Repülőgépipari megmunkálási szolgáltatások precíziós, repülés-kritikus komponensekhez

Precision-machined aerospace components, including an aluminum housing and titanium fittings, arranged on an inspection table with measuring tools

A repülőgépipari megmunkálás a repülőgépek, űrhajók, műholdak és pilótanélküli rendszerek komponenseinek precíziós CNC gyártása — olyan alkatrészeké, mint szerkezeti idomok, motortartók, házak és kötőelemek, ahol a tűrések, anyagintegritás és nyomon követhetőség kritikus. A jellemző munka 3 tengelyes marást, többtengelyes megmunkálást és esztergálást foglal magában alumíniumban, titánban és rozsdamentes acélban. Az általános ipari megmunkálással ellentétben a repülőgépipari alkatrészeknek szigorú műszaki rajzoknak, anyagbizonyítványoknak és ellenőrzési követelményeknek kell megfelelniük, és gyakran olyan összetett geometriákat hordoznak, amelyek 5 tengelyes képességet és fegyelmezett folyamatkontrollt igényelnek az első darabtól a gyártásig.

A repülőgépipari beszerzők számára az érték az ellátási lánc kockázatcsökkentésében rejlik. Az Ön rajza szerint munkálunk meg berendezéseken és ellenőrzési folyamatokkal, amelyek a repülőgépipari követelményekhez vannak illesztve, így kevesebb időt tölt beszállítók auditálásával és többet programok menedzselésével. Legyen szó ötdarabos prototípus tételről vagy megmunkált idomok és házak folyamatos gyártásáról, egy csapat kezeli a munkát az árajánlattól a kézbesítésig — összehasonlítható árajánlatokkal, következetes dokumentációval és egyetlen koordinációs ponttal.

Az indulás egyszerű: nyújtson be árajánlatkérést 3D modelljeivel (STEP vagy IGES), tűréseket és kulcsjellemzőket megadó 2D rajzaival, valamint minden különleges igénnyel — például anyagbizonyítványokkal, felületkezelésekkel vagy exportkontroll-korlátozásokkal. Mérnöki csapatunk áttekinti a kérést, és jellemzően néhány munkanapon belül árajánlatot ad. Gyártási darabszámokra való kötelezettségvállalás előtt teljes ellenőrzési jelentésekkel rendelhet első darabokat. A program során csapatunk koordinálja a dokumentációt és a szállításütemezést, hogy semmi ne vesszen el az Ön mérnöki csapata és a műhely között.

Képességek

  • 3, 4 és 5 tengelyes marás összetett repülőgépipari geometriákhoz és szerkezeti alkatrészekhez
  • CNC esztergálás perselyekhez, idomokhoz és forgó komponensekhez gyártási darabszámokig
  • Alumínium, titán, rozsdamentes acél és magas hőmérsékletű repülőgépipari ötvözetek megmunkálása
  • Szoros tűrésű munka ±0,005 mm-ig kritikus méreteken CMM-igazolással
  • Első darab ellenőrzés méretjelentésekkel, anyagbizonyítványokkal és teljes nyomon követhetőséggel
  • Prototípusgyártástól a kis darabszámú gyártásig gyárthatósági visszajelzéssel kérésre

Jellemző anyagok

Gyakori anyagok: alumínium 2024, 6061, 7050 és 7075; titán Grade 2 és Grade 5 (Ti-6Al-4V); rozsdamentes acél 303, 304, 316, 15-5 PH és 17-4 PH; nikkelötvözetek, mint Inconel 625 és 718; valamint magnézium és műszaki műanyagok, gyárig nyomon követhető anyagbizonyítványokkal kérésre.

Anyag / minőségJellemző állapotMegmunkálhatóságHol alkalmazzák
Alumínium 6061T6 (oldott és öregített)Könnyű: jól megmunkálható, jó forgácskontrollKonzolok, házak, szerszámozások, prototípusok a sorozatgyártásig
Alumínium 7075T6 / T651Nehezebb: nagyobb szerszámkopás, merev befogás szükségesNagy szilárdságú, tömegkritikus alkatrészek; hegesztésre nem alkalmas
Rozsdamentes acél 304 / 304LLágyított (annealed)Megkeményedik a megmunkálás alatt: alacsonyabb fordulatszám, pozitív előtolásÁltalános korrózióállóság, élelmiszer- és technológiai berendezések
Rozsdamentes acél 316 / 316LLágyított (annealed)Szívósabb, mint a 304: nagyobb szerszámkopásKloridos, tengeri, orvosi és gyógyszeripari környezet
Szénacél 1018 / 1045Hengerelt / normalizáltKönnyűtől közepesig; korrózióvédelem szükségesTengelyek, lemezek, hegesztett szerkezetek, szerszámtestek
Sárgaréz C360H02 félkeményKiváló: nagy fordulatszám, tiszta felületIdomok, perselyek, csatlakozók, dekoratív alkatrészek
Réz C110Lágyított / H02Ragaszkodó: éles szerszámok és nagy rake-szögekVillamos vezetőképesség, sínvezetékek, hőmenedzsment
Titán Grade 5 (Ti-6Al-4V)HőkezelveNehéz: alacsony fordulatszám, hőkontroll, szerszámkopásRepülőgépipar, orvostechnika, könnyű nagy igénybevételű alkatrészek
Műszaki műanyagok (POM, PEEK, PA)Extrudált / edzettKönnyűtől ragaszkodóig: puha pofák, éles szerszámokSzigetelés, alacsony súrlódás, kémiai és kopásálló alkatrészek

Felületkezelések

Elérhető felületkezelések: Type II és Type III (kemény) eloxálás, kémiai átalakító bevonat, passziválás, kémiai és elektrolitikus nikkelezés, üveggyöngy-fúvás, polírozás és ipari festés, rajz szerint felviszve és szállítás előtt ellenőrizve.

FelületkezelésMit nyújtMikor adja meg
Megmunkálási állapotbanSzerszámnyomok láthatók; Ra jellemzően 1,6–3,2 µmHa az alkatrésznek csak működnie kell
Üveggyöngy-fúvásEgyenletes matt felület, elfedi a szerszámnyomokatLátható alkatrészek eloxálás előtt
Eloxálás Type IIOxidréteget épít; színválasztékAlumínium megjelenés plusz mérsékelt korrózió- és kopásvédelem
Kemény eloxálás Type IIIVastagabb, keményebb oxidrétegCsúszó vagy kopó alumínium felületek
Krómát-átalakításVékony védőréteg, amely vezetőképes maradElektromos kötés vagy földelés alumíniumon
Kémiai nikkelezésEgyenletes, kemény, korrózióálló rétegKopás plusz korrózió, furatokban is
HorganyzásGazdaságos áldozati korrózióvédelemAcél alkatrészek beltéren vagy védett kültéren
PorfestésVastag, tartós, dekoratív rétegHa a megjelenés a követelmény
PassziválásEltávolítja a szabad vasat és helyreállítja az oxidrétegetRozsdamentes acél alkatrészek megmunkálás után
Feszültségmentesítés / hőkezelésMegmunkálás előtt vagy után csökkenti a belső feszültségeketVékony falak és szoros tűrések, amelyeknek átvészelnie kell a megmunkálást

Tűrések

A standard tűrések az ISO 2768 közepes (medium) fokozatot követik, mi közben rutinszerűen ±0,05 mm-t (±0,002 in) tartunk, és jellemzőket ±0,005 mm-ig (±0,0002 in) is elérhetünk az alkatrész geometriájától, anyagától és ellenőrzési módszerétől függően.

RajzelőírásMit igényelHatás a költségre és az átfutási időre
Általános: ±0,25 mm / ±0,010 inStandard szerszámozás, méretellenőrzésAlap: nincs felár
Standard: ±0,13 mm / ±0,005 inJó állapotú gép, első darab ellenőrzésCsekély felár; a szokásos árajánlási alapértelmezés
Szoros: ±0,025 mm / ±0,001 inKöszörült vagy gyémántszerszám, hőmérséklet-kontroll, CMMUgrásszerű változás: lassabb megmunkálás plusz teljes ellenőrzés
Precíziós: ±0,013 mm / ±0,0005 inSima megmunkálási menetek, határmérők, kontrollált környezetA megmunkálás határozza meg az árat; gyakran külön művelet
Pozíció / szögkitérés (GD&T)Referencia-kontroll, egy befogás az összetartozó jellemzőkhezAttól függ, hány befogásra terjed ki a referencia
Felületi minőség Ra 0,8 µm vagy finomabbFinomabb lépésköz, polírozás vagy simító menetTovábbi műveleti lépést jelent, nem csak megmunkálási időt

Fő specifikációk

SpecificationValue
tolerance+/- 0.002 in
tolerance+/- 0.0005 in
tolerance±0.01 mm

Megmunkálási lehetőségek

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Ordering, Lead Times & MOQ

Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.

Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.

Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.

Gyakran ismételt kérdések

Mekkora a minimális rendelési mennyiség a repülőgépipari megmunkálásnál?

Rögzített MOQ nincs. Egydarabos prototípus megrendeléseket és hídgyártási sorozatokat is elfogadunk, bár a darabár magasabb darabszámnál jelentősen javul. Sok repülőgépipari program 1–10 első darabbal indul a hitelesítéshez, majd 50–500+ darabos ismétlődő megrendelésekre tér át. Adja meg a tervezett éves felhasználást az árajánlatkérésben, hogy pontosan árajánoljuk a mennyiségi árazást.

Mennyi idő alatt készülnek el a repülőgépipari megmunkált alkatrészek?

Az átfutási idők az összetettségtől, anyagellátottságtól és felületkezelési igényektől függenek. A gyakori ötvözetű, például 6061 alumínium prototípusok jellemzően 5–15 munkanapon belül szállíthatók. A különleges anyagot, szoros tűrésű ellenőrzést vagy több felületkezelési műveletet igénylő alkatrészek általában 3–6 hetet vesznek igénybe. Az első darab ellenőrzés és a tanúsítási dokumentáció plusz időt ad, ezért építse őket az ütemtervébe repülés-kritikus vagy hitelesítési alkatrészeknél.

Milyen fájlokat kell beküldenem árajánlatért?

Küldjön STEP vagy IGES formátumú 3D CAD fájlokat olyan 2D rajzokkal együtt, amelyek megadják a tűréseket, kritikus méreteket, anyagot, felületkezelést és ellenőrzési követelményeket. Ha a rajzok hiányosak, mérnöki csapatunk árajánlás előtt jelzi a kétértelműségeket. Exportkontroll-korlátozás alá eső, például ITAR programoknál jelezze ezt az árajánlatkérésben, hogy az érintett követelményeket előre megerősíthessük.

Milyen minőségi dokumentáció jár a repülőgépipari alkatrészekhez?

A standard kiszállítás méretellenőrzési jelentést és gyárig nyomon követhető anyagbizonyítványokat foglal magában. Kérésre első darab ellenőrzési jelentéseket (FAI), megfelelőségi bizonyítványokat és teljes anyagnyomonkövetést biztosítunk. Mivel a dokumentációs követelmények repülőgépipari programonként változnak, sorolja fel a szükséges jelentéseket az árajánlatkérésben, hogy az árazás a teljes ellenőrzési kört tükrözze.

Hogyan védve van a tervadataim?

A tervfájlokat kizárólag az Ön alkatrészeinek árajánlására és gyártására használjuk, és NDA-t lehet kötni, mielőtt bármilyen műszaki adat kikerülne. Az adatkezelés dokumentált gyakorlatokat követ, a hozzáférés az Ön projekthez rendelt mérnöki személyzetre korlátozódik. Exportkontroll alatt álló terveknél az érintett korlátozásokat előre megerősítjük.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 3

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).