O ofertă de prelucrare CNC nu este o listă de prețuri. Este suma câtorva variabile concrete: materialul pe care îl specificați, timpul de mașină de care are nevoie geometria, lucrarea de reglaj și programare cerută de piesă, toleranța și finisajul de suprafață cerute de desen și cantitatea comandată. Schimbați oricare dintre ele și prețul se mișcă — de aceea doi furnizori pot oferta același desen diferit și de aceea cea mai rapidă cale spre un preț mai mic este de regulă o mică modificare a desenului, nu un alt furnizor.
Această pagină explică cum construim un preț la CNC Machining Hub: ce variabile citim din fișierele dvs., pe care le controlați înainte de a trimite cererea de ofertă și unde plătesc designerii cel mai des pentru o precizie de care nu au nevoie. Trimiteți un desen cu materialul, cantitatea și finisajul și primiți o ofertă scrisă, cu ipotezele enunțate, astfel încât să o comparați cu alte oferte în termeni egali.
Capabilități
- Analiza costului per desen: citim geometria, toleranțele, materialul și finisajul înainte de ofertare și spunem ce elemente conduc prețul.
- Feedback de prelucrabilitate (DFM): semnalăm elementele care forțează reglaje suplimentare, scule speciale sau finisare manuală — și sugerăm echivalente mai ieftine acolo unde funcția permite.
- Prețuri pe volum: costul unitar scade pe măsură ce reglajul și programarea se amortizează, astfel încât oferăm aceeași piesă la mai multe cantități, la cerere.
- Ghidare de material: oferim clase uzuale din stoc (6061, 7075, 304/316, alamă, cupru, titan, materiale plastice tehnice) și semnalăm când alegerea unei clase mărește costul sau termenul.
- Sfaturi de toleranță: prelucrarea standard menține ±0,1 mm; doar dimensiunile care au nevoie de toleranțe mai strânse ar trebui tolerate mai strâns, și spunem acest lucru înainte de ofertare.
- Opțiuni de finisare: anodizarea, placarea, vopsirea în câmp electrostatic, lustruirea și pasivarea se ofertează ca poziții separate, astfel încât să vedeți ce adaugă fiecare pas.
Materiale uzuale
Materialul este de regulă cea mai mare variabilă individuală. Prelucrăm aliaje de aluminiu (6061, 7075, 5052), oțeluri inoxidabile (304, 316, 201), oțeluri carbon și de aliaje, alamă, cupru, titan și materiale plastice tehnice (ABS, PC, POM, PA6, PMMA, PEEK). Disponibilitatea pe stoc, prelucrabilitatea și cerințele de certificare afectează toate prețul și termenul de livrare, astfel încât spuneți-ne aplicația și vă spunem unde o altă clasă costă mai puțin.
| Material / clasă | Stare tipică | Prelucrabilitate | Unde se potrivește |
|---|---|---|---|
| Aluminiu 6061 | T6 (soluționat și revenit) | Ușor: se prelucrează liber, control bun al așchiilor | console, carcase, dispozitive, prototipuri până în producție |
| Aluminiu 7075 | T6 / T651 | Mai dificil: uzură mai mare a sculei, necesită reglaje rigide | Piese de înaltă rezistență, sensibile la greutate; nu pentru sudare |
| Oțel inoxidabil 304 / 304L | Revenit (annealed) | Se călește la lucru: viteze mai mici, avans pozitiv | Rezistență generală la coroziune, echipamente alimentare și de proces |
| Oțel inoxidabil 316 / 316L | Revenit (annealed) | Mai tenace decât 304: uzură mai mare a sculei | Expoziție la cloruri, mediu marin, aplicații medicale și farmaceutice |
| Oțel carbon 1018 / 1045 | Laminat la cald / normalizat | Ușor spre moderat; necesită protecție împotriva ruginii | Axe, plăci, constructe sudate, corpuri de scule |
| Alamă C360 | H02 semidură | Excelentă: viteze mari, finisaj curat | Raccorduri, bucșe, conectori, piese decorative |
| Cupru C110 | Revenit / H02 | Lipicios: scule ascuțite și unghiuri mari de atac | Conductivitate, bare de cupru, management termic |
| Titan Grade 5 (Ti-6Al-4V) | Revenit din laminare (mill annealed) | Dificil: viteze mici, control termic, uzura sculei | Aerospațial, medical și piese ușoare de înaltă rezistență |
| Materiale plastice tehnice (POM, PEEK, PA) | Extrudat / revenit | De la ușor la lipicios: cleje moi, scule ascuțite | Izolație, frecare redusă, piese pentru substanțe chimice și de uzură |
Finisaje
Finisajul se ofertează per operație: ca prelucrat, anodizare, placare, vopsire în câmp electrostatic, lustruire, pasivare, sablare cu microbile sau un finisaj specificat pe desen. Cerințele estetice sunt costul ascuns cel mai frecvent — o suprafață decorativă pe toată piesa costă mult mai mult decât un finisaj funcțional definit, pe fețele care au nevoie de el.
| Finisaj | Ce face | Când îl specificați |
|---|---|---|
| Ca prelucrat | Urmele sculei rămân vizibile; Ra tipic 1,6–3,2 µm | Piesa doar trebuie să funcționeze |
| Sablare cu microbile | Suprafață mată uniformă, acoperă urmele sculei | Piese estetice înainte de anodizare |
| Anodizare Tip II | Construiește un strat de oxid; opțiuni de culoare | Aspect de aluminiu plus rezistență moderată la coroziune și uzură |
| Anodizare dură Tip III | Strat de oxid mai gros și mai dur | Suprafețe de aluminiu cu alunecare sau uzură |
| Conversie prin cromatare | Film protector subțire care rămâne conductiv | Legare electrică sau împământare pe aluminiu |
| Nichelare chimică | Strat uniform, dur, rezistent la coroziune | Uzură plus coroziune, inclusiv în interiorul găurilor |
| Zincare | Protecție economică de tip sacrificială împotriva coroziunii | Piese de oțel în interior sau în mediu adăpostit |
| Vopsire în câmp electrostatic | Strat gros, durabil, decorativ | Aspectul este cerința |
| Pasivare | Îndepărtează fierul liber și reface filmul de oxid | Piese din oțel inoxidabil după prelucrare |
| Detensionare / tratament termic | Înlătură tensiunile reziduale înainte sau după tăiere | Pereți subțiri și toleranțe strânse care trebuie să reziste prelucrării |
Toleranțe
Toleranțele CNC standard sunt de regulă ±0,1–0,2 mm, cu prelucrare de precizie la ±0,05 mm sau mai strâns pe elementele care o cer. Toleranța este un multiplicator de cost: fiecare dimensiune menținută mai strâns decât cere funcția adaugă timp de inspecție, așchiere mai lentă și un risc mai mare de rebut, astfel încât analizăm desenul și confirmăm ce este realizabil înainte de ofertare.
| Toleranță indicată | Ce necesită | Efect asupra costului și termenului de livrare |
|---|---|---|
| Generală: ±0,25 mm / ±0,010 in | Scule standard, verificare dimensională | Bază: fără adaos |
| Standard: ±0,13 mm / ±0,005 in | Mașină în stare bună, verificarea primei bucăți | Adaos mic; valoarea implicită uzuală la ofertare |
| Strânsă: ±0,025 mm / ±0,001 in | Scule rectificate sau din diamant, control termic, CMM | Salt de regim: tăieri mai lente plus inspecție completă |
| Precizie: ±0,013 mm / ±0,0005 in | Procese de finisare, calibre, mediu controlat | Prelucrarea domină prețul; adesea o operație separată |
| Poziție / unghiularitate (GD&T) | Control al referințelor, un singur reglaj pentru elementele corelate | Depinde de câte reglaje acoperă referința |
| Finisaj de suprafață Ra 0,8 µm sau mai fin | Pas mai fin, lustruire sau un proces de finisare | Adaugă un pas de proces, nu doar timp de prelucrare |
Specificații cheie
| Specification | Value |
|---|---|
| tolerance | ISO 2768 (Class M) |
| tolerance | 0.0001 in |
| tolerance | ±0.001" |
Opțiuni de proces
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Related Processes
Injection Molding
used for
Laser Marking
used for
mass_production
used for
Common Applications
- plastic molded parts
- Aerospace
- Robotics
- consumer goods
- energy
Ordering, Lead Times & MOQ
Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.
Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.
Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.
Întrebări frecvente
Ce informații vă trebuie pentru a oferta o piesă CNC cu precizie?
Un model 3D (de preferință STEP sau STP), un desen 2D cu toleranțe, material și finisaj, cantitatea necesară și orice cerințe de inspecție sau documentație. Dacă o dimensiune este critică, marcați-o pe desen — acesta este cel mai important factor pentru comparabilitatea a două oferte. Fișierele incomplete produc oferte cu ipoteze, iar ipotezele sunt locul unde prețurile se mișcă ulterior.
Care sunt principalii factori de cost ai prelucrării CNC?
În practică: materialul (clasa, forma semifabricatului, certificarea), timpul de mașină (cât metal îndepărtează geometria și cu ce viteze de așchiere), reglajul și programarea (câte operații și dispozitive necesită piesa), toleranța și finisajul (cât de lentă trebuie să fie așchierea și cât de multă inspecție se cere) și cantitatea (pe câte reglaje se împarte costul reglajului). Complexitatea designului le afectează pe toate cinci simultan — de aceea o analiză DFM înainte de ofertare economisește de regulă mai mult decât negocierea ulterioară.
Există o cantitate minimă de comandă și cum afectează volumul prețul?
Nu există cantitate minimă de comandă: puteți comanda o singură piesă prototip. Deoarece reglajul și programarea sunt costuri unice, prețul unitar scade de regulă odată cu creșterea cantității, apoi se stabilizează odată ce seria este suficient de lungă pentru a le absorbi. Dacă prima comandă este mică, spuneți-ne — oferim împreună prototipul și cantitatea de producție, astfel încât să vedeți diferența înainte de a decide.
What is the minimum order quantity (MOQ)?
Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which material should I choose?
Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 4
- rapiddirect.comIndustry peer technical page
- jlccnc.comIndustry peer technical page
- fictiv.comIndustry peer technical page
- norck.comIndustry peer technical page
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Servicii conexe
Related Knowledge
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).