Havacılık işlemesi, uçak, uzay araçları, uydular ve insansız sistemler için bileşenlerin hassas CNC üretimidir — toleransların, malzeme bütünlüğünün ve izlenebilirliğin kritik olduğu yapısal bağlantı parçaları, motor montaj braketleri, gövdeler ve bağlantı elemanları gibi parçalar. Tipik işler; alüminyum, titanyum ve paslanmaz çelikte 3 eksenli frezeleme, çok eksenli işleme ve tornayı kapsar. Genel endüstriyel işlemeden farklı olarak havacılık parçaları sıkı mühendislik resimlerini, malzeme sertifikalarını ve denetim gereksinimlerini karşılamalı ve çoğu zaman 5 eksen yetkinliği ile ilk parçadan üretime disiplinli proses kontrolü gerektiren karmaşık geometriler içerir.
Havacılık alıcıları için değer, tedarik zincirinin riskini azaltmada yatar. Havacılık gereksinimlerine uygun ekipman ve denetim süreçleriyle teknik resminize göre işleriz; böylece tedarikçi denetlemeye daha az, programları yönetmeye daha çok zaman ayırırsınız. Beş parçalık bir prototip parti mi yoksa işlenmiş bağlantı parçaları ve gövdelerin sürekli üretimi mi gerekiyorsa — iş, tekliften teslimata tek ekipte: karşılaştırılabilir teklifler, tutarlı dokümantasyon ve tek bir koordinasyon noktasıyla.
Başlamak basittir: 3B modellerinizle (STEP veya IGES), toleransları ve temel karakteristikleri belirten 2B teknik resimlerle ve malzeme sertifikaları, yüzey işlemleri veya ihracat kontrol kısıtları gibi özel gereksinimlerle bir RFQ gönderin. Mühendislik ekibimiz talebinizi inceler ve genellikle birkaç iş günü içinde teklifleri döndürür. Üretim hacimlerine taahhüt etmeden önce tam denetim raporlu ilk parçalar sipariş edebilirsiniz. Program boyunca ekibimiz dokümantasyonu ve teslimat planlamasını koordine eder; böylece mühendislik ekibiniz ile atölye arasında hiçbir şey kaybolmaz.
Yetenekler
- Karmaşık havacılık geometrileri ve yapısal parçalar için 3, 4 ve 5 eksenli frezeleme
- Burçların, bağlantı parçalarının ve döner bileşenlerin üretim hacimlerine kadar CNC tornası
- Alüminyum, titanyum, paslanmaz çelik ve yüksek sıcaklık havacılık alaşımlarının işlenmesi
- Kritik ölçülerde CMM doğrulamalı ±0.005 mm'ye kadar sıkı toleranslı işler
- Boyutsal raporlar, malzeme sertifikaları ve tam izlenebilirlikle ilk parça denetimi
- Talep halinde üretilebilirlik (DFM) geri bildirimiyle prototipten düşük hacimli üretime
Tipik malzemeler
Yaygın malzemeler arasında alüminyum 2024, 6061, 7050 ve 7075; titanyum Sınıf 2 ve Sınıf 5 (Ti-6Al-4V); paslanmaz çelik 303, 304, 316, 15-5 PH ve 17-4 PH; Inconel 625 ve 718 gibi nikel alaşımları; ayrıca magnezyum ve mühendislik plastikleri yer alır; talep üzerine haddehane izlenebilirli malzeme sertifikaları mevcuttur.
| Malzeme / kalite | Tipik durum | İşlenebilirlik | Nerede kullanılır |
|---|---|---|---|
| Aluminium 6061 | T6 (çözeltilmiş ve yaşlandırılmış) | Kolay: iyi talaş kontrolü, rahat işlenir | Braketler, gövdehler, bağlama aparatları, prototipten seri üretime |
| Aluminium 7075 | T6 / T651 | Daha zor: fazla takım aşınması, rijit bağlama gerektirir | Yüksek mukavemetli, ağırlık-kritik parçalar; kaynağa uygun değil |
| Stainless 304 / 304L | Tavlanmış | Sertleşir: daha düşük devir, pozitif ilerleme | Genel korozyon direnci, gıda ve proses ekipmanları |
| Stainless 316 / 316L | Tavlanmış | 304'den daha zor: fazla takım aşınması | Klorürlü ortamlar, denizcilik, medikal ve farmasötik uygulamalar |
| Carbon steel 1018 / 1045 | Haddelenmiş / normalize | Kolaydan orta seviyeye; paslanmaya karşı korunmalı | Mil, levha, kaynaklı konstrüksiyonlar, aparat gövdeleri |
| Brass C360 | H02 yarı sert | Mükemmel: yüksek devir, temiz yüzey | Fittingler, burçlar, konektörler, dekoratif parçalar |
| Copper C110 | Tavlanmış / H02 | Yapışkan: keskin takımlar ve büyük açılar gerekir | İletkenlik, baralar, ısı yönetimi |
| Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V) | Fabrika tavlamalı | Zor: düşük devir, ısı kontrolü, takım aşınması | Havacılık ve uzay, medikal, hafif yüksek mukavemetli parçalar |
| Mühendislik plastikleri (POM, PEEK, PA) | Ektrüde / tavlanmış | Kolaydan yapışkana: yumuşak ağızlar, keskin takımlar | İzolasyon, düşük sürtünme, kimya ve aşınma parçaları |
Kaplamalar
Mevcut yüzey işlemleri arasında Tip II ve Tip III (sert) eloksal kaplama, kimyasal dönüşüm kaplama, pasivasyon, kimyasalsız (electroless) ve elektrolitik nikel kaplama, kum neşterleme, parlatma ve endüstriyel boya bulunur; teknik resme göre uygulanır ve sevkiyattan önce doğrulanır.
| Yüzey işlemi | Ne yapar | Ne zaman belirtilir |
|---|---|---|
| İşlenmiş olarak | Takım izleri görünür; Ra tipik 1.6-3.2 µm | Parça yalnızca işlevini görecekse |
| Kum veya cam bilye püskürtme | Düzgün mat yüzey, takım izlerini gizler | Eloksal öncesi kozmetik parçalar |
| Eloksal Type II | Oksit tabakası oluşturur; renk seçenekleri | Alüminyum görünümü artı orta düzey korozyon ve aşınma direnci |
| Sert eloksal Type III | Daha kalın ve sert oksit tabakası | Kayma veya aşınmaya maruz alüminyum yüzeyler |
| Kromat dönüşümü | İletkenliğini koruyan ince koruyucu film | Alüminyumda elektriksel birleştirme veya topraklama |
| Elektrosız nikel | Düzgün, sert, korozyona dayanıklı tabaka | Aşınma artı korozyon, delik iç yüzeyleri dahil |
| Çinko kaplama | Ekonomik, fedakâr korozyon koruması | İç mekân veya korumalı ortamdaki çelik parçalar |
| Toz boya | Kalın, dayanıklı, dekoratif tabaka | Görünüm şart olduğunda |
| Pasivasyon | Serbest demiri uzaklaştırır, oksit tabakasını onarır | İşleme sonrası paslanmaz çelik parçalar |
| Gerilmeye alma / ısıl işlem | İşleme öncesi veya sonrası artık gerilmeleri giderir | İşlemeye dayanması gereken ince et kalınlıkları ve sıkı toleranslar |
Toleranslar
Standart toleranslar ISO 2768 orta sınıfı izler; rutin olarak ±0.05 mm (±0.002 inç) tutarız ve parça geometrisine, malzemeye ve denetim yöntemine bağlı olarak ±0.005 mm'ye (±0.0002 inç) kadar özellikler elde edebiliriz.
| Teknik resim ibaresi | Neyi gerektirir | Maliyet ve teslim süresine etkisi |
|---|---|---|
| Genel: ±0.25 mm / ±0.010 in | Standart takım, boyut kontrolü | Referans: ek ücret yok |
| Standart: ±0.13 mm / ±0.005 in | İyi durumda tezgâh, ilk parça kontrolü | Küçük ek ücret; tekliflerde olağan varsayılan |
| Sıkı: ±0.025 mm / ±0.001 in | Taşlanmış veya elmas takım, sıcaklık kontrolü, CMM | Kademeli artış: yavaş kesimler artı tam denetim |
| Hassas: ±0.013 mm / ±0.0005 in | Bitirme geçişleri, mastarlar, kontrollü ortam | Fiyatı işleme hâkim olur; sıkça ayrı bir operasyon |
| Konum / açısallık (GD&T) | Referans kontrolü, ilişkili yüzeyler için tek bağlama | Referansın kaç bağlamaya yayıldığına bağlı |
| Yüzey pürüzlülüğü Ra 0.8 µm veya daha iyi | Daha ince geçişler, parlatma veya bitirme geçişi | Sadece işleme süresi değil ayrı bir işlem adımı ekler |
Önemli Özellikler
| Specification | Value |
|---|---|
| tolerance | +/- 0.002 in |
| tolerance | +/- 0.0005 in |
| tolerance | ±0.01 mm |
İşlem Seçenekleri
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Ordering, Lead Times & MOQ
Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.
Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.
Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.
Sıkça sorulan sorular
Havacılık işlemede minimum sipariş adedi nedir?
Sabit bir MOQ yoktur. Tek parçalık prototip siparişleri ve köprü üretim süreçlerini kabul ederiz; parça başına fiyat daha yüksek hacimlerde belirgin şekilde iyileşir. Birçok havacılık programı yeterlilik için 1–10 ilk parçayla başlar, ardından 50–500+ parçalık tekrarlayan siparişlere geçer. Hacim fiyatlandırmasını doğru yapabilmemiz için öngörülen yıllık kullanımınızı RFQ'da belirtin.
Havacılık işlenmiş parçalarının üretilmesi ne kadar sürer?
Teslim süreleri karmaşıklığa, malzeme bulunurluğuna ve yüzey işlemi gereksinimlerine bağlıdır. 6061 alüminyum gibi yaygın alaşımlardaki prototipler tipik olarak 5–15 iş günü içinde gönderilir. Özel malzemeler, sıkı toleranslı denetim veya çoklu yüzey işlemi gerektiren parçalar genellikle 3–6 hafta sürer. İlk parça denetimi ve sertifikasyon dokümantasyonu süre ekler; uçuş-kritik veya yeterlilik parçaları için bunları takviminize dahil edin.
Teklif için hangi dosyaları göndermem gerekiyor?
STEP veya IGES formatında 3B CAD dosyalarını; toleransları, kritik ölçüleri, malzemeyi, yüzey işlemini ve denetim gereksinimlerini belirten 2B teknik resimlerle birlikte sağlayın. Resimler eksikse mühendislik ekibimiz fiyatlandırmadan önce belirsizlikleri işaretleyebilir. ITAR gibi ihracat kontrol kısıtları olan programlarda bunu RFQ'nuzda belirtin; geçerli gereksinimleri baştan teyit edelim.
Havacılık parçalarıyla birlikte hangi kalite dokümantasyonu gelir?
Standart çıktılar arasında boyutsal denetim raporu ve haddehaneye izlenebilir malzeme sertifikaları bulunur. Talep halinde ilk parça denetim raporları (FAI), uygunluk sertifikaları ve tam malzeme izlenebilirliği sağlarız. Dokümantasyon gereksinimleri havacılık programları arasında değiştiği için ihtiyaç duyduğunuz raporları RFQ'da listeleyin; fiyatlanan teklif tam denetim kapsamını yansıtsın.
Tasarım verilerim nasıl korunuyor?
Tasarım dosyaları yalnızca parçalarınızı fiyatlandırmak ve üretmek için kullanılır; herhangi bir teknik veri paylaşılmadan önce NDA imzalanabilir. Veri yönetimi belgelenmiş pratikleri izler ve erişim, projenize atanan mühendislik personeliyle sınırlıdır. İhracat kontrollü tasarımlar için geçerli kısıtları baştan teyit ederiz.
What is the minimum order quantity (MOQ)?
Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
How do I get a quote and what information do you need?
3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which material should I choose?
Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 3
- 3erp.comIndustry peer technical page
- focusedonmachining.comUnclassified source
- bakerindustriesinc.comUnclassified source
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Related Knowledge
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).