωματαΤεμάχια υψηλής αντοχής, κρίσιμα για βάρος· ακατάλληλα για συγκόλληση
Ανοξείδωτος 304 / 304LΑνόπτητοςΣκληραίνει εν ψυχρώ: χαμηλότερες ταχύτητες, θετική τροφοδοσίαΓενική αντοχή στη διάβρωση, εξοπλισμός τροφίμων και διεργασιών
Ανοξείδωτος 316 / 316LΑνόπτητοςΣκληρότερος από 304: μεγαλύτερη φθορά εργαλείουΕκθέσεις σε χλωρίδια, ναυτιλία, ιατρική και φαρμακευτική
Ανθρακούχος χάλυβας 1018 / 1045Ως έλαση / κανονικοποιημένοςΕύκολο έως μέτριο· χρειάζεται προστασία από οξείδωσηΆξονες, πλάκες, συγκολλούμενα συγκροτήματα, σώματα εργαλείων
Ορείχαλκος C360H02 μισόσκληροςΕξαιρετικός: υψηλές ταχύτητες, καθαρές επιφάνειεςΕξαρτήματα, χωνιά, συνδετήρες, διακοσμητικά τεμάχια
Χαλκός C110Ανόπτητος / H02Δύσκολος (κολλώδης): κοφτερά εργαλεία και μεγάλες γωνίες ολίσθησηςΑγωγιμότητα, πίνακες διανομής, θερμική διαχείριση
Τιτάνιο Grade 5 (Ti-6Al-4V)Ανόπτητο εργοστασίουΔύσκολο: χαμηλές ταχύτητες, έλεγχος θερμότητας, φθορά εργαλείουΑεροπορία, ιατρική και ελαφρά τεμάχια υψηλής αντοχής
Τεχνικά πλαστικά (POM, PEEK, PA)Εξωθήθηκε / ανόπτηΕύκολο έως δύσκολο: μαλακά σιαγόνια, κοφτερά εργαλείαΜόνωση, χαμηλή τριβή, χημικά τεμάχια και τεμάχια φθοράς

Φινιρίσματα

Το φινίρισμα τιμολογείται ανά λειτουργία: ως κατεργασμένο, ανοδίωση, επιμετάλλωση, βαφή σκόνης, στίλβωση, παθητικοποίηση, εμβολισμός με σφαιρίδια ή φινίρισμα προδιαγραφόμενο στο σχέδιο. Οι αισθητικές απαιτήσεις είναι το συνηθισμένο κρυφό κόστος — μια διακοσμητική επιφάνεια σε ολόκληρο το τεμάχιο κοστίζει πολύ περισσότερο από ένα ορισμένο λειτουργικό φινίρισμα στις όψεις που το χρειάζονται.

ΦινίρισμαΤι κάνειΟρίστε το πότε
Ως κατεργασμένοΊχνη εργαλείου ορατά· Ra τυπικά 1.6-3.2 µmΤο τεμάχιο χρειάζεται μόνο να λειτουργεί
Εμβολισμός με σφαιρίδιαΟμοιογενής ματ επιφάνεια, κρύβει ίχνη εργαλείουΟρατά τεμάχια πριν την ανοδίωση
Ανοδίωση Τύπου IIΔημιουργεί στρώμα οξειδίου· επιλογές χρώματοςΌψη αλουμινίου με μέτρια αντοχή σε διάβρωση και φθορά
Σκληρή ανοδίωση Τύπου IIIΠιο παχύ, σκληρότερο στρώμα οξειδίουΟλισθαίνουσες ή που φθείρονται επιφάνειες αλουμινίου
Επικάλυψη χρωμικούΛεπτό προστατευτικό υμένιο που παραμένει αγώγιμοΗλεκτρική σύνδεση ή γείωση σε αλουμίνιο
Χημικό νικέλιοΟμοιογενές, σκληρό, ανθεκτικό στη διάβρωση στρώμαΦθορά plus διάβρωση, συμπεριλαμβανομένων οπών
Επικασσιτέρωση (γαλβάνιση)Οικονομική θυσιαστική προστασία από διάβρωσηΤεμάχια χάλυβα σε εσωτερική ή προστατευμένη χρήση
Βαφή σκόνηςΠαχύ, ανθεκτικό, διακοσμητικό στρώμαΗ εμφάνιση είναι η απαίτηση
ΠαθητικοποίησηΑφαιρεί ελεύθερο σίδηρο και επαναφέρει το υμένιο οξειδίουΤεμάχια ανοξείδωτου μετά την κατεργασία
Αποφόρτιση τάσεων / θερμική κατεργασίαΕξουδετερώνει εσωτερικές τάσεις πριν ή μετά την κοπήΛεπτά τοιχώματα και στενές ανοχές που πρέπει να επιβιώσουν της κατεργασίας

Ανοχές

Οι τυπικές ανοχές CNC είναι τυπικά ±0.1–0.2 mm, με εργασία ακριβείας έως ±0.05 mm ή στενότερη στα χαρακτηριστικά που την απαιτούν. Η ανοχή είναι πολλαπλασιαστής κόστους: κάθε διάσταση κρατούμενη στενότερα από ό,τι χρειάζεται η λειτουργία προσθέτει χρόνο επιθεώρησης, πιο αργή κοπή και υψηλότερο κίνδυνο απόβλητων, οπότε ελέγχουμε το σχέδιο και επιβεβαιώνουμε τι είναι επιτεύξιμο πριν την τιμολόγηση.

Προδιαγραφή σχεδίουΤι απαιτείΕπίπτωση σε κόστος και χρόνο παράδοσης
Γενική: ±0.25 mm / ±0.010 inΤυπικά εργαλεία, διαστασιολόγιος έλεγχοςΒάση: χωρίς επιβάρυνση
Τυπική: ±0.13 mm / ±0.005 inΜηχανή σε καλή κατάσταση, έλεγχος πρώτου δείγματοςΜικρή επιβάρυνση· η συνηθισμένη προεπιλογή τιμολόγησης
Στενή: ±0.025 mm / ±0.001 inΤροχισμένα ή διαμαντένια εργαλεία, έλεγχος θερμοκρασίας, CMMΑλλαγή επιπέδου: πιο αργές κοπές με πλήρη επιθεώρηση
Ακρίβειας: ±0.013 mm / ±0.0005 inΠέρασμα φινιρίσματος, μέτρηση με όργανα, ελεγχόμενο περιβάλλονΗ κατεργασία καθορίζει την τιμή· συχνά ξεχωριστή λειτουργία
Θέση / γωνιότητα (GD&T)Έλεγχος σημείου αναφοράς, ένα πάνωμα για σχετιζόμενα χαρακτηριστικάΕξαρτάται από το πόσα πάνωματα εκτείνεται το σημείο αναφοράς
Φινίρισμα επιφάνειας Ra 0.8 µm ή λεπτότεροΠιο λεπτά περάσματα, στίλβωση ή πέρασμα φινιρίσματοςΠροσθέτει βήμα διαδικασίας, όχι μόνο χρόνο κατεργασίας

Βασικές προδιαγραφές

SpecificationValue
toleranceISO 2768 (Class M)
tolerance0.0001 in
tolerance±0.001"

Επιλογές διαδικασίας

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Related Processes

Injection Molding

used for

Laser Marking

used for

mass_production

used for

Common Applications

  • plastic molded parts
  • Aerospace
  • Robotics
  • consumer goods
  • energy

Ordering, Lead Times & MOQ

Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.

Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.

Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.

Συχνές ερωτήσεις

Ποιες πληροφορίες χρειάζεστε για να τιμολογήσετε ένα CNC τεμάχιο με ακρίβεια;

Ένα 3D μοντέλο (προτιμώνται STEP ή STP), ένα 2D σχέδιο με ανοχές, υλικό και φινίρισμα, την ποσότητα που χρειάζεστε, και τυχόν απαιτήσεις επιθεώρησης ή τεκμηρίωσης. Αν μια διάσταση είναι κρίσιμη, σημειώστε τη στο σχέδιο — αυτός είναι ο μεγαλύτερος μεμονωμένος παράγοντας για το αν δύο προσφορές είναι συγκρίσιμες. Ατελή αρχεία παράγουν προσφορές με υποθέσεις, και οι υποθέσεις είναι όπου οι τιμές μετακινούνται αργότερα.

Πώς μπορώ να μειώσω το κόστος του τεμαχίου μου χωρίς απώλεια λειτουργίας;

Χαλαρώστε τις ανοχές που δεν απαιτούνται λειτουργικά, αντικαταστήστε στενές ακτίνες και βαθιές κοιλότητες με τυπικά μεγέθη εργαλείων, μειώστε τον αριθμό των πάνωματων επιτρέποντας διαφορετική στρατηγική σημείων αναφοράς, επιλέξτε πιο κατεργάσιμο ή πιο διαθέσιμο υλικό, και αφήστε το αισθητικό φινίρισμα μόνο για τις πραγματικά ορατές επιφάνειες. Καθένα από αυτά είναι απόφαση σχεδίου, όχι απόφαση προμηθευτή — στείλτε το σχέδιο και θα πούμε ποια ισχύουν για το τεμάχιό σας.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).