Luchtvaartbewerking is de precisie-CNC-productie van componenten voor vliegtuigen, ruimtevaartuigen, satellieten en onbemande systemen — onderdelen zoals constructiefittingen, motorsteunen, behuizingen en bevestigingen waar toleranties, materiaalintegriteit en traceerbaarheid kritisch zijn. Typisch werk omvat 3-assig frezen, meerassige bewerking en draaien in aluminium, titanium en roestvast staal. In tegenstelling tot algemene industriële bewerking moeten luchtvaartonderdelen voldoen aan strenge technische tekeningen, materiaalcertificeringen en inspectie-eisen, en omvatten vaak complexe geometrieën die 5-assige capaciteit en gedisciplineerde procesbeheersing vereisen van het eerste exemplaar tot de productie.
Voor luchtvaartinkopers ligt de waarde in het verkleinen van het risico in de toevoerketen. Wij bewerken naar uw tekening op apparatuur en inspectieprocessen die zijn afgestemd op luchtvaarteisen, zodat u minder tijd besteedt aan het auditen van leveranciers en meer aan het managen van programma's. Of u nu een prototypepartij van vijf stuks nodig heeft of doorlopende productie van bewerkte fittingen en behuizingen, één team behandelt de opdracht van offerte tot levering — met vergelijkbare offertes, consistente documentatie en één coördinatiepunt.
Beginnen is eenvoudig: dien een offerteaanvraag in met uw 3D-modellen (STEP of IGES), 2D-tekeningen met toleranties en sleutelkenmerken, en eventuele speciale eisen zoals materiaalcertificeringen, oppervlakteafwerkingen of exportbeperkingen. Ons technisch team beoordeelt uw verzoek en stuurt doorgaans binnen enkele werkdagen offertes terug. U kunt eerste exemplaren met volledige inspectierapporten bestellen voordat u tot productievolumes besluit. Gedurende het hele programma coördineert ons team documentatie en leveringsplanning zodat er niets verloren gaat tussen uw engineeringteam en de werkvloer.
Capaciteiten
- 3-, 4- en 5-assig frezen voor complexe luchtvaartgeometrieën en constructieonderdelen
- CNC-draaien van bussen, fittingen en rotatiecomponenten tot productievolumes
- Bewerking van aluminium, titanium, roestvast staal en hoge-temperatuur luchtvaartlegeringen
- Werk met strakke toleranties tot ±0.005 mm op kritische afmetingen met CMM-verificatie
- Eerste-exemplaarinspectie met dimensionale rapporten, materiaalcertificaten en volledige traceerbaarheid
- Prototyping tot kleine-serieproductie met produceerbaarheidsfeedback (DFM) op aanvraag
Typische materialen
Veelgebruikte materialen zijn aluminium 2024, 6061, 7050 en 7075; titanium Grade 2 en Grade 5 (Ti-6Al-4V); roestvast staal 303, 304, 316, 15-5 PH en 17-4 PH; nikkellegeringen zoals Inconel 625 en 718; plus magnesium en technische kunststoffen, met tot de molen traceerbare materiaalcertificeringen op aanvraag.
| Materiaal / kwaliteit | Typische toestand | Verspaanbaarheid | Waar het past |
|---|---|---|---|
| Aluminium 6061 | T6 (opgelost en uitgehard) | Makkelijk: goed verspaanbaar, goede spaancontrole | Beugels, behuizingen, opspanmiddelen, prototypen richting serie |
| Aluminium 7075 | T6 / T651 | Moeilijker: meer gereedschapsslijtage, starre opspanning nodig | Hogesterkte, gewichtskritische onderdelen; niet lasbaar |
| Stainless 304 / 304L | Zachtgegloeid | Verhardt koud: lagere snelheden, positieve voeding | Algemene corrosiebestendigheid, voedings- en procestechniek |
| Stainless 316 / 316L | Zachtgegloeid | Taaiër dan 304: meer gereedschapsslijtage | Chloriden, maritiem, medische en farmaceutische omgeving |
| Carbon steel 1018 / 1045 | gewalst / genormaliseerd | Makkelijk tot gemiddeld; heeft roestbescherming nodig | Assen, platen, lasconstructies, gereedschapslichamen |
| Brass C360 | H02 halfhard | Uitstekend: hoge snelheden, mooie afwerking | Fittingen, busjes, connectoren, decoratieve onderdelen |
| Copper C110 | Zachtgegloeid / H02 | Kleverig: scherpe gereedschappen en grote spaanhoeken | Geleidbaarheid, collectoren, warmtebeheersing |
| Titanium Grade 5 (Ti-6Al-4V) | Fabrieksgegloeid | Moeilijk: lage snelheden, warmtebeheersing, gereedschapsslijtage | Lucht- en ruimtevaart, medische techniek, lichte hogesterkte onderdelen |
| Technische kunststoffen (POM, PEEK, PA) | Geëxtrudeerd / gegloeid | Makkelijk tot kleverig: zachte klemmen, scherpe gereedschappen | Isolatie, lage wrijving, chemie- en slijtdelen |
Afwerkingen
Beschikbare afwerkingen omvatten Type II- en Type III-anodiseren (hardcoat), chemische conversiecoating, passivering, chemisch en elektrolytisch vernikkelen, kogelstralen, polijsten en industrieel lakken, toegepast naar tekening en geverifieerd vóór verzending.
| Afwerking | Wat het doet | Specificeren wanneer |
|---|---|---|
| Verspaand gelaten | Gereedschapssporen zichtbaar; Ra typisch 1.6-3.2 µm | Het onderdeel hoeft alleen te functioneren |
| Glasparelstralen | Egaal mat oppervlak, verbergt gereedschapssporen | Cosmetische onderdelen vóór anodiseren |
| Anodiseren Type II | Bouwt een oxidelaag op; kleuropties | Aluminium-uitstraling plus matige corrosie- en slijtvastheid |
| Hardanodiseren Type III | Dikkere, hardere oxidelaag | Glijdende of slijtende aluminiumoppervlakken |
| Chromatering | Dunne beschermende laag die geleidend blijft | Elektrisch verbinden of aarden op aluminium |
| Chemisch nikkel | Egaal, harde, corrosiebestendige laag | Slijtage plus corrosie, ook in boringen |
| Verzinken | Economische offerbescherming tegen corrosie | Stalen onderdelen binnen of onder een afdak |
| Poedercoaten | Dikke, duurzame, decoratieve laag | Uiterlijk is de eis |
| Passiveren | Verwijdert vrij ijzer en herstelt de oxidelaag | RVS-onderdelen na de verspaning |
| Spanningsarm gloeien / warmtebehandeling | Neemt restspanningen weg voor of na de bewerking | Dunne wanden en strakke toleranties die de bewerking moeten doorstaan |
Toleranties
Standaardtoleranties volgen ISO 2768 medium, terwijl wij routinematig ±0.05 mm aanhouden en kenmerken tot ±0.005 mm kunnen bereiken, afhankelijk van onderdeelgeometrie, materiaal en inspectiemethode.
| Tekenaanduiding | Wat het vereist | Effect op kosten en doorlooptijd |
|---|---|---|
| Algemeen: ±0.25 mm / ±0.010 in | Standaardgereedschap, maatcontrole | Basis: geen toeslag |
| Standaard: ±0.13 mm / ±0.005 in | Machine in goede staat, eerste-artikelcontrole | Kleine toeslag; de gebruikelijke calculatienorm |
| Strak: ±0.025 mm / ±0.001 in | Geslepen of diamantgereedschap, temperatuurbeheersing, CMM | Sprong: tragere passes plus volledige inspectie |
| Precisie: ±0.013 mm / ±0.0005 in | Finishing-passes, maten, gecontroleerde omgeving | De verspaning bepaalt de prijs; vaak een aparte bewerking |
| Positie / hoekigheid (GD&T) | Datumbeheersing, één opspanning bij samenhangende features | Hangt af van over hoeveel opspanningen de datum loopt |
| Oppervlakteruwheid Ra 0.8 µm of fijner | Fijnere instelmaten, polijsten of een afwerkpass | Voegt een processtap toe, niet alleen verspaningstijd |
Belangrijkste specificaties
| Specification | Value |
|---|---|
| tolerance | +/- 0.002 in |
| tolerance | +/- 0.0005 in |
| tolerance | ±0.01 mm |
Procesopties
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Ordering, Lead Times & MOQ
Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.
Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.
Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.
Veelgestelde vragen
Wat is de minimale bestelhoeveelheid voor luchtvaartbewerking?
Er is geen vaste MOQ. Wij accepteren prototypebestellingen van één stuk en overbruggingsproductieruns, al verbetert de prijs per onderdeel aanzienlijk bij hogere volumes. Veel luchtvaartprogramma's beginnen met 1–10 eerste exemplaren voor kwalificatie en schuiven daarna door naar terugkerende orders van 50–500+ stuks. Vermeld uw verwachte jaarafname in de offerteaanvraag zodat wij volumeprijzen nauwkeurig kunnen offreren.
Hoe lang duurt het om luchtvaartbewerkte onderdelen te produceren?
Levertijden hangen af van complexiteit, materiaalbeschikbaarheid en afwerkingseisen. Prototypes in gangbare legeringen zoals aluminium 6061 worden doorgaans binnen 5–15 werkdagen verzonden. Onderdelen die speciale materialen, inspectie met strakke toleranties of meerdere afwerkingsbewerkingen vereisen, duren doorgaans 3–6 weken. Eerste-exemplaarinspectie en certificeringsdocumentatie kosten extra tijd, dus plan die in voor vluchtkritische of kwalificatieonderdelen.
Welke bestanden moet ik indienen voor een offerte?
Lever 3D-CAD-bestanden in STEP- of IGES-formaat aan, samen met 2D-tekeningen die toleranties, kritische afmetingen, materiaal, afwerking en inspectie-eisen specificeren. Zijn de tekeningen onvolledig, dan kan ons technisch team onduidelijkheden signaleren vóór het offertetraject. Voor programma's met exportbeperkingen zoals ITAR: vermeld dit in uw offerteaanvraag zodat wij de toepasselijke eisen vooraf kunnen bevestigen.
Welke kwaliteitsdocumentatie hoort bij luchtvaartonderdelen?
Standaard leveringen omvatten een dimensionaal inspectierapport en tot de molen traceerbare materiaalcertificaten. Op aanvraag leveren wij eerste-exemplaarinspectierapporten (FAI), conformiteitsverklaringen en volledige materiaaltraceerbaarheid. Omdat documentatie-eisen per luchtvaartprogramma variëren, vermeldt u de benodigde rapporten in uw offerteaanvraag zodat de gequoteerde prijs het volledige inspectiebereik weerspiegelt.
Hoe worden mijn ontwerpgegevens beschermd?
Ontwerpbestanden worden alleen gebruikt om uw onderdelen te offeren en te produceren, en er kunnen NDAs worden getekend voordat technische gegevens worden vrijgegeven. Gegevensverwerking volgt gedocumenteerde praktijken en toegang is beperkt tot het technische personeel dat aan uw project is toegewezen. Voor exportgecontroleerde ontwerpen bevestigen wij de toepasselijke beperkingen vooraf.
What is the minimum order quantity (MOQ)?
Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
How do I get a quote and what information do you need?
3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which material should I choose?
Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 3
- 3erp.comIndustry peer technical page
- focusedonmachining.comUnclassified source
- bakerindustriesinc.comUnclassified source
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Gerelateerde diensten
Related Knowledge
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).