Vesoljske obdelovalne storitve za precizne komponente, kritične za letenje

Precision-machined aerospace components, including an aluminum housing and titanium fittings, arranged on an inspection table with measuring tools

Vesoljska obdelava je precizna CNC izdelava komponent za letala, vesoljska plovila, satelite in brezpilotne sisteme — deli, kot so strukturni fitingi, motorji nosilci, ohišja in spojni elementi, kjer so tolerance, celovitost materiala in sledljivost kritične. Tipična dela segajo od 3-osnega rezkanja, večosne obdelave in struženja v aluminiju, titanu in nerjavečem jeklu. Za razliko od splošne industrijske obdelave morajo vesoljski deli izpolnjevati stroge inženirske risbe, materialne certifikacije in kontrolne zahteve, pogosto pa vključujejo kompleksne geometrije, ki zahtevajo 5-osno zmogljivost in disciplinirano kontrolo procesov od prvega kosa do proizvodnje.

Za vesoljske kupce vrednost izhaja iz zmanjšanja tveganja dobavne verige. Obdelujemo po vaši risbi na opremi in kontrolnih procesih, prilagojenih vesoljskim zahtevam, tako da preživite manj časa z avditiranjem dobaviteljev in več z upravljanjem programov. Ne glede na to, ali potrebujete serijo petih prototipov ali trajno proizvodnjo obdelanih fitingov in ohišij, en tim vodi delo od ponudbe do dostave — s primerljivimi ponudbami, dosledno dokumentacijo in eno točko usklajevanja.

Začetek je preprost: pošljite povpraševanje s svojimi 3D modeli (STEP ali IGES), 2D risbami z tolerancami in ključnimi karakteristikami ter morebitnimi posebnimi zahtevami, kot so materialne certifikacije, površinski zaključki ali omejitve izvozne kontrole. Naš inženirski tim pregleda vašo zahtevo in običajno vrne ponudbe v nekaj delovnih dneh. Prve kose lahko naročite s popolnimi kontrolnimi poročili, preden se zavežete k proizvodnim količinam. Skozi program naš tim usklajuje dokumentacijo in razpored dostav, tako da nič ne izgine med vašim inženirskim timom in delavnico.

Zmogljivosti

  • 3-, 4- in 5-osno rezkanje za kompleksne vesoljske geometrije in strukturne dele
  • CNC struženje puš, fitingov in rotacijskih komponent do proizvodnih količin
  • Obdelava aluminija, titana, nerjavečega jekla in visokotemperaturnih vesoljskih zlitin
  • Dela z ozkimi tolerancami do ±0.005 mm na kritičnih dimenzijah s CMM preverjanjem
  • Kontrola prvega kosa z dimenzijskimi poročili, materialnimi potrdili in polno sledljivostjo
  • Prototipiranje do proizvodnje malih serij s DFM povratnimi informacijami na zahtevo

Tipični materiali

Pogosti materiali vključujejo aluminij 2024, 6061, 7050 in 7075; titan Grade 2 in Grade 5 (Ti-6Al-4V); nerjaveče jeklo 303, 304, 316, 15-5 PH in 17-4 PH; nikeljeve zlitine, kot sta Inconel 625 in 718; poleg magnezija in tehničnih plastik, z materialnimi certifikaciji, sledljivimi do tovarne jekla, na voljo na zahtevo.

Material / kakovostTipično stanjeObdelovalnostKje se uporablja
Aluminij 6061T6 (raztopinsko žarjen in staran)Enostavno: dobro rezljiv, dobra kontrola odrezkovNosilci, ohišja, priprave, prototipi do serijske proizvodnje
Aluminij 7075T6 / T651Težje: večja obraba orodja, potrebna toga vpenjanjaVisokotrdnostni deli, občutljivi na težo; ni primeren za varjenje
Nerjaveče jeklo 304 / 304LŽarjeno mehkoUtrdi se z obdelavo: nižje rezne hitrosti, pozitivni pomikiSplošna odpornost proti koroziji, živilska in procesna oprema
Nerjaveče jeklo 316 / 316LŽarjeno mehkoŽilavejši od 304: večja obraba orodjaIzpostavljenost kloridom, morski vodi, medicini in farmaciji
Ogljično jeklo 1018 / 1045Valjano / normaliziranoEnostavno do srednje; potrebuje zaščito pred rjoGredi, plošče, varjene konstrukcije, telesa orodij
Medenina C360H02 poltrdaOdlično: visoke hitrosti, čiste površineFitingi, puše, konektorji, dekorativni deli
Baker C110Žarjen mehko / H02Lepljiv: ostro orodje in veliki naklonski kotiPrevodnost, zbiralki, toplotno upravljanje
Titan Grade 5 (Ti-6Al-4V)Žarjen po valjanjuZahtevno: nizke hitrosti, kontrola toplote, obraba orodjaVesoljska, medicinska in lahka visokotrdnostna dela
Tehnične plastike (POM, PEEK, PA)Ekstrudirano / žarjenoEnostavno do lepljivo: mehke čeljusti, ostro orodjeIzolacija, manjše trenje, kemijski in obrabni deli

Zaključki

Na voljo zaključki vključujejo eloksiranje tip II in tip III (trdo), kemično konverzijski premaz, pasivacijo, kemično in elektrolitsko nikljevo pokalivanje, peskanje s steklenimi kroglicami, poliranje in industrijsko barvanje, izvedeno po risbi in preverjeno pred pošiljko.

ZaključekKaj narediDoločite, kadar
Obdelano (surovo)Vidni sledovi orodja; Ra tipično 1.6–3.2 µmDel mora samo opravljati funkcijo
Peskanje s steklenimi kroglicamiEnotna mat površina, skrije sledove orodjaVidni deli pred eloksiranjem
Eloksiranje tip IIZgradi oksidno plast; barvne možnostiAluminijev videz plus zmerna odpornost proti koroziji in obrabi
Trdo eloksiranje tip IIIDebelejša, trša oksidna plastDrsne ali obrabne aluminijaste površine
KromatiranjeTanek zaščitni film, ki ostane prevodenElektrično vezavo ali uzemljenje na aluminiju
Kemični nikeljEnotna, trda, odporna proti koroziji plastObraba plus korozija, tudi znotraj izvrtin
Cinkovo pokalivanjeEkonomična žrtvovana zaščita proti korozijiJekleni deli v notranjosti ali zaščiteni zunanji vgradnji
Prašno lakiranjeDebel, vzdržen, dekorativen premazKadar je zahteva videz
PasivacijaOdstrani prosto železo in obnovi oksidno plastNerjaveči deli po obdelavi
Razteg napetosti / toplotna obdelavaRazpusti notranje napetosti pred ali po rezanjuTanke stene in ozke tolerance, ki morajo preživeti obdelavo

Tolerance

Standardne tolerance sledijo ISO 2768 medium, mi pa rutinsko držimo ±0.05 mm (±0.002 in) in dosežemo poteze do ±0.005 mm (±0.0002 in), odvisno od geometrije dela, materiala in kontrolne metode.

Zapis na risbiKaj potrebujeVpliv na strošek in dobavni rok
Splošno: ±0.25 mm / ±0.010 inStandardno orodje, dimenzijska kontrolaIzhodišče: brez prištevka
Standardno: ±0.13 mm / ±0.005 inStroj v dobrem stanju, kontrola prvega kosaMajhen prištevek; običajna privzetost pri ponudbah
Ozko: ±0.025 mm / ±0.001 inBrušeno ali diamantno orodje, kontrola temperature, CMMSkokovita sprememba: počasnejši rezi in polna kontrola
Precizno: ±0.013 mm / ±0.0005 inKončni prehodi, merilne šablone, kontrolirano okoljeObdelava določa ceno; pogosto ločen postopek
Položaj / kotnost (GD&T)Kontrola izhodišč, eno vpenjanje za povezane potezeOdvisno, koliko vpenjanj zajema izhodišče
Površina Ra 0.8 µm ali boljšaFinjši prehodi, poliranje ali končni prehodDoda procesni korak, ne le rezalni čas

Ključne specifikacije

SpecificationValue
tolerance+/- 0.002 in
tolerance+/- 0.0005 in
tolerance±0.01 mm

Možnosti obdelave

  • CNC machining is a subtractive manufacturing process.
  • Finishing Options: Black Oxide, Electropolishing, ENP, Media Blasting, Nickel Plating, Passivation, Powder Coating, Tumble Polishing, Zinc Plating, Vibratory Tumbling
  • EPX 82 is processed using Carbon DLS
  • MUD is a type of mold that uses a standard injection molding frame.
  • Different taper turning methods suit different jobs. Compound slides often handle short tapers, while CNC interpolation and taper attachments improve repeatability on longer parts
  • G92 is used by programming one or more G92's right after the G76 threading cycle
  • Estimates are provided through an auto-quoted method.
  • EDM relies on a voltage and a thin wire
  • Advanced machining processes like micro-machining and EDM are used to create small, precise mold cavities and cores

Surface Finish Reference

  • The finish of MoldTech MT11010 is a fine matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11020 is a medium matte texture.
  • The finish of MoldTech MT11030 is a coarse matte texture.
  • SPI A-1 has a surface roughness of 0.012–0.025 µm.
  • SPI B-2 has a finish of Medium semi-gloss.
  • SPI B-2 has a surface roughness of 0.10–0.15 µm.
  • SPI C-3 has a surface roughness of 0.63–0.70 µm.
  • Super high gloss, polished with a Grade #3 (6000-grit) diamond buff to Ra 0.012–0.025 µm.
  • Medium semi-gloss, finished with 400-grit paper to Ra 0.10–0.15 µm.
  • Normal matte, polished with 320-grit stone to Ra 0.63–0.70 µm.

Tolerance Reference

  • The tolerance with drawing for CNC Milling is as low as +/- 0.005 mm.
  • FDM 3D printing offers a low-cost component with average accuracy and uses thermoplastics for 3D printing.
  • Wire Cut EDM is highly accurate.
  • The U6 H.E.A.T machine achieves tight tolerances.
  • Die sinker EDM is capable of maintaining tight tolerances
  • The shop needs to have CNC machines that can achieve a specific tolerance.

Industries We Serve

  • antennas
  • automotive
  • CNC machined parts
  • custom parts
  • electronics
  • medical diagnostic
  • optical displays
  • optical_systems

Material Reference

  • ABS
  • Austenitic Stainless Steel
  • Carbon steel
  • ceramic
  • composites
  • Copper - T2
  • copper or graphite
  • Hardened Materials
  • High Impact Polystyrene
  • Low-density polyethylene
  • MDF
  • metal
  • Polybutylene Terephthalate
  • SUS304
  • thermoplastics
  • thick metal sheets
  • tungsten carbide

Ordering, Lead Times & MOQ

Custom CNC parts carry no forced MOQ; ordering from a single prototype piece is standard industry practice.

Instant-quote platforms publicly advertise prototype lead times of 1-3 business days.

Online RFQ is the industry-standard flow: upload a 3D model (STEP/STP/DWG/DXF), receive an instant quote or engineer review, then production, inspection, and delivery.

Pogosto zastavljena vprašanja

Kakšna je minimalna količina naročila za vesoljsko obdelavo?

Fiksni MOQ ni. Sprejemamo naročila posameznih prototipov in mostovne proizvodnje, cena na del pa se pri višjih količinah znatno izboljša. Številni vesoljski programi se začnejo z 1–10 prvimi kosi za kvalifikacijo in nato preidejo na ponavljajoča se naročila 50–500+ kosov. Predvideno letno porabo navedite v povpraševanju, da lahko natančno ponudimo cene po količinah.

Kako dolgo trajajo vesoljski obdelani deli do izdelave?

Dobavni roki so odvisni od kompleksnosti, razpoložljivosti materiala in zahtev zaključne obdelave. Prototipi iz pogostih zlitin, kot je aluminij 6061, se običajno pošljejo v 5–15 delovnih dneh. Deli, ki potrebujejo specialne materiale, kontrolne inspectije z ozkimi tolerancami ali več zaključnih operacij, običajno trajajo 3–6 tednov. Kontrola prvega kosa in certifikacijska dokumentacija dodata čas, zato ju vgradite v razpored za dele, kritične za letenje ali kvalifikacijo.

Katere datoteke moram oddati za ponudbo?

Posredujte 3D CAD datoteke v formatu STEP ali IGES skupaj z 2D risbami, ki določajo tolerance, kritične dimenzije, material, zaključek in kontrolne zahteve. Če so risbe nepopolne, naš inženirski tim lahko opozori na nedvoumnosti pred ponujanjem. Za programe z omejitvami izvozne kontrole, kot je ITAR, to omenite v povpraševanju, da potrdimo veljavne zahteve vnaprej.

Katera kakovostna dokumentacija pride z vesoljskimi deli?

Standardni dobavljivi dokumenti vključujejo poročilo o dimenzijski kontroli in materialna potrdila, sledljiva do tovarne jekla. Na zahtevo zagotavljamo poročila kontrole prvega kosa (FAI), potrdila o skladnosti in polno sledljivost materialov. Ker se zahteve dokumentacije razlikujejo med vesoljskimi programi, navedite potrebna poročila v povpraševanju, tako da ponujena cena odraža celoten obseg kontrole.

Kako so zaščiteni moji projekcijski podatki?

Projekcijske datoteke se uporabljajo samo za ponudbo in proizvodnjo vaših delov, NDA pa se lahko izvrši, preden se kakršni koli tehnični podatki izdajo. Ravnanje s podatki sledi dokumentiranim praksam, dostop pa je omejen na inženirsko osebje, dodeljeno vašemu projektu. Za izvozno kontrolirane zasnove veljavne omejitve potrdimo vnaprej.

What is the minimum order quantity (MOQ)?

Prototypes from 1 pc. Low-volume production typical 50-500 pcs. No forced MOQ on custom parts; unit price drops with volume.

What is the typical lead time?

Industry benchmark: instant-quote platforms deliver prototypes in 1-3 business days. Our own production: prototypes 5-10 working days, including in-house QC and shipping. Production: 2-4 weeks depending on quantity/finishing. Express options exist; finishing adds days.

How do I get a quote and what information do you need?

3D files (STEP/IGS) + 2D drawing with tolerances. Material, quantity, finish, destination country. Quote turnaround: 24-48h typical.

What tolerance should I specify?

Specify tight tolerances only on critical features. Standard ±0.1 mm covers most features. Tighter tolerance = cost multiplier; apply selectively via drawing GD&T.

How is quality controlled?

First-article inspection in our own shop before the first production order. In-process checks. Final inspection report (dimensions) with shipment. Material certs (mill test reports) on request.

Is my design protected?

NDA before file exchange. Files used only for your production. No resale of custom designs.

Which material should I choose?

Function first: strength, weight, corrosion, cost. Common pairings: 6061 general, 304/316 corrosive env., PEEK medical. See materials guide pages.

Which surface finish do I need?

Anodizing for aluminum corrosion/wear/color. Passivation for stainless. Plating for conductivity/steel protection. Cosmetic vs functional distinction.

How do you ship and what terms?

DHL/FedEx/UPS express for samples and small batches. Air/sea freight for production volumes. Incoterms: EXW/FOB/DAP/DDP options.

Sources · 3

Technical references cited for verifiability — not supplier recommendations. Browse the research library.

Capability commitments on this page are owner-confirmed (2026-09-21).