Kosten van CNC-bewerking: hoe een offerte tot stand komt

Machined aluminium components and a technical drawing on a machining workbench

Een offerte voor CNC-bewerking is geen prijzenlijst. Zij is de som van een paar concrete invoervariabelen: het materiaal dat u specificeert, de machinetijd die de geometrie nodig heeft, het instel- en programmeerwerk dat het onderdeel vereist, de tolerantie en oppervlakteafwerking die de tekening vraagt, en de hoeveelheid die u bestelt. Verandert er één, dan verschuift de prijs — daarom kunnen twee leveranciers dezelfde tekening anders offreren, en is de snelste weg naar een lagere prijs meestal een kleine wijziging in de tekening in plaats van een andere leverancier.

Deze pagina legt uit hoe wij bij CNC Machining Hub een prijs opbouwen: welke invoer wij uit uw bestanden lezen, welke u zelf beheert voordat u de offerteaanvraag stuurt, en waar ontwerpers het vaakst betalen voor precisie die ze niet nodig hebben. Stuur een tekening met materiaal, hoeveelheid en afwerking en u ontvangt een schriftelijke offerte met vermelde aannames, zodat u haar onder gelijke voorwaarden kunt vergelijken met andere offertes.

Capaciteiten

  • Kostenbeoordeling per tekening: wij lezen geometrie, toleranties, materiaal en afwerking vóór het offertetraject en zeggen welke kenmerken de prijs bepalen.
  • Produceerbaarheidsfeedback (DFM): wij signaleren kenmerken die extra opspanningen, speciaal gereedschap of handmatige afwerking dwingen — en suggereren goedkopere equivalenten waar de functie het toelaat.
  • Volumeprijzen: de stukskost daalt naarmate instel- en programmeerkosten worden afgeschreven, dus wij offeren hetzelfde onderdeel op meerdere hoeveelheden wanneer u daarom vraagt.
  • Materiaaladvies: wij offeren gangbare kwaliteiten uit voorraad (6061, 7075, 304/316, messing, koper, titanium, technische kunststoffen) en signaleren wanneer een kwaliteitskeuze kosten of levertijd opdrijft.
  • Tolerantieadvies: standaardbewerking houdt ±0.1 mm aan; alleen de afmetingen die strakkere toleranties nodig hebben zouden strakker getolereerd moeten worden, en dat zeggen wij vóór het offertetraject.
  • Afwerkingsopties: anodiseren, plating, poedercoaten, polijsten en passivering worden als aparte kostenposten gequoteerd zodat u ziet wat elke stap toevoegt.

Typische materialen

Materiaal is doorgaans de grootste enkele variabele. Wij bewerken aluminiumlegeringen (6061, 7075, 5052), roestvaste stalen (304, 316, 201), koolstof- en legeringsstalen, messing, koper, titanium en technische kunststoffen (ABS, PC, POM, PA6, PMMA, PEEK). Voorraadbeschikbaarheid, bewerkbaarheid en certificeringseisen beïnvloeden zowel prijs als levertijd, dus vertel ons de toepassing en wij vertellen u waar een andere kwaliteit goedkoper is.

Materiaal / kwaliteitTypische toestandVerspaanbaarheidWaar het past
Aluminium 6061T6 (opgelost en uitgehard)Makkelijk: goed verspaanbaar, goede spaancontroleBeugels, behuizingen, opspanmiddelen, prototypen richting serie
Aluminium 7075T6 / T651Moeilijker: meer gereedschapsslijtage, starre opspanning nodigHogesterkte, gewichtskritische onderdelen; niet lasbaar
Stainless 304 / 304LZachtgegloeidVerhardt koud: lagere snelheden, positieve voedingAlgemene corrosiebestendigheid, voedings- en procestechniek
Stainless 316 / 316LZachtgegloeidTaaiër dan 304: meer gereedschapsslijtageChloriden, maritiem, medische en farmaceutische omgeving
Carbon steel 1018 / 1045gewalst / genormaliseerdMakkelijk tot gemiddeld; heeft roestbescherming nodigAssen, platen, lasconstructies, gereedschapslichamen
Brass C360H02 halfhardUitstekend: hoge snelheden, mooie afwerkingFittingen, busjes, connectoren, decoratieve onderdelen
Copper C110Zachtgegloeid / H02Kleverig: scherpe gereedschappen en grote spaanhoekenGeleidbaarheid, collectoren, warmtebeheersing
Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V)FabrieksgegloeidMoeilijk: lage snelheden, warmtebeheersing, gereedschapsslijtageLucht- en ruimtevaart, medische techniek, lichte hogesterkte onderdelen
Technische kunststoffen (POM, PEEK, PA)Geëxtrudeerd / gegloeidMakkelijk tot kleverig: zachte klemmen, scherpe gereedschappenIsolatie, lage wrijving, chemie- en slijtdelen

Afwerkingen

Afwerking wordt per bewerking gequoteerd: zoals bewerkt, anodiseren, plating, poedercoaten, polijsten, passivering, kogelstralen of een tekeningsgespecificeerde afwerking. Cosmetische eisen zijn de gebruikelijke verborgen kosten — een decoratief oppervlak over een heel onderdeel kost veel meer dan een gedefinieerde functionele afwerking op de vlakken die het nodig hebben.

AfwerkingWat het doetSpecificeren wanneer
Verspaand gelatenGereedschapssporen zichtbaar; Ra typisch 1.6-3.2 µmHet onderdeel hoeft alleen te functioneren
GlasparelstralenEgaal mat oppervlak, verbergt gereedschapssporenCosmetische onderdelen vóór anodiseren
Anodiseren Type IIBouwt een oxidelaag op; kleuroptiesAluminium-uitstraling plus matige corrosie- en slijtvastheid
Hardanodiseren Type IIIDikkere, hardere oxidelaagGlijdende of slijtende aluminiumoppervlakken
ChromateringDunne beschermende laag die geleidend blijftElektrisch verbinden of aarden op aluminium
Chemisch nikkelEgaal, harde, corrosiebestendige laagSlijtage plus corrosie, ook in boringen
VerzinkenEconomische offerbescherming tegen corrosieStalen onderdelen binnen of onder een afdak
PoedercoatenDikke, duurzame, decoratieve laagUiterlijk is de eis
PassiverenVerwijdert vrij ijzer en herstelt de oxidelaagRVS-onderdelen na de verspaning
Spanningsarm gloeien / warmtebehandelingNeemt restspanningen weg voor of na de bewerkingDunne wanden en strakke toleranties die de bewerking moeten doorstaan

Toleranties

Standaard CNC-toleranties liggen doorgaans op ±0.1–0.2 mm, met precisiewerk tot ±0.05 mm of strakker op de kenmerken die dat vereisen. Tolerantie is een kostvermenigvuldiger: elke afmeting die strakker wordt aangehouden dan de functie nodig heeft, voegt inspectietijd, langzamer snijden en een hoger uitschotaandeel toe, dus wij beoordelen de tekening en bevestigen wat haalbaar is vóór het offertetraject.

TekenaanduidingWat het vereistEffect op kosten en doorlooptijd
Algemeen: ±0.25 mm / ±0.010 inStandaardgereedschap, maatcontroleBasis: geen toeslag
Standaard: ±0.13 mm / ±0.005 inMachine in goede staat, eerste-artikelcontroleKleine toeslag; de gebruikelijke calculatienorm
Strak: ±0.025 mm / ±0.001 inGeslepen of diamantgereedschap, temperatuurbeheersing, CMMSprong: tragere passes plus volledige inspectie
Precisie: ±0.013 mm / ±0.0005 inFinishing-passes, maten, gecontroleerde omgevingDe verspaning bepaalt de prijs; vaak een aparte bewerking
Positie / hoekigheid (GD&T)Datumbeheersing, één opspanning bij samenhangende featuresHangt af van over hoeveel opspanningen de datum loopt
Oppervlakteruwheid Ra 0.8 µm of fijnerFijnere instelmaten, polijsten of een afwerkpassVoegt een processtap toe, niet alleen verspaningstijd

Belangrijkste specificaties

SpecificationValue
toleranceISO 2768 (Class M)
tolerance0.0001 in
tolerance±0.001"

Procesopties

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Related Processes

Injection Molding

used for

Laser Marking

used for

mass_production

used for

Common Applications

  • plastic molded parts
  • Aerospace
  • Robotics
  • consumer goods
  • energy

Ordering, Lead Times & MOQ

Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.

Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.

Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.

Veelgestelde vragen

Welke informatie heeft u nodig om een CNC-onderdeel nauwkeurig te offreren?

Een 3D-model (bij voorkeur STEP of STP), een 2D-tekening met toleranties, materiaal en afwerking, de benodigde hoeveelheid en eventuele inspectie- of documentatie-eisen. Is een afmeting kritisch, markeer die dan op de tekening — dat is de grootste enkele factor in de vergelijkbaarheid van twee offertes. Onvolledige bestanden leveren offertes met aannames op, en aannames zijn waar prijzen later verschuiven.

Wat zijn de belangrijkste kostenbepalers van CNC-bewerking?

In de praktijk: materiaal (kwaliteit, halffabrikaatvorm, certificering), machinetijd (hoeveel metaal de geometrie verwijdert en tegen welke snijsnelheden), instel- en programmeertijd (hoeveel bewerkingen en opspanningen het onderdeel nodig heeft), tolerantie en afwerking (hoe langzaam gesneden moet worden en hoeveel inspectie vereist is) en hoeveelheid (hoe ver de instelkosten worden uitgesmeerd). Ontwerpcomplexiteit raakt alle vijf tegelijk, daarom bespaart een DFM-beoordeling vóór het offertetraject meestal meer dan achteraf onderhandelen.

Hoe kan ik de kosten van mijn onderdeel verlagen zonder functie te verliezen?

Versoepel toleranties die niet functioneel vereist zijn, vervang strakke radii en diepe zakken door standaardgereedschapsmaten, vermindering van het aantal opspanningen door een andere referentiestrategie toe te staan, kies een beter bewerkbaar of beter verkrijgbaar materiaal, en beperk cosmetische afwerking tot de vlakken die daadwerkelijk zichtbaar zijn. Elk hiervan is een tekeningsbeslissing, geen leveranciersbeslissing — stuur de tekening en wij zeggen welke van toepassing zijn op uw onderdeel.

Is er een minimale bestelhoeveelheid en hoe beïnvloedt volume de prijs?

Er is geen minimale bestelhoeveelheid: u kunt één prototypeonderdeel bestellen. Omdat instel- en programmeerkosten eenmalig zijn, daalt de stuksprijs doorgaans naarmate de hoeveelheid stijgt en vlakt vervolgens af zodra de run lang genoeg is om ze te dragen. Is uw eerste order klein, zeg het dan — wij offeren het prototype en de productiehoeveelheid samen, zodat u het verschil ziet voordat u zich bindt.

Wat is de levertijd en wat kost versnelling?

De standaard productielevertijd is 15–25 dagen vanaf order, afhankelijk van materiaalbeschikbaarheid, afwerking en inspectie-eisen. Versnelde schema's worden per project gequoteerd, en de kosten hangen ervan af of het werk wachttijd of materiaaltijd is — wij vertellen u welke van beide uw beperking is. Levertijd en prijs worden in de offerte bevestigd, niet hier.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 4

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).