Prelucrarea aerospațială este fabricația CNC de precizie a componentelor pentru aeronave, vehicule spațiale, sateliți și sisteme fără pilot — piese precum raccorduri structurale, suporturi de motor, carcase și elemente de fixare, acolo unde toleranțele, integritatea materialului și trasabilitatea sunt critice. Lucrarea tipică include frezare cu 3 axe, prelucrare multiaxială și strunjire în aluminiu, titan și oțel inoxidabil. Spre deosebire de prelucrarea industrială generală, piesele aerospațiale trebuie să îndeplinească desene tehnice stricte, certificări de material și cerințe de inspecție și implică adesea geometrii complexe care cer capabilitate cu 5 axe și control disciplinat al procesului, de la prima bucată până la producție.
Pentru cumpărătorii aerospațiali, valoarea constă în reducerea riscurilor din lanțul de aprovizionare. Prelucrăm după desenul dvs., pe echipamente și procese de inspecție adaptate cerințelor aerospațiale, astfel încât să petreceți mai puțin timp auditând furnizori și mai mult timp gestionând programele. Fie că aveți nevoie de un lot de prototip de cinci bucăți sau de producție continuă de raccorduri și carcase prelucrate, o singură echipă preia lucrarea de la ofertă la livrare — cu oferte comparabile, documentație consistentă și un singur punct de coordonare.
Începerea este simplă: trimiteți o cerere de ofertă cu modelele 3D (STEP sau IGES), desenele 2D cu toleranțe și caracteristicile-cheie și orice cerințe speciale precum certificări de material, finisaje de suprafață sau restricții de control al exportului. Echipa noastră de inginerie analizează solicitarea și transmite de regulă ofertele în câteva zile lucrătoare. Puteți comanda prime bucăți cu rapoarte complete de inspecție înainte de a angaja volumele de producție. Pe tot parcursul programului, echipa noastră coordonează documentația și programarea livrărilor, astfel încât nimic să nu se piardă între echipa dvs. de inginerie și atelier.
Capabilități
- Frezare cu 3, 4 și 5 axe pentru geometrii aerospațiale complexe și piese structurale
- Strunjire CNC pentru bucșe, raccorduri și componente de rotație, până la volume de producție
- Prelucrare a aluminiului, titanului, oțelului inoxidabil și aliajelor aerospațiale de înaltă temperatură
- Lucrări cu toleranțe strânse până la ±0,005 mm pe dimensiunile critice, cu verificare CMM
- Inspecția primei bucăți cu rapoarte dimensionale, certificate de material și trasabilitate completă
- De la prototipare la producție de volum mic, cu feedback de proiectare pentru prelucrabilitate la cerere
Materiale uzuale
Materialele uzuale includ aluminiul 2024, 6061, 7050 și 7075; titanul Grade 2 și Grade 5 (Ti-6Al-4V); oțelul inoxidabil 303, 304, 316, 15-5 PH și 17-4 PH; aliajele de nichel precum Inconel 625 și 718; plus magneziu și materiale plastice tehnice, cu certificări de material trasabile până la turnătorie, disponibile la cerere.
| Material / clasă | Stare tipică | Prelucrabilitate | Unde se potrivește |
|---|---|---|---|
| Aluminiu 6061 | T6 (soluționat și revenit) | Ușor: se prelucrează liber, control bun al așchiilor | console, carcase, dispozitive, prototipuri până în producție |
| Aluminiu 7075 | T6 / T651 | Mai dificil: uzură mai mare a sculei, necesită reglaje rigide | Piese de înaltă rezistență, sensibile la greutate; nu pentru sudare |
| Oțel inoxidabil 304 / 304L | Revenit (annealed) | Se călește la lucru: viteze mai mici, avans pozitiv | Rezistență generală la coroziune, echipamente alimentare și de proces |
| Oțel inoxidabil 316 / 316L | Revenit (annealed) | Mai tenace decât 304: uzură mai mare a sculei | Expoziție la cloruri, mediu marin, aplicații medicale și farmaceutice |
| Oțel carbon 1018 / 1045 | Laminat la cald / normalizat | Ușor spre moderat; necesită protecție împotriva ruginii | Axe, plăci, constructe sudate, corpuri de scule |
| Alamă C360 | H02 semidură | Excelentă: viteze mari, finisaj curat | Raccorduri, bucșe, conectori, piese decorative |
| Cupru C110 | Revenit / H02 | Lipicios: scule ascuțite și unghiuri mari de atac | Conductivitate, bare de cupru, management termic |
| Titan Grade 5 (Ti-6Al-4V) | Revenit din laminare (mill annealed) | Dificil: viteze mici, control termic, uzura sculei | Aerospațial, medical și piese ușoare de înaltă rezistență |
| Materiale plastice tehnice (POM, PEEK, PA) | Extrudat / revenit | De la ușor la lipicios: cleje moi, scule ascuțite | Izolație, frecare redusă, piese pentru substanțe chimice și de uzură |
Finisaje
Finisajele disponibile includ anodizarea Tip II și Tip III (dură), acoperirea prin conversie chimică, pasivarea, nichelarea chimică și electrică, sablarea cu microbile, lustruirea și vopsirea industrială, aplicate conform desenului și verificate înainte de expediere.
| Finisaj | Ce face | Când îl specificați |
|---|---|---|
| Ca prelucrat | Urmele sculei rămân vizibile; Ra tipic 1,6–3,2 µm | Piesa doar trebuie să funcționeze |
| Sablare cu microbile | Suprafață mată uniformă, acoperă urmele sculei | Piese estetice înainte de anodizare |
| Anodizare Tip II | Construiește un strat de oxid; opțiuni de culoare | Aspect de aluminiu plus rezistență moderată la coroziune și uzură |
| Anodizare dură Tip III | Strat de oxid mai gros și mai dur | Suprafețe de aluminiu cu alunecare sau uzură |
| Conversie prin cromatare | Film protector subțire care rămâne conductiv | Legare electrică sau împământare pe aluminiu |
| Nichelare chimică | Strat uniform, dur, rezistent la coroziune | Uzură plus coroziune, inclusiv în interiorul găurilor |
| Zincare | Protecție economică de tip sacrificială împotriva coroziunii | Piese de oțel în interior sau în mediu adăpostit |
| Vopsire în câmp electrostatic | Strat gros, durabil, decorativ | Aspectul este cerința |
| Pasivare | Îndepărtează fierul liber și reface filmul de oxid | Piese din oțel inoxidabil după prelucrare |
| Detensionare / tratament termic | Înlătură tensiunile reziduale înainte sau după tăiere | Pereți subțiri și toleranțe strânse care trebuie să reziste prelucrării |
Toleranțe
Toleranțele standard urmează ISO 2768 mediu, iar noi menținem de rutină ±0,05 mm (±0,002 in) și putem realiza elemente până la ±0,005 mm (±0,0002 in), în funcție de geometria piesei, material și metoda de inspecție.
| Toleranță indicată | Ce necesită | Efect asupra costului și termenului de livrare |
|---|---|---|
| Generală: ±0,25 mm / ±0,010 in | Scule standard, verificare dimensională | Bază: fără adaos |
| Standard: ±0,13 mm / ±0,005 in | Mașină în stare bună, verificarea primei bucăți | Adaos mic; valoarea implicită uzuală la ofertare |
| Strânsă: ±0,025 mm / ±0,001 in | Scule rectificate sau din diamant, control termic, CMM | Salt de regim: tăieri mai lente plus inspecție completă |
| Precizie: ±0,013 mm / ±0,0005 in | Procese de finisare, calibre, mediu controlat | Prelucrarea domină prețul; adesea o operație separată |
| Poziție / unghiularitate (GD&T) | Control al referințelor, un singur reglaj pentru elementele corelate | Depinde de câte reglaje acoperă referința |
| Finisaj de suprafață Ra 0,8 µm sau mai fin | Pas mai fin, lustruire sau un proces de finisare | Adaugă un pas de proces, nu doar timp de prelucrare |
Specificații cheie
| Specification | Value |
|---|---|
| tolerance | +/- 0.002 in |
| tolerance | +/- 0.0005 in |
| tolerance | ±0.01 mm |
Opțiuni de proces
- CNC machining is a subtractive manufacturing process.
- Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
- EPX 82 is processed using Carbon DLS
- MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
- Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
- G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
- Estimates are provided through an auto-quoted method.
- EDM relies on a voltage and a thin wire
- Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores
Surface Finish Reference
- The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
- The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
- The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
- SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
- SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
- SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
- SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
- Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
- Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
- Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.
Tolerance Reference
- The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
- FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
- Wire Cut EDM is highly accurate.
- The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
- Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
- The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.
Industries We Serve
- antennas
- automotive
- CNC machined parts
- custom parts
- electronics
- medical diagnostic
- optical displays
- optical_systems
Material Reference
- ABS
- Austenitic Stainless Steel
- Carbon steel
- ceramic
- composites
- Copper - T2
- copper or graphite
- Hardened Materials
- High Impact Polystyrene
- Low-density polyethylene
- MDF
- metal
- Polybutylene Terephthalate
- SUS304
- thermoplastics
- thick metal sheets
- tungsten carbide
Ordering, Lead Times & MOQ
Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.
Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.
Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.
Întrebări frecvente
Care este cantitatea minimă de comandă pentru prelucrarea aerospațială?
Nu există un MOQ fix. Acceptăm comenzi de prototip de o singură bucată și serii de producție-punte, deși prețul per piesă se îmbunătățește semnificativ la volume mai mari. Multe programe aerospațiale încep cu 1–10 prime bucăți pentru calificare, apoi trec la comenzi recurente de 50–500+ bucăți. Indicați consumul anual estimat în cererea de ofertă, astfel încât să putem oferta corect prețurile pe volum.
Cât durează producția pieselor aerospațiale prelucrate?
Termenele de livrare depind de complexitate, disponibilitatea materialului și cerințele de finisaj. Prototipurile din aliaje uzuale, precum aluminiul 6061, se expediază de regulă în 5–15 zile lucrătoare. Piesele care necesită materiale speciale, inspecție cu toleranțe strânse sau operații multiple de finisare durează de regulă 3–6 săptămâni. Inspecția primei bucăți și documentația de certificare adaugă timp, deci includeți-le în programare pentru piesele critice pentru zbor sau de calificare.
Ce fișiere trebuie să trimit pentru o ofertă?
Furnizați fișiere CAD 3D în format STEP sau IGES împreună cu desene 2D care specifică toleranțele, dimensiunile critice, materialul, finisajul și cerințele de inspecție. Dacă desenele sunt incomplete, echipa noastră de inginerie poate semnala ambiguitățile înainte de ofertare. Pentru programele cu restricții de control al exportului, precum ITAR, menționați acest lucru în cererea de ofertă, astfel încât să confirmăm cerințele aplicabile de la început.
Ce documentație de calitate însoțește piesele aerospațiale?
Livrabilele standard includ un raport de inspecție dimensională și certificate de material trasabile până la turnătorie. La cerere, furnizăm rapoarte de inspecție a primei bucăți (FAI), certificate de conformitate și trasabilitate completă a materialului. Deoarece cerințele de documentație variază între programele aerospațiale, enumerați rapoartele necesare în cererea de ofertă, astfel încât prețul ofertat să reflecte întregul ansamblu de inspecție.
Cum sunt protejate datele mele de design?
Fișierele de design se folosesc exclusiv pentru a oferta și produce piesele dvs., iar NDA-uri se pot semna înainte de eliberarea oricăror date tehnice. Gestionarea datelor urmează practici documentate, iar accesul este limitat la personalul de inginerie alocat proiectului dvs. Pentru designurile supuse controlului exportului, confirmăm restricțiile aplicabile de la început.
What is the minimum order quantity (MOQ)?
Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.
What is the typical lead time?
Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.
How do I get a quote and what information do you need?
3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.
What tolerance should I specify?
Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.
How is quality controlled?
First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.
Is my design protected?
NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.
Which material should I choose?
Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.
Which surface finish do I need?
Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.
How do you ship and what terms?
DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.
Sources · 3
- 3erp.comIndustry peer technical page
- focusedonmachining.comUnclassified source
- bakerindustriesinc.comUnclassified source
Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.
Related Knowledge
Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).